Plesová etiketa

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

InSanity
185 příspěvků 06.02.13 14:51
Plesové oblékání

Dnes byl na CT1 v pořadu Sama doma Ladislav Špaček a mluvil o plesech- chování, oblékání atd… co mě hlavně zaujalo: k černému/tmavě modrému obleku patří koktejlky, jediná výjimka je ples, kde si žena může vzít i dlouhé šaty (tz nemusí). Takže na ples, kde chodí páni oblečeni v obleku a ne ve smokingu, ženy mohou mít krátké šaty. Co vy na to?
Video: http://www.ceskatelevize.cz/…62220600021/
Rozhovor s Ladislavem Špačkem je cca od 36 minuty, část o oblékání, někde kolem 39 minuty.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

LadyPapajka  06.02.13 15:26

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 17:15

InSanity
185 příspěvků 06.02.13 15:35

No právě mě přišlo, že se tady zvedala vlna nevůle i k šatům po kolena, když v nich některá plánovala jít na ples…

elesse
102 příspěvků 06.02.13 16:07

No myslím, že nejde o žádnou novinku. šaty krátké jsou šaty po kolena, volbu provedu podle očekávané úrovně plesu. když se jdu podívat na maturiťák, nepůjdu ve velké večerní

llolla
2102 příspěvků 06.02.13 16:57

@InSanity
Ta nevole byla spis vuci slecnam, ktereaji zrejme kolena v puli stehen=]

Sépia
334 příspěvků 07.02.13 00:28

Či krátke alebo dlhé záleží aký je to ples. O plesovej etikete je článok na blogu http://www.vizazista.sk/…na-ples.html

Lisa. Ginmi
140 příspěvků 07.02.13 19:22

Myslím, že hlavní problém je v tom, že mnoho dam a slečen zřejmě nechápe, že šaty „po kolena“ natožpak šaty „koktejlové“ se vyznačují tím, že v nich kolena nejsou vidět (nebo jen minimálně při pohybu). Ano, když někdo očividně dosud nepochopil, co že to ty kolena jsou a že to není neurčitě definovatelná oblast někde mezi rozkrokem a spodní částí stehen, je to pak těžký.
Co se týče těch formálních pravidel, o kterých mluvil pan Špaček, ano vím o nich, velká večerní toaleta patří správně jen ke smokingu či fraku, jenže tohle je podle mě spíš rýpnutí do mužské části plesajících, které by ve většině případů ani nenapadlo pořídit si na ples takový vhodný oděv, proto chodí v obleku, což je méně formální mužské oblečení hodící se na méně slavnostní příležitosti nebo na odpoledne, což by pak vysvětlovalo, proč má mít dáma koktejlky. Z pohledu dam bych to ale nehrotila, pokud si váš taneční partner smoking nebo frak odmítá pořídit, případně nemá páru o tom, že by to udělat měl, není to podle mě důvod omezovat se ve společenských toaletách, pak by to na těch plesech vypadalo mnohem smutněji ;-)

PS. pod slovem „ples“ si představuji v tomto případě skutečně ples, večerní zábava ať už v klubu nebo v sále, včetně tancovaček, je podle mě událost moc pěkná a zábavná, ale každopádně to není ples ;-)

Sépia
334 příspěvků 08.02.13 08:37

@Lisa. Ginmi myslím že ste to nie celkom správne pochopila. Ak je dress code na ples formal/dark suit muž nemôže vyraziť v smokingu, natož fraku. Mimo príležitost plesu k obleku partnera si dáma oblieka krátke šaty alebo kostým, ples je jedinou príležitosťou kde k obleku partnera si žena môže dať dlhé šaty. Pán Špaček je v tomto expert a vydal na tému spoločenskej etikety aj viacero kníh. Tam je to takto uvedené. A tak nejako sa to spomína aj v článku.
Inak s vašim komentárom súhlasím.

Lisa. Ginmi
140 příspěvků 08.02.13 14:42

@Sépia Aha, dobře, já netvrdím, že jsem na to expert, rozhodně jsem se tím nikdy nezabývala na úrovni pana Špačka, to ani omylem, moje znalosti etikety jsou takové, jak jsem to popsala, netvrdím, že neexistují ještě nějaké jiné, jemnější nuance, díky za doplnění a vysvětlení. ;-)

Sépia
334 příspěvků 08.02.13 15:50

@Lisa. Ginmi ja len aby prítomné dámy nehnali manželov a partnerov na nákupy frakov a smokingov ;-), pokiaľ sa nechystajú na ples v opere bude im stačiť ten tmavý oblek s bielou košeľou.

Lisa. Ginmi
140 příspěvků 08.02.13 16:29

@Sépia Jo, to máte pravdu, to by nemuselo dopadnout dobře :-D Já osobně bych svého přítele asi nikdy nedonutila pořídit si na sebe něco, co by sám nechtěl nosit, takže mi tohle nebezpečí nějak nedošlo.

Kemia
420 příspěvků 10.02.13 11:51

Pana Špačka by nejspíš klepla pepka. Dle šerpy se jedná o maturitní ples a ne vystoupení go-go tanečnice.
Fotka je z Fashion Hell na Fb.

InSanity
185 příspěvků 10.02.13 12:41

@Kemia

amwyka
11 příspěvků 10.02.13 21:55
@Kemia píše:
Pana Špačka by nejspíš klepla pepka. Dle šerpy se jedná o maturitní ples a ne vystoupení go-go tanečnice.
Fotka je z Fashion Hell na Fb.

Znám ve svém okolí pány, kteří vytrvale na své přítelkyně či manželky tlačí aby podobný model do společnosti vzaly… nechápu, nerozumím a děsím se že by se to mělo nějak šířit.

debra.morgan
223 příspěvků 10.02.13 23:09

@Kemia já tajně doufám, že je to převlek na nějáké vystoupení (třeba břišní tance?)

Kay_Adams
1612 příspěvků 11.02.13 10:49

@debra.morgan
Není.
Internet je malý (a ty obrázky velké, chmst. pardon).
edit: Hledala jsem to pouze kvůli tomu, že jsem také doufala, že jde jenom o převlek na vystoupení.

veveru
400 příspěvků 11.02.13 10:54

@Kay_Adams Nemám slov…

Sépia
334 příspěvků 11.02.13 11:43

@Kay_Adams tak to sa divím že slečne to rodičia dovolili. To jej fakt nikto nevysvelil, že toto spoločenský odev nie je? Myslela som, že to mala ako úbor na nejakú scénku…

veveru
400 příspěvků 11.02.13 11:45

@Sépia Také jsem v to doufala…

Kemia
420 příspěvků 11.02.13 12:48

Holka to asi brala asi stylem - mám hezkou postavu, chlapi budou slintat a holky puknou závistí.
A vzít si to do night clubu, bude mít vyděláno…

debra.morgan
223 příspěvků 11.02.13 13:27

@Kay_Adams co na to říct, ale aspoň jí nikde netrčí žádný špeky… ikdyž kdyby je měla šla by v nějakých lepších šatech, teda snad!

TulaJ
254 příspěvků 11.02.13 17:09

@debra.morgan no, nejaká mini-mufinka by sa našla, tú sukňu má zarezanú do pásu (čo je práve dané charakterom úboru - myslím, že takéto niečo ani nejde dať na seba bez tohoto efektu), ale samozrejme postavičku má peknú. Ale fakt nemám slov na ten outfit, len pochybujem, že aj keby to rodičia mali snahu odchytiť, že by so slečnou v tom veku niečo zmohli, ak jej doteraz nedokázali vštepiť pravidlá slušného správania (áno, toto už nepovažujem len za nepekné, ale priam neslušné; ja sa skôr čudujem pedagogickému personálu, že to neriešili - ostatné dievčatá síce nie sú úplne nádherne oblečené, sú tam šľahačky atď., ale aspoň sú slušné). Myslím, že na hodinách rôznej etickej a občianskej a čo ja viem akej výchovy by sa mohlo preberať aj niečo ako dress code alebo aspoň „common decency“, ako to nazývajú Angličania.

InSanity
185 příspěvků 11.02.13 17:20

@TulaJ
No přesně! Kdyby u nás na střední některá slečna takhle přišla, tak by přes ní třídní učitel přehodil jakýkoli kus látky, který by měl po ruce a okamžitě ji poslal převléct…

debra.morgan
223 příspěvků 11.02.13 20:58

Ale má dlouhou sukni tak co po ní vlastně chceme ne? :-D :-D
Taky si myslím, že rodiče měli zasáhnout, ale očividně nic neřekli. Docela by mě zajímalo jak se na tom plese cítila, já bych se taklhle v podprsence či co to je cítia trapně.

InSanity
185 příspěvků 11.02.13 21:06

@debra.morgan
já myslím, že je to jen uvázaný jakýsi šátek…dokonce je jí přes to vidět bradavky…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit