Pochlubte se s úlovky ze second handů

Fotoalbum tématu (934) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZetKa
289 příspěvků 07.01.12 10:37

V diskuzích se často navzájem chlubíme, co pěkného jsme ulovily v second handech. Tak jsem na to založila téma, ať si tu můžeme navzájem „slintat“ nad úlovky ostatních :)
Začnu se svým:
- koktejlky od Monsoon ze lnu, bílý podklad na něm černě vyšívané květy (ale vkusné). Se spodničkoku z acetátu. Stály 59 Kč, jsou absolutně bez vady a strašně mi sluší :). Měla jsem je na sobě na Štědrý den.
- vlněné kalhoty, šité švadlenou jakoby přesně na mně. Teplé, vypodšívkované, zajímavé (šedo-černé káro). Všechny míry mi přesně sedí, přestože mám nekonfekční postavu. A sedí i délka. Sice to není žádná drahá značka, ale kdy se vám poštěstí, že zatoužíte po vlněných kalhotech, zrovna jste líná si je sama ušít, natož jít kupovat látku a v sekáči objevíte přesně na míru, krásné, teplé a za 49 Kč? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 151 Další »

Reakce:

katango
1356 příspěvků 07.01.12 11:11

Kašmírový neonošený malinově červený svetr, asi 60 Kč. Pánský dlouhý černý kabát, nebo spíš unisexový, neb se dá zapnout na obě strany, francouzské výroby, pouze přírodní materiály (vlna, kašmír, angora) za stovku. Vlněný svetr Pringle of Scotland, tmavě modrý, vepředu kosočtverce zelené, růžové a ještě nějaké. Černá delší kožená sukně za stovku. Všechno je z internetových secodnhandů.

ZetKa
289 příspěvků 07.01.12 11:23

Ještě přihodím, abych alespoň trochu dohnala katango :)

• sako/kabátek s 3/4 rukávy tmavě hnědé barvy od Marks&Spencer, ale ten stál 590 Kč. Byl zcela nový, tak jsem ho vzala, navíc mi slušel a dobře seděl, což málokteré sako. Přesto vím, že je to na second hand velice předražené, ale tak jsem se jednou rozšoupla, no :)
    - 3 kabáty, všechny po 190 Kč - béžový s podílem kašmíru, dlouhý a s užší siluetou (oblečený vypadá naprosto luxusně). Tmavě fialový BHS a skotský károvaný jak pro Sherlocka Holmese. Tuším anglickou kvalitu, ale je spíš na jaro/podzim. Dělá krásnou postavu.
    - jeden buklé žlutý ručně šitý jarní kabátek (tedy spíš švadlenou) za 49 Kč. Ale ten musím přešít, je příliš retro. Pokusím se z toho udělat „moderní“ retro, jsem zvědavá na to, jak to dopadne. Přesto to považuji za výbornou koupi, protože má velice zajímavou barvu, kterou na ulicích běžně nepotkáte.

MP Monis
50 příspěvků 07.01.12 11:49

Kašmírový cardigan Ralph Lauren asi za 150,–, svetr Limited kašmír/hedvábí kolem 190,–, svetry ze 100% vlny, různé hedvábné šátky… Jenom kabáty se nějak nedaří :(

ZetKa
289 příspěvků 07.01.12 11:56

Monis: tak mně se zase nedaří ty hedvábné šátky :( Ale chodím do hrabáku, tam to v těch hromadách v podstatě ani nejde pořádně najít. Ale kalhoty/sukně/sve­try jsou tam dobré.

lilip  07.01.12 12:45

V Lidické u Anděla - blejzr Apriori vlna, hedvábí, chanell růžové lemování včetně všech švů, barva šedorůžový melír, růžová podšívka - outlet za 350,– i s cedulkou. Tuším v Kotvě stály 4 tisíce. Sedí jako ulitý na mé přesýpací hodiny.
A musím se přiznat, že pod vlivem MP a stáří :-) jsem se také vzhlédla v anglické nenápadné elegantní kvalitě - ty oxfordky mě zaujaly - kde se na ně dá v Praze narazit - podpatek 4 cm by byl výhodou - placaté nemusím.
Jinak, vyprala jsem kašmírový svetřík z druhé ruky - nový, 400,– Kč, v šamponku ve chladné vodě a dobrýýýý!

lilip  07.01.12 12:50

katango - nepodělíte se o tip na ten internetový sekáč? s těmi zkušenost nemám vůbec .

MP Ann
215 příspěvků 07.01.12 13:09

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:20

GabrielaCharlota
114 příspěvků 07.01.12 13:11
V Paříži na bleším trhu jasně rudé kožené lodičky za dvě eura. Za tu samou cenu potom jasně modré dámské polobotky v charity shop v Oxfordu.
Tady u nás pak sukni za deset korun z nádherného brokátu, která se pak přešívala na můj pas.

MP Mia
9 příspěvků 07.01.12 14:06
Krátký kabát, směs vlny, kašmíru a polyamid, značka Next, nový, nenošený, za 70,–
Letní ,,A-čková" sukně, žlutá, značka Dorothy Perkins, nová, nenošená, cca 40,–
Černý, kašmírový svetr za 10,– :-D (výprodejová akce)
a spousta dalších (prakticky skoro celá moje skříň je z jednoho sekáče:-) ). Kde se nachází neprozradím :-)

thenao
3 příspěvky 07.01.12 14:31

Jak příhodné téma, zrovna jsem se vrátila z nákupů:)… Takže dneska- sako Michael Kors z velbloudí srsti (20 Kč), tmavě zelené rolákové šaty z meriny extrafine (79 Kč), hedvádný šátek (20 Kč). Jinde než v sekáčích skoro nenakupuji. Jinak jsem to sehnala v Textil Housu, je to myslím síť sekáčů v Praze, je tam toho spoustu a mají pravidelně výprodejové akce.

Ani  07.01.12 14:36
Naposled tmavočervený svetřík s krátkým rukávem, Ann Taylor, 100% hedvábí, 30 Kč.

Za nejlepší úlovek asi považuji tmavošedé sako s woolmarkem pro přítele, kterému sedí dokonale a je z mmb ;)
Jinak toho bude víc, ale přiznám se, že dost těch věcí má nějaké ale. Často neumím říct hezkým věcem ne, když třeba není vhodná barva, střih, dokonale nesedí nebo už je na nich trošku vidět čas. Ale nikdy nic zásadního, samozřejmě.

Lilip, oxfordky teď přece mají skoro všude. Mě to taky překvapilo, placaté mám z internetu, ale na podpatku jsem si kupovala v deichmannu v 50% slevě za 650 (kůže).

Karoleenah
2322 příspěvků 07.01.12 14:41
Z poslední doby, tzn. prosinec/leden:
Téměř nenošený huňatý béžový kabát ke kolenům značky Cyrillus (u nás se prodává myslím jenom v Peeku), 70% alpaka, 30% vlna. Cena 220,–.
Tmavomodrý kabát klasického střihu v délce do půli lýtek, 80% vlna + nějaká umělotina, značka neznámá, lehce pod 200 Kč.
Pouzdrová sukně s páskem, délka taky někam do půli lýtek, barva velmi výrazná (a velmi úžasná) téměř až jedovatá modrofialová, vlněná s woolmarkem - zdarma k tmavomodrému kabátu výše.
Vlněná sukně (98% vlna) Sisley, neutrální šedohnědá barva, střih pouzdrový nad kolena, 47 Kč.
Šedá chlupatá šála 100% alpaka - Made in Peru, 53 Kč.
Vlněný něco-jako-svetr (nezapíná se to a já nevím, jak tomu říkat) příčně rozdělený na tři barevné pruhy - tmavozelený, krémový a švestkový, na límci výšivka téměř folklórního charakteru ve stejných barvách, 60 Kč. Ale to byste asi museli všecko vidět… :)

katango
1356 příspěvků 07.01.12 14:59

Lilip: kabát http://nejlevnejsibazarek.mimishop.cz/, kašmírový svetr http://www.moda-lucia.com/, svetr Pringle of Scotland http://www.stramanda.cz/, sukně http://www.gothand.cz/. Jo a petrolejová fedora stoprocentní vlna 90 Kč http://www.secondhand-marcela.cz/

oskarina
266 příspěvků 07.01.12 15:50

Mám za léta spousty úlovků, jeden sekáč řadu let měl věci za 10,–, mám odtud dvoje pouzdrové šaty s kabátkem, večerní šaty, sukně, kalhoty, vlněné svetry, kabelky a alespoň třicet párů bot, krásné lodičky, kožené, v různých barvách, no nádhera.
Teď nakupuji v Praze, ale s rozmyslem, dělám také pro kamarádky „školu“ nakupování v sekáči, protože plno lidí to neumí a nechápe princip.

kalivrata
274 příspěvků 07.01.12 17:59
Nedávno jsem v Cieszyně v sekáči na váhu ulovila úlovek, nad kterým mi zaslzelo oko, vlněné kalhoty dámského střihu, velikost 36, se širokými nohavicemi, cena 2 zloté. Ale pozor, musela jsem je zkrátit! (mám vnitřní délku nohavic 90 cm, už jsem se vzdala naděje, že na mě existují kalhoty, které by nebyly šité na míru, natož abych je mohla ještě založit). Konečně nestrávím celý rok v sukni!
Teď jenom přemýšlím, jak vypadala ta obryně, co je měla přede mnou…

sjuuu
16 příspěvků 09.01.12 12:59
Sekáče obrážím už od dětství, kdy každá sobota začínala ve frontě u dveří historicky prvního sekáče v našem městečku hodinu před otevřením. Až do šestnácti jsem chodila výhradně ve zděděných a sekáčových kouscích. Že ne zcela dobrovolně, to je věc druhá, přesto dodnes se slzou v oku vzpomínám třeba na nádherné blankytné kraťásky z lehkého plátna s pastelovým potiskem motýlků, ve kterých jsem prožila několik pubertálních letních lásek, na černé dívčí šněrovací lakýrky na nízkém podpatku, co se při stěhování ztratily neznámo kam (jinak bych je nosila ještě teď), na klasické černé sametové sáčko šité v Japonsku, které jsem si koupila do své první práce po maturitě, na dlouhatánské lněné sukně ze svého lehce lesanovitého období, na své první pasující džíny (páč byly dětské), na zářivě červené balerínky, na tmavomodrý svetřík ze stopro beránčí vlny, který se mi jednoho nešťastného dne srazil a od té doby čeká ve skříni na dcery, dále na kombinaci starorůžová manšestrová sukně - mechově zelený bavlněný svetřík - mechově zelené manšestrové sáčko - šátek na hlavu s ornamentálním vzorem ve starorůžové a mechově zelené, kterou jsem si postupně pořídila v sekáčích mezi přednáškami (a dost často i místo nich)…
Nejcennější úlovky za poslední půlrok: Vypasovaný antracitový kabát po kolena, o jakém sním už dávno, se 70 procenty vlny a s kapucí, za 130 korun. Světle hnědé manšestráky, přesně takové, jaké jsem marně sháněla celý podzim, za stovku. Jednoduchá kabelka z pevné kůže světle koňakové barvy, snad i ruční práce, přesně taková, o jaké atd. atd., za pade. Jednoduchá červená kožená kabelka (pade) a k ní v jiném sekáči červený kožený pásek ve stejném odstínu (dvacka). Pletený pásek z tmavohnědé kůže za pětku. A spousta svetříků: tenký malinově červený s 93 % merina, smetanový s copánkovým vzorem ze směsi vlny, angory a kašmíru (původně dárek pro maminku, neb byl ve velikosti M, po nezdařeném vyprání putoval zpátky ke mně), tyrkysově modrý na zip s kapucí a barevným norským vzorem ze 100 % beránčí vlny, tenký sytě petrolejový s rolákem ze směsi vlny a viskózy, tenký šedomodrý na knoflíčky ze směsi beránčí vlny a angory s tenkou podšívkou, vše za pade až stovku. Kromě toho spousta věcí pro muže, malé dcery, maminku. Sekáče jsou životní styl!

ZetKa
289 příspěvků 09.01.12 13:00

Tak jsem byla dneska lovit v hrabáku a přinesla jsem si fajn úlovek. Vlněnou pletenou sukni od Geiger (australska značka) v lady-like délce, přibližně tohoto střihu (podobnější obrázek jsem nesehnala), jen delší. A barva je hodně tmavě šedivá, až černá.
Koukala jsem se na cenovou hladinu výrobků Geiger, a levné zrovna nejsou, takže můj lovecký pud byl uspokojen a šatník opět o něco bohatší. Sukně stála 59 Kč.

Konvalinka
244 příspěvků 09.01.12 13:43

K sekáčům jsem si prošlapávala cestu dost dlouho, byla jsem vychována, že je to fuj a v okolí bydliště to tenkrát fuj opravdu bylo. Začala jsem tam nesměle chodit před pár lety z finanční nouze a taky kvůli zajímavým úlovkům kamarádek. Trvalo docela dlouho, než jsem se tam naučila nakupovat a než jsem rozlišila ty špatné od použitelných. Nejradši chodím do těch trošku dražších, v období, když mají slevy. V nejlevnějších hrabácích jsem nikdy nic pořádného neobjevila.
Pořádně jsem tam začala nakupovat až loni a koupila jsem tam mnohem víc věcí než v normálních obchodech. Moje nejzajímavější úlovky byly: krásný 100% kašmírový svetr (ještě jsem nenašla odvahu ho vyprat), vlněný svetr, nenošené tmavěmodré levisky a k nim úžasný pásek, manšestrová bundička, růžová košile s moc hezkým vzorem, koktejlky nad kolena, nenošené sako, spousta triček a další.
Nebyly to žádné prestižní značky, ale všechny věci byly z kvalitních materiálů a precizně ušité, na tom jsem si dávala při nákupu záležet. Žádnou věc, kromě kalhot, jsem nemusela nijak upravovat a to mám velice nekonfekční postavu, jsem hodně malá. Zrovna ty koktejlky a sako jsem v obchodech neúspěšně sháněla několik let, všechno mi bylo dlouhé. Vypadá to, že díky sekáčům si konečně pořídím základy šatníku a ještě za zanedbatelné peníze. Akorát to žere moc času, strávím tam třeba celé odpoledne a mnohdy odejdu s prázdnou (vždycky tam mají něco pěkného, ale většinou ne na mě). A ještě jsem doposud nenašla sekáč s pěknými botami a kabelkami, v tomto ohledu to byla všude hrůza.

denisa24
2 příspěvky 09.01.12 14:05

Ano byla jsem vychována v podobném duchu, že sekáče jsou fuj. Nicméně pár kousků jsem také ulovila. Nádherný černý saténový top, s bílou krajkou, korzetové zavazování vepředu. Ale nikdy jsem nevěnovala pozornost složení, vlivem módního pekla budu nakupovat určitě kvalitněji. Bydlím nedaleko polských hranic, a chtěla jsem se zeptat jestli nevíte kde je v polském Cieszynie nějaký sekáč?? Marně jsem tam hledala…Myslím že někde na ul. Gleboka? Kalivrato kde jste nakupovala?

Alena Cechova  12.01.12 13:07

S hlubokou lítostí oznamuji, že pravděpodobně skončil sekáč ve Štefánikově ulici v Praze (vedle lahůdkářství Sváček). Čest jeho památce, nikdy na něj nezapomenu.

kalivrata
274 příspěvků 12.01.12 15:47

Ne, na Gl

line-height:150%;font-family:„Calibri“,„sans-serif“;mso-fareast-font-family:

Calibri;mso-fareast-theme-font:minor-latin;mso-bidi-font-family:„Times New Roman“;

mso-bidi-theme-font:minor-bidi;mso-ansi-language:CS;mso-fareast-language:EN-US;

mso-bidi-language:AR-SA">ęmboke nic slušného není, ale když jdete po nábřeží, tak v jednom z těch domů, mimochodem s obrovským nápisem Second hand, je sekáč. První patro je hezké, ale s běžnými cenami, pravý ráj je ve vyšších patrech, kde si to oblečení moc nezadá a je na váhu. Vynikající sekáč je i v budově celnice. Pak je jich tam víc, ale ty nejsou zase tak dobré… A o jednom jsem slyšela, když se člověk vydá až za targ, ten je prý úplně nejlevnější, ale na ten jsem si nikdy nenašla čas. Cieszyn je sekáči prolezlý, ale je třeba se samozřejmě vyhýbat právě těm drahým ulicím kolem náměstí.

andelska_mrcha
10 příspěvků 12.01.12 16:30

Tenhle týden jsem ulovila zimní kotníčkové boty ve výrazné modré barvě. Taková překvápka prostě miluju. Už se těším, až na mě zase přijde puzení jít lovit :)

Elwing
26 příspěvků 12.01.12 19:50

To mi prozraďte, jak to děláte? Prolezla jsem snad všechny sekáče ve městě a nikdy jsem nenašla nic hezkého na sebe, kromě asi dvou šatů.
Nakupujete v sekáčích i v menších městech, nebo spíš v těch větších ( Olomouc, Brno, Praha.. ) ?

sjuuu
16 příspěvků 12.01.12 20:52

Nedám dopustit na jeden hrabák v Děčíně s mizerným osvětlením a spoustou šancajku, ale mezi ním občas vylovím hotový poklad. Nově jsem objevila pár fajn sekáčů v Liberci a často se zadaří i u nás ve středočeském maloměstě (8 tis. lidí) a u rodičů v pohraniční provincii (3 tis.). Chce to jenom dost času, a nechodit s konkrétní představou typu „nutně potřebuju něco k té a té sukni“.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 151 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit