Pletené šaty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Pafka
185 příspěvků 30.11.11 18:03

Chtěla bych si pořídit pletené šaty na zimu. Zajímalo by mě, zda je nosíte, zda se vám líbí, kde mají nějaké pěkné, co k nim nosíte atp.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

MP Jana
217 příspěvků 30.11.11 18:40

Docela i jo. Mám/měla jsem a padly za vlast od Denisy Nové, ze Sisley, pak nějaké oversized svetry z H&M a minulý týden jsem objednala z čistého kašmíru z freepeople.com . Líbí se mi na nich univerzálnost- přidáte kombiné pod, na dáte tenčí vlněnej svetřik, koženou bundu, kozačky, nějaké ty zimní propriety jako šála, rukavice, čepice a vydržíte třeba celodenní pobyt na vánočních trzích.

Katy
91 příspěvků 30.11.11 19:00

taky je ráda nosím. teplé punčocháče, přes ně třeba pásek, brož, šátek…mají je skoro ve všech řetězcích. nejbarevnější, co mám, jsou z loňska z Reserved (růžové s černými puntíky). jediná nevýhoda je, že pokud jsou z méně kvalitního materiálu, spodní okraj se vytahává

Ani  30.11.11 19:50
Taky bych ráda, ale ještě nevím přesně jaké. Chtěla bych takové, aby šly nosit vyloženě elagantně (černý pásek, lodičky) i vesele (barevné punčocháče, brož.). Tedy jednobarevné. A ne moc tenké, protože ty myslím moc nevydrží, ani moc tlusté, pak by asi šla dolů ta elegance. A ještě dlouhý nebo tříčtvrteční rukáv.
A za adekvátní cenu. Klidně můžou být akrylové, sice se bojím, že ocupkují, ale zase tolikrát na sebe je za zimu nevezmu. Ale za žádný syntetický materiál nechci platit větší peníze, a ani za tenkou bavlnu.
Okukovala jsem ebay, ale tam všichni ti asijští prodejci mají všechno krátké… Asijatce možná 80 cm sukně končí akorát, ale mně sotva kryje zadek.
V britských e-shopech mě zase neuspokojuje poměr cena výkon. Možná časem, třeba ve slevách.
Nebo z druhé ruky na ebayi? Ale zatím jsem neměla štěstí.

seznam.mih  30.11.11 19:54

Já teda nevím, ale není potom v pletených šatech vedro, pokud vlezu do vyteplené místnosti? pletené šaty si narozdíl od svetru nesundám, tak se toho bojím si nějaký pořídit.

zelitschko  30.11.11 23:06

já jsem si teď jedny pořídila. Dostanu je k vánocům. Jsou hnědé s vyplétaným vzorem a jsou, držte se, z NewYorkeru! Se žlutým tričkovým rolákem jsou neodolatelné, mají relativně slušný střih a jsou bez rukávu. Inspirovala mě kolegyně, která má podobné v šedé.

DanielaS
4603 příspěvků 01.12.11 07:59

Mne se libi moc, ale nemam eterickou postavu, procez je jen obdivuju na severskych modelkach.

MP Euphorbia
7 příspěvků 01.12.11 12:20

Mam slovanskou postavu - relativne stihly pas, siroke boky, silna stehna..a shanim zimni saty jineho, nez rovneho strihu, takze elasticke jsou pro me mimo hru.
Jedny uz teda mam; ale vzledem k tomu, ze dalsi shanim uz nekolik sezon, jsem ponekud frustrovana.
Poradite, kde koupit pletene saty strihu do A (nebo jineho, lichoticiho sirokym bokum)?
Moc dekuji,
Euphorbia

Ani  01.12.11 15:37
Euphorbia: myslím, že i ty elastické můžou vypadat dobře, když budou mít nějaký ten velký výrazný límec, nebo takový ten vodorovný přehýbaný. A k tomu pásek do pasu.

Btw kde se vzal ten termín „slovanská postava“? Není to jen způsob, jakým si obhajujeme pár kil navíc? Teoreticky by představitelkami slovanského typu měly být Rusky, a ty jsou pěkně hubené a ošklivé. A to, že u nás kdysi v pravěku byly ideálem silnější ženy mi připadá přirozené (plodnost), ale liché jako důvod na vznik takovéhoto termínu.
Říká se, že češky jsou hezké, ale myslím, že se to říká proto, že jsme uprostřed Evropy mix slovanského/ruského typu, germánského a tmavých jižních. Takže si tu každý najde svoje.

pixie
232 příspěvků 01.12.11 16:33

Ani: Elastické šaty budou vypadat dobře i na širokých bocích, pokud bude postavu opravdu přesýpacích hodin, která se od boků k pasu jen zužuje. Ale třeba já mám širší zadek, k němu znatelný pas, i když ne tak, jak bych chtěla, ale bohužel jsem majitelkou pneumatiky, u vysokých kalhot/sukní je to v pohodě, ale v přiléhavých šatech by to byla fakt hrůza.

Cinkitoo  03.12.11 07:58

Já jsem jedny dostala už kdysi, mají skládanou sukýnku a jsou přízové, takže asi nezničitelné. Z loňska mám levandulové s vyplétaným vzorem z Polska a hrozně se žmolkují a vytahují, asi je brzy budu nosit jen doma. A letos jsem si koupila v HM, zlevněné na 399,– s velikým širokým rolákem, měli bordó, černé, šedé, přírodní, modré, já mám takové vanilkové. Je to akryl, tak nevím, co to udělá, ale jsou hrozně příjemné. A co se týče pobytu ve „vyteplené“ místnosti, tak já jsem zimomřivá, takže mi v nich není vedro nikdy, snad jen když sprintuju na autobus :)

MP Ava
248 příspěvků 03.12.11 10:56

Euphorbia: Já teda nejsem odborník, ale myslím, že pokud máte široké boky a zbytek ok, tak pletené šaty do ačka vás budou zbytečně rozšiřovat. Já bych volila spíše užší střih (ne o číslo menší) se zvýrazněným vrškem (široký rolák, lodičkový výstřih, zdůrazněná ramena, světlé aplikace…), aby se ty boky opticky vyrovnaly. A pozor na materiál - tenoučký úplet zvýrazní každý špíček, klasicky hrubě pletené (jako normální svetr) fakt rozšiřují. Vím, o čem mluvím - mám jedny takové, jsou super, ale rozšiřují i mě, která jsem si je koupila v dětském oddělení :) Zkuste se poradit na webu http://www.supervizaz.net/blog.php. Paní je ochotná a maximálně rozumná…

MP Euphorbia
7 příspěvků 05.12.11 16:03

Dekuji vsem za rady.
Asi jsem svou postavu popsala trochu nepresne..vrsek mam ok (mensi prsa, celkem stihly pas), ale stehna mam opravdu dost mohutna, a navic pri pohledu zepredu mi spicky na stehnech tvori nevzhledne boule - proto potrebuji saty s rozsirenou sukni - opravdu nic takoveho neexistuje?

MP Malenka
16 příspěvků 09.12.11 07:37
Euphorbia ha detto : Dekuji vsem za rady.
Asi jsem svou postavu popsala trochu nepresne..vrsek mam ok (mensi prsa, celkem stihly pas), ale stehna mam opravdu dost mohutna, a navic pri pohledu zepredu mi spicky na stehnech tvori nevzhledne boule - proto potrebuji saty s rozsirenou sukni - opravdu nic takoveho neexistuje?
Co třeba stříh tulipánové sukně (tulip skirt )? Když si vybereš vhodnou velikost, tak ti tvoří pěkné křivky a zároveň maskuje mohutnější nohy. Navíc podle mě nemusí být sukně pletená, stačí, když má dobrou spodničku.

MP Euphorbia
7 příspěvků 09.12.11 13:57

Malenka:
Dik za tip, tulipanovou sukni uz ale mam a skutecne mi slusi (nicmene mam problem sehnat jinou, stejne dobre strizenou).
Sukni mam cca 30, vcetne zimnich, ale opravdu bych moc chtela jeste jedny zimni saty.
Ten, kdo mi da tip na (pro mou postavu nositelne) teple saty, dostane lizatko :)
Euphorbia

KinderKucheKirche
252 příspěvků 10.12.11 22:20

A co Ivko? www.ivko-knits.com
Ty by mohli mít vyhovující střih, ovšem mívají kousky věru barevné, což zas každý nemusí.

Emily.V
67 příspěvků 11.12.11 08:24

Páni, o Ivko jsem nikdy neslyšela a je to nádherné! Jenom by mě zajímalo, v jakých cenových relacích se tak ty šaty pohybují (myslím v prodejně v Praze), abych si zbytečně nedělala zálusk na něco, co je mimo mé možnosti…

KinderKucheKirche
252 příspěvků 11.12.11 09:15

V Praze jsem ho zatím našla v Platýzu a v Horoskopu na Tyláku, tam jsou o něco málo levnější, ale pořád to bude kabatek kolem čtyř, sukně dvou až tří, leginy kolem tisíce… Ale sukni tahám rok velmi často a vypadá pořád jako nová.

ZetKa
289 příspěvků 11.12.11 14:47

Ivko se dá také najít na ebay, když chcete přibližné ceny. Jak to koresponduje s těmi v českých obchodech, nevím.

Lienka77
161 příspěvků 28.11.12 15:22

Taky sháním pletené šaty - viděl někdo v nějakém obchodě (ideálně kamenném) šaty plus mínus po kolena, s velkým podílem vlny, rukávy je mi jedno, jestli budou krátké/tříčtvrťo­vé/dlouhé, světlejší barvy (nechci nic černého, nebo tmavošedého/tma­vomodrého - zima je depresivní i bez tmavých barev), které NEJSOU přiléhavé dole? Sháním něco jako empírový střih s rozšířenou sukní. Moc dík za tipy

superla
64 příspěvků 28.11.12 18:32

Zajímavé jsou pletené šaty od Martiny Nevařilové .

MP Vladenka
1291 příspěvků 16.10.13 10:41

Objevila jsem teď hezké pletené šaty v Takko Fashion (ano, vím, kvalita není úplně nejlepší), nicméně - myslíte si, že se dají nosit jenom do určité konfekční velikosti? Mám cca 42 velikost (170cm/68kg) a nejsem si jistá, jestli v tom nebudu působit jak „bedna kytu“.

Jedná se o tyhle šaty

RenaLange  16.10.13 11:22

@MP Vladenka to ne, ale jestli v nich budete sedět mám obavy že bude vidět to
" vysezené" místo.

vendulael
2154 příspěvků 16.10.13 11:26

Hezké úpletové šaty dělá naše návrhářka Jaroslava Procházková. Většina jejích věcí vypadá na ramínku tak nějak nic-moc, ale na těle jsou to velmi hezké kousky. Jedny šaty jsem si koupila. Stály sice 5tis., ale materiál je neskutečně příjemný a šaty vypadají stále jako nové. Takže investice nelituji. @MP Euphorbia viděla jsem tam i hodně úpletových šatů s rozšířenou sukní. Aktuální nabídku sice neznám, ale tuhle zimu tam byl docela slušný výběr střihů i barev.

vendulael
2154 příspěvků 16.10.13 11:55
@superla píše:
Zajímavé jsou pletené šaty od Martiny Nevařilové .
… tak mám pocit, že jste mi s tou Nevařilovou pěkně zavařila. Asi budu trošku utrácet :-)
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit