Pořad Fasáda

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MarlaSinger
98 příspěvků 12.08.13 23:33
Pořad Fasáda

Krásný večer, je tomu už pár týdnů, co jsem na stream.cz narazila na pořad Fasáda, který slouží by měl sloužit k hodnocení a nezaujatému porovnávání kosmetických výrobků. Rozhodně se nepovažuji za nějakou odbornici na kosmetiku, ale myslela jsem, že alespoň základní pravidla líčení (co je to bronzer, jak se nanáší řasenka) ovládám. Tahle slečna ale mé domněnky polila benzínem, spálila a následně pohřbila 5 metrů pod zem. Proto se vás ptám, znáte tento pořad? Jaký je váš názor na něj? Díky moc, raději se nyní nenalíčená ploužím kanály.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Morže
1091 příspěvků 12.08.13 23:36

Znám ten pořad. Stačil mi ten díl o obočí, ve kterém vypadala hrozně.

Jiná Realita
13791 příspěvků 13.08.13 00:38

Viděla jsem jeden díl a úplně mi stačil - slečna porovnávala matující make-upy.

do té chvíle jsem vždycky myslela, že cílem matujícího make-upu je, aby udržel pleť co nejdéle matnou. ona ale srovnávala, jak matně vypadá pleť bezprostředně po nanesení (?) a víc nic.

Kamaela
154 příspěvků 13.08.13 06:28

Pořad znám, ale také z něj nejsem moc nadšená. Na ten díl s matujícími make-upy mám úplně stejný názor jako JináRealita, hned po nanesení je matující skoro každý make-up.

Zebra33
2038 příspěvků 13.08.13 09:12

Souhlas. Me asi nejvic fascinovalo, jak porovnavala drogeriove BB kremy a ve vsech do jednoho byla oranzova jak mandarinka. Sorry, ale pokud nezvladne tak zakladni ukon jako vybrat si spravny odstin makeupu ke sve velmi svetle pleti, tak snad nemuze mit vlastni porad o kosmetice.

krajtasedooka
59 příspěvků 13.08.13 09:21

Slečna tak nějak neví, o čem mluví - nebo to neumí dobře pojmout. Údajně by už nějaký čas měla recenzovat kosmetiku pro nějaké časopisy (nevím, co je na tom pravdy, a nechce se mi po tom pátrat), tak by se dalo čekat, že nebude úplně „dutá“, co se této oblasti týče. Ovšem výše zmíněné díly mluví samy za sebe (ostatně nejsou jediné, „poučný“ byl třeba i díl s laky na nehty).

Slavoj
27 příspěvků 13.08.13 10:31

Jojo, taky mi to přijde trošku neprofesionální, hlavně ani neřekla, jakou má pleť třeba, nebo laky na nehty, jak dlouho ji normálně vydrží a nejvíc mě rozsekal díl, jeden z prvních, kde měla totálně oprýskaný lak na nehtech, ale jako fakt do půlky nehtu, což mi přišlo nechutné, pokud testuje kosmetiku.

Luela
107 příspěvků 13.08.13 11:27

Záměr tohoto pořadu byl dobrý a chvályhodný, ale provedení a hlavně „odbornost“ slečny ho zakopala dva metry pod zem. Škoda, ale koukat se na to fakt nemá cenu. Přitom by něco podobného, ale na úrovni vůbec nebylo k zahození.

monicka
565 příspěvků 13.08.13 16:57

Připadá mi, že slečna moc neví o čem mluví… a třeba ten díl o bronzerech byl docela mimo (a mluvímů-li o obočí, postarám se, aby moje obočí vypadalo perfektně). A taky mi to připadá jako taková nepříliš skrytá reklama na určité produkty…

HertaDeOran
866 příspěvků 13.08.13 19:09

Pořad jsem si pustila až teď a po zjištění, že znám „fasádnici“ jsem to ani nedokoukala…Tahle slečna je moc milá osoba, vždy pěkně upravená, ale odborné znalosti opravdu nemá. Tuším, že její hlavní povolání má něco společného s žurnalistikou, PR…vzpomínám, že jsem se bavily o produktové reklamě v dámských časopisech a zmenšování prsou…

Kay_Adams
1612 příspěvků 13.08.13 19:30

@HertaDeOran
Na to, čo robí, nemusí mať takmer žiadne _odborné_ znalosti.
Z fleku vysypem 5 blogov, kde blogujú slečny 17-30, ktoré žiadne odborné vzdelanie a znalosti nemajú, a napriek tomu ich kozmetické recenzie majú hlavu, pätu, sú objektívne a prínosné.

To, čo robí tá slečna je mrhanie jej časom i časom tých, ktorí na to omylom kliknú.
Slečna inak píše pre Glanc, Marie Claire, web maminka.cz a iné obdobné projekty.

lucindaSK
886 příspěvků 14.08.13 10:09
@Kay_Adams píše:
Z fleku vysypem 5 blogov, kde blogujú slečny 17-30, ktoré žiadne odborné vzdelanie a znalosti nemajú, a napriek tomu ich kozmetické recenzie majú hlavu, pätu, sú objektívne a prínosné.

A mohli by ste dať nejaké tipy?

Kamaela
154 příspěvků 14.08.13 13:49

Ještě jedna věc mi v tomto pořadu přijde velice „objektivní“. Na trhu je např. 50 různých řasenek od různých výrobců. Slečna podle nějakého záhadného klíče vybere tři a z těch tří potom jednu jako nejlepší. Pochybuji, že vyzkouší všech 50 a tři nejlepší postoupí do vysílání. Je to prostě jen takový velice náhodný a hodně subjektivní výběr jedné slečny.

HertaDeOran
866 příspěvků 14.08.13 14:51

@Kamaela
Ano, velice „náhodný“ výběr a velice „objektivní“ výherce. Asi jako výběry např. nejlepších opalovacích krémů, tak často publikované v časopisech, které zmínila Kay Adams, a čtenářce servírované jako výběr ke srovnání - ve skutečnosti méně nebo více skrytá reklama.
Mmj na zakázku se píšou i rozhovory např. s úspěšnými osobnostmi jako reklama na jejich byznys, takže pak fakt těžko rozeznat, co je ještě reklama a co už „normální“ článek.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 14.08.13 14:57

@lucindaSK Tak třeba já sleduji Petru.Je výborná.
http://www.petralovelyhair.com/
Spíš se podívejte na youtube, kam ty videa ukládá, je tam na výběr od všeho něco.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 14.08.13 14:59

A pak jsem ještě narazila na Lucii, ale viděla jsem jen něco málo. Je mi též sympatická.
 http://www.youtube.com/…dtesamisebou

HertaDeOran
866 příspěvků 14.08.13 16:58

@ještěřička
Mě na Petře vadí její způsob vyjadřování, taková, no pipinka prostě. Třeba tady, http://www.youtube.com/watch?…
Ale spíš v tom bude osobní nesympatie, „odbornost“ nehodnotím

lucindaSK
886 příspěvků 14.08.13 19:12

@ještěřička ďakujem Vám, práve mám krízu osobnosti, možno ma niečo „nakopne“ :)

Viktorie H.
664 příspěvků 14.08.13 19:35

Teď jak jsem projížděla stream.cz tak jsem narazila na pořad Život v luxusu, teda to stojí za zhlédnutí :D především doporučuji díly Svatební šaty a Hotel

Carrion
80 příspěvků 15.08.13 08:01

@Zebra33 V drogerkových BB creamech ani nejde vypadat jinak než pomeranč, protože většina z nich nabízí tak maximálně dva odstíny - světlejší pomeranč a tmavší pomeranč.

Jinak podívala jsem se na pár dílů Fasády a nevěděla, jestli se smát nebo brečet. Třeba to jak si slečna nanáší bronzer mi přijde opravdu komické.

Pekelná potvora
5 příspěvků 26.08.14 18:20

Tak teď už nějakou dobu dělá Fasádu Lucka Dolejší a podle mne je skvělá! Co na ni říkáte?

kayav  26.08.14 19:28

@Pekelná potvora Že je mi nesympatická (ale to je můj problém), že se líčí hrozně a nejvíc mě dorazilo, jak radila těm holkám ze Zpátky na vrchol s oblečením. Je mi jasné, že není jednoduché se zavděčit všem a vypadat neustále skvěle a hýřit zaručenými radami, ale tak nějak mám pocit, že ona na to moc nemá. Ta Adéla mi byla trošku sympatičtější, ale profesionalita celkem nula.

Morže
1091 příspěvků 27.08.14 00:14

@Pekelná potvora LU je skvělá! Díly Fasády jsou nyní užitečnější a lepší než ta pipina před ní.
@kayav můžete mi říci, kdo z blogerské sféry se líčí lépe než Lucie Dolejší?

Dixie Sunday
417 příspěvků 27.08.14 08:22

Videla som pár epizód, ale neprišlo mi to príliš profesionálne. Tá Lucia je lepšia, zaujímavejšia, má dobrú prezentáciu, ale podľa mňa sa tiež nelíči úplne na jednotku, niekedy je to príliš silné a krikľavé.

@Morže podľa mňa je práve to problém, že z blogerskej scény. Stále sú to len amatérky, nech ich to už baví akokoľvek. Pre mňa je nevyčerpateľnou studnicou informácií o líčení youtube kanál @pixiwoo, sú to dve anglické baby, sestry, obe sa živia ako profesionálne makeup umelkyne. Ich tutorialy sú podrobné a zrozumiteľné a častokrát dávajú rôzne recenzie a tipy na svoje obľúbené výrobky. A nemusí byť všetko len MAC, používajú aj lacnejšie značky, ak sú spokojné s efektom. Ale hlavne dávajú veľa tipov na prirodzenú vizáž, nie lepenie krycieho makeupu za každú cenu, napríklad ja používam vďaka nim kombináciu korektoru na problematické miesta a iba minerálneho makeupu v púdri, ktorý cez deň nesteká a je omnoho prirodzenejší.

Kozmetické blogerky beriem ako módne blogerky, môže ich to baviť, pár z nich je naozaj dobrých, ale ten zvyšok sa len chce prezentovať a vo svojom živote nerobí nič iné dostatočne zaujímavé, tak si vedie internetový denníček o tom, čo mala na sebe, respektíve akú kozmetiku si zasa kúpila. Aj recenzie na produkty hľadám radšej na stránkach, kde ich kupujem (napr. beautybay) alebo na stránkach, ktoré agregujú recenzie na kozmetické produkty (makeupalley.com).

Morže
1091 příspěvků 27.08.14 09:18

@Dixie Sunday Lucie Dolejší je nejenom blogerka, ale je rovněž vizážistka. A nepřipadá mi, že by se líčila nějak křiklavě nebo že by nanášela tuny make-upu. Mnohem křiklavěji se líčí Péťalovelyhair nebo Getthelouk. To je můj názor a LU patří mezi moje oblíbenkyně a sledují ji od začátku.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit