Polský Těšín

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Larrisa
80 příspěvků 06.01.14 15:31
Polský Těšín

Milé pekelnice:)
Chtěla bych se zeptat na něco k nákupům v Polském Těšíně. Vím, že tam existuje velká a malá burza. Vždy jsem si myslela, že velká burza je ta hned za hranicemi za mostem u řeky, ale prý je velká někde v centru města. Navíc jsem tam byla zvyklá jezdit jen v soboty, ale prý bývá otevřeno i jiné dny. Můžete mi tedy prosím poradit, jak to vlastně je?

Reakce:

strashidlo
47 příspěvků 06.01.14 16:00

Jojo, za hranicí u řeky je ta malá. Velká je trochu dál, za centrem u Kauflandu. Podle mapy by to měla být ulice Katowicka. Už jsem tam dlooohu nebyla, ale bývalo to v soboty, ta malá myslím i přes týden. :-)

misial
1394 příspěvků 06.01.14 16:35

Tržnice u řeky je snad každý den, i když z nějakého důvodu mám zafixovanou středu a sobotu - možná mají déle? Každopádně balí běžně kolem druhé odpoledne.

K té větší radši nastudujte mapu, zvlášť kdybyste šla pěšky, dalo by se slušně zamotat v několika uličkách. Pokud pojedete autem, je to jednoduché, opravdu je minimálně jeden ze vchodů skoro hned vedle Kauflandu (mezi nimi je most vedoucí od velkého kruhového objezdu).

Lolula
88 příspěvků 06.01.14 19:21

Co chce mladá pekelnice nakupovat na burze v Těšíně? Jezdím do Polska několikrát do měsíce, ale tato burza je pro mě záhadou. Je tam povětšinou ošklivé spodní prádlo, halenky pro babičku, papuče, koberečky do koupelny, sladkosti, salámy a polyesterové saka.

Těšín ale určitě stojí za návštěvu. Pro nákupy bych doporučila spíše uličky malými obchůdky, které jsou v uličkách kolem náměstí.

Tohle je jeden z mých oblíbených http://www.quiosque.pl/#…

Larrisa
80 příspěvků 06.01.14 19:26

Děkuji za rady. No ta burza za mostem je plná i pěkných věcí. Například krásných kvalitních kožených kozaček, vlněných kabátů a dokonce i malým procentem jednoduchých plesových šatů. Na ty plesové šaty se tam chystám a slibuji, že nebudu kupovat nic pekelného. Šlehačce a flitrům jsem se vyhýbala už v tanečních:)
Potřebovala jsem jen vyřešit věčnou záhadu (pro mne) rozdíl velká versus malá burza.

Příspěvek upraven 06.01.14 v 19:27

Lolula
88 příspěvků 06.01.14 19:27

@Larrisa
Je pravda, že zrovna tohle jsem tam asi nikdy nehledala. Možná chyba :) Tak ať dobře pořídíte

Larrisa
80 příspěvků 06.01.14 19:29

Děkuji :) Ona je lemovaná takovými „kamennými“ obchůdky, tak většinou se to nachází v nich. Je pravda, že se člověk musí probrat kýčem, ale pak to stojí za to.

misial
1394 příspěvků 06.01.14 19:32

Jak říká @Larrisa, dájí se tam najít i pěkné věci - já měla spíše problém s cenami, za hezké, ale obyčejné krátké šaty chtěli skoro všude 1200, když jsem tam byla naposledy. Věřím ale, že tam půjde najít i něco rozumného. Ale mají tam třeba slušný výběr barevných kožených (?) rukaviček, kožené boty se taky dají najít pěkné a za dobrou cenu. A hned vedle jsou tři secondhandy, každý v jednom patře, občas se v nich dá něco najít.

Lolula
88 příspěvků 06.01.14 19:35

@misial Myslíte Biga? Ten mám ráda. Jsou tam i nějaké jiné? Velké

misial
1394 příspěvků 06.01.14 19:37

@Lolula Ten je vedle velkého trhu. Vedle malého - toho u řeky - jsou jiné. Kdybyste stála před tržnicí s řekou za zády, vlevo na konci je malé parkoviště a hned za ním dům, před kterým prodává jeden pán květiny, tak tam. V každém patře je jiný i s trochu jiným systémem prodeje, ten nejvýš je na váhu.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit