Perlový náhrdelník

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

belle de jour
96 příspěvků 09.01.12 10:20

Pěkný den všem, uvažuji o koupi perlového náhrdelníku a náušnic. Nosíte perly?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

DanielaS
4599 příspěvků 09.01.12 10:26

Pred tremi dny jsem sve perly ztratila… Moje blbost, vedela jsem, ze uzaver je nespolehlivy. Nosila jsem je rada, bylo to mnoho snur malickych nepravidelnych perlicek zkroucenych do spiraly, nevypadalo to nijak prehnane. Byly ricni, takove do zluta, „civilni“.

belle de jour
96 příspěvků 09.01.12 10:42
to je škoda…já bych chtěla dlouhý náhrdelník z menších perel, takový co se dá omotat několikrát…k čemu perly nejraději nosíte?

Sekhmet
1918 příspěvků 09.01.12 10:57

Nosím dlouhatý náhrdelník z růžových perel Akoya (různé odstíny od smetanové, přes bronzovou až po růžovou) střední velikosti (cca 1cm v průměru)- jde v poho omotat třikrát kolem krku (i čtyřikrát by asi šel), nosím do práce ke kancelářskému oděvu, teď nejčastěji k tmavě modrému kašmírovému svetříku na tělo a široké černobílé sukni. V odstínu těch perel mám i naušnice (jen jedna perla do každého ucha).
Pak mám soupravu z černých tahitských perel a bílého zlata - po jedné perle na každé (visací)naušnici a jedné v ozdobném přívěsku + náramek z perel navlečených na šňůrce. Naušnice i přívěšek jsou perličky malé (cca 60mm), náramek je masivnější (cca 1,5cm). Nosím k pouzdrovým šatům jakékoli barvy (mám asi osmery :)).
Je mi třicet a perly miluju. Zásadně nesouhlasím s tvrzením některých, že jsou pouze pro ženy 50+

belle de jour
96 příspěvků 09.01.12 11:15

Sekhmet, taky je mi 30 a souhlasím.. teď jen přemýšlím, kde perly zakoupím, nerada bych naletěla na bižu-perly.

iron board
72 příspěvků 09.01.12 11:31

Perly se mi moc líbí, ale zatím jsem měla vždycky jen ty korálkové napodobeniny. Přemýšlím, že až mi dojde vratka daně, že bych se rozšoupla a pořídila si originál;-)
Taky je mi 30 a z vysoka dlabu na to, že si někdo myslí, že je to pro ženy 50+:-)
Belle de jour: to by mě taky zajímalo, já viděla jen říční perly (údajně) v nějaké bižuterii, tak nevím, jak moc tomu věřit. Ani nevím, jak se pohybují cenově. Ty, co jsem viděla, byly za 900 tuším. Delší náhrdelník.

katango
1356 příspěvků 09.01.12 12:54

Mám nějaké říční perly, takové ty levné drobné nepravidelné a pak jedny říční pěstované - velké a lehce bizarní tvary. Ohledně pravosti čehokoli doporučuji např. knihu: Judith Croweová Drahé kameny a šperky, vydal Slovart 2007. Myslím, že kašmírový svetřík a perly je úžasná kombinace a jen na detailech záleří, zda to bude usedlé nebo ne.

sjuuu
16 příspěvků 09.01.12 13:16

Už rok mám náramek a jednoduché náušnice-pecky ze sladkovodních perel - náušnice o velikosti lískového oříšku, náramek z drobnějších. Zakoupeno v Německu v malém krámku s korálky a komponenty pro výrobu bižu. Náramek za deset €, náušnice za dvacet. Nosím k sukním a svetříkům, je mi dvaatřicet, perel si užívám - mám pocit, že krásně rozsvítí obličej.

ZetKa
289 příspěvků 09.01.12 13:33

Tohle téma mi jde do noty :)
Co se týče perel a vlastně i drahých kamenů jsem naprostý laik. Přesto když jsem u sartoru (www.sartor.cz) viděla perly (říční), řekla jsem si, že by nebylo špatné jeden náhrdelník vlastnit.
Tady je odkaz přímo na jejich perly .
Vůbec netuším, jak je to s kvalitou zde prodávaných perel, ale třeba se tu toho dozvím víc.

iron board
72 příspěvků 09.01.12 13:51

Koukala jsem na Sartor na pár obrázků, ale všechny jsou jen takové kolem krku, já bych chtěla pořádnou šňůru, ať si je můžu svázat na uzel lehce pod prsy:-)

ZetKa
289 příspěvků 09.01.12 14:02

Já mám pocit, že u toho sartoru je to něco jako polotovar, že si to člověk musí doma navázat sám, plus dát zapínání. Ale chybí mi tam údaj, jak dlouhý je prodávaná šňůra perel. Ale zase se hned teď nechystám kupovat, takže jsem ani neposílala dotaz…
Takže v případě potřeby delší šňůry lze zakoupit těch kusů více :)

belle de jour
96 příspěvků 09.01.12 14:04
taky jsem zatím na netu nenašla nic, co by odpovídalo mé představě…třeba sekhmet přidá odkaz,kde koupila perly ona nebo se ozve víc lidí..zatím se mi na netu nelíbí nic z nabídky.

belle de jour
96 příspěvků 09.01.12 14:06

ovšem tady bych si už vybrala:

http://pinterest.com/search/?…

belle de jour
96 příspěvků 09.01.12 14:07

ovšem tady bych si už vybrala:

http://pinterest.com/search/?…

kiwi  09.01.12 14:20

Perlový náušnice jsem koupila v Klenotech - právě proto, že jsem se obávala je kupovat přes internet… jednu perlu jako závěs na bílozlatým řetízku jsem zdědila… plánuju i šňůru na krk ve střední délce, ale to vidím spíš na nějaký osvědčený starožitnosti nebo Dorotheum - prostě tam, kde je šance na kvalitu, a na certifikát.
Ty náušnice užiju hodně, i (ó hrůzo) k džínám :-)… jenom mě u perel mrzí ta choulostivost - žádný krémy, žádnej parfém… každej den odkládat… ale jsou krásný, to zas jo.

A.C.
153 příspěvků 09.01.12 14:32

Proč kolem toho děláte takové mystérium? Běžné malé říční perly nejsou nic drahého, stačí prolézt internet :)
Třeba
http://www.sto­klasa.cz/nahrdel­nik-z-ricnich-perel-delka-46cm-x122569
Perly nosím, protože se mi líbí. Mám i pravé perly, i ty voskové skleněné náhrady, obojí se dá použít. Každé pochopitelně jinde. Šnůru malých pravých perliček těsně kolem krku nosím klidně i k tričku.

ZetKa
289 příspěvků 09.01.12 14:37

A.C. má pravdu, sama jsem byla překvapená, že to není zas tak drahá záležitost, jak jsem si myslela…

MP Pafka
185 příspěvků 09.01.12 17:34

Perly sice žádné nemám, ale uvažuji o jejich koupi. Takže tipy se mi hodí. Na perlách se mi líbí jejich jednoduchost (pokud nejsou součástí složitějšího šperku).

Lama_z_Lana  09.01.12 18:01
Perly se mi moc líbí, už po těch říčních taky nějaký čas pokukuju, ale moje mamka vždycky říká, že perly musí být darové, jinak že nosí slzy.
Zatím proběhly nějaké experimenty s bižu; na perlách je vděčné to, že daný model povýší a působí žensky.
Moc žen s perlami na krku ale nepotkávám

katango
1356 příspěvků 09.01.12 18:36

Perly prý odrážejí svůj jas do obličeje a tím nejsou tolik patrné vrásky nebo následky prohýřené noci.

lilip  09.01.12 18:40

Zbožňuju perly od mládí - je mi 40+. Nosím pořád perlové náušnice v bílém zlatě, mořské Akoya - je to neporovnatelné s napodebeninou. A náhrdelníček 43 cm z trojbarevných perel, také mořské, kultivované a k nim stejný náramek. Kupuji je na Aukro, značka Capali. Zadáte, vyběhne člověk, co je dováží. Náhrdelník kolem 400 stovek, mám je rok, občas omyju mýdlem, pomazlím a nosím skoro denně, kromě svetrů s rolákem. Nosím je prakticky ke všemu, mám světlé oblečení.
Do uší jsem zkoušela dát kdeco , ale vždycky se vrátím k perličkám. I prstýnek mám stříbrný s perlou, ale na ruce velmi trpí, poškrábe se - ten beru jen na ven a příležitostně.
AC - Nepravidelné říční nemají zdaleka takový lesk, neoslovily mne. Ty mořské mají takový hluboký lesk, který se neztrácí. Od Stoklasy mám říční perličky - kupuji materiál a přihodila jsem si ho do zásilky a nenosím ho, je proti těm mořským mizerný, vážně. Dám vám ho někomu zadarmo, kdo by chtěl zkusit, napište si.

belle de jour
96 příspěvků 09.01.12 18:48

Lilip ta cena je příjemně nízká, je jistota, že jsou pravé? Byla jsem připravená na větší částku.

A.C.
153 příspěvků 09.01.12 19:01

Katango, tolik perel, aby mi nebyly patrné vrásky, asi neunesu :D
Lilip, určitě nepovažuju říční perličky za nejkrásnější možný šperk, ale jsou jemné, světlé, ne čistě bílé.. pravda, jsou obyčejnější. Známá má náhrdelník z černých perel, velkých, krásných, to je jiná kategorie :) Ale zase to není něco, co bych nosila normálně ve všední den.

kiwi  09.01.12 19:11

lilip, nechci vám (ti? :-)) kazit radost, ale Akoya za 400,– ? To bych si teda taky dala říct, ale zní to těžko uvěřitelně… skoro jsem v pokušení to vyzkoušet :-)S prstenem souhlas - dala jsem si z něj proto udělat ten závěs na krk, tam tolik netrpí… ale kladli mi na srdce, že s ní nesmím ani do sprchy.
P.S. A vidím, že se jednalo o Akoya náušnice, ne o ten náhrdelník, sorry - ale: koukla jsem se na to Aukro, a inzeruje pouze* kultivované sladkovodní*, t.j. říční.

katango
1356 příspěvků 09.01.12 19:53

Říční nebo jezerní, např. japonské perly Biwa.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit