Poraďte mi punčochy k tutěm šatům na maturák ..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  08.01.12 13:26

Poraďte za týden možná půjdu na maturák a mám půjčený tuty šaty

Se omlouvám za fotky, ale nejsem dobrej fotograf. Ty šaty jsou takové černé s fialovými třpytky. Takže takové černofialové. S botama problém nemám, ale vůbec nevím, jaké punčochy, nebo silonky bych si měla vzít? Tělový mě přijdou hrozně ošklivý, v černých bych asi vypadala jak vdova a to nechci a v barevných nevím, jestli je to vhodné. Přes ramena budu mít ještě doufám nějakej přehoz, pač se necítím dobře s holými rameny a ještě s mým ekzémem… můj výtvor na hlavě radši nekomentujte, takhle s těma vlasama určitě na maturák nepůjdu, pač je mám mastný :) ale vlasy mám ke krku tak uvidím potom … nevím si rady akorát s těmi punčochy …

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Alena Cechova  08.01.12 13:30

Tělový. Možná se vým zdají hnusné, ale ony se k tomu nejvíc hodí. I tělových silonek je mnoho odstínů, radím spíš vybrat světlejší a vyhnout se lurexu.

Alena Cechova  08.01.12 13:34

Ještě mne napadlo, že by nebylo špatné pořídit si místo uzavřených páskové boty, čímž byste vyřešila problém se silonkami (nepotřebujete je). Jestli mají šaty fialové třpytky, nalakovala bych si nehty na nohou i rukou temně fialově.
Jste mladá, obejdete se bez silonek, akorát si musíte oholit nohy. Radši bych vrazila prachy do páskových bot, budou se ještě hodit.

seznam.mih  08.01.12 13:35

Hm asi se po nich fakt podívám. A nevíte kde bych sehnala aspon co nejpřirozenější a nejodolnější? Takový ty tělový za 9 korun hned zničím - jsem zvyklá na punčochy,ve kterých můžu pomalu i lézt na hory a každou chvíli o něco zavadím. Dám za ně něco kolem 150,–, ale když budou levné a ověřené, budu radši …

Lama_z_Lana  08.01.12 14:05
Řeším podobný problém. Mám sytě modré šaty ve stylu 60.let (těsně nad kolena, dlouhý rukáv, volnější střih) a k tomu tyhle boty a kabelku ve stejné barvě
.
Strašně dobře by to vypadalo s nějakými tmavými silonkami, ale o v hodnosti na náš maloměstský „ples“ si taky nejsem moc jistá.

kalivrata
274 příspěvků 08.01.12 15:09
Seznam.mih: Jsi stejná bledule jako já, tak zkusím poradit:
Světlé, které mi sluší, mají v Deichmannu, ale jsou trochu lesklé, což je zaprvé kýč, zadruhé to nohy rozšiřuje (pro moje hůlčičky perfektní vlastnost, ale pro někoho normálního asi ne), barva champagne.
Poměrně světlý odstín a přijatelná cena jsou punčochy v Tescu, ale ne takové ty dražší(ty jsou stejně jako ty Deichmann a o 10 korun dražší), které jsou v jednotlivých baleních, ale to velké balení po pěti kusech, nevím, jestli je ta barva nude nebo natural, koupit raději menší, protože se do deseti minut roztáhnou o dvě velikosti. Pokud se bojíš, že je roztrhneš, tak raději do kabelky strčit ještě jedny.

Tohle se osvědčilo mně, ale rady na slušné punčocháče nebo samodržící punčochy světletělové barvy by mě taky velmi zajímaly.

MP asdf
3 příspěvky 08.01.12 15:25

Na strankach modniho pekla sa za vhodnu obuv na ples povazuju paskove boty s otvorenou spickou? :-O

kalivrata
274 příspěvků 08.01.12 15:40

asdf: Za vhodnou obuv na ples jistě ne, ale za vhodnou obuv na maturák jistě :-)

MP asdf
3 příspěvky 08.01.12 15:49

kalivrata: aha, takze na vecer do spolocnosti (hoci je to „len“ maturak) hole nohy v paskovych botach ano? (pretoze silonky do otvorenych bot sa ozaj nehodia) …

kalivrata
274 příspěvků 08.01.12 16:07
asdf: Já sice bez punčoch nebo v otevřených botách kromě letních veder nikdy nechodím, ale v podstatě ano… Vzhledem k tomu, že ze svého maturitního plesu (na jinak slušném gymnáziu) si pamatuji naprosto přesně, že se polovina spolužáků opila do němoty a dobré tři čtvrtiny děvčat zvolily nesedící korzet, takže strávily většinu tančícího času oním charakteristickým vytahovacím, dokonale nestylovým pohybem…
Za poslední rok, kdy tam občas učím, jsem si dokonce všimla, že děvčata už nedorazí ani v těch našich původních nesedících korzetech se šlehačkami, ale ve velmi krátkých šatech z Tally Weil, které nesplňují ani požadavek dlaně nad koleno…
…v takové situaci, kdy bude seznam.mih jedním z nejlépe oblečených děvčat na plese, mi požadavek přijde poněkud absurdní. Až půjde na městský ples nebo na večerní slavnost, máte pravdu, bez punčoch to nepůjde.

Čímž jsme se ale vzdálily tomu, co jsme chtěly vědět. Doporučíte nám, asdf, kde koupit hezké světlé punčocháče?

MP asdf
3 příspěvky 08.01.12 16:18

Tak neviem, mne telove puncochace nepripadaju ako nedostatkovy tovar, v kazdej lepsej obuvi a v obchodoch so spodnym pradlom maju zvacsa na vyber z telovych odtienov od svetlejsich az po tmavsie od 10 den vyssie … takze ja by som urcite skusala obchody s obuvou a doplnkovym tovarom …
edit: dobre skusenosti mam s pancuchami Gatta, ktore maju prave casto v tych obuvach …

seznam.mih  08.01.12 16:34

Já teda bez punčoch opravdu nevyrazím protože venku je zaprvé zima, za druhé trpím na ekzémy a moje nohy jsou samej flek a to nevypadá dobře. Toje jeden z důvodu, proč raději tmavé, či barevné punčochy, než tělové.
A páskové boty nechci, protože se mi nelíběj. Ani nemám zrovna pěkné prsty na ukazování :)

MP Aranel
14 příspěvků 08.01.12 16:46

Taky bych ale i do páskových bot volila tenké punčochy bez zesílené špičky. Bez nich se ostatně při tanci zpotí nohy a udělají do bot skvrny.
Hm, je to tedy složité, seznam.mih, ale hlasovala bych taky pro tělové. Asi bys mohla mít tenké černé, ale vypadala bys - no, ne jako vdova, vzhledem k tomu výstřihu, ale jako matka asi jo.

seznam.mih  08.01.12 17:00

No .. ty šaty jsou pujčený od mojí mámy no :) ale momentálně na jiný nemám. tisícovka do 17. a za týden no ..
A na maturáku pochybuju, že budu tancovat, protože s mým partnerem, se kteýrm tam pojedu, totálně odmítá tancovat. A pochybuju, že mě tam někdo vyzve k tanci :) no nejsem zvyklá chodit na maturáky, tak bůh ví co bude …
Tak je to jasný podívám se po tělových …

kiwi  08.01.12 17:39

Jestli máš černý, uzavřený (!) boty, tak já bych asi naopak zvolila tenký černý punčocháče… kdybys do tý doby sehnala třeba černý krajkový - háčkovaný - rukavice (a co teprve delší!), mohly by být i ty punčocháče s podobným vzorem… to by se líbilo* mně*.
Nebo rukavice i punčocháče červený… nebo aspoň nějaký červený doplněk, látkovou růži do výstřihu třeba… tělový punčochy mi přijdou nudný.

seznam.mih  08.01.12 18:13

No ještě si to ve skříni když tak prohrábnu a uvidím :) ještě by to chtělo nějakej šátek přes ty ramena …

Olinka
2582 příspěvků 08.01.12 18:14

Mně třeba kombinace červená+černá už přijde docela ohraná, i když ji nosím prakticky denně:-) možná proto bych se na maturiťák víc rozšoupla. Vhodnost barevných punčoch netřeba řešit, byť je to slavnostní akce, průměrný věk zúčastněných bude 19 let a kdy jindy by se holky měly odvázat (v oblékání!). Pokud je fialová na šatech výrazná, tak fialové punčochy. Co kabelka, šál? Co do vlasů? Byla bych pro několik ladících odstínů fialové, aby to nebylo úplně jednotvárné (např. tmavší punčochy, šálek + sponka do vlasů světlejší).No a jestli barevné punčochy ne, tak rozhodně aspoň vzorované. Mně se třeba líbí něco takového , ale klidně bych byla třeba i pro jednobarevné káro (tyto mám doma).

kiwi  08.01.12 18:19

Jo, ty první by byly fajn - hezkej kompromis mezi tělovkama a černýma :-)

seznam.mih  08.01.12 18:42

D8my .. ste si jisté těmi vzorovanými punčochy? Za prvé nejsem štíhlá a mám tlusté nohy, by se ten vzor pěkně rozpyl :D za druhé nebude to už překombinovaný, když ty šaty sami jsou docela výrazné tím, že se třpytí?

MP Aranel
14 příspěvků 08.01.12 18:56

Do károvaných bych nešla, ale ty pruhované, hmm! Ty by mi asi přišly jako vhodná „provokace“, tj. nemám úplně tělové, ale taky nemám venkovní 60DEN barevnou záležitost k plesovým šatům.
A svislé pruhy by ti mohly tlusté nohy protáhnout, když budeš mít navíc podpatky.

Cinkitoo  08.01.12 19:02

seznam.mih: Naopak si myslím, že by ty punčochy s proužkou mohly nohy opticky zúžit. Ale jinak bych hlasovala buď pro tělové nebo černé, barvami nebo vzory bych to asi nekomplikovala.

A.C.
153 příspěvků 08.01.12 19:17

Ty pruhované punčochy ti udělají z nohou tlusté bakule.. mám podobně tvarované nohy, štíhlé kotníky, lýtka silnější, proužky zůstanou na kotnících úzké, na lýtkách se rozšíří. Zvýrazní se přesně to, co nemá být zvýrazněno, vím, o čem mluvím :))) Nedá se to, pruhy jsou pro ženy, co nemají tvarované nohy.
Zvolila bych jednobarevné tělovky bez lesku (+ náhradní do kabelky), něco výrazného do výstřihu, pěkně nalíčit a hotovo.

Karoleenah
2322 příspěvků 08.01.12 19:18
Já jsem pro fialové nebo černé - dobrý zužovací efekt dělají ty se švem vzadu (aspoň na mě to tak funguje :) ), ovšem z těch fotek si netroufám odhadnout, jestli by se k šatům vůbec hodily…

Mimochodem, co myslíte - je velké faux-pas vzít si na reprezentační ples peep-toe lodičky? Na jeden takový se chystám, jenže všechny plesové šaty co mám jsou takové velmi lehké a éterické a připadá mi, že uzavřené lodičky se k nim nehodí. A navíc sehnat hezké společenské uzavřené boty je docela umění, všude je to samý sandálek a já ani nemám moc z čeho vybírat, musím se vejít do tisícovky…

kalivrata
274 příspěvků 08.01.12 19:57

Karoleenah, je fakt, že by se to nemělo, ale co člověk nadělá, že? Ale asi bych, kdybych to tak udělala, zkusila alespoň sehnat (a není to sranda, vím, o čem mluvím) dostatečně světlé punčocháče bez špičky, jsou to takové jakoby delší leginy, které zahákneš za palcem.

billie
369 příspěvků 08.01.12 21:31
Ja by som sa tiež priklonila k tým telovým. Ešte ma napadla jedna vec, keď si spomenula svoj ekzém. U nás na tanečnej baby nosievali na vystúpenia telové sieťované pančuchy s veľmi malými okami. Spĺňali požiadavku, aby spevňovali nohy a myslím, že by to mohla byť celkom dobrá alternatíva na tvoj ekzém. Bohužiaľ si ale nepamätám, aká to bola značka.

Inak ešte tip, kde kúpiť telové pančuchy v Brne - ja ich väčšinou kupujem v galantérii na Českej. Z telových tam majú viacero telových odtieňov (a majú k nim aj vzorkovnicu, takže sa to dá priložiť na vlastnú kožu) a veľkosti až do 182 cm. Tie moje stoja väčšinou 30-40 Kč a zatiaľ mi vždy vydržali viac než na jedno použitie.
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit