Ples a vlasy

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alrak
3 příspěvky 22.01.14 13:37
ples a vlasy

Prosím pomoc. Jdu na ples a potřebuju něco vytvořit na hlavě. Mám mikádo a šaty antickécho střihu. vůbec nevím, co si tam vytvořit. Jsem poměrně levá:-))

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

MaláČarodějnice
706 příspěvků 22.01.14 13:40

Tak to jsme na tom podobně a jediné řešení je pro mě šikovná holička s pytlíkem sponek.

alrak
3 příspěvky 22.01.14 13:43

No dobrý:-))), jen já se musím obejít bez holičky. Má drahá holička bydlí v Praze a ke mě dojíždí jen jednou za měsíc na barveni:-((((((((((((

alrak
3 příspěvky 22.01.14 13:49

Přemýšlela jsem že si nějakým záhadným způsobem upletu cop na straně, a vzadu nějak sepnu. Ale nemám tušení jak se to plete.

MaláČarodějnice
706 příspěvků 22.01.14 14:28

Co třeba takto?
Mě to naposledy vysponkovala dcera tímhletím, ale to chce jistý cvik aby si to člověk udělal sám a hlavně to bylo na takový vesnický candrbál…takže žádný luxus.
Nebo hodně navlnit a jen sepnout u uší něčím trochu štrasovým?

Gatita
302 příspěvků 22.01.14 15:03

Záleží, jak moc jste zručná. Pokud hodně, i s mikádem se dá čarovat. Ale z vlastní zkušenosti vím (mívala jsem mikádo a obě ruce levé), že vlastnoruční pokusy dopadly vždycky dost chudinkovsky a nemělo to ten efekt jako na obrázku. Naopak se mi osvědčilo nechat mikádo mikádem a jen ho nádherně upravit - pečlivě vyfoukat nebo navlnit či vyžehlit a doplnit třeba dlouhýma náušnicema jako zde:

razorblade_reloaded  22.01.14 16:01

Co treba toto:

SkyP
170 příspěvků 22.01.14 16:52

Umýt, trochu vyfoukat v předklonu, natupírovat na temeni (zlehka), nalakovat a nějakou zajímavou čelenku. Buď s nějakou štrasovou aplikací, nebo já mám teď černou s takovou černou síťovou mašlí a taky to nevypadá špatně.

Mirt
422 příspěvků 22.01.14 17:31

Já si na hlavě dokážu sama vytvořit maximálně cop a ještě křivý:D Pokud jste na tom podobně, tak bych radila moc neexperimentovat, spíš (jak už psal někdo výše) hezky upravit, vyfoukat nebo navlnit, co se vám líbí víc, případně se dá slavnostnějšího vzhledu dosáhnout třeba nějakou vhodnou ozdobou do vlasů, každodenní účes hned vypadá zajímavě.

MaláČarodějnice
706 příspěvků 22.01.14 18:55

Máte pravdu milé dámy, experimentovat před plesem není nejvhodnější čas. Už tady nějakou hodinku sjíždím youtube, kde jsou hromady návodů co s touto délkou vlasů, ale všechno to chce jistý cvik a zručnost, takže já mám program na několik večerů:-) a poučena rozumnějšími tímto „mažu“ svůj první příspěvek :-).

Lama_z_Lana  22.01.14 19:20

Já bych zase uvítala tip na nějaký hodně objemný vyčesaný drdol. Už nevím, co do toho Googlu/Youtube zadávat, protože mi většinou vyjede ponožkový drdol ve sto dvaceti variantách a ten si nechávám, když se mi nic lepšího nepovede.
Možná by se mi líbilo něco z natočených vlasů, ale nemůžu se zbavit pocitu, že je to trochu old school :)

SkyP
170 příspěvků 23.01.14 10:23

@Lama_z_Lana jak chcete udělat hodně objemný drdol, bez ponožky? Nebo jinak - no hodně objem musíte mít buď hodně vlasů, nebo nějakou vycpávku. A ponožkovým myslíte to, že je ponožka ve tvaru americké koblihy (a jsou na to i podložky) nebo ještě něco jiného?

Sekhmet
1918 příspěvků 23.01.14 10:51

Mně by zas zajímalo, co zajímavého vytvořit z vlasů o délce po zadek (tedy cca 90cm), které jsou sice husté, ale taky dost jemné a absolutně rovné. Na navlnění nepomáhá nic, nejpozději do hodiny se samovolně narovnají…
Mám šaty antického střihu, stejně jako tazatelka ve vlákně

SkyP
170 příspěvků 23.01.14 11:01

@Sekhmet U nás ve městě byly takhle dvě sestry s podobnýma vlasama a ty chodily na plesy tak, že měly napletené malé copánky (třeba tak 10 a zbytek vlasů rozpuštěných a měly je různě zamotané a poskládané nahoře na hlavě, nebo jim jen tak visely v rozpuštěných vlasech. Popisuju to dost kostrbatě, vím  Prostě to vypadalo tak jako anticky.

Jiná Realita
13791 příspěvků 23.01.14 11:06

@Lama_z_Lana
http://dlouhevlasy.cz/…y-drdol.html
http://www.youtube.com/watch?…
 http://www.youtube.com/watch?…

Jiná Realita
13791 příspěvků 23.01.14 11:16

@Sekhmet
http://www.youtube.com/watch?… ?

Jiná Realita
13791 příspěvků 23.01.14 11:22

@Sekhmet
nebo něco z copů. na jedné straně postranní francouzský cop, hodně rozvolněný, s copovým drdolem na druhé straně. nebo čelenku z několika copů jako ona http://691superlonghair.blogspot.cz/…-braids.html (její provedení je fakt ošklivé, hlavně ty běs sponky a upláclý drdol dole, ale kdyby se to např. vzadu natupírovalo pro objem, ten drdol se udělal z roztažených malých copánků a vepředu nebyla taková školní ofina, nejsou ty čelenkové copy špatný nápad. k antickému looku se copy hodí.

Sekhmet
1918 příspěvků 23.01.14 12:01

@Jiná Realita To mi připomíná, že se budu asi muset naučit pracovat s kulmou… Nevíte někdo, jak kulmovat takhle hodně dlouhé vlasy? Problém je v tom, že když to vezmete od konečků a namotáváte… a namotáváte… a namotáváte… a namotáváte… tak ve výsledku máte obrovský chumel vlasů, který kulma už ani nemá šanci prohřát. Navíc vzrůstá riziko, že se z kulmy sesmeknou. U mně to vždy skončí kulmou uvízlou ve vlasech a složitým a bolestivým vymotáváním… asi jsem fakt nešikovná…

Lalita  23.01.14 12:04

@Sekhmet
Klidně i vysoký cop ve slavnostním provedení, nebo zapletený (mně se líbí rybí kost), obří drdol ;), drodol se zapleteným copem, nebo jen rozpuštěné hladké vlasy, třeba i s malou ozdobu - ať už s copánkem ala Jennifer A., nebo sponkou. :)

razorblade_reloaded  23.01.14 12:16

@Sekhmet jestli mate vlasy tak rovne, ze nepomuze nic, byt vami bych se na kulmu vykaslala a snazila bych se vytezit z toho, ze ty vlasy jsou prave krasne rovne, coz vam bude zavidet plno zenskych, kterym se vlasy krouti do vsech smeru, ale nikdy tam, kam chteji ony. vcetne me

Jiná Realita
13791 příspěvků 23.01.14 12:16

@Sekhmet
to fakt netuším :-) ale možná by stálo za to se pro jednou vyspat s novinami na hlavě :D myšleno jak se namotají vlasy na nějaké ty ubrousky a do rána se zvlní samy. pro účely nějakého účesu (tedy ne pro rozpuštěné vlny) by myslím pro strukturu účesu stačilo jít spát s pár francouzskými copy, taky dělají solidní vlny hned od hlavy.

mapritona
100 příspěvků 23.01.14 12:44

Nemám sice vlasy až po zadek, ale rovné a jemné ano. Nedrží na nich sponky, pinetky, gumičky, čelenky, nic. Když si je chci upravit na ples, tak si je večer umyji, vyfoukám u hlavy, následně si z nich zamotám „bobky“ (stačí mi dva) a jdu spát. Není to moc pohodlné, ale když to člověk praktikuje dvakrát do roka, tak se to přežít dá. Ráno rozmotám, často jsou ještě trošku vlhké, ale to mi nevadí, protože se mi trošku narovnají a nevypadá to jako vrabčí hnízdo. Přes den, abych mohla mezi lidi, je spletu do velmi, velmi volného copu a večer už můžu vesele tupírovat, připínat, proplétat… Za největší výhodu považuji to, že po tupírování atd. si stačí vlasy opláchnout vodou a jdou bez problémů česat, ovšem, na účesy jsou zase nepoužitelné.

alter ego
904 příspěvků 23.01.14 13:10

Existuje nejaka vycpavka do ucesu na temeno hlavy? Jakykoli účes mi vždycky na temeni hlavy po case zplihne, ať tupiruju, jak tupíruju.

SkyP
170 příspěvků 23.01.14 13:17

@alter ego Jo, buď je to taková drátěnka na čelence, nebo takovej plastovej stojánek. Všechny tyhle blbiny mají v Claire's i s ná­vodama, jak ty účesy s tím dělat.

Frantiska
3575 příspěvků 23.01.14 13:31

Je to se mnou uz hrozne, precetla jsem nazev tematu jako: Pleš a vlasy a cekala uplne jinou debatu :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit