Ples ve stylu 20. a 30. let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tinuviell
2 příspěvky 16.03.12 07:33

Ahoj,
prosím o radu. O víkendu se chystám na ples a včera jsem se dozvěděla, že má být ve stylu 20. a 30. let (tolik k včasné přípravě :o)). Takže, jak s minimem času a prostředků zajistit, abych nebyla úplně mimo? Chápu, že pokud jde o šaty, tak už toho moc nevymyslím - v mém aktuálním šatníku mi přijdou jako nejlepší asi hladké úzké černé s bílými okraji a bílým páskem - takže spíš co s vlasy, líčením, doplňky?
Tuším, že se nosily super krátké účesy s pokládanými vlnami, ale svoje dlouhé vlasy s ofinou kvůli tomu stříhat nehodlám :o).
Díky a hezký den!

Reakce:

Sekhmet
1918 příspěvků 16.03.12 11:49

Vlasy by se daly svázat vzadu do drdolu tak, aby drdol ležel na krku. Udělejte si pěšinku na straně hlavy a když se Vám část vlasů podaří nakrepovat do vln, bude to myslím v pohodě.
Co se doplňků týče, pokud si dobře vzpomínám, nosily se dlouhé šňůry drobných perel zavěšené do šatů s holými zády tak, že visely po zádech dolů, tedy vzadu a nikoli vepředu. Na šňůře je nutné udělat uzel. Myslím, že by to šlo pro navození dojmu udělat i na černých šatech bez holých zad. Ale to už sama uvidíte, jestli to jde nebo ne.

Carbici
2 příspěvky 16.03.12 17:37
Naše třída měla maturitní ples v tomto stylu. Snad všechny holky měly čelenku - přes čelo se štrasovou ozdobou, našitými korálky nebo peřím. Oblíbeným doplňkem také bylo péřové boa (to ovšem docela dost hřeje a mně z něho opadalo peří jak na ptáka Noha). Čelenku jsem si vyráběla sama a zabralo to opravdu jen chvíli.

Baara
35 příspěvků 16.03.12 21:00

Na vlasy koukněte na youtube. Je tam spousta tutorialu na tzv. „finger wave“ což jsou právě ty vlny z 20./30. let, často i s návodem jak to udělat aby dlohé vlasy vypadaly jako krátké a jak si to celé všemožně ulehčít :) Ráda bych vám sem dala nějaký odkaz, ale bohužel mi jde strašně špatně internet, takže než bych to našla, bylo by už asi po plese. Co se týče doplňků tak jak říkali ostatní - dlouhé šňury perel (myslím že klidně můžou být i vepředu) a čelenka (přes čelo, ne na vršku hlavy) s peřím nebo nějakou ozdobou na straně. Případně to boa nebo cigaretová špička, kdybyste to chtěla opravdu dotáhnout.Líčení bylo tuším výrazné - tmavé oči a nějaká spíše tmavší rtěnka.Jinak pro představu googlujte „flapper“ nebo „flapper girl“.

Challi
3 příspěvky 28.03.12 12:19
Tady něco pro inspiraci

Mylady2
12409 příspěvků 26.09.12 20:26

Dámy odbornice;-)
Můžu Vás požádat o radu kde sehnat šaty ve stylu 30let… Artdeco? Šaty věcerního typu:-) je v Praze možnost? Nebo je lepší si nechat ušít podle fota?

Linie
1701 příspěvků 26.09.12 20:45

Originály se dají koupit v obchodě paní Milli Vávrové v Michalské ulici, včetně doplňků. Pokud budete mít štěstí, že natrefíte přímo na ni, ještě si dobře popovídáte.

Mylady2
12409 příspěvků 26.09.12 20:50

@Linie děkuji;-) vypravím se tam. Jen se zeptám nebude to drahé? Mám v plánu investovat max 10tis… raději i méně:-)

GreatSusan  26.09.12 20:53

@Mylady2 obcas byvaji saty tohoto typu na www.allsaints.com - rikam ale obcas a opravdu jen inspirovane, nejsou to napodobeniny originalnich modelu. Dodavaji rychle, spolehlive a materialy jsou kvalitni.

Mylady2
12409 příspěvků 26.09.12 20:56

@GreatSusan diiky:-) moc… V žádném případě nepotřebuji originál…

GreatSusan  26.09.12 20:57

@Mylady2 tak jsem to tam projela a opravdu jen obcas. V lete meli i dlouhe saty, ktere by se normalne nechaly pouzit jako plesove, ted nic - sorry!

Mylady2
12409 příspěvků 26.09.12 21:00
Šaty

Takto nějak bych si to představovala;-)

http://www.leluxeclothing.com/…ss-p-71.html

Linie
1701 příspěvků 26.09.12 21:03

Ceny neznám, asi podle zachovalosti. Někdy bývají šaty s malými dírkami, ale snad to u originálu nevadí.
Chodím tam obdivovat nádhernou krejčovinu - sámečky, vsadky…
Mají tam i nádobí, bižuterii, kabelky, boty…

GreatSusan  27.09.12 01:09

@Mylady2

nejde mi to vlozit, ale mrknete na www.topshop.com, maji tam saty ve stylu 20. let - dokonce se tak jmenuji.

GreatSusan  27.09.12 01:12

http://de.topshop.com/…oductDisplay?…

http://de.topshop.com/…oductDisplay?…

@Mylady2 tak prece. Neni to uplne podle Vaseho obrazku, ale aspon neco ;-)

GreatSusan  27.09.12 01:31

.

Příspěvek upraven 20.11.12 v 13:50

Šošana  27.09.12 07:32

Ještě k původnímu zadání - dvacátá A třicátá léta dohromady? To je něco dost jiného, ne?

Mylady2
12409 příspěvků 27.09.12 08:22

@Šošana mě zajímá Art Deco… A to je styl co se vyskytoval 20 - 30.letech.
Ale řekněte co je na těch stylech jiné?? Nemám takový přehled:-)

Šošana  27.09.12 08:39

@Mylady2 Art Deco se mi moc líbí. Nejsem tak zběhlá, abych kvalitně pojednala, mně se spíš vybavily filmy z 30 let, Greta Garbo, Marlene Dietrich, v módě už byla jiná silueta, proto mne ten široký rozptyl zarazil. Je ale fakt, že nic se nezlomilo přes noc a jedna éra přecházela v druhou, bude asi rozdíl mezi začátkem a koncem 30. let. Případné fundovanější prosím o komentář.

Jeanny Ramirez
6 příspěvků 03.10.12 18:04
...

Já bych si je natočila plus použila nějakou „dobovou“ ozdobu…

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit