Postava jako sloup - bez výrazných křivek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacenka.smile
427 příspěvků 06.11.12 19:16
Postava jako sloup - bez výrazných křivek

Zajímaly by mne Vaše tipy, jak oblékat postavu, která nemá výrazné křivky? Na co se soustředit, co potlačit? Jak zkrátka s takovou postavou vypadat dobře.

Měřím 170cm a míry mám přibližně 88-68-88 cm. Nějak si ale s postavou nevím rady. Hrudník mám poměrně výrazný, rozevřenější spodní žebra, ale prsa naopak celkem malá - velikost 65D, DD (pro představu 75A, kdo se v podprsenkách tolik nevyzná). Boky mám na pohled zepředu spíš užší, i když míra je s hrudníkem stejná. Mým největším problémem je nevýrazný pas, opticky jsem skoro rovná, to prohnutí jako u přesýpacích hodin mám jen velmi velmi mírné. Na svou výšku mám poměrně dlouhé a štíhlé nohy (pro někoho možná spíš hubené), naopak trochu kratší tělo. Konfekční velikost mám obvykle 36 (ale někdy i 34, jindy 38 - zvláště v pase).
Snažím se upozorňovat spíše na oblast boků, protože když si vezmu něco do pasu, buď mi to vůbec nesedí nebo vypadám jako trpaslík na chůdách. Když si vezmu např. sukni do pasu takovou, aby mi v pase byla, chybí mi opravdu hodně v bocích. Sukni, která mi zase celkem padne v bocích, v pase nezapnu. V takové sukni navíc ta horní část těla vypadá divně malá a široká.

Doufám, že je popis srozumitelný, případně se budu snažit vysvětlit lépe. Budu moc ráda za Vaše komentáře.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Linie
1702 příspěvků 06.11.12 19:25

Myslím, že máte zcela zbytečný mindrák. Podle tabulek Burdy usuzuji na velikost 38 /88,70,94/ a velmi vám budou slušet široké sukně, klidně i kolové, se širokým páskem, 50.léta. Také skládané sukně budou vypadat dobře. Právě tím, že máte užší boky, můžete si dovolit to, co většina slovanských postav ne.

Sibyla
2639 příspěvků 06.11.12 19:29

Dobře, vy jste sloup štíhlý, vy si můžete dovolit přidávat objem. Takže buď třeba nabírané sukně, které rozšíří boky, nebo bolerko, aby přidalo objemu prsům. Nebo se inspirujte Twiggy a jděte do áčkového střihu, který pás úplně pomíjí. Šedesátkové retro vypadá skvěle. Nebo to řešte chlapeckým stylem. Vcelku si myslím můžete gratulovat, máte módní chlapeckou postavu, která kvete v amerických filmech - vždycky se dívám a říkám si: tak tohle by na mně vypadalo otřesně.

kacenka.smile
427 příspěvků 06.11.12 19:44

Děkuji oběma. Mně se právě velmi líbí typ postavy s výrazným pasem, klidně širšími boky, jako spousta žen chci to, co nemám. Se svou postavou ale nejsem nespokojená, spíše mám jen pocit, že mi máloco opravdu lichotí. Ráda nosím právě ty široké áčkové sukně na bocích, když kalhoty, tak také bokové, ale víc tápu.

MP Barbucha
3716 příspěvků 06.11.12 19:45

Kopíruji sem, co jsem radila vedle v diskusi Shirle. Snad to pomůže:-)
Já bych na Vašem místě tvořila iluzi přesýpacích hodin. k tomu jsou skvělá saka, nejlépe takové to lehoučké sako s trochu „sraženými“ rukávy, zdůrazňovat pas, nosit sukně do áčka a pouzdrové, rozhodně ne rourovité. I kalhoty nosit tvarované, ne rovné. A na halenkách, nebo prostě jakémkoliv topu hleďte na materiál. Bílé triko s dlouhým rukávem nebude lichotit nikomu, obecně bych vůbec nenosila trička, jen halenky z kvalitních materiálů, které dodají Vaší postavě křivky a tvar, nebudou na Vás viset.

mujercita  06.11.12 19:50

Nebo naopak takový ten střih šatů a la 20. léta, co vlastně sluší jen postavám chlapeckého typu. Měla byste něco extra, co by od vás málokdo mohl obšlohnout :-) 

kacenka.smile
427 příspěvků 06.11.12 19:54

@MP Barbucha : Nějakou hezkou halenku se snažím sehnat už docela dlouho, ale v žádné se necítím nijak zvlášť dobře, asi musím zkoušet najít ten správný střih. Prozatím vždycky vyhraje jednoduché tričko s výstřihem. Každopádně sražené rukávy zkusím, pouzdrovou sukni si ale neumím představit - buď ji nezapnu nebo postrádám hmotu na bocích a nevypadá to dobře, navíc to navodí ten dojem trpaslíka na chůdách. Tvarované věci mi málokdy sedí.

ooola
129 příspěvků 06.11.12 19:54

Já mám stejné míry, v pase mívám i víc, (podle toho jak moc jsem najedená), akorát jsem menší. No taky trochu tápu, většinou to řeším tak, že si vemu něco, co zvvýrazní nohy, boky a zadek, takže krátké sukně, barevné punčocháče, a nahoře poslední dobou nosím vždycky něco černého nebo šedého (tílko, svetr a tak). Rozhodně nic do pasu, to na mě vypadá strašně, a ty áčkové a nabírané sukně mi taky moc nesluší. Ale to říkám jen, jak to vypadá na mě, mám podobnou postavu, ale ne stejnou, na vás to třeba může vypadat líp:-)

Linie
1702 příspěvků 06.11.12 19:58

Pouzdrovou sukni ne! Raději širší sukni, rozevlátou.

MP Barbucha
3716 příspěvků 06.11.12 19:59

@kacenka.smile
Ono to bylo spíš pro Shirlu, která nemá moc křivky (respektive já myslím, že má, ale neumí je ukázat:-) Pak teprve jsem si přečetla, že Vy jste spíš hubená.
V tom případě Vám doporučuji inspirovat se u Wendy, ta ač to není vidět nemá křivky téměř žádné. Noste peplum, vypasované a dole rozšířené kabátky (ty nemusí tak perfektně sedět, jako halenka. Výstřih kulatý Vám sluší určitě, zkuste i halenky s vodou, košile s kapsičkami na prsou, nebo s vázačkou.
Ještě Vám něco vyhledám.

PS: Wendy najdete zde www.wendyslookbook.cz

cinnnamon
216 příspěvků 06.11.12 20:03

Postava bez kriviek trapi aj mna. Vzdy obdivujem zienky, co si prepasu vrecoidny sveter opaskom a vyzera to super. Podla mna aj plnsia ale sumerna postava presypacich hodin je lepsia, ako tehla bez pasu, ako ja. Mam siroke ramena a potom sa to len zuzuje smerom k bokom, ktore su pomaly uzsie ako pas a zadok ziadny. Takze svetrove saty, rovne saty, celkovo saty takmer ziadne neprichhadzaju do uvahy. Rovne tuniky a tricka bieda.

kacenka.smile
427 příspěvků 06.11.12 20:10

@MP Barbucha : Moc děkuji za odkaz, uložila jsem si ho do oblíbených a podrobně prostuduji. Jen je Wendy celkově asi taková štíhlejší a drobnější - já mám rozevřenější, výraznější hrudník a břicho nemám tak dokonalé, jak se zdá u ní. Ale na něm se snažím zapracovat pohybem.

MP Barbucha
3716 příspěvků 06.11.12 20:14

@kacenka.smile
Ano, asiatky jsou prostě jiné obecně, ani není nutné mít je za vzor, jak by mělo naše tělo vypadat. To prostě nejde. Ale inspirující je hlavně to, že se hodně často snaží vytvořit si křivky…:-)

kacenka.smile
427 příspěvků 06.11.12 20:17

@MP Barbucha : To máte pravdu, právě to se mi na ní hodně líbí. Zkusím se inspirovat jejími modely, protože u ní to vypadá, že ty křivky opravdu má. Ale zase s ohledem na svou postavu, samozřejmě :)

MP Meri
1322 příspěvků 06.11.12 20:28

Mám úplně stejnou postavu, jen jsem trochu vyšší. Pouzdrovku určitě nezavrhujte, jen to chce nějakou z pružnýho materiálu, ne pevnou, ta bohužel nikdy nebude kvůli malému rozdílu pas-boky sedět. K tomu top, který bude trochu volnějšího střihu a ten „zakasat“ dovnitř. Optické křivky zaručeny, vlastní zkušenost. (S něčím podobným - bez pouzdrovky, s jinou sukní, mě tu tehdy někdo „obvinil“ z příliš výrazných prsou:) Jéé, jakou mě to udělalo radost:))

MP Barbucha
3716 příspěvků 06.11.12 20:33

@MP Meri
Meri, to jste byla Vy! Máte nádhernou postavu, řekla bych že ideální:-)

kacenka.smile
427 příspěvků 06.11.12 20:34

@MP Meri : Mám doma černou „pouzdrovku“ z HM, pružný pruh látky z té jejich basic kolekce, tak vyzkouším, co mi radíte.

edit: Když seberu odvahu, vložím i fotky svých pokusů ke konkrétní kritice.

Sibyla
2639 příspěvků 06.11.12 21:25
@MP Barbucha píše:
@kacenka.smile
Ano, asiatky jsou prostě jiné obecně, ani není nutné mít je za vzor, jak by mělo naše tělo vypadat. To prostě nejde. Ale inspirující je hlavně to, že se hodně často snaží vytvořit si křivky…:-)

Jednou jsem viděla ve staré etnografické knize fotky nahých japonských gejš. Překvapilo mě, jak neženské mají postavy: plochá prsa, nevýrazný pas, chlapecké boky, křivé nohy. Takže orientálky by vám mohly být vzorem, jak iluzi křivek vytvořit.

Ceresa
465 příspěvků 06.11.12 21:52

Jj, Japonky to maji super zmaknute, jak nekdo uz zminil. Jen to neprezente az k jejich baby doll stylu. Ale verim, ze se tomu uspesne vyhnete…kdyby to slo, tak bych vam nabidla ty 4 kg, co se me drzi od leta na srovnani proporci:)

Akitaken
4960 příspěvků 06.11.12 23:22

Tohle téma mě moc zajímá, mám totiž úplně stejný problém, jen jsem vyšší a pas mám širší (cca 74 cm). Velikost mívám cca 38. Vždycky jsem z toho měla „trauma“, přijdu si díky absenci pasu neženská a neatraktivní. Břicho by něco ubrat ještě sneslo, ale i tak bych ten pas nezískal… roura je prostě.. roura.. :-)

Šošana  06.11.12 23:42

@Ceresa To by byl bezva bazar, nabízím 2 kg na boky…

Šošana  06.11.12 23:47

@Akitaken Možná proto prodávají na Asosu „Magic Padded Bum Pants“ - vycpávky na pozadí. To ale nenavádím, jen zřejmě je poptávka…

MPSkrolew
1845 příspěvků 06.11.12 23:54

Zde posílám odkaz na stránky paní Oravcové (jako sloup je tu uvedena Gwyneth Paltrow a Nicole Kidman - odkazy vpravo až hodně dole). Spoustu tipů, jak obléct ten který typ postavy, najdete i u jednotlivých kusů oblečení, kde je popsáno, jak je jednotlivé typy můžou nosit.
http://www.supervizaz.net/…paltrow-st-p-

Akitaken
4960 příspěvků 06.11.12 23:58
@Šošana píše:
@Akitaken Možná proto prodávají na Asosu „Magic Padded Bum Pants“ - vycpávky na pozadí. To ale nenavádím, jen zřejmě je poptávka…

Myslíte, že by mě to zženštilo? :-)

Já mám asi lehkou paranoiu, děsím se toho, že kdybych začala používat všechny tyhle pomůcky a nedejbože se mi začal nějaký muž dvořit, představa, že jednou dojde na „věc“ a já se budu muset svlíknout..
Co by asi řekl takový muž na to, že z naducané push-upky na něj vykouknou lentilky pod kobercem, ze stahovacího prádla se vyvalí sádlo a po odstranění všech vycpávek zbyde jen (ohlodaná) tyč..? Asi by bylo po vášni :-D

Šošana  07.11.12 00:03

@Akitaken :-) :-)
Já taky pro ty pomůcky nejsem… leda mírnou formou, nějaká upravující podprsenka třeba. U kalhotek si to neumím představit, jestli se při svlékání z půlek sloupnou obliny… :-)
Ony se teda prodávají i pánské vycpávky, ale to už asi probírat nebudeme.

Dodatek: Teď mě napadá, že v době honzíků asi nebyla o překvapení nouze:-)

Příspěvek upraven 07.11.12 v 00:06

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit