Pohodlnost nakupovani

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ceresa
465 příspěvků 04.09.13 20:40
pohodlnost nakupovani

Dobry vecer vsem, prave jsem si chtela objednat nejaky nabytek s tim, ze ho zaplatim, o vikendu najedu autem a bandou chlapu a odfrcim domu. Muzu si nechat zbozi jen zaslat, doruceni ve vsedni dny do 17ti..tomu rikam prozakazicky pristup. Zbozi nelze ani rezervovat, takze clovek dojede na misto a z 5ti polozek mohou byt dve. Stejne tak mi vadi, kdyz neakceptuji nekde karty. Nenosim u sebe v penezence vic jak 500 a odmitam shanet bankomaty…o re­klamacich a dalsich fajn vecech se snad ani nebavim. Dokazi vas omezene sluzby smerem k zakaznikum odradit?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 04.09.13 20:44

Ano dokáže.

Morže
1091 příspěvků 04.09.13 20:47

Vadí mi, když nemůžu platit kartou myšleno jako v obchodě. Dnes už se mi to stává málokde, ale furt se najdou taková místa. Nemám ráda, když si musím přepočítávat, zdali se vejdu do své hotovosti…

Brunhilde  04.09.13 21:00

Ano.

Lettie
426 příspěvků 04.09.13 22:09

@Ceresa Samozrejme, obchody si vybiram hlavne podle zakaznickeho servisu. Na druhou stranu, pokud chci za neco usetrit a vyberu si nejlevnejsi nabidku, tak necekam dokonaly pristup a pokud takovy je, mile mne to prekvapi.

RenaLange  04.09.13 22:41

@Ceresa vadí mi to, ale třeba v Rakousku nebo v Německu je až neuvěřitelné že platební karty NEBEROU v obchodech kde byste to nečekali.
Příklad - minulý rok ve Vídni jsem potřebovala pár provizorních kousků nábytku, zajela jsem do Ikei ( jo, je to šunt, ale tehdy jsem nevěděla na jak dlouho to pořizuju),vybrala a - karty nebereme! Neuvěřitelné(.
Nebo v Německu Norma a Aldi karty neberou, jen ty jejich EC.
V tomhle bych řekla že to je v ČR lepší.
O otvírací době nemluvě, v neděli si v Rakousku nebo v Německu nekoupíte nic(.

Ceresa
465 příspěvků 04.09.13 22:49

@RenaLange jj, s kartama v Nemecku je to dost problem. Ja chtela pred mesicem platit v krame, jenze brali jen maestro, ackoliv je to odnoz mastercardu. Nechala jsem tam kosik, bankomat se v neznamem prostredi hledat nechtelo. Tady taky nekteri poslanci chteji omezit oteviraci dobu. Ja si vzdy rikam, kolik jinych profesi maka o vikendech a svatcich. Kazdy si nejakou tu praci vybral..

666mahu
1490 příspěvků 05.09.13 08:05

Platím většinou hotově, u velkých částek je příjemné, když je možnost i kartou. Nábytek chodím obvykle nakupovat na 2×, nejdřív okouknu, vezmu míry, katalog, doma rozmyslím, až podruhé platím, takže mi stačí, aby mne upozornili, že karty neberou.
O víkendu chodím sice jen na malý potravinový nákup, otevřené obchody kvituji. A zrovna do Německa a Rakouska bych si občas o víkendu na nákupy zajela. :-) Naopak mi v Itálii vadí, že nechtějí přijmout hotově přes 1.000€.

Zebra33
2038 příspěvků 05.09.13 09:22

@RenaLange - jako mistnimu vam v Nemecku to placeni EC kartou zas tak spatne neprijde, protoze ji kazdy vlastni (uplne kazdy, kdo ma zalozeny ucet). Placeni EC je rychlejsi nez jinymi typy karet, coz je super treba prave v potravinach. V CR jsem si casto pripadala blbe, kdyz jsem chtela platit kartou a za mnou rostla fronta a vsichni na me nasupene koukali, ze akorat zdrzuju. V Nemecku platim EC kartou skoro vsechno. A ze je v nedeli zavreno uz mi taky neprijde tak tragicke, jako kdyz jsem se sem prestehovala. Nemci maji tu nedeli vseobecne jako klidovy den, takze se vam nestane, ze si treba davate v nedeli odpoledne na zahradce kaficko a soused vedle zacne rezat na cirkularce. Nevim jestli je to jenom dane zvykem nebo i zakotvene treba v domovnim radu. Na byvalem byte jsme meli dole v dome spolecnou pracku a ta se treba v nedeli vubec nesmela pouzivat. V nedeli se proste nedela ;)

Lettie
426 příspěvků 05.09.13 09:28

@Zebra33 Pro vsechny to urcite neplati - lekari jiste pracuji a spousta dalsich profesi taky. A „kupodivu“ - taky jsou to lidi.

Brunhilde  05.09.13 09:28

@Zebra33
Je to v desateru, že v neděli se má odpočívat. Někde to ještě berou vážně :-) Já bych to taky uvítala, protože když vám začnou ausgerechnet o nedělním obědě nad hlavou vrtat, není to nic příjemného.

Caralina
916 příspěvků 05.09.13 09:31

Jo, cash, můj věčný problém. Nejsem prostě zvyklá sebou tahat velkou hotovost, často nemám vůbec žádnou, protože jsem rozmazlená, že v Praze je bankomat na každém rohu ( jen u nás v práci máme 4 ),všude berou karty. A pak přijedu třeba k manželovým rodičům, kde je na pět vesnic jeden bankomat a karty neberou…a jsem v háji.

Mylady2
12409 příspěvků 05.09.13 09:34

Líbí se mi bezkontaktní placení :-) je to rychlé a velmi pohodlné.

Zebra33
2038 příspěvků 05.09.13 09:36

@Lettie - proboha, to je snad jasne, ze jsem to „v nedeli se nedela“ nemyslela doslova a bez vyjimky na vsechny. Treba pekar ma taky v nedeli do 11 otevreno, aby si nepracujici lid mohl k nedelni snidani koupit cerstve housky (pro me skoro na urovni lekare, bez cerstvych housticek v nedeli rano bych zemrela ;) ). Letadla kupodivu take v nedeli letaji a vlaky jezdi. Zavreno je, co neni problem vyridit zbyvajicich 6 dni v tydnu.

Zebra33
2038 příspěvků 05.09.13 09:40

@Brunhilde - ja ziju v silne vericim Bavorsku, kde se temer povinne chodi v nedeli do kostela :). To s tim zakazem hluku v nedeli a ve svatek je super, akorat musite pocitat s tim, ze se to samozrejme vztahuje i na vas. Takze radsi v nedeli neperu pradlo, protoze kdyby pracka treba nahodou zacala „skakat“, tak by na me sousedi prisli.

MPSkrolew
1845 příspěvků 05.09.13 09:41

Mně by se líbilo, kdyby bylo v neděli v obchodech zavřeno. Aspoň by měli lidi čas podívat se, jak to kolem nich např. v jejich městech ve skutečnosti vypadá. A kdo by chtěl, mohl by se za prodejní pult v neděli postavit sám, třeba na blešáku. Jako v tom Německu. Je to docela zábava.

Gräfin
2634 příspěvků 05.09.13 09:47

@Zebra33 zavřené obchody v neděli mi po přestěhování vadily. Zvykla jsem si, je to vlastně fajn, že rodiny jedou na výlet místo do nákupního centra.

Jak je to vlastně v Německu s těmi pekárnami? Mám za to, že v Rakousku je to tak, že v neděli můžou mít do 11 otevřeno, ale nesmí pracovat zaměstnanci, ale pouze rodinní příslušníci. Na 100% si jistá nejsem.

Hotovost u sebe taky nenosím, kolikrát mám v pondělí v peněžence 50 EUR a v neděli mi z nich zbývá 40, radši platím kartou. Už dlouho se mi nestalo, že by v běžném obchodě kartu nebrali. Běžným obchodem nemyslím pekaře, kam chodím o víkendu pro čerstvé pečivo.

btw. v neděli peru jenom dopoledne, sousedi jsou stejně většinou v kostele, odpoledne už bývá klid :)

Lettie
426 příspěvků 05.09.13 09:49

@Zebra33 Ja to chapu, mam stejne zkusenosti z jine zeme, ale mne to teda obtezovalo velmi. Porad premyslet, jestli stihnu to ci ono /a to rozhodne nejsem chronicky vikendovy navstevovac nakupaku/. Prijde mi to pokrytecke - nektere profese pracovat musi tak jako tak, jine maji vysadu volna v nedeli, to mi proste prijde padle na hlavu a doufam, ze to u nas neprojde. U nas proti tomu teda budou asi i ty samotne prodavacky, kterym tim ubyde prace /a penez/.

RenaLange  05.09.13 10:25

@Zebra33 Mně nějaké řezání na cirkulárce od sousedů ve víkend nebo sekání trávy ani nenapadlo, prostě to ani v ČR neznám :-).
Nezažila jsem to ani na návštěvách na okraji Prahy, asi to záleží na domluvě sousedů. Dokonce jedni mí známí mi říkali že se se sousedy domluvili že ani ve všední dny se nebude hlučet ( sekat tráva atd.) po osmé večer.
Zase je asi těžké když někdo dorazí v osm večer, je ještě světlo, chce posekat trávník, ve víkend taky nemůže…

Zebra33
2038 příspěvků 05.09.13 10:29

@RenaLange - sousedi na chate kousek za Prahou pravidelne rezou drevo na cirkularce v nedeli kolem pul osme rano. Tak pul hodinky, pak je cely den klid a oni po zbytek dne nic zasadniho na praci nemaji. Rict jim, ze vam to nepripada normalni a jestli by nemohli rezat treba v sobotu behem dne, tak akorat budete za zhyckaneho Prazaka ;)

Morže
1091 příspěvků 05.09.13 10:34

Já jsem ráda, že jsou v neděli otevřeny obchody v centrech. Ale určitě tam mají nižší zisky, než přes týden. V Tescu na brigádě jsem to poznala, že v neděli tam bývá mrtvo :)

Ceresa
465 příspěvků 05.09.13 11:12

@MPSkrolew ja pracuju ve vsedni dny min 10 hodin. Nemam cas a ani silu jit nakupovat. Co jde, nakoupim pres net. Jinak uvitsm, ze si muzu v klidu zajit o vikendu koupit neco na sebe, nejaky sminky nebo veci do bytu. Ani neni dobre, aby stat reguloval podnikatelum oteviraci dobu…

chinin
2788 příspěvků 05.09.13 12:55

Souhlasim s vami principialne. Navic mne osobne oteviraci doba o vikendech vyhovuje - lifestyle mam podobny jako vy.

Personal v obchodech neni jediny, ktery pracuje o vikendech. Ted nemam na mysli jen „nezbytne profese“ jako lekari, hasici, policie… To po obchodech zavreme o vikendech restaurace, hotely, cerpaci stanice, verejne zachody, hrady, zamky, muzea, bazeny, tenisove kurty, ZOO…? Take by mohla prestat jezdit hromadna doprava, ne? Ridici a dispeceri maji take pravo na volny vikend! A mali obchodnici, pokud zbozi neobjednaji na netu, zkrati otveviraci dobu v tydnu, protoze o vikendu nic nenaskladni, ne? Etc.

Jenom nevim, jak potom vsichni vyuzijeme ty volne vikendy, protoze vsichni nemuzeme/nechceme nasednout do sveho auta/na kolo a vyrazit do lesa. (Snad je jasne ze to nezamyslim jako protivahu „vikendu v nakupnim centru“, kdyz jsem shora prikladmo vyjmenovala ruzne moznosti traveni vikendoveho casu.)

@Ceresa píše:
@MPSkrolew ja pracuju ve vsedni dny min 10 hodin. Nemam cas a ani silu jit nakupovat. Co jde, nakoupim pres net. Jinak uvitsm, ze si muzu v klidu zajit o vikendu koupit neco na sebe, nejaky sminky nebo veci do bytu. Ani neni dobre, aby stat reguloval podnikatelum oteviraci dobu…

chinin
2788 příspěvků 05.09.13 13:01

@Ceresa
Jinak, k puvodni otazce: Ano, omezene sluzby smerem k zakaznikum me dokazi odradit. Vyjimecne, pokud o neco velmi stojim a nemohu to poridit jinde, svuj „vnitrni odpor“ samozrejme prekonam, ale u prodejce/pos­kytovatele sluzby stejne poridim jen to nezbytne (nikoli i to, co mohu jinde poridit s lepsim zakaznickym servisem).

Zebra33
2038 příspěvků 05.09.13 13:17

@chinin - co pamatuju, tak kdyz jsem byla mala, tak v CR byly v nedeli taky obchody zavrene (potraviny, obleceni, ale asi i jine). Leckde na mensim meste jsou obchody mimo supermarketu a vecerek v nedeli zavrene dodnes a zivnostnici jeste stale ziji. Rozsireni oteviraci doby i na nedeli, pripadne nonstop, prislo az s nastupem supermarketu (koncem 90. let?). Osobne nevidim nic spatneho na tom, kdyz se v nedeli obchody zavrou. Krome nakupovani muzete jet bud na vylet do prirody nebo sportovat nebo neco delat na zahrade nebo rucni prace nebo uklizet nebo navstivit zname a pribuzne,… Obcas mam pocit, ze se soucasna doba az moc zkomercionalizovala a lidi se neumi zabavit bez zapojeni nejakeho druhu placene sluzby. Ale uznavam, ze jsem staromilec a mozna vyjimka :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit