Pěkná halenka, košile

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

spaci
66 příspěvků 12.07.12 09:57
Halenka, košile

Jako základ šatníku (formálnějšího) považuji bílou/světlou halenku z pěkného materiálu. Zajímal by mě váš pohled

• jak by měla vypadat? Jaké se vám líbí? (Střih „těla“, délka rukávu, límeček…)
  • materiál?
  • jaká cena je adekvátní a za jakou cenu by to byl super kauf :)?
  • kde koupit? (Praha - mám trochu problém s nákupními centry, jinde vlastně nenakupuji a vždycky chodím do těch levnějších obchodů, ale tam nic takového, co bych si představovala, nemají.)
  • jaké máte, odkud, jak dlouho (nesepraly se?) a jste s nimi spokojené?

Pogooglila jsem - tahle se mi docela líbí:

…ale v bílé (základ) a mohla by být asi vypasovanější.

Díky za reakce a nápady :)

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 12.07.12 13:51

Souhlasím s tím, že patří do formálnějšího šatníku. V jiné kombinaci může působit ležérně a volnočasově. Já volím spíše vypasovanější střihy, většinou mi vše dobře padne, protože nemám velká prsa. Ty mohou být asi problém a je třeba najít kousek, co padne a netáhne přes prsa, není nic horšího než napjaté knoflíčky tak, že má clověk strach, že mohou prasknout a vysřelit mu oko…Většinou volím kratší rukávky. Mám radost, když se cena vejde pod tisíc korun, někdy se to podaří, i když reálnější bývá 1500-2000 a více. Vždy jsem něco pěkného našla ve Van Graafovi, případně v Pietro Filipi. Kvalita je dobrá a věci mi drží a to se s nimi nijak nepářu a házím s ostatním bílým do pračky.

spaci
66 příspěvků 13.07.12 11:45

Díky za odpověď. Jj, přes prsa to bývá problém - přes ramena velké, přes hrudník táhnou knoflíčky. A to nejsem úplně extra vyvinutá - co pak nějaká chudák holka se slovanštějším vrškem.
Jestli je za 1500 fakt kvalita, tak mi to přijde relativně ok.
Je lepší bavlna, nebo se mám pídit po hedvábí?
Mám super lehoučký šátek ze směsí 30 hedvábí, 70 bavlna.. nikdy jsem neměla nic tak příjemnýho. Když si představím z podobné látky halenku, tak to musí být labůžo. Kam ale pro ní???

Curlygirl
1901 příspěvků 13.07.12 14:36

@spaci Nevím, zda bych to nazvala top kvalitou, ale je to slušně ušité a švy se po praní nestočí. Nikde by z toho neměly lézt nitě apod. No, material nevím, hedvábných věcí mám jen pár (100 procentní) a je to pro mě problém, nechce se mi s tím do čistírny, tak i tyto vesměs dražší kousky peru v pračce (vím, že jsem asi barbar, ale strašně nerada peru v ruce) a hodně se tím ničí a snižuje se tím podstatně životnost. Takže já mám raději bavlnu s příměsí něčeho/elastanu, aby se to moc nemačkalo a dobře udržovalo. Většinou ty věci ani nežehlím, jen rychle vytáhnu z pračky a šup na ramínko. Těch pár business věcí, které nemusím nosit často pak nosím do čistírny.
Ano, ramena taky mohou být problém, taky už jsem to zažila. Narozdíl od prsou, tam se mi to nestává ačkoli nejsem úplně plochá. Prostě zkoušet a člověk na něco natrefí.

spaci
66 příspěvků 16.07.12 12:25

@Curlygirl Každopádně děkuju za tip :) A s hedvábím bych asi taky neobrážela čistírny - spíš bych to viděla na praní v ruce, ale samo by záleželo, jak moc by ten kousek by (mému srdci) drahý.
Vyrazím teda do Van Graafu nebo do Pietra, sice mám k podobným obchodům zatím respekt, ale to se změní (vždyť to není Dior, že :))
Tak nějak zjišťuji, že se mi líbí halenky s vázačkou, ale dá se k tomu nosit něco na krk? To asi už ne…

Curlygirl
1901 příspěvků 16.07.12 12:53

@spaci Není zač. Prostě projděte pár obchodů a uvidíte, co Vás kde osloví. Respekt není třeba mít, zrovna v těhle dvou obchodech jsou prodavači nenápadní, slušní a nápomocní. Když narážíte na Diora, tak musím říct, že když jsem párkrát nakupovala v obchodech téhle cenové kategorie, tak byli všichni velice milí a profesionální. Na namyšlené nepříjemné fifleny poslední dobou narážím spíš v nejnižší cenové skupině paradoxně. Obchody zvučných jmen si dávají pozor, koho zaměstnají narozdíl od H a M například.
Se šperky nevím, já nikdy nenosím k ničemu nic na krku, protože se mi to motá do vlasů. Ale něco decentního k mašli půjde.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit