Po 30tke, aký štyl obliekania?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ModroOcko112
58 příspěvků 18.08.12 20:21
Po 30tke, aky styl obliekania?

Dobry den,

tuto stranku poznam kratko, a rada sa inspirujem a skusim nieco nove, preto sa pytam : uz dlhsie chodim tak stereotypne oblecena, mam 34r. a fakt neviem co ako obliect, co je pre mna vhodne, aby som nieco nepokazila, ked som bola mladsia bolo mi to jedno, ale teraz som dost opatrna, predsa je to uz nejaky vek :)..
Takze zvykla som nosit, resp. mala som lezerny styl obliekania, grunge, hipies, nic strohe, nudne, obycajne, alebo tuctove.
Tak ma zaujima ci aj v takom veku mozem, prip. ako sa obliekat, alebo odkial brat nejake napady, co s cim kombinovat, aby to bolo originalne, zaujimave, ci ostat verna takemu obliekaniu alebo risknut skusit nieco nove a to nove neviem co by malo byt.

Vdaka.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

viktorka_od splavu
7430 příspěvků 18.08.12 20:27

@ModroOcko112 myslím že měnit styl po třicítce není vůbec potřeba, jen je s přibývajícími roky potřeba víc dbát na to, aby vám barvy i střihy dobře seděly, aby nikde nic netrčelo a nelezlo, abyste nosila barvy vhodné pro váš typ.

ModroOcko112
58 příspěvků 18.08.12 20:37

Hmm ved to ze ani neviem ako co, s cim doplnat, aky typ som, co mi ide,

ako to zistim, lebo citim ze je cas na nejaku zmenu, som stredne vysoka,
mam 60kg, som skor svetla, spinavoblond, atd.

ModroOcko112
58 příspěvků 18.08.12 21:16

Nejak sa neviem najst, preto sa aj tu pytam :)
Zaroven chcem nieco nekonvencne, a aby som zase nevyzerala ako pubertacka,
a aj keby sa dali najst styly ake existuju, a co k nim ake veci patria…

Sibyla
2639 příspěvků 18.08.12 21:24

Podívejte se na http://www.thesartorialist.com/ tam bývají zajímavé outfity. Třeba vás něco inspiruje.

viktorka_od splavu
7430 příspěvků 18.08.12 21:34

@ModroOcko112 zkuste se podívat na stránky paní Oravcové (supervizaz. net), případně se i objednat, je myslím ze Žiliny. určitě je lepší moc neexperimentovat na vlastní pěst, když si nejste jistá, ale trochu si to ujasnit, než začnete dělat velké změny - pokud tedy budou potřeba.

ModroOcko112
58 příspěvků 18.08.12 22:06

Aha tak vdaka zatial.. pozriem.. velke zmeny nie, len uz sa nudim, je to o tom istom, akurat som pozerala stypy obliekania na jednej z tychto stranok tu, niekam sa zaradit, a vediet nieco skombinovat, nechcem len zbytocne minut peniaze za nieco co sa mi vlastne nebude hodit.. aby som vedela dopasovat veci, skor sa priklanat k nekon. stylu, ten som vzdy preferovala..

klubo  19.08.12 11:17

Zařaďte se podle životního stylu - kde pracujete, jestli v bance nebo v zahradnictví - např., jak trávíte volný čas (jdete na experimentální divadlo či fandit na fotbal?), kam se chodíte bavit (diskotéka v centru či pivní underground)… Já bych ten věk asi tak moc neřešila, jestli nemáte na kabelce přívěsek s plyšákem a nechodíte polonahá… Jsem prakticky stejně stará, oblečení mám spíš neutrální a formálnější (navíc vážím trochu víc než vy…), ale žiju doplňky - od bot, přes kabelky až po bižu, klobouky… někdy i lehce extravagantně, ovšem nic, co by nelichotilo postavě.

ModroOcko112
58 příspěvků 19.08.12 20:32

Rada by som zistila aky som typ, podla typologie farieb.. snad sa da to tu vyhladat a netreba specialne za to este platit :) lebo az tak zase mi o to nejde

ModroOcko112
58 příspěvků 19.08.12 21:28

MNa este zaujima kde najdem ako urcim aky som typ, lebo na supervyzaz.. je len
rovno uz co sa nosi pri takom a takom type ale ako si urcim potrebujem, dakujem vam za prispevky..

kisvakond
110 příspěvků 30.08.12 21:38

Adá tady před rokem chválila tuhle knihu:
http://www.modnipeklo.cz/…cenze-knihy/

kisvakond
110 příspěvků 30.08.12 21:44

Levně vyjde zde: http://www.vasut.cz/detail.asp?…
a od stejné skupiny mají taky:
 http://www.vasut.cz/detail.asp?…

ModroOcko112
58 příspěvků 31.08.12 20:52
odpoved

Vdaka aspon to pozriem, zda sa mi velmi fajn ta kniha, a to aj bez nejakej stylistky viem si poradit ak si to precitam? nemusim teraz hladat v tych vsetkych neviem kolkych typov? staci aj ked sa najdem v tych 4roc. obdobiach?

kisvakond
110 příspěvků 02.09.12 08:08

Tak to se mě neptejte, já ji (zatím) nemám, ale mám je už obě objednané, těch pár peněz za ně dám. Ale podle toho, co píše Ada, asi stojí za přečtení :-)

llolla
2102 příspěvků 02.09.12 08:48

@ModroOcko112
Ja o barevne typologii nevim nic, presto vsechno, co tu o ni padlo. A s barvami, ktere nosim to mam tak, ze ktere se mi libi ty nosim a je to. Netusim, jestli jsem letni nebo zimni nebo jakykoliv jiny typ a popravde nemam pocit, ze by se mi bez teto informace tezko zilo… A nemyslim, ze ma cenu se nasilim nutit do nejake zmeny. Pokud vam vyhovuje, jak se oblekate, tak v tom pokracujte, treba to casem prijde samo. Pokud opravdu touzite po zmene, ale nevite jak na to, tak je asi dobry napad zkusit to s vyse uvedenou knihou. A rozhodne projedte sartorialist a podobne blogy, tak zjistite, co se vam libi a co ne a po cem se v obchodech divat. Ale nenechte se nutit do neceho jen proto, ze to odpovida vasi barevne typologii, dnu narozeni, nebo vzdalenosti od malicku k rameni… Kdyz se nebudete citit sama sebou, tak stejne nebudete vypadat dobre=]

Soňa3  21.09.12 10:30

Hm, to je trochu složité. Já jsem vždycky tíhla k eleganci, ale ve věku do 30ti hrozilo, že model bude spíš ve stylu stará-mladá. Teď když je mi 32, tak můžu s lehkostí už nosit troškou usedlejší modely, protože na módní výstřelky opravdu moc nejsem. Naštěstí po třicítce má většina žen dost finančních prostředků, aby si vytvořily šatník především kvalitní. Upravovat styl asi není moc potřeba, spíš se opravdu vyvarovat něčeho, co by vypadalo opravdu nepatřičně - takové ty modýlky vysloveně ála odvážná školačka. To mi připomělo, jak jsem nedávno potkala holčinu, kterou jsem kdysi dávno obdivovala pro její dívčí styl - oběma nám bylo 25 a ona byla štíhlounká, blond vlasy pod pas, džíny jí dělaly skvělou postavu…No a tak jdu nedávno nakupovat a koho nepotkám, tuhle slečnu, ale teď už paní, vlasy pořád krásné pod pas, ALE - rozšířená džínová světlá minisukně, džínová bundička, tuším, že i džínové botečky, ale všechno ve stylu tržnice, žádné vypracované střihy, prostě to co nosila v těch 25 nosí dál a na mě to působilo no - rozpačitě.
Určitě je potřeba se nad tím trochu zamyslet - no jak byste koukaly vy, kdyby jste potkaly svého pětatřicetiletého bývalého spolužáka s kšiltem dozadu, řetezem zavěšeným u pasu a pasem zavěšeným u kolen?

ModroOcko112
58 příspěvků 21.09.12 10:40

Hmm.. ale ved jasne nemyslela som to tak, asi som zle polozila otazku, ja som nikdy nechodila nejak extra oblecena, len hladam svoj styl stratila som sa v tom.. a bojim sa riskovat predsa, po 30tke je to ine..

Soňa3  21.09.12 10:53
@ModroOcko112 píše:
Hmm.. ale ved jasne nemyslela som to tak, asi som zle polozila otazku, ja som nikdy nechodila nejak extra oblecena, len hladam svoj styl stratila som sa v tom.. a bojim sa riskovat predsa, po 30tke je to ine..

No jasné, jak už bylo zmíněno, přece jenom tělo už není co bývalo, takže hlavně dbát na střih a kvalitu, od této chvíle oblečení přestává jen krýt, ale začíná i „zachraňovat“ :-) Taky není na škodu styl trochu „zženštit“, prostě dát najevo: jsem hotová ženská, už se v těch stylech nemotám jak vítr v bedně, vím kde mám boky, kde pas, kde prsa, vím co je na mě hezké. Myslím si, že nějaký styl určitě „zakódovaný“ máte, minimálně víte, ve kterých barvách a materiálech se cítíte dobře. Toho bych se držela.

Dulcinela
197 příspěvků 21.09.12 11:00

@ModroOcko112 - já si v knihovně půjčila pár knich o stylu oblékání - třeba Se šarmem Pařížanky nebo Ryzí styl, občas kouknu na nějaký módní blog - třeba What I Wore a styly, které se mi líbí, vyzkouším. Zaměřuji se teď na svůj šatník - mám za cíl mít těch všude zmiňovaných 10 základů šatníku v padnoucí velikosti a dobré kvalitě materiálu, které se pak dají kombinovat s trendovými kousky nebo i mezi sebou. Každopádně jak píše Soňa3 - pokud se cítíte být ženou, oblékejte se žensky.

ModroOcko112
58 příspěvků 22.09.12 21:18

Vdaka za vsetky tipy, skor

teraz som vyhadzala veci ktore mi uz nebolo treba, a nemam nejak na com staviat, tak je to risk, co kupit a zacat odznova, tazko aj vyberat, aspon na Slovensku je tak, ze zakladne farby a dovi, alebo dookola svetriky a tricka s dlhym rukavom, a uz sa mi to zunovalo, nechcem byt seda myska, sice mam svoje farby co sa mi pacia, styl taky lezerny, nieco aj nekonvencne. Aj ked mam 34r. ale som skor stihla, aj ked brucho mam, ale vyzeram ovela mladsie, ale mam problem skombinovat veci, je mi niekedy luto ze sa mi strasne paci nejaka vec/napr. dnes som si kupila krasne tmavobordove topanky, hned mi padli do oka, cize nebolo co riesit/kupim lebo mi to sedi a potom nejak nemam k comu nosit, alebo skor nekupim a radsej budem chodit v nevyraznych smutnych farbach len preto ze " uz mam cez 30r."

ModroOcko112
58 příspěvků 22.09.12 21:36

Teraz podla tej typologie, ak mam take vyraznejsie topanky nemozem si len tak hocico hore obliect hm? teda nie vsetko k tomu ide co?

MaláMyš
201 příspěvků 22.09.12 22:09

Myslím si, že barevná typologie je stejná hovadina jako horoskop. Záleží přece na tvojí náladě, v čem se dobře cítíš. V pubertě jsem chodila v černé, po dvacítce pestrobarevá, v těhotenství bych černou neoblékla(říká to hodně žen), po porodu kluka hodně khaki a po holce jsem vůbec poprvé zařadila růžovou. Co ti nějaká cizí chytrákyně může vůbec poradit?

ModroOcko112
58 příspěvků 22.09.12 22:20

@MaláMyš to ano mas pravdu, nemyslim ze teraz budem podla nejakeho navodu chodit poobliekana, ale zase nemozem nieco blbo pokombinovat, nejak som sa v tom stratila, mne sa paci fialova, zelena, modra napr. :)

MaláMyš
201 příspěvků 22.09.12 22:29

@ModroOcko112 Já neodsuzuju rady v oblékání, naopak, proto sem chodím. Já zpochybňuju barevnou typologii. To jen někdo nic pořádného neumí, tak se živí hvězdnými ascendenty nebo ke každému přiřadí tři barevné kombinace a tváří se při tom jako lejno na lopatě. A ty to zaplatíš :-)

top topic
949 příspěvků 22.09.12 22:40

@MaláMyš: měla jsem mimo jiných černých těhotenských věcí taky krásné černé těhotenské šaty, připadala jsem si v nich hrozně sexy (i s tím břichem). V obchodě s těhotenskýma věcma jsem se vytáčela, že nemůžu cosi na sebe sehnat v černé a prodavačka mi taky tvrdila, že maminky černou nechtějí, jsem nechápala proč:-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit