Pohodlné boty na podpatku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PtH
2 příspěvky 14.08.12 19:42
Pohodlné boty na podpatku

Chtěla bych Vás poprosit o radu, kde sehnat pohodlné boty na podpatku a jaký typ vybírat. Několik let jsem měla problémy s nohama a vůbec jsem podpatky nemohla nosit a teď, když už mám nohy v pořádku, ráda bych se k nim vrátila, ale dělá mi to větší problémy, než jsem čekala. Mohly byste mi prosím doporučit nějakou značku nebo konkrétní boty, které se Vám zdají pohodlné? Potřebuji hlavně elegantnější lodičky, černé nebo tělové, a do páru bych chtěla investovat 3-5 tisíc.
Děkuji za jakékoli tipy.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

andy266  14.08.12 21:05

To by mě docela také zajímalo. Já, mám docela hodně bot na podpatku a pohodlné nejsou ani jedny.:-/ Možná na platformě, ale také né nějak extra.

Jiná Realita
13791 příspěvků 14.08.12 21:08

Baťa insolia? nezkoušela jsem, ale vím, že má speciální řadu, měly by být kožené.

Jetthro
1129 příspěvků 14.08.12 21:12

Zrovna minuly tyden jsem ulovila velmi pohodne podpatky od Tod's, vyska odhadem 8cm. Jestli chcete pohodli, hledala bych nizsi podpatky, treba 4cm. Zkuste Ferragamo a jejich radu My Ferragamo, je cilena na mladsi holky, ale jejich modely nejsou nijak kriklave nebo ujete a do vasi cenove relace by se mely vejit (jestli ne normalne tak ve slevach urcite). No a pak se smirit s tim, ze pohodlnosti tenisek asi zadne podpatky nikdy nedosahnou..:)

real.blond
6688 příspěvků 14.08.12 21:29

Cim nizsi podpatek, tim pohodlnejsi, jak uz bylo zmineno - zadne podpatky nedosahnou pohodlnosti tenisek. Ja podpatky miluji a nosim temer nepretrzite, snad vsechny vyssi nez 8cm a pohodlne nejsou na delsi noseni snad zadne. Az nekdo „vynalezne“ opravdu pohodlne vysoke boticky, jsem pro, aby dostal nobelovu cenu :)))

Saxofon
508 příspěvků 14.08.12 21:50

Vzpomínám si, že před lety se objevily boty na podpatku, kdy byla část pod patou výrazněji zalomena - tedy víc vodorovná, rovnoběžná se zemí, než je zvykem. 8 cm podpatky pak byly při nošení vysloveně pohodlné i na celý den chození, 11 cm „experimentky“ pak byly zvladatelné řekněme na celý večer. Snad to dělal Baťa, ale jistě si to už nepamatuji a ty boty jsem kupovala před cca 8 lety, takže je už ani nemám (zřejmě opravdu Baťa, jejich častá nekvalita v souvislosti s jejich vyhozením by tomu odpovídala). Takže doporučuji se na tuhle část boty zaměřit + přidávám radu, že část u prstů by měla být netlačící a polštářek u prstů co nejvyšší, nejměkčí.

Bugatti
4051 příspěvků 14.08.12 23:55

Já bych z vlastní zkušenosti doporučila Salamander. Cenově malinko výš, ale do vašeho rozpočtu by se měly vejít, vydrží a jsou velmi pohodlné. Podívejte se zde: http://www.salamanderclub.cz/salamander.html

Mysterious
121 příspěvků 15.08.12 00:15

Mně vyhovují boty Tamaris. Dělají nějakou anti-shock úpravu - tlumení nárazů v podpatcích. Do rozpočtu se vejdou dvoje, i troje.

marca
437 příspěvků 15.08.12 07:33

Peter Kaiser koupený v Salamanderu. Vyšli mě na 3500. Taky bych se podívala na tvar podpatku a šířku boty. Antishock budou mít určitě i jiné značky jako Geox. U těch bych taky čekala, že budou měkké, ale mají podivné modely a hodně vysoké podpatky.

chinin
2788 příspěvků 15.08.12 08:05

Z vlastni zkusenosti doporucuji znacky Gabor, Hoegel, Paul Green, Ecco, Ara. Tip: na Hoegel se podivejte i mimo znackove prodejny Hoegel, stejne boty tam byvaji levnejsi treba i o 1000 Kc (napr. Salamander, Leiser, ale i bata Bata).

Pokud jde o typ boty, pri problemech s nohami (ale i s pateri apod.) doporucuji boty s AntiShock efektem, gumovou podesev! (i s ni muze vypadat bota velmi elegantne) a stabilni podpatek (nejde jen o sirku, ale hlavne o jeho tvar, pomer zuzeni apod.).

666mahu
1490 příspěvků 15.08.12 08:07

@PtH, vybírala bych nižší, ne úplně tenký podpatek. Zkusila bych Leiser (a tam zmíněný Peter Kaiser, Gabor, Maripé nebo tak něco).
Pokud nevyberete, zkusila bych Studio zdravého obouvání na Plzeňské, kupuje tam kamarádka, která si v normální obuvi špatně vybírá. Tam mají nižší lodičky a rozšířené velikosti, uznávám, že výběr nemají velký a vzhledově to žádná olympiáda taky není, ale občas se tam vybrat dá.;-)
A co zkusit vybrat něco na klínku nebo něco pohodlného na platformě jako uvádí „klubo“ vedle v diskusi „Návrat špiček?“, měla jsem kdysi podobné, lakované hladké vepředu s mašlí, nevypadaly na noze špatně a na chození to byly bačkory.
Až boty vyberete, dají se ještě vylepšit nějakou měkkou vložkou, já si kupuju Bama z takové měkké gumy, při celodenním chození na podpatku je to fajn.

Pavučinec plyšový  15.08.12 08:30

Několik let jsem nemohla sehnat lodičky, které by mě netlačily ani se nezouvaly, nebolela v nich noha nebo záda a zároveň nevypadaly strašně. Ale letos na jaře jsem měla štěstí a v Humanicu narazila na klasické kožené lodičky Minozzi, podpatek asi 5 cm. Pěkně sedí, jsou měkoučké a přitom se nevytahují jako třeba Rieker, skvěle se v nich chodí. A stály jen asi 1200 za pár (tak jsem si pořídila rovnou jedny nude a jedny černé :) ).

natale  16.08.12 10:03

Doporučuji L. K.Bennett. http://www.lkbennett.com/…IRA214PATENT
http://www.lkbennett.com/…IRA002PATENT

yay
25 příspěvků 16.08.12 10:48

http://www.obuv-exclusive.cz/…icky-gabor-2
Já pokukuju po těchto

teetee
499 příspěvků 16.08.12 11:03

@Jiná Realita Mám z téhle řady dvoje lodičky (kupované najednou) a nikomu to nemůžu doporučit. Boty jsou sice kožené, což je plus, ale tam to končí. Oboje jsou po půl roce občasného nošení znovu podražené (nestává se mi ani u nejlevnějších plasťáků z humanicu)a jsou cokoliv JEN NE POHODLNÉ. Možná je to mou divnou nohou, ale ačkoli jsem na celodenní podpatků zvyklá, tyhle boty jsem si musela vypolstrovat ze všech stran…

Volila bych - stakovým rozpočtem - asi to Ecco.

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.08.12 13:27

@teetee
Tak to mě potom opět utvrzuje v názoru, že baťa je předražený šmejd. myslela jsem, že aspoň typ insolia by mohl být kvalitní, když se tím všude tak chlubí :)

teetee
499 příspěvků 16.08.12 15:04

@Jiná Realita Taky jsem tomu uvěřila… možná se tam dají najít i kvalitní pohodlné kusy (já to těch svých šla proto, že se mi líbily a myslela jsem, že poměr cena/vzhled/kvalita je dobrý) ale chce to asi bedlivě zkoumat… boužel.

chinin
2788 příspěvků 16.08.12 16:06

Insolii jsem také v minulosti zkoušela, neměla jsem s ní vyloženě negativní zkušenosti, ale ani příliš pozitivní. Boty od značek, o kterých jsem psala výše, jsou „úplně jiný level“ (samozřejmě mnohem vyšší:-)).

@Jiná Realita píše:
@teetee
Tak to mě potom opět utvrzuje v názoru, že baťa je předražený šmejd. myslela jsem, že aspoň typ insolia by mohl být kvalitní, když se tím všude tak chlubí :)

teetee
499 příspěvků 16.08.12 16:12

@chinin bohužel i cenově… :-D nicméně alespoň zde se potvrzuje, že lepší koupit jedny dražší, než opakovaně baťu. Doufám, že to monitorujou ve Zlíně :)

chinin
2788 příspěvků 16.08.12 17:51

To je jasné. Zní to jako klišé, ale opravdu je lepší koupit jedny kvalitní boty (budou dražší), než vícero méně kvalitních, ale levnějších. (I když pro nohy je zdravé pravidelně střídat alešpoň dva páry bot.)

Z Vašeho příspěvku nevyplývá, jestli jsou pro Vás mnou uváděné značky už „přes limit“. Každopádně i v tomto případě se dají využít sezónní slevy, i když výběr je pak samozřejmě omezený. (Např. v Salamandru - např. značky Hoegel, Paul Green - měli nedávno 30%, v Hoegelu v Praze Na Příkopech také 30%, v Leiseru - z mnou doporučovaných značek např. Gabor - mají myslím ještě nyní 20%…)

@teetee píše:
@chinin bohužel i cenově… :-D nicméně alespoň zde se potvrzuje, že lepší koupit jedny dražší, než opakovaně baťu. Doufám, že to monitorujou ve Zlíně :)

teetee
499 příspěvků 16.08.12 18:31

@chinin Já s tím mám trošku problém… Nějak nejsem s to si koupit boty za 3000… nejde o to, že bych tolik za boty nedala. Jenže si prostě koupím troje za litr, než jedny za tři. I když jsem si výše odůvodnila chybovost takového jednání…

Ale máte pravdu, že cesta vede přes slevy. Třeba si na kvalitní boty tak zvyknu, že už pak konečně opustim ty deformující nádhery, kterým zatím odolávám bezúspěšně. (abyste rozuměla, mam doma kolem 35 párů bot, bez tenisek, holinek…)

Jinak - Hoegl se mi většinou nelíbí, ale s Paulem Greenem máte zkušenosti?

chinin
2788 příspěvků 16.08.12 18:40

S Paul Green mám jenom skvělé zkušenosti a moje okolí taktéž (lodičky, letní sandálky). Ještě k těm slevám, na jaře jsem např. koupila skvělé lodičky PG v Salamanderu zlevněné z cca 4500,– na cca 2000,–, za to přece kvalitní a pohodlná bota stojí, ne?:-) (Nemohu ovšem tvrdit, že všechny moje nákupy bot jsou takto „výhodné“.:-))

@teetee píše:
@chinin Já s tím mám trošku problém… Nějak nejsem s to si koupit boty za 3000… nejde o to, že bych tolik za boty nedala. Jenže si prostě koupím troje za litr, než jedny za tři. I když jsem si výše odůvodnila chybovost takového jednání…

Ale máte pravdu, že cesta vede přes slevy. Třeba si na kvalitní boty tak zvyknu, že už pak konečně opustim ty deformující nádhery, kterým zatím odolávám bezúspěšně. (abyste rozuměla, mam doma kolem 35 párů bot, bez tenisek, holinek…)

Jinak - Hoegl se mi většinou nelíbí, ale s Paulem Greenem máte zkušenosti?

Martina xyz
125 příspěvků 16.08.12 18:42

Pohodlné boty na podpatku? To zavání oxymoronem :D. Pokuď nechcete „hříbkový“ podpatek, což odporuje podmínce elegantnosti, hledejte boty s platformou. Mám několikery lodičky jejiž podpatek vypadá zabijácky, ale díky platforně v přední části se dají nosit i delší dobu. Na podzim se vrací móda širších podpatků což by mohlo být taky něco pro vás, čím širší podpatek, tím snažší udržení rovnováhy a zároveň pořád elegantní a ženské.

teetee
499 příspěvků 16.08.12 18:45

@chinin Joooo, to za to stojí… stejně jsem si ve Varech zničila klasické černé ledičky, a zrovna do těchhle univerzálů se asi zainvestovat vyplatí. Děkuji za tip, stavím se tam. Třeba budu mít štěstí (já i mé zjizvené nožky). Díky.

Canavi
224 příspěvků 16.08.12 19:06

Mám velepohodlné lodičky od Ecco. Jsou na širokém klínku, s páskem přes nárt. Běhám v nich na vyštěrkované cestě, tahám náklad, a cítím se v nich jako v bačkůrkách. Na jaře jsem je ještě viděla v outletu ve Šterboholích, ale už byly jen vínové.

Takže pohodlné lodičky existují, ale vysoká elegance to není.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit