Pekelné způsoby

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Magdalenat
63 příspěvků 13.05.13 17:02
Pekelné způsoby

Zajímá mě, jak vnímají prostředí MP ostatní uživatelky. Myslím, že nejsem nějak zvlášť přecitlivělá, ale když si čtu některé příspěvky, cítím snahu zesměšnit a ponížit a to se mi nelíbí. Mám pozitivní vztah ke konstruktivní kritice, protože posunuje člověka dál, námitky, diskuse, názory…to všechno je velmi prospěšné. Ale zde cítím někdy strašnou zášť a krutost.
Dokonce mě zlá poznámka vyprovokovala také k ostřejšímu příspěvku, i když jsem člověk spíše mírumilovný a chodím sem hledat inspiraci a dobrou radu.
Co Vy na to? Jste drsňačky nebo Vám taky některé příspěvky připadají „přes čáru“?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

razorblade  13.05.13 17:09

Ja si obcas nejakou jedovatosti proste potrebuju ulevit:)

celebrian
521 příspěvků 13.05.13 17:09

Některé příspěvky mi tu přes čáru přijdou, ale v životě není nic ideálního, tak ani příspěvky na MP být nemůžou :-).

ajatar
557 příspěvků 13.05.13 17:26

.

Příspěvek upraven 01.12.15 v 07:22

Lachenauerin
544 příspěvků 13.05.13 17:27

@Magdalenat
MP je především jenom MP, jenom jedna z mnohých internetových žvaníren (slovo žvanírna nemyslím negativně). A jako v jiných žvanírnách – virtuálních i nevirtuálních – se občas někdo projeví jako „drsňák“, jiný ho usměrní, třetí, čtvrtý a pětadvacátý se do toho zamotají… a nakonec se skončí úplně někde jinde, než se začalo. Někdy se při tom člověk pobaví, někdy se i docela poučí, jindy je mu to úplně fuk.

Mnohem víc než s ostřejšími výroky mám problém s pojmem konstruktivní kritika. A anžto jsem momentálně dost líná na nějaké vlastní formulace, obšlehnu něco z Wikipedie: Někdy se od kritika vyžaduje, aby jeho kritika byla konstruktivní, to jest aby sama dávala najevo snahu o zlepšení, o nápravu. Smyslem a účelem kritiky sice je, aby ukázala silné a slabé stránky díla, a to také s ohledem na možnou nápravu, ta ale už není úkolem kritika. Kritik má ukázat nedostatky kritizované věci, není však povinen navrhovat, jak se mají napravit. Požadavek konstruktivní kritiky navíc používaly totalitní režimy k potlačování (negativní) kritiky vůbec.

Jo, a vždycky se mi vybaví scéna z filmu Nejistá sezóna, kde ouřadové po Svěrákovi a spol. chtějí, aby jejich divadlo praktikovalo „pozitivní konstruktivní satiru“.

Demode
1674 příspěvků 13.05.13 17:34

Podpásovky se tu najdou. Třeba když v komentáři diskutující přirovnala oblečení k pokoji, kde se přispěvatelka vyfotila. Jo kdyby tu fotku dala na blog o krásném bydlení nebo bytovém designu, to by bylo něco jiného.

mikita.miki
1931 příspěvků 13.05.13 17:34

@Magdalenat myslím, že tadysi člověk prochází vývojem, kdy buď je unešen tou možostí být urýpaný a protivný a na druhé straně je hyper korektní. časem po pár kopancích, které sama uštědříte i schytáte se dostanete do fáze, kdy se občas škodolibě a jedovatě uchychtnete, občas jste konstruktivní a občas zcela lhostejná, stejně jako zapálená pro věc. jako v normálním životě. takže já si z toho už nějak moc nedělám, i když jistá opatření pro svůj duševní klid jsem učinila, i když kdyby došlo na lámání chleba, bude mi to k prdu a to doslova

Magdalenat
63 příspěvků 13.05.13 18:20

Pro mě je rozdíl v tom, jestli kritizuje outfit nebo člověka, který jej nosí. Narážky na inteligenci, fyzické nedostatky, prostředí, ve kterém se foti…ty mi připadají jako osobní útok. Nevím, co k tomu tyto „kritiky“ vede. Často je místní kritika přirovnávána ke kritice odborné (umělecké, např. filmové). Tohle srovnání mi vadí. Uživatelky a uživatelé MP nejsou vždy erudovaní odborníci. Je to laická diskuse. A narážím čím dál častěji, že se svrhne do osobního urážení. Kultivované reakce to tedy rozhodně nejsou. Copak nějaký odborný novinář by si dovolil něco ve stylu : „Pche, jste uplně blbá a já jsem ta, která Vám to může říct, protože má patent na rozum.“?

Magdalenat
63 příspěvků 13.05.13 18:24

Ráda bych přizvala @corleone a @gudrun do této diskuse :-)

gudrun  13.05.13 18:27

To je ale pekne tema. Jdu vytahnout jehneci z trouby, dolejt sklenku a rada prispeju.

Casmaria
761 příspěvků 13.05.13 18:30

Tak tohle je další diskuze, která má akorát vyprovokovat hádky, nic jiného v tom nevidím. V zásadě s Vámi souhlasím, že to tu jde celkově do kopru a vulgarity někteřích neznají hranic. Vsadím se, že MP by v reálném životě vypadalo úplně jinak. Anonymita by zmizela a s tím i (snad) hulváctví některých lidí. Protože, to se to píše, když se skrýváte za obrazovkou a klávesnicí, než když má člověk zkritizovat někoho/něco na živo, hm?

Demode
1674 příspěvků 13.05.13 18:35

Já chápu MP jako oddychovku, povídání o tom, jak se kdo obléká a co si o tom druzí myslí. Slušné povídání. Nějaké to vzájemné škádlení a troška jízlivosti mi nevadí.

Magdalenat
63 příspěvků 13.05.13 18:38

Rozhodně se nechci hádat. Chci bez urážek podiskutovat o hranicích slušnosti a ohledu k druhému člověku. I když se mi třeba nelíbí jeho šaty, styl nebo mi připadá, že s tak obyčejným oblečením se přeci nemusí fotit a dávat to na web, stejně to můžu formulovat s úctou.

Eset
127 příspěvků 13.05.13 18:44

Já myslím, že internetová fóra je třeba brát s určitým nadhledem z důvodů, které již byly řečeny v příspěvích výše. Oproti některým fórům, která jsem zažila, je to tu ještě velmi distingované prostředí prosté výrazných uživatelských flame wars a trollingu.

Magdalenat
63 příspěvků 13.05.13 18:56

Věřím, že je pro někoho fajn mít místo, kde ze sebe pravidelně vyvrhneš jedovatosti a někoho si trochu ponížíš…Ale zkuste se vcítit, do těch, co jdou s kůží na trh. Já vnímám, že za fotkou je lidská bytost, i když je jí třeba 15 a nemá vkus. Někdy mám trochu pocit kyberšikany, i když doufám, že snad nikdo tu není tak úchylný, že by ponižoval někoho pravidelně.

corleone  13.05.13 19:03

@Magdalenat Jsem tady. Co chcete slyset? Ze jsem stejny jako tady i v realnem zivote? Ano, jsem. Nemam problem rikat nekomu pravdu uprimne a do oci. A vzhledem k tomu, ze me nebavi soucasna hyperkorektni spolecnost, rad si i prisadim, abych patricne sokoval. Myslim na zivo, jde to lip a navic clovek ma bezprostredni reakci. Na druhou stranu si nemyslim, ze bych byl vulgarni. Ale to je vec nazoru, samozrejme.

lioncity  13.05.13 19:07
@Magdalenat píše:
Rozhodně se nechci hádat. Chci bez urážek podiskutovat o hranicích slušnosti a ohledu k druhému člověku. I když se mi třeba nelíbí jeho šaty, styl nebo mi připadá, že s tak obyčejným oblečením se přeci nemusí fotit a dávat to na web, stejně to můžu formulovat s úctou.

Tady je to cim dal lepsi, lol.

system_error
815 příspěvků 13.05.13 19:09

Krutost, kde? Že vy jste ještě nikdy nebyla na Novinkách nebo na politické diskuzi Idnesu (zvlášť před úpravou diskuzí)? Proti tomu je tady sluníčkov a idylka :-)

mikita.miki
1931 příspěvků 13.05.13 19:10

@lioncity muehehehehe :-D právě zazněl ďábelský smích z mých úst a lituji, že se nedá opakovaně klikat na to zelený ramínko :-D

gudrun  13.05.13 19:11

@lioncity Hm tak nejak tak asi. Tomu se rika nasrat si do vlastnich bot a jeste zvatlat o sve mirumilovnosti. Ja tomu mila zlata @Magdalenat rikam prizdisracstvi.

corleone  13.05.13 19:15

@gudrun Treba to nebyla nadavka, ale touha!

gudrun  13.05.13 19:16

@corleone Take moznost. V tom pripade klobouk dolu za uprimnost.

lioncity  13.05.13 19:17
@mikita.miki píše:
@lioncity muehehehehe :-D právě zazněl ďábelský smích z mých úst a lituji, že se nedá opakovaně klikat na to zelený ramínko :-D

No jo, ja jsem si te diskuse nahodou vsimla, chudak devce tam sedelo na fotce na parezu v novem ohozu ze sekace a vyfaslo nejakou jedovatost od corleoneho a uz to asi jelo…neni to ode me moc hezke, ale tentokrat neslo odolat :-)

mikita.miki
1931 příspěvků 13.05.13 19:18

@lioncity jojo, já vím o co jde, jen sem si to nějak nespojila. to je tak, když se dělaj velkohubý prohlášení :-D já raději takticky zůstávám poslední dobou u řešení chuchlůvků a legín pro těhotný :-D

ajatar
557 příspěvků 13.05.13 19:19

.

Příspěvek upraven 01.12.15 v 07:21

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit