Pevná kolová sukně

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martinanechvatalova
16 příspěvků 14.02.15 10:48
pevná kolová sukně

Dobrý den,
chtěla bych se proadit se zkušenějšími o tvorbě tohoto typu kolové sukně. Sehnala jsem na ni látku, ovšem poměrně slabou, už při koupi mi bylo jasné, že takový tvar držet nebude. Čím by se dala látka zpevnit, aby nakonec takto držela?
Dotaz č. 2. - co myslíte, že je zrovna toto za látku, případně, kde ji sehnat?

Reakce:

shirla
878 příspěvků 14.02.15 16:07

http://www.fromkayawithlove.com/…d-skirt.html

Není to neopren?

martinanechvatalova
16 příspěvků 15.02.15 07:10

Diky moc, taky me to napadlo. Ale kdybyste mely latku ponekud mekci, co by vas napadlo udelat, aby drzela takovy pevny tvar? Nejaky vlizelin ci neco podobneho? Podsit to pevnou latkou?

odianis
106 příspěvků 15.02.15 08:41

Pořídit si pod ni tylovou spodničku.

Moir
1806 příspěvků 15.02.15 09:47

Základem je pevná tužší látka a do lemu se může všít horsehair braid (u Stoklasy se to jmenuje modistická krinolína)

Go-lightly
3428 příspěvků 15.02.15 10:01

Podívejte se do Galerie, kayav takové sukně šije a vypadají perfektně.

kayav  19.02.15 21:48

Tahle sukne od Odivi je, tusim, z materialu podobneho neoprenu, ale tenciho. Mam dojem, ze v nejakem rozhovoru jsem cetla, ze to je material na podprsenky.
Ja mam jeden typ kolovek vylozene z neoprenu, je to velmi tezka nesplyvava latka, ktera prave dela ten efekt.
Mrknete kdyztak ke mne na stranky (viz profil).
Pokud toho chcete nejak dosahnout svepomoci, zkuste hodne podlepit tuhym vlizelinem a dat tam podsivku. Nicmene pak sukni nebudete moct prat, jen cistirna. Nebo me jeste napada pouzit skrob, ale s tim nemam zkusenost.

Allania
424 příspěvků 20.02.15 14:16

Škrob dle mého moc nepomůže. Škrobila jsem dlouhou kolovou spodničku z bavlněné fáčoviny, každé kolo zvlášť napnuté na koberci. Zapříčinila jsem tím absolutní nepoužitelnost obýváku na dva dny. První hodina super efekt, ale při chůzi, sezení a běžném používání se jakoby ohmatá a povolí. Zkusila bych podlepit tím vlizelínem a do spodního okraje dát výztuhu. Jednou jsem musela narychlo udělat spodničku a vrazila jsem tam strunu do sekačky a efekt mě mile překvapil. I když nejlepší a nejjednodušší řešení je podle mě samostatná spodnička.

Motyka
327 příspěvků 20.02.15 14:44

Moje mamka mi ušila sukni když jsem byla asi ve 3. třídě a do jejího lemu dala silnější vlasec, což udělalo podobný efekt. Nevím jak to řešila, ale já bych lem začistila šikmým proužkem a ten použila i jako tunýlek pro ten vlasec. Ale nezbavíte se toho, že zbytek sukně bude pořád ten jemný materiál. Takže z tý tenký látky si spíš udělejte splývavou sukni a na neoprenku si pořiďte neopren.

martinanechvatalova
16 příspěvků 25.02.15 06:28

Diky moc!

martinanechvatalova
16 příspěvků 19.04.15 11:22

@kayav
Dobrý den, vím, že je to primitivní dotaz hodný začátečníka, ale chtěla bych Vás poprosit o radu - vkládáme látku do šicího stroje nahoru lícem nebo rubem?
A mám-li bavlněnou látku, musím mít i bavlněnou nit nebo mohu mít třeba polyesterovou?

Moir
1806 příspěvků 19.04.15 12:32

@martinanechva­talova obvykle se všechno šije polyesterovými ni­těmi

kayav  20.04.15 17:54

@martinanechva­talova nite jsou asi ejlepsi polyesterove, pokud se nechystate sukni treba nekdy v budoucnu barvit. Obcas siji i BA nitema a jako nedela to problem, ale myslim, ze PES jsou univerzalnejsi a dostupnejsi.
Jinak co se tyce siti po rubu/licu, jake svy mate konkretne na mysli? Je to ruzne.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit