Pigmentové skvrny - jak s nimi bojujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mkoll
144 příspěvků 12.05.14 15:10
Pigmentové skvrny - jak s nimi bojujete?

Blíží se léto, čas dovolených, sluníčka (snad) a s tím spojený i boj proti nechtěným pigmentovým skvrnám na obličeji. Bohužel jsem s prevencí začala pozďě, tedy až ve chvíli, kdy se skvrna objevila. Teď už tedy několik let bělím různými přípravky, mažu krémy s velmi vysokým UV faktorem a snažím se sluníčku víceméně vyhýbat a když už není zbytí, schovávám obličej do stínu klobouku.
Zajímalo by mě, jestli máte nějaký ověřený tip, jak se skvrnami bojovat či jak je maskovat. Zabírá např. namazat se samoopalovákem? Nezvýrazní se skvrna ještě víc? Vyzkoušela některá z vás chemický peeling? Jaké měl účinky? Jaké bělicí produkty byste doporučily? A co krycí make-up, doporučíte?

Reakce:

Nuala
11 příspěvků 12.05.14 15:42
Chemický peeling

Chemický peeling jsem zkusila, ale řekla bych, že efekt byl téměř nulový. Nehledě na to, že pár dní po něm člověk vypadá fakt hrozně (skvrny ještě víc ztmavnou, pleť se scvrkne a nehezky se olupuje - ale na to jsem byla na kosmetice upozorněna). Loni jsem používala depigmentační krém od Ryoru, ale také žádný efekt neměl. Jediné co, že v kombinaci s krémem s vysokým UV faktorem se mi žádné další skrvny neudělaly. Teď asi druhý týden používám sérum od Eucerinu a zatím také nic zvláštního nepozoruji - má to být vidět po 4 týdnecj, tak si ještě počkám.
Ale řekla bych, že nejlepší asi bude smířit se se skvrnami, které už máte a bojovat spíš proti vzniku dalších.

mkoll
144 příspěvků 12.05.14 16:19

Díky za info k chemickému peelingu, dělám si takovou malou anketu, která by mi měla pomoct s rozhodnutím, jestli do toho jít nebo ne. Bojovat bojuju, ale ta má skvrna je na čele, opravdu je hodně výrazná, takže bez make-upu ani ránu, což zrovna v létě nebo při sportu není úplně nejpraktičtější.

pecka79
2011 příspěvků 12.05.14 16:44

Mne sa robila pigmentovana skvrna pod nosom. Zacalo to v case uzivania antikoncepcie, tu som uz vysadila. Pouzivala som Biodermu White Objective a bez kremov s OF a v lete OF50 a bez klobuka sa nezaobidem. Skvrna je miernejsia, ale i tak som sa jej uplne nezbavila. Takze stale patram…

Tebah
4255 příspěvků 12.05.14 16:57

Mně se osvědčil tenhle BB cream - taky mám skvrny pod nosem a pod očima a pěkně je zakryje, má SPF 50 a přežije i celý den na kole. Navíc by měl být i zesvětlující - po cca měsíci používání mám dojem, že ty skvrny nejsou tak vidět, ale to může být jen zbožné přání :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 12.05.14 17:09

@Tebah
vybělující efekt by měla mít většina korejských bb krémů a vůbec kosmetiky celkově.

Nuala
11 příspěvků 13.05.14 07:46

Pokud je ta skrvna na místě, kde se hodí použít rozsasňovač, tak bych ho na ni trochu dala - byla by méně viditelná.

Tebah
4255 příspěvků 13.05.14 10:16

@Jiná Realita To sice jo, ale jedna věc je „měly by“ a druhá „mají“ ;-)

Jinak mě ještě napadá tahle maska - je to fakticky takový slabý chemický peeling. Nedoporučila bych ji ale nikomu, kdo má suchou nebo citlivou pleť.

Ada Pekelná
971 příspěvků 13.05.14 10:21

Slabé chemické peelingy nepomůžou. Já jsem jeden flek peelingem vygumovala, ale musel být hodně drsnej. Na nějakou dobu to zpigmentovalo ještě hůř, ale to se potom ztratilo a skvrna už se nevrátila.

Muschi  13.05.14 10:29

@mkoll Já mám celkem dobrou zkušenost s Neostrata gel a krém. Je to taky něco jako slabý chemický peeling, dost se po tom obličej loupe a je trochu to pálí. Jen si tyhle procedury nechte až po létě jinak si zavaříte na daleko horší pigmentovké skvrny. Jo a kdyby náhodou nedělejte to ani v těhotenství taky je to může zhoršit.

Tebah
4255 příspěvků 13.05.14 10:52

@Ada Pekelná A co to bylo za peeling?

mkoll
144 příspěvků 13.05.14 11:26

Diky za tipy! Jasne, ze az po lete, ted jen chranit a mazat vysokym faktorem. Ja jsem si prave na tu skvrnu zadelala v tehotenstvi, jelikoz jsem stravila par tydnu na Floride a i pres to, ze to bylo v unoru a nebylo uplne vedro, slunce zhnulo dost. Letos v zime jsem vehementne belila, ale s prvnim jarnim slunickem (i pres faktor) byla skvrna zpet.

Ada Pekelná
971 příspěvků 13.05.14 17:40

TCA (kyselina trichloroctová) 25%, ale jde hlavně o koncentraci, asi by to šlo i kys. glykolovou, jen nevím, jak by musela být silná. Tu TCA o téhle síle bych si netroufla na celý obličej, jen lokálně, na malé místo. Dermatologové dávají na celý obličej obvykle 15% nebo méně.

Oli
97 příspěvků 13.05.14 18:47

Mně stačilo vysadit antikoncepci. Kromě jiných vedlejších příznaků, které jsem si už ani neuvědomovala, se mi přestaly dělat i pigmentové skvrny nad horním rtem (moc pěkný knírek to byl). Ty, co už tam byly, jsem bělila krémem od biodermy a časem zmizly. Ale hned to nebylo. Tak rok.

Kitty Luu
80 příspěvků 11.06.14 10:23

Já bych doporučila kombinaci enzymatický peeling + šípkový olej. Mně po tom (tuhle kombinaci používám už několik měsíců) skvrnky pomalu mizí, ale asi to taky bude delší proces. A v létě hlavně nezapomenout na vysoký SPF, už si na to teď dávám pozor.

yourcandy
476 příspěvků 11.06.14 10:32

Pigmentovou skvrnu mám na čele nad nosem, velkou jak pětikačka :-) vyzkoušela jsem různé krémy, efekt žádný. Peeling jsem nezkoušela, protože jsem četla, že se ty skvrny vrací. Takže maskuji- mám korektor od Dermacolu, který velmi dobře kryje a víc to neřeším.

yourcandy
476 příspěvků 23.07.14 08:48
DEPIGMA DERM

Mám pro Vás tip na krém na pigmentové skvrny! Na dovolené jsem neodolala a jeden den jsem fakt ulítla na sluníčku…opalovala jsem se a nekryla si tvář. Bohužel ty skvrny co jsem měla, mi ještě víc vylezly + další pod nosem. Koupila jsem si krém a po 3 nedělích vidím změny k lepšímu, i pleť se mi tak trochu barevně sjednotila. Skvrny (i ty předešlé) zesvětlili a pigment pod nosem zmizel uplně. Krém se jmenuje DEPIGMA DERM, je od českého výrobce. Lahvička s dávkovačem stála 200 kč. Tak vyzkoušejte. Já budu mazat dál a jsem zvědavá, co to ještě udělá. Výsledek má být viditelný za 3 až 5 týdnů. Teď si mažu obličej krémem faktor 40 a budu fakt opatrná. Pomyšlení, že by mi ten knír zůstal mě děsí :-)))

bertulka  23.07.14 08:50

@yourcandy a kde jste ho koupila? V lékárně?

yourcandy
476 příspěvků 23.07.14 08:53

Koupila jsem ho v drogerii v jednom malém městě, ale myslím, že nebude problém ho sehnat, viděla jsem ho i na internetu. Doporučila mi ho prodavačka, která s ním měla taky pozitivní zkušenost. Za ty prachy jsem to zkusila. Mažu se ráno a večer, na ty skvrny větší vrstvičku a nechám dobře vsáknout.

Příspěvek upraven 23.07.14 v 09:01

yourcandy
476 příspěvků 23.07.14 08:56

http://www.zbozi.cz/?…. seznam. cz&utm_medium=lin­k&utm_term=DE­PIGMA%20DERM&ut­m_content=lis­ta

TulaJ
254 příspěvků 23.07.14 08:59

Hlavne to chce trpezlivosť, mne sa tiež urobili škvrny najskôr po antikoncepcii, potom od iných hormonálnych zmien podmienených vekom - mazala som to rôznymi bieliacimi krémami (mám dojem, že jeden od Avonu relatívne zaberal, t. j. zmiernilo sa to, aj keď úplne nevymizlo), ale hlavne sa to stratilo časom - po niekoľkých rokoch.

Janicckaa
1 příspěvek 18.11.14 13:42

Holky, tak tenhle problem ze uz docela dlouho trapi, tvori se mi hlavne v lete a jeste jako jizvicky po akne.=( V zime to jeste jde zakravat makeupem ale co v lete a na koupališti.=( Když bylo pro me nejhor zasla jsem si na chemicky peeling a krasne to zmizelo.:)

Natalie_23
7 příspěvků 12.08.16 15:10

Chemický peeling je fajn, ale pořád je to „chemické“, doporučuji zkusit olej na obličej, kvalitní, nejlépe bio. Na jizvičky po akné a pigmentové skvrny skvěle zabírá http://www.biokosmetika-ruze.cz/…y-olej-30ml/ :)

Miu.Midori
12 příspěvků 14.08.16 10:08

Mne sa objavili pigmentové škvrny pred pár rokmi.Ako tak cez zimu vyblednu, ale v lete sú späť, snáď ešte horšie ako predtým. Teraz uvažujem nad kozmetikou dr. Murad. Kedysi som mala kozmetiku proti akné tejto značky a čo si pamätám, bolo to dosť účinné. Majú aj kozmetiku proti pigmentovym škvrnam, tak uvažujem, že to skúsim. Problém je v tom, že tá kozmetika je sama o sebe dosť drahá - a na to že dodávajú aj z UK je aj poštovné príliš. Nechce sa mi to skúšať len tak. Hoci recenzie na niektoré produkty sú celkom dobré… Nemá tu niekto skúsenosti? Alebo je laser lepšia voľba?

Natalie_23
7 příspěvků 14.08.16 13:37

Já dr. Murad zkoušela, vozila mi produkty sestra z UK a po čase jsem přešla právě na Mosqueta's od Italchile. Dostala jsem nejdříve vzoreček a byla jsem moc spokojená, tak jsem se po čase odhodlala a začla nakupovat. Zkus taky vyzkoušet, je to cenově opravdu hodně přijatelná kosmetika, čistě přírodní a opravdu účinná, ještě jsem na ni neviděla špatnou recenzi. :)
S laserem moc dobré zkušenosti nemám, pár známých na něm bylo a nedoporučila bych jej.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit