Pletení na zakázku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Silvanap
1 příspěvek 22.11.12 20:24
Pletení na zakázku

Pěkný večír :),

chtěla bych dát muži k Vánocům svetr, dlouho jsem totiž nevěděla, co mu dát, ale tudle se mi zmínil, že by se mu hodil betelný svetr. Úplně jednoduchý, jedné barvy, normální jednoduchý vzor, ale takový tlustší, prostě pořádný svetr. Já plést nedokážu, ačkoliv je to můj sen, do Vánoc bych mohla zvládnout leda šálu a i tak by to byl velký úkol, ale svetr nezvládnu. Není zde třeba nějaká šikula, kterou pletení moc baví a těšilo by ji, že to oceníme. A to samozřejmě nejen finančně. Nezlobte se za troufalost, ale chtěla bych muži udělat radost… Mohu Vám zaslat představu barvy, nebo třeba vlnu (ale nerozumím ani těm vlnám), obrázek třeba pro představu a rozhodně nejsem nějaká vymysélka, mám jasnou představu, tak snad domluva by byla rychlá…

Budu ráda, kdyby se někdo našel, koho to baví :)!

Reakce:

Linie
1704 příspěvků 22.11.12 20:50

Fler.
Doporučuji Fashionmartinu, královnu všech pletařek - http://www.fler.cz/zbozi?…

z_dediny
1034 příspěvků 23.11.12 09:13

Projeďte si fler nebo si tam zadejte poptávku. Na rozdíl od Linie nedoporučuji Fashionmartinu, pánské svetry jsem u ní neviděla.

Linie
1704 příspěvků 23.11.12 09:21

Paní si samozřejmě může vybrat, koho chce. Pánských svetrů je tam dost. Martinu jsem doporučovala proto, že nejenom po technické stránce je perfektní, ale má i výtvarný cit, navíc sama dováží pletací příze /má obchod s přízemi/ a pořádá kurzy pletení. Její věci jsem viděla naživo, takže je mohu doporučit. Nepochybuji, že pánský svetr, i když ho nemá v nabídce, uplete bez problémů.

Eye
276 příspěvků 28.11.12 17:23

Taky bych zkusila prohledat Fler. teplé svetry má v nabídce Ovčí babička, parádní svetr jsem viděla u kurnikshopy i když není pánský. nebo zadat poptávku na Fleru, jak už bylo řečeno.

DonChichot  28.11.12 17:36

Teda já pletu, ale do vánoc bych to nestihla. Jinak mne hrozně baví plést na děti, na velké lidi je to trochu únavné.
Podívám se na ty odkazy, to mne zajímá.

bestia
2296 příspěvků 28.11.12 17:42

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:45

DonChichot  28.11.12 17:44

@bestia
Asi ano, ale musela byste stejně přepočítat oka, protože tu vlnu stejnou asi neseženete.

Eye
276 příspěvků 06.12.12 00:15

@bestia ano, je. zrovna si doplétám svetr podle oblíbeného, leč málo hřejivého akrylového svetru. oka jsem rozpočítala podle upleteného vzorku z té teplejší vlny, s počítáním původních ok na starém svetru jsem se nezatěžovala. na nákresu jsem si vyznačila míry v cm. koupila jsem si teplejší matroš (70% vlna, 30% mohér ve výprodeji. vlna není střižní, takže se nedá nosit s krátkým rukávem). upozorňuju, že na zakázku nepletu. tohle je vyjímka, protože jsem velmi toužila po svetru podobného střihu, který by mi dokonale seděl (potřebuju dlouhé rukávy atd.).

JarkaJar
432 příspěvků 06.12.12 12:45

@Eye
Zajímalo by mě, jak poznáte, že vlna není střižní (tj. poprvé použitá)? Že nemá „vlněnou pečeť“ a patřičné označení? Ptám se proto, že jsem se už několikrát napálila s českými pletacími přízemi - po vyprání svetru jsem poznala, že jde o recyklovanou vlnu - úplet ztratil pěkný vzhled. A to jsem prala opravdu podle předpisů, opatrně a ručně.

Eye
276 příspěvků 06.12.12 15:14

@JarkaJar na této vlně je to zřejmé, „už od oka“. není jemná a hladká, a to nejen díky přídavku mohéru. a také, jak jste říkala, woolmark by měl být zárukou kvalitní střižní vlny - a ten nemá. místo vw (virgin wool) rovnou přiznává wo (wool, blíže nespecifikovaná vlna) * článek na MP o materiálech

DonChichot  08.12.12 08:59

Slušnou vlnu k pletení si kupuju v galanterii v Palladiu. Je sice drahá, ale z ní upletený svetr ani po 3 letech nošení nežmolkuje. Nechápu, jak je to možné, nikdy jsem něco podobného nezažila.
Klubíčko 50 g stálo asi 120 Kč a vlna je poměrně tenká, asi na jehlice 3. Ale vyplatilo se to. Sbírám odvahu do dalšího svetru, protože je to velmi pracné.

Maruška2013
2 příspěvky 20.05.13 19:02

Hmm, to já nakupuji hlavně ve Vlnice. mají obchůdek v Bílé Labuti. A mají i e-shop . Vlny u nich nejsou tak drahé a taky jsou kvalitní…ale teď na léto bych spíš hledala něco bavlněného…

MBernadeta
4 příspěvky 27.07.13 07:51
šatičky

Nevíte někdo o návodu na dětské šatičky? ale jedině pletené… háčkovaných je všude hafo, já bych potřebovala návod na pletené… díky předem za tipy.

littlewingel
85 příspěvků 27.07.13 08:08

@MBernadeta Našla jsem tyhle u zmiňované uživatelky fleru fashionmartina http://www.fler.cz/…ppie-2498209

MBernadeta
4 příspěvky 27.07.13 08:11

Díky :-) ty jsou pěkné na denní nošení. ale představovala bych si něco trochu slavnostnějšího… ale tyhle taky zkusím. dík.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit