Perská epilace - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Padma
31 příspěvků 06.02.13 19:57
Perská epilace - zkušenosti

Milé pekelnice,
jsem si vědoma toho, že téma epilace/depila­ce/holení atd. už se tu v některé předchozí diskuzi probíralo. Chtěla bych se ale zeptat, zda má některá z Vás zkušenost s tzv. „Perskou epilací“, která slibuje trvalé odstranění nežádoucího ochlupení a to i v případě blonďatých chloupků, na které je laser krátký. Konkrétně by mě zajímalo, jestli jste navštívily kosmetický salón doktorky Amlerové.(http://www. amlerova. cz/) Jestli ano, splnila procedura Vaše očekávání a nebo to byly jen vyhozené peníze? Budu ráda za jakoukoliv zkušenost a názor, na internetu se mi toho moc dohledat nepodařilo.
Možná se jedná spíš o téma do poradny, ale ráda bych se zapojila do případné diskuze, tak ho umisťuji sem. Přeji Vám všem hezký večer! :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Mischura
336 příspěvků 06.02.13 20:20

@Padma
Jako pokus o PR je to mimoradne nepovedene.
Mimochodem na netu je na dane tema odkazu dost, konkretne na omlazeni.

shirla
878 příspěvků 06.02.13 20:31

Také si myslím, že na takovéto dotazy najdete odpověď spíše na omlazeni:-) Tady je to už otravné!

Padma
31 příspěvků 06.02.13 21:23

Přesně podobných reakcí o „nepovedeném PR“ jsem se bála a když si to po sobě znovu čtu, chápu, že to tak asi může působit. Opravdu mě zajímaly názory ostatních, protože bych to sama chtěla zkusit, ale už jsem s jiným typem epilace v jiném salónu měla velmi špatnou zkušenost. Osobně jsem aktivní pouze v diskuzi tady na MP, proto jsem ji využila, i když mi bylo předem jasné, že to někomu nemusí být po chuti. Díky pozorování totiž vím, že tu jsou poměrně slušné šance na rozumnou a upřímnou odpověď.
Děkuji za tip na Omlazení, omrknu to, možná jde ale o vlákno, na které jsem před nedávnem sama narazila, ale moc mi nepomohlo.

Aroosak
618 příspěvků 06.02.13 22:14

Já jsem měla za to, že perská depilace je depilace cukrovou pastou, se kterou to tolik nebolí jako s voskem. Ale vy zmiňujete, že odstranění chloupků je trvalé, tak to mě mate. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit tento salon, kde se depilace provádí právě tou cukrovou pastou a kosmetička je šikovná a rychlá.

Padma
31 příspěvků 06.02.13 22:39

@Aroosak No právě, že ta procedura, kterou nabízí salón zmíněný v mém příspěvku, by měla mít trvalé výsledky a zároveň být jediná pravá „Perská“. Údajně se při ní používá speciální směs bylin. Jenže i v té doporučené diskuzi na Omlazení se na ní řada lidí ptá, ale málokdo něco konkrétního ví. Asi nezbývá než to zkusit a udělat si vlastní názor, ale jako chudá studentka si to ještě budu muset dobře rozmyslet. Děkuji Vám za doporučení salónu, do budoucna by se mohlo hodit :-)

bestia
2296 příspěvků 06.02.13 22:45

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:05

Aroosak
618 příspěvků 06.02.13 22:45

@Padma A co informace tady ?
„Klinické studie uvádí, že je potřeba zpravidla 5 až 12 ošetření v rozmezí 1 až 2 měsíců a dále dle potřeby drobné korekce po 3-5 měsících.“
Když budete chodit na normální depilaci, třeba tu tou cukrovou pastou, tak po 5-12 procedurách Vám určitě budou chloupky růst míň. No a pak už jen stačí tam chodit na „drobné korekce“ jednou za kvartál ;-)

Padma
31 příspěvků 06.02.13 22:52

@Aroosak To jsem taky četla, mně šlo spíš o osobní zkušenost někoho, kdo už to má za sebou. Právě, že mě nalákaly podobné články jako tenhle, ale přijde mi to nějak podezřele dokonalé. Nechtěla jsem kvůli přílišné nedůvěřivosti přijít o možnost řešení svého problému, ale ani jsem nechtěla naletět na nějakou blbost, tak jsem se zeptala :-)

LaalaB
708 příspěvků 07.02.13 11:50

Může mi někdo vysvětlit, jak může být některá epilace méně bolestivá než jiná? Vyrvat se ty chloupky musí tak jak tak. Ještě pochopím, že na epilačních strojcích jsou různé naklepávátka nebo chladiče, které tu kuži nějak „připraví“. Sama mám epilátor s naklepávátkem a už ho dávno nepoužívám. Teda nepoužívám to naklepávátko, ten epilátor ano, i když teda taky podstatně míň než ze začátku, chloupky jsou daleko slabší a rostou pomaleji.

kudka
77 příspěvků 07.02.13 14:38

@Aroosak depilace cukrovou pastou se jmenuje „brazilska“ a neni pravda, ze by stacila nejaka korekce jednou za kvartal.. chodim uz dva roky pravidelne 1× za 3 - 4 tydny, obcas je chloupku min, obcas vic, ale porost to je porad. co se tyce bolestivosti, tak nektera mista uz necitim skoro vubec (asi jako kdyz si trhate oboci), nektera jsou bolestiva stale stejne - pro me je zlepseni v tom, ze se nanese tepla pasta a trha se po smeru rustu

pehot
685 příspěvků 07.02.13 15:07

@kudka sice mícháte hrušky s jabkama (tzv. brazilská epilace je označení pro epilaci intimních partií, dá se provádět nejen cukrovou pastou. Naproti tomu cukr pasta se používá i na ostatní části těla, nejen ta intimní), ale jinak mám stejnou zkušenost. Cukrovou pastu používám asi 3 (možná 4) roky, některá místa jsou bolestivější, někdy to ani necítím. Chloupky se mi někdy zdají slabší a porost řidší, jindy zas ne. Ale rostou pořád (obočí trhám přes 20 let a taky se nechce vzdát).

@LaalaB bolestivost vysvětlit nedokážu, ale já to tak mám. Třeba epilátor (zkoušela jsem 3) - to je pro mě utrpení, nevydržím víc jak jednu holeň a pak zbytek dne brečím, další týden léčím pupínky.
Vosk se dá přežít, ale zas mi s chupama strhává i kůži, takže třeba v létě je pro mě nepoužitelný. Jako nejlepší „oškubávač“ se mi zatím jeví cukrová pasta (v podstatě jakákoliv kupovaná. Zkoušela jsem uvařit doma, ale není to ono). Chce to sice trochu cviku, ale pak to s ní jde rychle a celkem „bezbolestně“. Jako hlavní výhodu shledávám, že po cukr pastě mi nenaskakují pupínky.

perská. Chápu správně, že u perské epilace je princip stejný jako u jakékoliv jiné cukr pasty, akorát je v té hmotě nějaká spešl kouzelná bylina, co má růstu nových chloupků zamezit?

Martini90
159 příspěvků 07.02.13 15:08

@LaalaB Mně třeba vosk bolel víc než epilátor, protože mi to šlo i s vrchní kůží, u epilátoru se mi tohle nestávalo. Tak jestli to nebude tenhle případ.
Plus mě ještě napadá, že třeba v bylinkách můžou být obsažené analgeticky působící látky. Dříve se např. odvar z vrbové kůry používal proti bolestem a na horečku, protože obsahuje kys. salicylovou; dnes se kys. acetylsalicylová hojně používá jako Aspirin. Tak jestli něco podobného nemůže být i v té záhadné bylinkové směsi, co paní Amlerová avizuje.

bestia
2296 příspěvků 07.02.13 15:10

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:04

kudka
77 příspěvků 07.02.13 20:37

@pehot @bestia a jsem zas o něco chytřejší, ď :) ještě k té bolestivosti - občas vezmu epilátorem, kterým holím lýtka, i větší kus v oblasti bikin bez bolesti. Stehna ale nezvládnu vůbec

GalianosjednimL  17.02.13 20:30

@Padma No, pokud se o čemkoliv shání špatně informace a nikde není nic konkrétního je to přece odpověď. :)

Akitaken
4960 příspěvků 17.02.13 20:55

Když to tak čtu, tak asi zůstanu jen u „holení“.. na oškubávání se, obzvláště v intimních partiích, asi nemám „koule“ :-)

Padma
31 příspěvků 17.02.13 21:11

@GalianosjednimL K podobnému závěru jsem taky došla, navíc jsem onu paní doktorku zkusila kontaktovat emailem a ani mi neodpověděla, což tu službu taky neukazuje v nejlepším světle…Takže mi prozatím nezbývá než se pořád dokola zkrášlovat na vlastní pěst. Ale kdyby se nakonec našel někdo se zkušeností, nechť se podělí! :-)

Aramisska
63 příspěvků 26.02.13 19:26

Moc nepřispívám, ale tohle mi nedá! Sama si depilaci dělám už léta - vyzkoušela jsem všechny způsoby včetně laseru. Jsem kosmetička a ani já si s chloupky nedokážu poradit tak, abych byla spokojená. Cukrová depilace a perská bude něco hodně podobného, rozdíl by měl být právě ve směsi bylin, které v obyč cukrové pastě nejsou. Sama ji používám a pleť je po ní na rozdíl od strojku nádherná - heboučká a bez pupínků. Musí se ovšem provést správně!!! Depilace cukrovou pastou se totiž provádí na rozdíl od všech jiných metod PO SMĚRU růstu chloupků a tím je méně bolestivá a také jemnější k pokožce. A je pravda, jak tu bylo řečeno - po jakémkoliv systematickém trhání chloupků s kořínky porost prořídne a zjemní, ale trvale to nebude :-)

Johny Sixx  05.03.13 00:11

Holky vim, ze je to pruda, ale ziletka je ziletka…

Barbyl
1469 příspěvků 19.04.13 03:17

Tak jsem take hledala odpoved nez pujdu do " mucirny",ale souhlas- cukr pasta v salonech, kde to umi, moc neboli, a vydrzi to tak 3-4 tydny ok.ale taky jsem byla v salonu, kde jsem po vosku odchazela v slzach a z nohou crcela krev. Prehanim, ale rozdil, kdo umi a neumi je dost znat…premyslim I o lasers, protoze vosk/ cukr pouzivam uz 10 let a chloupky zeslably, ale porad Rostou…Jen Neznam nikoho, kdo by laser pouzil a byl 100% spokojeny a vyreseny uz naporad…a co jsem slysela, nekdo musi laser opakovat nekolikrat a to za tu cenu uz je ke zvazeni…najde se Tady nekdo, Kdo laser odzkousel a zbavil se chloupku navzdy?

Gorilka
655 příspěvků 19.04.13 18:59

Co se týče laseru, většina není spokojená, protože si myslí že stačí jít jednou nebo dvakrát a chloupky budou pryč. Což je vcelku naivní. Počítej že na laser půjdeš 5× nebo i 10×.

HertaDeOran
866 příspěvků 20.04.13 12:25

@Johny Sixx žiletka sice je žiletka, rychlá a bezbolestná, ale nevydrží to ani 24 hodin a to dorůstání a zarůstání! Jen si to někdy zkuste na sobě, milý Johnny, a pak napište jaký to bylo… těším se na ohlas

Dragon01
187 příspěvků 20.04.13 15:13

Milé dámy, můžu se zeptat, jakou cukrovou pastu kupujete? Já si ji jeden čas vařila doma, ale třikrát se nepovede, jednou povede, je to opruz…

Johny Sixx  20.04.13 15:20

@HertaDeOran ja to na sobe praktikuju bezne..je faktr ze nejsem zadnej plysak a skoro mi nerostou ani vousy…ale jako jedine ziletka

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit