Polyesterové sako pro denní nošení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Reign
1 příspěvek 22.01.16 20:27
Polyesterové sako pro denní nošení

Zajímal by mě Váš názor na polyester. Mě osobně nevadí a nepotím se v něm, ale někteří říkají, že vypadá lacině. Mám jedno sako (blazer) z polyesteru (100% polyester). Já nedokážu rozeznat jediný rozdíl mezi mými bavlněnými saky a tímto. Ani po hmatu nejde poznat, že je z polyesteru. Jediný rozdíl je v hmotnosti (polyesterové je asi o dvě třetiny lehčí než bavlněné a na slunci se nepatrně víc leskne). Mám tři otázky:

1. Poznáte polyester, když ho někdo nosí?
  2. Co si myslíte o tom kdo ho nosí? Nevypadá lacině?
  3. Koupily by jste si nebo máte sako z polyesteru?

PS: Blazer nosím jen do školy a tak, když jdu někam do společenského prostředím nosím jedině bavlněné.

Najdete v encyklopedii: Polyester

Reakce:

Bender1
121 příspěvků 22.01.16 20:52

Zdravím,

tak se u obleků většinou používá vlna, která může být v příměsi s kašmírem, mohérem a ostatními. U separátních, sportovních sak se používá také buď vlna, na léto spíše bavlna nebo len, aby Vám nebylo horko :) Hlavně na léto bez podšívky.

Podle toho, co vidím v obchodech v H&M a ostatních řetězcích, tak většinou se dá říci, že ten polyester je poznat. Šití nic moc, látka je divně lesklá, krabatí se a smrdí to trochu. Jsou i vyjímky ale u „piqué“ sak to nerozpoznám, protože polyester je většinou spolu s bavlnou a nelesknou se :) Cena oproti bavlněným blazerům bývá docela malá. Dá se říci, že polyester řetězce využívají ve více druhů sak, takže nedokážu posoudit, který teď myslíte :)

Jestliže se Vám sako líbí, tak je podle mě lepší neřešit, co si myslí ostatní, ale nosit sako, ve kterém se dobře cítíte. Já se třeba v polyesterovém (s příměsí viskózy) necítím dobře, protože se potom dost potím a v létě je to hotové peklo, když máte 100% polyesterovou podšívku, i když máte svrchní látku len či bavlnu na blazeru.

1. dá se říci

2. prostě člověk, který nemá buď na výběr nebo je mu to jedno :)

3. Mám ve své sbírce s příměsí polyesteru. Bylo to kolem 300 Kč, jinak bych do blazeru kolem 1000 vážně nešel :)

Do společnosti by se měl nosit vlněný oblek, nikdy bavlněný. Bavlněný je spíše casual. Když není na vlněný oblek, tak to už raději polyesterový s viskózou.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit