poraďte látku prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Ava
248 příspěvků 31.10.11 19:33

Zcela jsem se zamilovala do následujících šatů a hodlám je zcela neeticky okopírovat a nechat si je ušít. Jakou si mám koupit látku? Děkuji. Btw. I když je tahle žena podle mě strašná můra, která má permanentně takový otrávený ksicht, že bych jí liskla, tak jí navrhované šaty se mi - musím říct - dost líbí.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

seznam.mih  31.10.11 19:57
vyřešila jsi už takové detaily, jako jestli do těch šatů budeš nosit podprsenku? jestli jí chceš nosit, tak si ji u takovejch šatů budeš muset odpustit, pokud nechceš skončit v pekle :)ti bude čučet podprsenka.
Osobně bych volila žoržet, ale taky záleží na tvých preferencích, jeatli chceš radši aby šaty byli pružnější, nebo chceš spíš víc natěsno. Vzhledem k tomu, že tu mám omezenej vzorkovník, tak víc neporadím :/
Detect language » Czech

seznam.mih  31.10.11 19:59
e? pardon, ale vůbec netuším, co to je za chybu tohle …
Detect language » Czech

MP Faraya
24 příspěvků 31.10.11 20:06

Tak žoržet bych přesně nevolila. Spíš nějaké plátno. Nebo trošku elastický gabardén. Nebo mě napadá nejsplývavější možná varianta, popelín. Ale žoržet už mi přijde moc.

Kalcu
164 příspěvků 31.10.11 20:20

Já osobně bych volila, asi ten strečový gabardén (vlna,polyester tak na půl a zbytek elastan), musí to být něco co drží tvar. Pokud to bude slabý materiál nebudete moct živůtek podžehlit a nebude to držet.

MP Ava
248 příspěvků 31.10.11 20:23

Buď si udělám o něco menší výstřih, nebo si tam nechám všít nějaké lehké podložení/vycpávky. To moje nic podpsenku moc nepotřebuje :-/

MP Ava
248 příspěvků 31.10.11 20:31

Vůbec netuším, co to je, ale opíšu si to na lísteček a ten ukážu v obchodě :)

Kalcu
164 příspěvků 31.10.11 20:38

No hlavně by jste to měla poznat Vy,pokud si potřebujete tu látku osahat, stavte se u nás na prodejně v Praze nebo Brně.

MP Ava
248 příspěvků 31.10.11 20:59

Já právě nepoznám u látek absolutně nic kromě líbí-nelíbí. A prodavačky se mě většinou ptají na otázky, na které absolutně neznám odpověď, takže radši zjišťuju předem. Děkuju za radu.

DanielaS
4603 příspěvků 31.10.11 21:00

A co elasticky saten? Klidne z matne strany. Brala bych neco pevnejsiho, nesplyvaveho, a elastickeho kvuli te sukni.

MP Ava
248 příspěvků 31.10.11 21:26

Jak jsem psala, látkám teda fakt vůbec nerozumím, ale tak nějak bych intuitivně řekla, že by to chtělo něco tlustšího a pevnějšího než satén…

Kalcu
164 příspěvků 31.10.11 21:30

Tak se přijeďte něco o látkách dozvědět v sobotu do Brna na náš seminář. A už nebudete mít příště takovéto starosti :-)

MP Ava
248 příspěvků 31.10.11 21:51

Už jsem nad tím přemýšlela, ale nevím, zda jako člověk, který si sotva přišije knoflík, bych tam vůbec chápala, o čem se mluví…

Kalcu
164 příspěvků 31.10.11 22:04

Nemáme problém s nikým a ničím. Na prvním semináři bylo těch co poznají minimum hromada a byly spokojené. Alespoň podle ohlasů tady a na e-mailu. A co můžete vědět třeba Vás to chytne a sama začnete šít. Ale je to dobré asi i znát co si můžete pořídit na co i když Vám to bude šít někdo jiný.

MP Jana
217 příspěvků 01.11.11 04:54

Avo, typem hodící se látky je například toto:
http://www.sar­tor.cz/289-tmave-cerveny-satenovy-gabarden-ph-vl.html
Kam to chcete nosit? Jakože do práce nebo spíš na slavnostnější příležitosti?
Jinak u nás se bohužel slovem „satén“ označuje cokoliv se saténovou vazbou. JEdnak existuje splývavý „satén“, který vhodný není a nazývá se taky šarméz a pak existuje pevnější- satén nebo super pevný satén dyšes.

MP Ava
248 příspěvků 01.11.11 07:43

Asi si nechám udělat o něco menší výstřih a budu to nosit na pracovní a jiné formální příležitosti.

MP Jana
217 příspěvků 01.11.11 08:33

Ava, tak to se bude hodit spíš něco matnějšího. Při samotném výběru může pomoc to, když si tu látku přehodíte přes ruku. Ony ty orginální šaty mají poměrně masivní vycpávky, ale na okrajích rukávů je vidět, jak ta látka trčí sama o sobě, takže podobně by měla trčet, když máte okraj přehozený přes ruku.
Jinak jsem nedávno šila šaty v podobném stylu- úzké s výraznýma ramenama, ale výstřih do V a dala bych přednost typu rukávů, jaké měla Pippa na družičkovských šatech, jsou zaoblenější a nebudou dělat ta ramena tak masivní.
http://www.elle.cz/…iddleton.jpg

modra_kocka
903 příspěvků 01.11.11 10:53

Ava: zmínila jste se, že nemáte zrovna plný hrudník. V těchto šatech bez prsou budete vypadat jako androgyn, zvlášť když si necháte udělat menší výstřih.
Já Vám nevymlouvám jejích ušití - jsou skvělé. Nedávno jsem na ně někde narazila, a moc se mi líbily. Budete na ně ale potřebovat prsa, štíhlý pás, vypracovaný zadek a hezké boky s nohy.

Cesnekacka
274 příspěvků 01.11.11 10:54

Jen takový dotázek. Nebude ta vlněná látka kousat? Nevím proč mám s vlnou spojenou extrémní kousavost :-)

MP Ava
248 příspěvků 01.11.11 11:01
Jana: jenže mně se právě ty rukávy líbí nejvíc - myslím, že to je ten hlavní „fór“ těch šatů…
modra_kocka: Tak postavu mám pomalu jak VB (vel. v USA 1), boky o něco širší, jen prostě nemám na hrudníku připlácnuté dva na pěchované silikonové balonky, jak ona. Mám velikost 28/30 D/DD. A vlasy do půl zad… tak snad u mě adrogyn nehrozí :) ale díky za upozornění!

MP Ava
248 příspěvků 01.11.11 11:03

napěchované samozřejmě … a před jak není čárka. Já vím a kaju se!

MP Jana
217 příspěvků 01.11.11 11:34

Avo, tak to jo:) Musela jsem si na sobě totiž zvyknout i na ty oblejší rukávy a tyhle jsou ještě víc „power“ :)
Cesnekačka: nebude, do těhle šatů se počítá s podšívkou.

modra_kocka
903 příspěvků 01.11.11 11:40

Ava: tak to jo :) Jinak jsme si vzpomněla, že jsem někde viděla i speciální podprsenku do hlubokých výstřihů, něco takového: http://www.hadrnik.cz/…C5%99ih.html
Jinak fandím, šaty jsou skvělé! Kolekce Viktorie Backham se mi obecně moc líbí (myslím, že tohle jsou šaty z její dílny, nebo se mýlím?)

MP Ava
248 příspěvků 01.11.11 12:16
Mně taky, opravdu nechápu, kde se to v ní bere :) A líbí se mi délka sukní a šatů z poslední kolekce (taková jako je na obrázku).
Podprsenka je super. Já už jsem se tu jednou ptala, jestli někdo nezná takový ty „boční nálepky“, co nosí celebrity právě do hlubokých výstřihů v šatech, kam se nevejde ani tato podprsenka. Ty prsa to prostě trochu přimáčkne k sobě, aby se tam udělal žlábek. Ale nikde jsem je nenašla…

modra_kocka
903 příspěvků 01.11.11 13:50

Ava: myslíš pod nějaké takové modely? http://alcisz.blog.cz/…on-gala-2011 Myslím, že pod ně se prostě nenosí podprsenka. Ono logicky - žlábek vznikne, když se prsa uloží blíž k sobě. Neumím si představit, jak by to šlo bez toho, aniž by košíčky podprsenky nebyly spojené kouskem látky. Nálepky jsem kdysi zkoušela. Možná jich existuje víc druhů, nebo technologie pokročila, ale tamty by kýžený žlábek neudělaly. Nálepkami se prostě přelepila bradavka, trochu pomohly, aby prsa lépe držela tvar, ale to je všechno. Stejnou službu udělá kousek náplasti.
Nálepky mají třeba tady: http://www.spodni-pradlo-aneta.cz/…i-podprsenka

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit