plisovaná sukně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Lucienda
4 příspěvky 30.01.12 12:03

dobré odpoledne,
na letošní jaro bych ráda nosila plisovanou sukni. nějaké zkušenosti se šitím mám, takže mě napadlo po delší době oprášit šicí stroj právě na tohle. jenom nevím, jak s látkou. plisuje se před nebo po šití? (tohle vůbec netuším :-ooo) a jaké materiály jsou vůbec vhodné? předpokládám, že spíš umělé, aby se sklady při praní nezrušily. nebo je nějaká možnost i z přírodních materiálů? sukně mám ráda vlněné (jo, jde to i na jaro, z tenké vln. látky).

Reakce:

zelitschko  30.01.12 14:21

já se šitím zkušenosti nemám, ale vlastním jeden ks plisované sukně (65 % polyester, 32 % viskóza, 3 % elastan) a ta vypadá, že byla už šitá, jako plisovaná. Sklady má zašité v té pasové části, nevím, jak se jmenuje. A i z tohohle materiálu je fakt hřejivá, že ji vytahuju jen v největších mrazech.

GreatSusan  30.01.12 15:05

Latka na plisovane sukne se plisuje pred tim, nez se sesije. Existuji ruzne druhy plisovani, nejpraktictejsi a taky trvanlivejsi je, nechat si latku plisovat u nekoho, kdo to dela profesionalne. Doma to jde pravdepodobne taky, ale je to dost umorna prace a je tezke trefit to tak, aby vsechny ty sklady byly rovnomerne. Pouzivaji se latky s primesi umelych vlaken, protoze to proste lip drzi. Docela zajimava stranka je www.plissee-kliss.de (nemecky, ale s obrazkama).

MP Lucienda
4 příspěvky 30.01.12 16:31

díky moc.
už jsem našla i možnosti, kde si dát látku naplisovat. ale dám i na dobré rady- máte někdo dobré/špatné zkušenosti s nějakou provozovnou? (v Praze)

zelitschko  05.02.12 17:01

http://modnipeklo.cz/…mela-vlakna/ tady je v polyesterových vláknech zmínka o plisovaných sukních

Lama_z_Lana  09.02.12 15:25

Není to přímo k šití, ale docela dobrý výběr plisovaných sukní jsem viděla v FaF v Tescu. Délkou asi ke kolenům - spíš pod. Barvy červené, modré, zelené, petrolejové a viděla jsem i černou s bílými puntíky. Cena myslím 499,– (brzo bude určitě ve slevě :).

modra_kocka
903 příspěvků 09.02.12 21:14

Lucienda: ty víš o plisování látek v Praze? Já jsem kdysi dostala info, že dnes se plisuje už jen asi na dvou místech, a obě jsou na Moravě (teď nemám po ruce kontakty, takže neřeknu, kde přesně). To mě od plisování troch odradilo. Mohla bys mi dat tip na provozovnu v Praze?

Kalcu
164 příspěvků 09.02.12 23:30

O tom, že by v Praze někdo prováděl plisování nic nevím, ale plisované látky u nás na pražské prodejně seženete.

Moir
1806 příspěvků 10.02.12 09:47
modra_kocka ha detto : Lucienda: ty víš o plisování látek v Praze? Já jsem kdysi dostala info, že dnes se plisuje už jen asi na dvou místech, a obě jsou na Moravě (teď nemám po ruce kontakty, takže neřeknu, kde přesně). To mě od plisování troch odradilo. Mohla bys mi dat tip na provozovnu v Praze?
Pokud vím, plisuje DP-Image a Elis dance sport , první sídlí podle webových stránek v Michli, druzí v ulici Na Smetance kousek nad křižovatkou s Italskou. Ale moje informace jsou pár let staré.

MP Lucienda
4 příspěvky 12.02.12 07:44
Moir ha detto :
modra_kocka ha detto : Lucienda: ty víš o plisování látek v Praze? Já jsem kdysi dostala info, že dnes se plisuje už jen asi na dvou místech, a obě jsou na Moravě (teď nemám po ruce kontakty, takže neřeknu, kde přesně). To mě od plisování troch odradilo. Mohla bys mi dat tip na provozovnu v Praze?
Pokud vím, plisuje DP-Image a Elis dance sport , první sídlí podle webových stránek v Michli, druzí v ulici Na Smetance kousek nad křižovatkou s Italskou. Ale moje informace jsou pár let staré.
jj, přesně tyto dvě provozovny jsem našla i já.

Jackie Daniels
156 příspěvků 28.10.12 16:18
Jak prát plisovanou sukni?

Navazuju na tohle téma s otázkou, jak takovou sukni prát. Mám dvě plisované sukně na vyprání, jedna zřejmě čiště bavlněná z jemnější splývavé látky a druhá pevnější, snad z bavlněné směsovky. Jak je mám prát a sušit, aby se sklady zachovaly?

Obrázek zhruba ilustruje materiál a sklady té pevnější.

Chari
541 příspěvků 28.10.12 17:13

@Jackie Daniels Podle materiálu úplně normálně jako cokoliv ostatního, před pověšením na sušák protřepat a sušit normálně svisle - ty sklady jen tak něco nezničí.

DanielaS
4603 příspěvků 28.10.12 17:33

No, u prirodnich materialu nekdy sklady povoli. Ta smesovka vydrzi, tu vyperte normalne a suste zacvaknutou v raminku. Ta bavlnena kdovi, ale tak vyprat ji stejne musite, zejo. Dejte ji na 40 stupnu a setrne odstredeni a uvidite, v nejhorsim stravite jeden vecer se zehlickou a budete znova zazehlovat sklady.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit