Pěkné sportovní oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teetee
499 příspěvků 02.12.13 17:53
Pěkné sportovní oblečení

Zdravím všechny.
Shodou životních náhod jsem nucena nakoupit si sportovní/outdo­orové oblečení.
Narazila jsem ale na zásadní problém: proč se nedělá pěkné funkční oblečení?
Všude narážím na zářivé barvy, většinou navíc v kombinaci, nenositelné vzory nebo rovnou „zemité“ (pro mě často „vyblité“) barvy.
Chápu, že na tůře nemusím být přehnaně sofistikovaná, co se módy týče. Ale většina z toho, co je na pultech obchodů mi zkrátka nepřijde nositelné ani nadoma.
Máte tipy na firmy, které vyrábí pěkné věci na sport? Jednobarevné boty do přírody? Nepromokavé bundy, které nevypadají jako ty, co se kupovaly v roce 98 u vietnamců?
Prosím, podělte se. Uvítám to já a možná i některé další z místních uživatelek.

Najdete v encyklopedii: Sportovní oblečení

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 02.12.13 18:14

Nike
Boty do přírody salomon, merrel
Adidas by Stella mcCartney http://www.adidas.co.uk/…la_mccartney?…

Ceresa
465 příspěvků 02.12.13 20:35

Columbia…nerikam, ze je to buh vi jaka modni bomba, ale zalezi na ucelu. Mam od nich nic moc khaki outdoorove boty. Ovsem alespon jsem neuklouzla na mokre skale v 5000 metrech. To same nepromokava bunda, 3 hodiny pesky v silenem lijaku a obstala. Jsou okamziky, kdy clovek oceni funkcnost nad stylem;)

Cornero
386 příspěvků 02.12.13 20:52

Ma to obeleceni byt sportovni nebo to je jenom na prochazky po lese?

Jetthro
1129 příspěvků 02.12.13 22:32

Jestli to ma bejt fakt na sport tak Nike, Adidas..pokud chcete hlavne funkcni a ne moc napadne tak 2×u http://www.2xu.com/…ns-category/

janyca
134 příspěvků 02.12.13 22:40

Nemám ráda zářivé barvy ve smyslu zářivě neonové, ale jasné barvy mám na oblečení do přírody ráda. Třeba Nordblanc se mi zdá rozumný poměr cena/funkčnost. Loni jsem si u nich koupila tuto bundu http://www.nordblanc.cz/…a-46860.html a černé softshellové kalhoty a jsem spokojená. Vytrvalý hustý déšť sice bunda nakonec nezvládla a přece jen promokla, ale pak zase rychle uschla :-)
Boty mám tyto červené Asolo http://eshop.asolo.cz/…c-100-gv-583 Proti mým starým lehkým trekovkám od stejné značky jsou opravdu tužší a těžší a je potřeba je nejdřív rozchodit, ale teď už je mám zajeté a jsou pohodlné a myslím, že i dobře vypadají.

janyca
134 příspěvků 02.12.13 23:06

@Jetthro Jen se obávám, že v ČR bude v rámci sortimentu omezený výběr. A to neříkám, abych rýpala, spíš je to postesknutí, protože zrovna jejich kompresní oblečení se mi moc líbí.

Jetthro
1129 příspěvků 03.12.13 09:12

@janyca Jo, to asi bohuzel bude. Chce to pogooglit nejaky eshop ktery tuhle znacku ma a posila do CR no :)

stes  03.12.13 09:57

SportAlm, Bogner, Kjus - krásné, leč drahé

DanielaS
4603 příspěvků 03.12.13 18:40

Ony se venkovni sporty deli vicemene na ty, kde CHCETE byt videt (a tudiz zarive barvy - horolezectvi, lyzovani, cyklistika…) a ty, kde NECHCETE byt videt (zemite barvy - trempovani apod.). Uz par let teda v CR nenakupuju, ale myslela jsem, ze ruzne ty Hudy apod. maji pomerne sirokou nabidku i „normalniho“ pouzitelneho obleceni.

Mylady2
12409 příspěvků 03.12.13 18:47

@stes no to je výběr spíše na lyže…

stes  03.12.13 19:07

@Mylady2 Jj, já už jsem nastavená na lyžování, tak jsem napsala to, co mě napadlo na první dobrou. Máte pravdu, ale třeba Bogner má i takové volnočasové oblečení, jen nevím, jestli se tady u nás neprodává jen to lyžařské, to samé Kjus.

RenaLange  03.12.13 20:08
@stes píše:
@Mylady2 Jj, já už jsem nastavená na lyžování, tak jsem napsala to, co mě napadlo na první dobrou. Máte pravdu, ale třeba Bogner má i takové volnočasové oblečení, jen nevím, jestli se tady u nás neprodává jen to lyžařské, to samé Kjus.

Pokud si u Bogner vyberete něco z jejich aktuální kolekce, co v prodejně není, zajistí Vám zboží do týdne buď z jiné prodejny, nebo přímo z Mnichova.
Rozhodně nemají jen lyžařské nebo volnočasové oblečení :-).

terkaOl
72 příspěvků 03.12.13 20:14

„shodou okolností jsem nucena…“ To mě pobavilo. stále jste ještě neřekla, k jakému sportu Vás ten zlý osud nutí. Jaká je Vaše cenová představa?
Výše zmiňovaný Nordblanc není nic moc. Design možná ano, funkčnost, kvalita šití atd. už tolik ne. Pravda, posuzuju z pohledu náročného uživatele, na zimní přechod Tater si prostě vybírám oblečení trochu jiných parametrů.
Jinak za boty, tedy pokud se má jednat o lehkou turistiku, co třeba černá varianta Asolo Shiver a bunda například Marmot Minimalist
Pěkné funkční prádlo dělá například Icebreaker , spousta toho dámského vypadá moc pěkně a decentně. Navíc je hodně kvalitní.

cafevanille
15 příspěvků 03.12.13 22:17

Já nevím, ale nepřipadá mi, že by nebylo z čeho vybírat. Spíš mám opačný problém a líbí se mi toho moc. Na sportovním oblečení se snažím nekombinovat moc barev a vybírat kvalitní věci, které jednak lépe plní funkci a taky většinou lépe vypadají. Jako základ mám černé kalhoty a k tomu jednobarevnou bundu nebo tričko a černé nebo šedé doplňky (šátek, rukavice atd.). Boty se dělají i v decentních barvách, většinou hnědé, ale obecně u outdoorových bot se nápadnější barvy snesou, jsou na sport, ne do města. S běžeckýma botama je to horší, tam nad kombinacemi barev občas zůstává rozum stát. Značky-na cvičení Nike, na hory North Face, Icebreaker.

Mohučanka
243 příspěvků 03.12.13 22:24

@cafevanille Přesně, taky se mi toho většinou líbí víc, než potřebuju nebo než si můžu dovolit. Ze značek namátkou Mountain Hardware, Mammut, Chillaz, Direct Alpine. Úspěch sklízí i funkční mikina z Decathlonu. Přijde mi, že výběr je značný, i jenom v Hudy nebo Rock Pointu…ale je to drahé. Dražší než v cizině.

cafevanille
15 příspěvků 03.12.13 22:39

@Mohučanka Z Decathlonu mám fleecovou mikinu, byla levná a docela teplá, akorát se srazila po vyprání. Bundu bych se tam ale asi bála koupit.

DanielaS
4603 příspěvků 04.12.13 10:14

Jestli uz mate vyzkousene nejake funkcni pradlo - nekdo nesnasi nektere materialy - tak z nej si poridte dlouhe spodky a upnute tricko s dlouhym rukavem. Na to nejake pohodlne kalhoty, ty nemusi byt nic znackoveho, jen proste pevnejsi material a siti, ktere drzi. Nahory flisovou mikinu. A pres to sustakove kalhoty a nahoru bundu. Jako zacatecnik asi extra expedice podnikat nebudete, takze si vyzkousejte levnejsi varianty. Nmeusi byt vsechno znackove a membranove, ale za kvalitni prvni vrstvu se primlouvam - krom toho muzete teple pradlo pouzivat nejen na sport, kdyz ho nikdo nevidi.
Ja uz leta letouci pouzivam pradlo od Klimatexu (maji nejruznejsi rady pro nejruznejsi teploty), navrch sustaky z nejakeho toho Gigasportu a lepsi (ale ne teplou) bundu Hannah, no a mezi to normalni civilni vrstvy podle okolnosti. Platene kalhoty, bavlnene elastaky, teplaky, bavlnena tricka, svetry, mikiny. Cepice a rukavice naprosto noname, taky se daji vrstvit.

Samozrejme dobre, pohodlne boty jsou zaklad, tam nesetrete. A pred akci je rozslapnete.

KajkaKit
24 příspěvků 20.12.13 13:00

Já aktuálně sháním nějaké oblečení na běhání.. kamarádka se rozhodla mě uvrtat do sportovního vyžití a tak nás zaregistrovala na Běh Lužánkami :-D nevím co ji to popadlo.. zrovna mě, která nikdy neběhala a ve škole jsem se tělocviku vyhýbala co to jen šlo :-D ale tak uvidíme.. mají každou sobotu prý tréninky, tak to půjdem otestovat… no a právě nemám doma nic vhodného na sebe :((( kde koupit něco „pěkného“ a funkčního..?? něco co by se ideálně dalo využít i na něco jiného než je běhání…

Lamicka  29.07.14 12:33

@zelene.oko Presunula jsem to do jineho vlakna. Nejlepsi je nechat si poradit v obchode s ohledem na aktivity, ktere budete delat. Zda jen chodit po ceskych kopcich nebo planujete vylet do vetsich hor. Podle toho vybirat materialy, strihy… Dneska je na vyber z ruznych cenovych kategorii, ale velka vyhoda je, ze zrovna probihaji slevy. Ja mam rada podobny typ kalhot, ale s moznosti zkraceni u kolen, protoze kdyz jdete na celodenni turu, muze se vam dost stridat pocasi. Podle znacky nevybiram, spis co mi sedne.

nebo

zelene.oko  29.07.14 12:48

@Lamicka Plánujeme jen české kopce, nic náročného. Nad těmi kalhotami, které lze zkrátit, jsem přemýšlela, bylo by to pro mě dost praktické. Ale nevyznám se v materiálech - některé kalhoty jsou jakoby šusťákové, jiné spíš z nějakého jakoby plátna a to vůbec netuším, co vybrat.

Příspěvek upraven 30.07.14 v 09:56

Lamicka  29.07.14 12:56

@zelene.oko Je toho moc v dnesni dobe, uz se v tom nevyznam, takze doporucuji se zeptat v obchode. Ja mam softshellove, ty jsou fajn, kdyz je chladneji a beru je spis do vyssich hor nebo klidne do lesa na houby, kdyz je mokro. Kdyz cekavam teplo, tak si beru takove vic sustakove, jsou to ruzne smesy. Vam bych doporucila stredni cestu.

zelene.oko  29.07.14 13:57

@Lamicka Díky moc za rady! :-)

Tebah
4255 příspěvků 30.07.14 11:26

Máte někdo tipy na dobré dámské cyklooblečení? Přijde mi, že to, co se prodává, je oproti pánskému dost odfláknuté - např. na dresu jen jedna mini kapsička místo čtyř - a ten design je dost o ničem. Dres sháním už druhý rok a pořád nic :-(
Klasiku Craft, Endura, Kalas a tak mám obhlídlý, spíš mě zajímají nějaké míň profláklé značky. Cenově mám představu cca do 2000, pokud bude merino, může být i víc - přemýšlím nad Raphou (ale i ta má menší výběr dámských věci oproti pánským) nebo Isadorou, máte někdo zkušenost?

Edit: překlep.

Miracly
47 příspěvků 01.08.14 16:32

Mně se moc líbil článek u blogerky Petry:
http://www.petralovelyhair.com/…i-me-to.html
Dost mě inspiroval a nabudil si na vlastní běhání koupit takové oblečení, abych se cítila jak pohodlně, tak žensky a svěže. Oblečení na sport jsem si koupila tam, kde o na, na Diadoře: http://www.diadoracz.com/ a můžu teda doporučit.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit