Ponožky v ČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helhesta
15 příspěvků 03.02.13 09:37
Ponožky v ČR

Sedím ve třídě (ano, stále studentka) a rozhlížím se po ní. Prohlížím si slečny od hlavy až po paty… a tam ta krása u většiny končí. Ponožky! Z 90% ožmolkované, špinavé, vytahané nebo tenčí než papír.
Nemůžu jsi pomoct, ale podle mne ponožky k outfitu prostě patří. Nebráním se veselým až infantilním. (pokud se ovšem hodí)
Já osobně mám díky své alergii nejradši bavlněné a nejlépe černé, kotníčkové.
Co vy? Všímáte si toho taky, nebo jsem prostě zase jinde? Nebo se tohle děje jen u nás?

Reakce:

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 03.02.13 09:55

Ponožek si nevšímám, jelikož nemám příležitost. Ale myslím si, že spousta lidí nepřikládá ponožkám velký význam, možná z toho důvodu, že nejsou tolik vidět. Nechtějí za ně utrácet a nakupují je třeba u Vietnamců, kde to s kvalitou nebude příliš valné. Já ponožky ráda nakupuju v F and F, mají tam velký výběr barev a vzorů, kvalita výborná a cena přijatelná. Volím spíše neutrální odstíny, aby korespondovaly s celým outfitem a já se na návštěvě při zouvání nemusela stydět.

Ceresa
465 příspěvků 03.02.13 10:33

Zalezi na typu bot. Do kozacek kotnickove nenosim. Mam rada hravost v UK, kde chlapi maj k obleku decentni vzorovane ponozky, uz se to dostava i sem a me to bavi

MP Janka
373 příspěvků 03.02.13 12:34

Na střední, kde jsme se přezouvali do pantoflí, jsem na ponožkách „ujížděla“. Měla jsem různě barevně pruhované, kytičkované, motýlkové a největší úlet byly prstové ponožky s psí ťapkou na každém prstu. Dneska mám na doma na dotrhání ty šílené ze střední a jinak mám ponožky rozdělené na 3 kategorie. Vysoké na zimu do kozaček nebo, když mám kalhoty se širší nohavicí, pak kotníčkové, které zakryjí celý kloub v kotníku, perfektní do bot, které jsou přes kotník (u mě jezdecká perka) a pak normální nízké kotníčkové na léto. Barvy mám všechny možné, ale už spíš jednobarevné.

megisek 1
156 příspěvků 03.02.13 12:43

Já sama mám ráda ponožky ladící k oblečení, na doma mám ráda veselé barevné, ale taktéž ladící. Nedávno jsem ulovila ponožky tučňákové v Tchibu…z těch mám obzvláště radost, navíc nezaškrcují nohu.
A čeho si všímám ve svém okolí…občas je to opravdu děs. Pracuji s lidmi, kteří se občas i vyzouvají a to se nestačím divit.Jak říkala babička, navrch huj, vespod fuj(platí to bohužel i o spodním prádle).V lepším případě jsou ponožky našlapané několikadenním používáním, obalené chlupy(to se dá pochopit, mají doma mazlíčka),různý stupěň obnošení až po hrůzu největší, díry jak hrom:-).Tolik k mému postřehu na téma ponožky.

volfish
903 příspěvků 03.02.13 13:09

Já teď ujíždím na barevně pruhovaných ponožkách české značky Phuseckle. Teda hlavně k barevným džínům.
Když musím být v práci za slusňáka (tzn. šedé nebo černé kalhoty), tak jedině klasické černé - mám ještě zásoby z Loany, stihli jsme nakoupit než skončili s výrobou.
A na spaní mám pruhované prstové nebo froté chlupatice :-)

Martini90
159 příspěvků 03.02.13 13:31

Přemýšlím, kdy naposled jsem měla někde viděny ponožky.
Přes zimu nosím převážně sukně, takže mám punčocháče a do kozaček ponožky, které si ale při přezouvání sundávám a nechávám v botech. Celou střední jsem mívala jako přezuvky lodičky, takže jsem v šatně zase vyměňovala ponožky za silonkové podkolenky (tehdy jsem nosívala kalhoty, tak aby při sezení nebyl vidět lem, proto ty podkolenky).
V keckách apod jsem jen ve sportovním (túra, fitko atd) a to nosím funkční ponožky, které odvádí pot (ty mimochodem nosím i do kozaček, už nikdy více zpocená noha) a jindy si vystačím se silonkami (které bývají na jedno dvě použití) nebo naboso.

Audrey.Piper
412 příspěvků 03.02.13 13:55

Já si kupuju hlavně ty velké balíčky černých kotníčkových z F&F (Tesco), člověk pak nemá ani tolik práce s párováním :D A pak ty infantilní všude možně, ale snažím se ladit, pokud možno.

Ani  03.02.13 14:18

Já nikdy nevím, jestli se slovem kotníčkové myslí takové ty nad kotník, nebo pod kotník. Absolutně nejsem schopná nosit takové to extrémně nízké, co se prodává jako dámské ponožky. Kupuju pánské, nad kotník, 39-41 a téměř výhradně černé. Je to geniální v tom, že já mám 39 a muž 41 a nemusíme si je rozlišovat ani je třídit.

rice
348 příspěvků 03.02.13 17:05

Vzhledem k tomu, že nosím skoro jenom sukně, tak to u mě dopadne často tak, že když se jednou za uherský rok rozhodnu pro kalhoty, jediné ponožky, které mám po ruce, jsou růžové s puntíky a medvídkem :-) ale jinak kupuji hlavně černé, které vydrží dlouho nositelné a vyřazuji je tehdy, když se prošoupou.
Jo, a zásadně na sobě nesnesu kotníčkové ponožky. Pořád cítím ten nízký lem a nemám ráda, když mi táhne na kotníky.

marmota-b
529 příspěvků 06.02.13 21:02

Až tak si nevšímám, ale je pravda, že ponožky jsou něco, čemu asi lidi věnují nejčastěji méně pozornosti… Osobně se snažím nosit do veřejných míst, když to bude vidět, jenom ponožky neděravé a barevně ladící, ale občas se nepovede, zvlášť když je prádlo ve špíně a mám menší výběr. :D Taky mám trochu problém s tím, že ještě ze svého béžového období ujíždím na béžových ponožkách, ačkoli těch světlých kalhot už tolik nemám… Mám ráda i nadkolenky; a obecně mám radši naopak ponožky vyšší, prostě je mi to pohodlnější.
Chodím nakupovat v Brně do Českých fuseklí - mají docela široký výběr a personál i poradí, což se v řetězci moc nestane… (Taky jsem tam, mimo téma, sehnala delší tkaničky do vysokých šněrovacích bot, o kterých mi v obuvi řekli, že je fakt nemají. Takže tak.)

marmota-b
529 příspěvků 06.02.13 21:06

Jo, a ponožky řadím do kategorie oblečení, které měním každý den. Jak tu někdo zmiňoval několik dní staré ponožky. Jen teď v zimě nosím často dvoje přes sebe; to pak ty vnější většinou přežijou dva dny.

shirla
878 příspěvků 06.02.13 21:21

Doma ponožky, ani jinou obuv nenosím, chodím naboso. Když někam jdu-podle oblečení-ke sportovnímu-spíše kotníkové ponožky, do kozaček většinou podkolenky, obyč jednobarevné ponožky obvykle pod kalhoty, často ladím s např. tričkem. Nejlepší zkušenost mám s ponožkama z HaM-barevné, neškrtící, docela dlouhá výdrž. Když mi je opravdu zima, tak mám cca troje teplé-chlupaté, barevné-říkáme jim s přítelem hambářky-protože si je vezmu opravdu když mám už hodně studené nohy.

continuity
5851 příspěvků 06.02.13 21:49

Ja tedy nevim, tluste ponozky nosim ke sportovnim kalhotam nebo dzinam jenom kdyz jdu s detma na hriste anebo do kozacek. k jakymkoliv slusnejsim kalhotam jedine silonove podkolenky.

Harmonika
244 příspěvků 06.02.13 22:23

Nemám moc příležitostí si ponožek všímat, ale sama je nosím ráda, teď v zimě do kozaček, klasické nad kotník, které se nechrují, kupuji barevné v FaF a baví mě ta hravost a barevnost (snad i infantilita?), i když nejsou v těch kozačkách vidět. Nedávno jsem se ale přezula v práci (bylo mi teplo v kozačkách) a kolegyně hned: „Jé, tobě ladí i ponožky k oblečení“. Přiznám se, že mě to potěšilo. ;) Jinak jak píše @continuity, k jakýmkoliv slušnějším kalhotám nosím silonové podkolenky (jako pojistku, že nevykoukne ten ošklivý lem), nebo do lodiček ke kalhotám i elegatní silonové ponožky v tělové barvě s jemným vzorkem, koupila jsem je loni v Calzedonii.

janiiiv
781 příspěvků 07.02.13 00:43

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 01:23

Sekhmet
1918 příspěvků 07.02.13 10:59

Na ponožkách ujíždím. Totálně. Mám cosi, čemu soukromě říkám „ponožkové trauma“, které se projevuje nervozitou a nutkavým nakupováním, pokud ve skříni není alespoň padesát párů. Miluju pruhované žinylkové teplé ponožky, froté ponožky, prstové ponožky, jakékoli ponožky. Čím barevnější a bláznivější tím lepší. Do práce samozřejmě nosím silonové podkolenky, když už tedy jdu v kalhotách, což nebývá často. Jen do jedněch kozaček, které hodně povolily, nosím ty tlusté bláznivé - a ty v práci svlékám spolu s botami. l

Temperance
459 příspěvků 15.02.13 12:20

K džínám apod. nosím jedině bavlněné ponožky, vyšší (jako jsou klasické pánské) - z důvodů zdravotních i pocitových. Ladím je s kalhotami nebo svrškem, a to i tehdy, když vím, že po celou dobu kozačky nevyzuju (jako např. když jsem teď seděla u voleb). Upřímně, nechápu údiv, o kterém se zmiňuje Harmonika (a setkala jsem se s tím už mnohokrát). Před érou papírových kapesníků (ano, tak jsem stará ;-) ) jsem ladila i ten.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit