Podpatky - ano nebo ne ?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Missy B
52 příspěvků 08.09.12 19:22
Podpatky - ano nebo ne ?

Dobrý večer :)
Zajímal by mě váš názor na podpatky (Já vím, nosit :D) Ale do jaké výšky nositelky si myslíte, že jsou podpatky fajn a nositelné? :)
Osobně mám 178cm a na podpatky si normálně netroufám, teď jsem ale objevila jedny krásné botky (na cca.6cm podpatku + 3cm platformě, černé, s kulatou a uzavřenou špičkou).. Strašně se mi líbí, mám je k čemu nosit jen si nejsem jistá těmi podpatky… :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

viera666
957 příspěvků 08.09.12 19:30

178+9 ak spravne pocitam je 187cm. Ak sa nebojite „vysok“, kludne. Ja pri 176 nad 8cm nejdem. Respektive kupila som si prenaherne cizmy na 11cm a nenosim ich, citim sa v tom uz prilis vysoko. Ale to je len pocit. Ak nenosite opatky ako pisete, tak skuste najskor mozno nieco nizsie, len aby ste videla tu perspektivu.

Maracujaa
26 příspěvků 08.09.12 19:30

Rozhodně nosit! Sama mám 160 cm, takže je to víceméně nutnost, pokud chci, aby o mě někdo nezakopl:-), ale ve společnosti vždycky obdivuju vysoké dámy, které se elegantně nesou v botách na podpatku. Rozhodně to chce trochu sebevědomí, abyste výsledný dojem nepokazila tím, že se ve snaze nepřevyšovat ostatní budete hrbit. A taky partnera, který Vám nebude po prsa, a pokud ano, chybějící centimetry dožene svým charizmatem. Podpatky samy o sobě jsou tak úžasně ženské, že by bylo škoda se o ně z jakéhokoli jiného než zdravotního důvodu připravit.

llolla
2102 příspěvků 08.09.12 19:41

Tak já myslím, že je jedno, jak vysoké podpatky máte vzhledem k výšce, pokud se nestydíte (protože trochu pozornosti to asi budit bude) a budete se v tom cítit fajn. Pro mně je měřítkem to, jestli v tom ještě budu umět chodit- nechci dopadnout jako strašně sexy slečny a dámy na dvaceticentime­trových šteklích s věčně skrčenýma nohama… (určitě víte, co myslím)

kacenka.smile
427 příspěvků 08.09.12 19:54

Myslím, že na výšce nezáleží, mně se třeba hodně vysoké ženy líbí. Spíš je to o vlastním pocitu. Pozoruji, že dost vysokých žen má ze své výšky mindrák, což je škoda. Jen hlupák, by se vysoké ženě smál kvůli výšce, podpatkům nebo nižšímu příteli, ale je pravda, že takových hlupáků se najde vždycky dost.

ndrea
57 příspěvků 08.09.12 19:55

Radím nenoste je pořád, ale nevzdávejte se jich. Jsem vyšší než vy a nosím podpatky do 10cm, maximum, co bych si troufla, je tak 12. Já jsem celou pubertu bojovala s placatýma botama kvůli svému okolí, kde převládal názor, že pro vysoké dívky podpatky ne („kluci mají radši menší holky, nikdo tě nebude chtít, bla bla“), a teď si to trochu vynahrazuju, protože mám přítele, který je o chlup vyšší, a nevadí mu, když ho občas podpatkama trochu předeženu, i když spousta mých menších kamarádek (co mají kolem 173 cm) chodí jenom v balerínkách a pro jistotu se ještě hrbí, vypadá to hrozně.
Navíc pokud máte i velkou nohu, tak vysoké podpatky mají tu skvělou výhodu, že zkracují délku boty a i taková 42 najednou nevypadá jako kajak… :D

Příspěvek upraven 08.09.12 v 23:38

klubo  08.09.12 20:19

Podpatky ano, výšku bych asi neřešila - sama měřím 170 a nosím podpatky i 10 cm, jsem pak kupodivu poměrně často vyšší nebo stejně vysoká jako moji mužští kolegové nebo přátelé a nakonec i manžel… nevšimla jsem si, že by to někdy někomu vadilo.

Co se týče pohodlnosti, než na výšce podpatku, záleží spíš na jeho šířce a stabilitě. Bota na normální nošení také musí mít silnější podrážku, ne takovou tu šlupičku, co mají látkové společenské střevíčky… Pokud má lodička měkkou koženou tvarovanou stélku, bude se v nich chodit skvěle.

Pokud na podpatky nejste zvyklá, nacvičte si chůzi doma. Vše je jen o zvyku. Sama někdy jdu i v botách s nízkou podrážkou, pak si uvědomuji ten rozdíl - zatímco v podpatcích kráčím, v plochých botách jen jdu.

A ještě obrázky k té výšce:

LadyPapajka  08.09.12 20:28

Klidně i 15 cm, když na tom bude slečna umět chodit. Není nic horšího, než když potkám holku za strašnou dámu a mlátí se na těch podpatkách, jak kdyby byl uragán. Opravdu to vypadalo otřesně krčila kolena, šla jako paragraf, boty ji padaly a nakonec ji jedna spadla uplně.

Soudnost.

Sama se na podpatkách učím, což znamená že si nevezmu 13cm hned na první vycházku

firefly
527 příspěvků 08.09.12 20:50

Já bych podpatky a výšku vůbec nedávala do souvislosti.
Máš 150 cm a nechceš nosit podpatky? tak je nenos!
Máš 190 a chceš nosit podpatky? tak je nos!

Pokud by snad vysoká žena měla partnera menšího, a s podpatky ho „přerostla“ ohedně, ani to nevidím jako problém. Pokud oni ano, je to o domluvě jich dvou. Jako vše ve vztahu. Jsou asi příležitosti, kde bude vypadat lépe, když žena nebude o dvě hlavy vyšší, než muž, ale neviděla bych to jako nějaké dogma.
Mimo to, i zadané ženy někdy někam jdou bez partnera, pak je je to čitě na nich.

teetee
499 příspěvků 08.09.12 20:54

Jestli se vám líbí, tak si je kupte :) Závidím vám vaši výšku a nebála bych se toho, že budete na „šteklíc“ vyšší, než většina populace. Alespoň budete mít rozhled :)

Nadya
85 příspěvků 08.09.12 21:26

Souhlasím s „klubo“…v pod­patcích KRÁČÍM, v placatých jdu…ta trocha nepohodlí za to stojí!!!
Holky…noste podpatky…můj sen jsou laboutinky:-))))

lueur
40 příspěvků 08.09.12 21:40

Podpatky určitě ano. Do nedávna jsem chodila téměř bez podpatků a teď na ně nedám dopustit, je to pro mě výraz ženskosti. To že budete vysoká neřešte, pokud to vašemu blízkému okolí (příteli) nevadí, tak ostatním to může být ukradené. Já jsem na podpatcích o kousek vyšší než ten můj a díkybohu mu to neva, je to o domluvě :-)

jumbee  08.09.12 21:56

@Missy B Slova mého milého: „Nejhorší jsou takový ty boty, co maj i pod špičkou metr.“… Nemá podpatky rád. O mých oxf. na podpatku tvrdí, že jsou ještě ok (8cm), ale dneska jsme potkali holku ve zhruba stejně vysokých, ale tenčí podpatky… A to se mu nelíbilo :D. A to prosím měří dva metry :).

Ems
1482 příspěvků 08.09.12 22:39

@jumbee tak to máte dobrý můj nový objev má tolik co já bez podpatků, jemu by to ani nevadilo ale já bych se cítila hrozně blbě, takže teď mám balerínkové dny, když jdu s ním a podpatkové, když vím že ho nepotkám..:D

noemi
1548 příspěvků 08.09.12 23:01

Mám jen 156 cm a podpatky nenosím, protože se v nich prostě necítím, je mi líp v balerínách a podobně. Naprosto souhlasím s Firefly, každý by měl nosit takové boty, v jakých se cítí dobře bez ohledu na svou výšku. Myslím si, že je fajn, kdy vysoká žena má boty na vysokých podpatcích, vypadá to hezky. Nehezky to vypadá jen tehdy, když se hrbí.

jumbee  08.09.12 23:14

@Ems :) Já si podpatky beru jen občas, když se mi zrovna chce… Ale fakt se mi ulevilo, že je mu to vlastně jedno - necítím se v nich přirozeně (chacha, mně prostě vadí být o kousek vyšší a naopak mi vůbec nevadí být maličká :)). Boty na klínku už vnímám o dost lépe (a on taktéž). Já dokonce s naším výškovým rozdílem už vnímám nošení podpatků jako nějakou trapnou a zbytečnou snahu :D. (Já 164cm a on kolem těch dvou metrů… Takže 8 cenťáků fakt nic nezmění.)
Se svou výškou jsem zcela spokojená, nohy mám tak poničené, že u bot hledím na to, aby byly pohodlné a nenápadné, pokud ne přímo krásné ;).

jumbee  09.09.12 00:58
@Nadya píše:
Souhlasím s „klubo“…v pod­patcích KRÁČÍM, v placatých jdu…ta trocha nepohodlí za to stojí!!!
Holky…noste podpatky…můj sen jsou laboutinky:-))))

Snad Louboutinky?!

-Anna-
186 příspěvků 09.09.12 02:05

V mládí jsem trénink chůze na podpatcích zanedbala, takže teď na stará kolena sice boty s podpatky mám, i s osmicenti­metrovými, jenže když si je vezmu, tak venku přemýšlím o každém kroku, sleduju povrch chodníků, terénní nerovnosti, koleje… To člověku dost kazí radost z chůze a já chodím ráda. Když nespěchám, nečekám na tramvaj a jdu pěšky i poměrně dost kilometrů. To mi ale v podpatcích jde jen s velkými obtížemi.

Daisyrella
62 příspěvků 09.09.12 08:23

Měřím 183 cm a v botníku mám většinu bot na podpatku kolem 5 až 7 cm. Moje nejvyšší mají 9 cm podpatek. Podpatky dělají pěkné nohy, a nevím proč by se jich vysoké ženy měly vzdát. Vždyť my jsme si svou výšku nevybraly. Navíc můj partner je vyšší než já, takže si ve společnosti ani trapně nepřijdu.:)

MP Janka
373 příspěvků 09.09.12 10:22

Podpatky mám ráda, řekla bych, že do 8 cm na nich umím chodit, v 6 cm jsem schopná dosprintovat autobus na rozbitém chodníku. Spolužáci, kteří si nevšimnou toho, že mám o 20 cm kratší vlasy, mi chválili lodičky s 8 cm jehlovým podpatkem. Ale já se radši budu smažit v pekelných plamenech a na normální nošení volím placaté boty, ve škole nepamatují na to, že na tam studují i ženy a před školou je naprosto „úžasně“ dlážděný chodník, kde jsem si schopná vyvrknout kotník v teniskách natož na podpatcích a to nemluvím o době, kdy prší nebo taje sníh, to se chodník mění v trampolínu.

klubo  09.09.12 10:38
@Ems píše:
@jumbee tak to máte dobrý můj nový objev má tolik co já bez podpatků, jemu by to ani nevadilo ale já bych se cítila hrozně blbě, takže teď mám balerínkové dny, když jdu s ním a podpatkové, když vím že ho nepotkám..:D

Zkuste partnera podrobit podpatkovému testu - pokud se v podpatcích cítíte dobře, noste je, jestli to ten chlap neustojí, tak by to stejně nemělo budoucnost. Váš postoj,,že byste se cítila blbě" vychází z Vašeho nepodloženého odhadu. Myslím, že balerínkové dny z milosti jsou blbost. Co když se potkáte náhodou? Pak můžete dělat, že k sobě nepatříte…

Ems
1482 příspěvků 09.09.12 14:04

@klubo mám vyzkoušené, že se necitím dobře, mě se nelibi když je žena vyšší ačkoliv je to asi in. Jemu to nevadí, bavila sem se o tom s ním, ale já bych se pak cítila jako obryně, a k těm balerinkovým a lodičkovým dnům, byla to lehce nadsázka, jasně že mi nevadí ho potkat když mám lodičky, ale když vím že někam jdeme tak si prostě vezmu boty bez podpatku.
Nosím ráda jak podpatky tak boty bez podpatku takže mi to ani nevadí..:D

chupa_chups  09.09.12 14:42

@Ems tak se na piňďu vykašli a pojd na podpatkovou prochazku se mnou, ja jsem o hlavu vyšši, se mnou se budeš citit dobře :D

Ems
1482 příspěvků 09.09.12 14:54

@chupa_chups :D:D:D

Ayleah
69 příspěvků 09.09.12 15:43

Ja podpätky milujem, nosim kludne aj 13 a viac cm (su fakt pohodlne), ale ja som dost nizka, meriam 163 cm.

Keby som merala 178 cm, nenosila by som viac ako tych 5 cm, aj to len zriedkavo. Ja neviem, ale mne osobne sa prilis vysoke zeny nepacia, posobia na mna akosi velko a mohutne, rozhodne nie esteticky.
Takza za mna podpätky nie, ale je to o osobnom pocite, niekomu by to nevadilo.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit