Ponožky v teniskách

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Heartless Girl
47 příspěvků 18.11.12 21:28
Ponožky v teniskách

Tohle je spíš dotaz než námět k diskuzi, ale blbé dávat takovouto zbytečnost do poradny a tak to dám sem :D Dnes jsem se dívala na tenis. A celou dobu jsem neviděla nic jiného než ty jejich ponožky vytáhnuté skoro po kolena (dobře, to přeháním, ale fakt je mají vysoko). Má tohle při tenise nějaký důvod nebo proč to tak ti chlapy mají?

Reakce:

Ceresa
465 příspěvků 18.11.12 21:33

Protoze chteli byt na modnim pekle;) jde o funkcnost samozrejme…

Doulinque
65 příspěvků 18.11.12 21:50

Jde o to, že když hrají například na antuce, tak aby jim ten sajrajt nezalézal dovnitř.

Doulinque
65 příspěvků 18.11.12 21:51

CHLAPI

MP Janka
373 příspěvků 18.11.12 21:54

Myslím, že kvůli achilovce, aspoň mám ten dojem, že když Bára Špotáková prestupovala k trenérovi Železnému, tak říkala, že jí hned vytknul, proč nosí kotníkové ponožky, když má problémy s acholovkama.

TheJane
12 příspěvků 18.11.12 21:54

Tatínek mi vždycky říkal, že je to kvůli Achillovce, aby se nepřetrhla. Nerozumím tomu a vypadá to hrozně :D

Eila
166 příspěvků 18.11.12 21:55

Ten můj to nosí kvůli prochladání šlach ve spodní části nohou při sportu. Jen když je venku 35°C+ tak vytáhne nízké, že by to snad šlo… :-)

eva64  18.11.12 21:55

A jak to nosí ženy? Na tenis se kouká jen můj muž, tak nevím.

eva64  18.11.12 21:56

Taky mě to napadlo, že si udržují tělo v teple, aby bylo více ohebné. Je to asi jako nošení návleků při cvičení?

eriam
365 příspěvků 20.11.12 15:58

Přesně,,je to tak jak píšete. Můj mužskej se v rámci rehabilitace stará o jednu naši tenistku a v době kdy nastoupila moda krátkých ponožek se mohl zbláznit co to kdo vymyslel za pitomost. Dotyčné začaly zlobit achilovky a po krátké době se vrátila ke klasickým ponožkám a bylo po problému. Ty dlouhé sice vypadají tak " buransky ",ale po zdravotní stránce mají smysl.

razorblade  20.11.12 20:19

Tyjo, nad tim jsem se nikdy nezamyslela… ale zni to logicky. jsem rada, ze jsem zas o neco chytrejsi:)

real.blond
6688 příspěvků 21.11.12 12:22

Mela jsem nekolikalety vztah s tenistou a taky me to desne iritovalo a brblala jsem, jak „seksi“ to je a ze se soustredim porad jen na ty vytazene ponozky. Casto jsem mela pocit, ze kdyby mohl, vytahne si je jeste vys a nebo vybehne na kurt v podkolenkach:-) ovsem antuka je vazne potvora, takze dnes to chapu a vlastne se casto osivam, kdyz vidim nekoho na antukovem povrchu v kotnickovych ponozkach, nedejboze uplne bez!!!:))

yamama
184 příspěvků 12.12.12 15:14

Samozrejme, ze to ma smysl - pri velke namaze musite mit slachy v teple a v pripade jinych sportovcu (treba triatlon) take lytka, etc. To plati i pro hopsani na aerobiku nebo cviceni v posilovne - jakmile treba dobehate a jdete posilovat, musite si na sebe vzit mikynu, etc. Frajeri v tilku si dost koleduji.

vespinka
149 příspěvků 13.12.12 09:32

@eva64 Myslím, že ženy jsou obecně ohebnější, pružnější, „elastičtější“. Je to dáno geneticky, a mužům dá práci být ohebný jako žena, která ani necvičí. Z toho vyplývá, že muži mají větší tendenci k natrhnutí svalů, šlach apod., proto ty ponožky. Ženy tyto ponožky/ortézy nosí jen když mají se šlachami problémy, nebo pro prevenci při akutní námaze (volejbal-kolena, prsty, gymnastky- nárty, svaly, oštěpařky-ramena). Myslím, že žádná profi sportovkyně světové úrovně by riskovala své zdraví a kariéru jen pro to, že „to vypadá blbě“.

ajuna
106 příspěvků 13.12.12 13:36

Vážně tu chcete řešit oblečení při sportu, ještě při vrcholovém sportu? Vážně, zkuste začít hrát tenis, je to kvůli pohodlí a k tomu udržet achilovku v teple, taky nízké ponožky mají tendenci se zhrnovat a když hrajete není nic horšího když Vás dřou paty…
mimochodem, teď v zimě hraje můj chlap v podkolenkách, aby mu nebyla zima…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit