Poraďte make-up

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sekhmet
1918 příspěvků 07.08.13 15:52
Poraďte make-up

Protože jsem nenašla podobné téma (i když je možné, že hledám špatně), vkládám nové. Nikdy jsem make-up nepotřebovala. Moje pleť byla prakticky bez chyby (ani v pubertě jsem neměla akné). Jenže čas letí a já objevuji určité drobné barevné nesrovnalosti a teď mi v létě vyskákaly pihy. Potřebuji poradit, protože s make-upem nemám téměř žádné zkušenosti (s výjimkou divadelního - tanečního): něco, co mi udělá pleť znovu takovou, na jakou jsem byla zvyklá - sjednocenou barevně, zakryté drobné nedokonalosti, hebkou na pohled, ne masku. Má někdo tip na kvalitní make-up? To co jsem zatím letmo vyzkoušela bylo prakticky bez výsledku - v tenčí vrstvě na pleti bez efektu, v silnější jako maska. Moje pleť je normální, poslední dobou se sklony k citlivosti.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Brunhilde  07.08.13 15:56

Zkusila jste už BB krém? Je lehčí a horka tak nějak vhodnější. Jinak nedám dopustit na Dior, má mnoho odstínů a v parfumerii si ho můžete vyzkoušet. Moje zkušenost je, že musíte vyzkoušet víc značek a odstínů, než najdete to své.

Zebra33
2038 příspěvků 07.08.13 16:01

Za sebe doporucuju MAC. Maji vic druhu, co jsem zatim vyzkousela bylo dobre. Barevna skala velmi dobra, takze odstin 100% odpovidajici vasi pleti najdete. Za treti podle me velka vyhoda, ze se vam mistni zamestnankyne-vizazistky budou venovat, vyberou vam presne padnouci odstin i produkt a rovnou v krame vas tim nalici (klidne kazdou pulku obliceje jinym makeupem, abyste mohla srovnavat.

lioncity  07.08.13 16:23

Ja mam dnes na sobe prave MAC, stridam do s Double Wear, ktery je jeste o neco hutnejsi nez MAC. Oba si ale vedou dobre i v tehle extremnich vedrech, jsou to moje stalice. Osobne mam nejhorsi zkusenost s Diorem, to byla fakt hruza, letel do kose. Celkove mam k Diorovi nejakou neduveru.

Mam pocit, ale to spis jen tak co jsem kde precetla, ze spis lehci a zaroven dobre make-upy ma Chanel.

Brunhilde  07.08.13 16:38

MAC jsem ještě nezkoušela, ale všimla jsem si, že mají na Smíchově v NC stánek. Nebo zkuste lékárny, kde mají dermokosmetické centrum, dají vám i vzorek (Vichy, Bioderma, La Roche). Tam by se vám mohli podívat na obličej a spíš doporučit mejkap vhodný k vašemu typu pleti.

Eirean
244 příspěvků 07.08.13 17:49

Benefit Hello Flawless Oxygen WOW je moc fajn, je fakt lehoučkej a podle mě se s ním nedá udělat maska, nicméně sjednotit umí. Skoro určitě bych ale doporučila koupit k makeupu i štětec, nejlepší je takový hustý kulatý, něco jako RT (http://realtechniques. com/shop-collection/your-base-flawless/expert-face-brush), ten finish pak vypadá o třídu lépe, pokud s tím chvilku strávíš, tak ani při pohledu do zrcadla hodně zblízka není makeup vidět - já jsem na to celkem pes a strašně mi vadí, když makeup dělá mapy, fleky, vrstvu nebo prostě cokoli takového.

Ještě jsem slyšela poměrně slušné ohlasy na Vitalumiére Aqua od Chanelu, ale osobně ho vyzkoušený nemám.

Jiná Realita
13791 příspěvků 07.08.13 18:06

@Sekhmet
to vám nikdo úplně neporadí, protože každý obličej je jiný. budete muset zkoušet a zkoušet.
moje zkušenost - když máte dobrý aplikátor, snese se ledajaký makeup. dobrý aplikátor předejde masce i mapám. někomu víc vyhovuje houbička (hodně lidí přešlo ze štětce na houbičku). myslím vlhčenou a vejčitou, ne ty trojúhelníkovité a placaté hrůzy, co mívají v českých drogeriích. někomu štětec - hustý zakulacený nebo rovně střižený. osobně mám flat top brush od sigmy a miluju ho, proto jsem zatím houbičku nezkoušela.

za sebe NEdoporučuju revlon photoready makeup, příšernost. z drogerkových jsem naprosto spokojená s dermacol pure gold, neobsahuje třpytky, je takový matně sametový a hlavně - barva 01 odpovídá zatím nejvíc mé „bílé tváři“ :)

arpa
1236 příspěvků 07.08.13 18:17

Já si nemůžu vynachválit Lancome Teint Miracle (na zimu - je rozjasňovací a to rozjasnění v horku pak může vypadat jako mastnota) a na zimu Estee Lauder Double Wear (fakt držák i do vedra, můžu teď potvrdit).
Mým velkým oblíbencem byl taky YSL Teint Eclat de Soie, ale už ho nevidět. Netuším, zda se přestal vyrábět nebo jen dovážet.

Ale myslím, že je spousta dobrých produktů. Je dobré si ujasnit, zda chcete spíš něco, co matuje, nebo něco, co projasňuje (mírně mastí). Pak už je to jen o tom zvolit vhodný odstín. Je řada super makeupů, ale mně se u každého typu nepodaří najít odstín, který by mi seděl. Z toho důvodu jsem například nikdy neměla Chanel Vitalumiere, byť mi byl z více stran doporučován.

Nyxx
512 příspěvků 07.08.13 18:46

Mám MAC Matchmaster foundation. MAC má v nabídce několik typů make-upů v široké škále barev. Můžete si vybrat podle typu pleti i podle podtónu pleti. Vždy mi tam dobře poradili. Našla jsem zde první make-up, který sedí mé mrtvolně bledé pleti.

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 07.08.13 19:11

Pokud nechcete investovat větší sumu, zkuste tento od Bourjois. Řekla bych, že je vhodný na normální pleť bez větších viditelných defektů. Nebo se podívejte po BB krémech, jak už tu někdo zmiňoval. Diskuzi, kde určitě objevíte nějaký tip, najdete tady: http://www.modnipeklo.cz/…-kremy-1805/
Dermacol má dle recenzí také poměrně vydařené make-upy. Pokud je vaše pleť hodně citlivá, zajděte do lékárny, kde by vám měla zkušená prodejkyně něco doporučit-La roche posay, Bioderma, Vichy…

Brunhilde  07.08.13 19:17

Na štětec jsem zapomněla, ten je důležitý.
Osobně jsem zkoušela YSL, Vichy, Clinique a Dior, nakonec mám Diora. Všechny mne hrozně vysušují, i ty hydratační, takže ještě používám hydratační bázi od Clinique a funguje to.
Jinak souhlasím s @ještěřička, že s citlivou pletí bych vybírala spíše v lékárně a nejdříve si vyzvedla vzorek. Jsou v tomto poměrně ochotní, moje zkušenost.

Brunhilde  07.08.13 19:21

Od YSL mám tento, je hodně světlý ale na zimu perfektní.
LE TEINT TOUCHE ÉCLAT

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 07.08.13 19:24

@Brunhilde Když už jsme u toho, nevíte o nějakém make-upu, který opravdu nevysušuje, je vhodný na velmi suchou, olupující kůži(náchylnou k menším ekzémům) a stojí pod 500 Kč? Já mám dobrých make-upů několik, ale obávám se, že v tomto směru chci asi zázrak…

Brunhilde  07.08.13 19:29

@ještěřička
Jestli existuje, nevím o něm. Já si pomáhám podkladovým krémem z lékárny a tou hydratační bází. Dám bázi, přes to krém, nechám chvíli vsáknout, přes to dám ten mejkap, namaluji se a pak si na obličej přiložím papírový kapesník, aby se vsáknul ten přebytek. Toto mám empiricky vyzkoušené, že to nejlépe funguje.

lioncity  07.08.13 19:44
@Brunhilde píše:
Od YSL mám tento, je hodně světlý ale na zimu perfektní.
LE TEINT TOUCHE ÉCLAT

Jak moc/malo kryje?

Ceresa
465 příspěvků 07.08.13 19:50

Take doporucuji MAC…zkousela jsem nekolik make-pu a troufam si rict, ze uz ho nevymenim.

risule  07.08.13 20:41

Doporučuju od Alciny, je vynikající a hlavně není vůbec na plei cítit, žádný efekt masky. Mají ho na a-cosmetics

Morže
1091 příspěvků 07.08.13 20:46

Vzhledem k tomu, že jsem make-up začala pořádně používat až nedávno, tak toho moc říkat nemůžu, ale taky mám své potřeby.
Chce si to ujasnit, co od make-upu očekáváte. Mám takovou normální až mastnější pleť, která bývá občas taky suchá a často bývá podrážděná, svědivá a sem tam nějaký akné. Povrch mám hrubší, lesklý a flekatý. Co jsem se začala líčit, tak se mi pleť výrazně zlepšila a když jsem byla na dovolené a obličej jsem nepřikrášlovala (jen jsem jí pravidelně čistila), tak se mi pleť ještě naopak zhoršila. Teď už je to pomalu dobrý.
Každopádně v první řadě hlavní základ je čištění pleti a péči o ní. Bez toho to nepůjde.
Co se týče make-upu, tak na sjednocení pleti a zakrytí pih bych šla spíš do BB krému a ty drobné nedostatky zakryla korektorem. A zapudrovat. Přesnou značku nijak nemůžu doporučit, protože z BB krému jsem vyzkoušela asi jen tři a tak nějak spokojená jsem byla jen s BB krémem od Maybelline pro mastnou pleť. Matuje, sjednotí pleť, dělá přirozenou tvář, je lehkej. Bohužel teď už jen a mě moc světlej, jak jsem se trochu opálila, tak bych vypadala jak mrtvola. Spousta žen si vychvaluje asijské korejské bb krémy jako Skin79, tak ty bych určitě vyzkoušela.

kayav  07.08.13 21:38

Já jsem si totálně zamilovala YSL Matt foundation. Je krásně sametový, barva se hezky přizpůsobuje (nebo jsem jen našla perfektní odstín), není těžký, kryje tak akorát.

Brunhilde  07.08.13 22:14

@lioncity
Moc ne, spíš sjednocuje. Je to takový univerzál. Subjektivně si myslím, že mne dělá mladší. Což vy asi ještě nepotřebujete :-)

lioncity  07.08.13 22:33

@Brunhilde, diky!

Zebra33
2038 příspěvků 08.08.13 10:17

@Nyxx - taky mam mrtvolne bledou plet. Vzdycky kdyz mi dochazi makeup projedu ruzne internetove blogy a recenze, vypisu si makeupy, u kterych jsou nadsene reakce udajnych majitelek blede pleti a vyrazim do parfumerie. Tam zacnu zkouset a zjistim, ze moje bleda plet se asi vymyka vsem meritkum internetovych blogerek, protoze je na me vsechno moc tmave. Do toho pricupita prodavacka a zacne me presvedcovat, ze to na me prece neni tmave, ze mi to aspon doda tu spravnou zdravou barvu, coz je pro me jednoznacny signal opustit parfumerii a jit (opet) do MAC :).

wednessday  08.08.13 10:45

@Sekhmet BB krém? Ale radši nějaký opravdu korejský.

Nyxx
512 příspěvků 08.08.13 12:36

@Zebra33 Přesně tak. Z parfumerie mi nesedí žádný make-up. A když už se něco pod umělým světlem tváří, že to sedí, tak na denním světle je to moc žluté. Druhý padnoucí make-up je od Inglotu. Je ještě světlejší než MAC, ale nevím, jestli se mnou přežije celý den v práci, tak dalece jsem ho ještě netestovala.

Harmonika
244 příspěvků 08.08.13 18:41

Zkuste zkouknout videa Lisy Eldridge, věnovala tomu celý seriál
Hodně štěstí! (Najít ten pravý je stejné jako s řasenkou) :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit