Postcrossing - znáte někdo?

Fotoalbum tématu (274) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VenusInFurs  30.03.13 21:57
Postcrossing - znáte někdo?

Znáte někdo projekt postcrossing.com ? Případně jste tam aktivní?

Ve zkratce o co jde - zaregistrujete se a zadáte svou adresu. Za každou pohlednici, kterou odešlete na náhodně vygenerovanou adresu, dostanete jednu pohlednici od náhodného uživatele, kterému se vygeneruje vaše adresa. Vtip je v tom, že nikdy nevíte, odkud k vám pohlednice dorazí! Je to takové milé překvapení. :)

Já jsem jich pár odeslala a na oplátku dorazily ke mně pohlednice ze všech možných koutů světa s milými odkazy od různých lidí. S jednou Finkou jsem si pak dokonce ještě chvíli psala.

Co si o tomto projektu myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 118 Další »

Reakce:

jituliiik
294 příspěvků 30.03.13 22:31

Moc děkuju za tip, právě jsem se tam zaregistrovala a jdu do toho :-)

eveK
333 příspěvků 30.03.13 22:38

Jé, to se mi líbí.

pilotDodo
718 příspěvků 30.03.13 22:39

Jsem tam už asi měsíc a je to super :-D

Mladá chemička
213 příspěvků 30.03.13 22:42

To zkusím taky, vypadá to zajímavě a proč se neseznámit s novými lidmi. Díky za tip :)

BEZDOMOVEC
1648 příspěvků 30.03.13 23:03

Sice jsem se na postkrossing nedíval, ale něco podobného tady běželo tak v šedesátých létech. Určitě se najdou pamětníci. Bylo to vlastně takové pohlednicové letadlo. Ten první jich dostal spoustu, ten poslední už ne.

GalianosjednimL  30.03.13 23:24

@BEZDOMOVEC v osmdesátých taky…přišlo mi jich 6

Curry
65 příspěvků 31.03.13 00:49

To zní zajímavě! Ale není to trochu riskantní? První myšlenka, co mně u tohoto napadla, je, že mi někdo pošle pohlednici a pak se za měsíc objeví u dveří s kufry, s tím, že přijel na návštěvu na dobu neurčitou.

firefly
527 příspěvků 31.03.13 01:03

Tak už jsem tam :)

@Curry To si nějak neumím představit. A navíc, čistě teoreticky, i kdyby… Tak co? neotevřete, nepustíte, vyřešeno. Zrovna tak u vás může přece někdo s kufry zazvonit i bez toho, aby znal vaši adresu, prostě jen proto, že půjde kolem…

pilotDodo
718 příspěvků 31.03.13 07:35

Hlavně se mi líbí ten systém, kolik pohlednic pošlete, tolik dostanete, takže se nemůže stát, že byste poslali pohlednic milion a dostali jich pět :-))
jsem tam teprve chvíli, ale už jsem posílala na Taiwan, do Běloruska či Německa a na oplátku dostala z USA, Indonésie, Německa… nejen, že člověk dostane exotické pohlednice, ale navíc každý do nich napíše něco zajímavého o svém městě/státu/sobě… a mě baví podle profilu vymýšlet pro toho druhého co nejzajímavější pohlednici a text :-)

VenusInFurs  31.03.13 10:39

@pilotDodo Ano, mají to ošéfované, takže dostanete vždy tolik, kolik pošlete. No někdy třeba o jednu víc nebo míň, když se náhodou něco ztratí nebo tak.
A posíláte vždy na adresu dalšího zaregistrovaného uživatele, který vaší pohlednici zadá do systému (každá má unikátní číslo, které se vám vygeneruje spolu s adresou a musíte ho napsat na pohlednici) a tak víte, že dorazila, ostatní si ji mohou prohlédnout, pokud ji i naskenuje (samozřejmě jen stranu s obrázkem, ne s adresou). Navíc 99% lidí připíše i poděkování.

@Curry Nikdy mě nenapadlo, že by to bylo nějakým způsobem riskantní, navíc já jsem posílala v době, kdy jsem bydlela na privátě, takže jsem tam ani neměla vlastní adresu… asi by jste musela trochu znát tamní komunitu, není moc pravděpodobné, že by se tam vyskytli takováhle individua. Je tam třeba hodně starších lidí, kteří žijí sami a pohlednice jsou pro ně příjemné zpestření…
Spíš bych se bála couchsurfingu, i když jsem ho nikdy nevyzkoušela, ale taky to může být úplně v pohodě. Existuje i stránka (četla jsem zde na pekle, že to někdo i provozuje), kde si domluvíte výměnu bytu - to bych teprve pokládala za riskantní, no…

Příspěvek upraven 31.03.13 v 10:49

Schnitzel
6 příspěvků 31.03.13 10:49

Myslím, že je to pěkné. Ráda si posílám s někým pohlednice. :)

Triiss
22 příspěvků 31.03.13 12:27

Znááám a hrozně mne tobaví. Každ den natěšeně otevírám schránku :)
Pohledy z Honkkongu, Tchaiwanu, Ruska a podobně… je to fajn.

Carrion
80 příspěvků 31.03.13 18:50

Vůbec jsem tento projekt neznala, ale opravdu mě to zaujalo.
Docela přemýšlím, že to zkusím.

llolla
2102 příspěvků 31.03.13 19:40

@VenusInFurs
To vypada paradne, taky se asi zapojim. Dik za tip=]

bestia
2296 příspěvků 31.03.13 19:45

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:31

Minion
117 příspěvků 31.03.13 21:30

Je to super, poslala jsem 3 pohledy a zpět mi jich přišlo 6 ze všech koutů světa, navíc každý hustě popsaný, tak jsem se o těch odesílatelích mnoho dozvěděla :-) Třeba jedna paní z USA mi napsala, že pracuje jako sestřička a stará se o nemocné rakovinou. Sama nemoc prodělala. Další pohled byl zase vlastnoručně vyroben otisknutím linorytu, motiv vyryl 6 letý vnuk odesílatelky :-) Ale i ty ostatní pohledy byly krásné :-)

llolla
2102 příspěvků 31.03.13 21:41

Muzu se zeptat tech, ktere uz se zapojily, jak resite „jazykovou barieru“? Ja umim jenom anglicky a rusky a nevim, jestli si s tim vystacim=]

VenusInFurs  31.03.13 21:53

@llolla Vystačíte si s tím úplně v pohodě, naprostá většina (99,9 %) lidí píše anglicky :) Mně se nestalo, že bych dostala pohlednici v jiném jazyce (kromě těch, které jsem uvedla, že uvítám)

llolla
2102 příspěvků 31.03.13 22:17

@VenusInFurs
Aha, tak to je fajn=] jeste jsem to nijak bliz nezkoumala, ale jak tady nekdo psal hongkong a tchaiwan, tak jsem se trochu lekla=]

jituliiik
294 příspěvků 31.03.13 22:22

Tak v úterý se chystám odeslat svoji první pohlednici, poputuje do Ruska. Už se těším, až nějakou najdu ve schránce já :-)

system_error
815 příspěvků 31.03.13 23:07

Já jsem tam od února, zatím to funguje skvěle. Jen mě štvalo, že jsem měla jednu dobu adresy jen do Ruska a ze začátku to tam chodilo strašně dlouho. Kupodivu ty poslední už jen tak 14 dní.

Radina Midina
14 příspěvků 31.03.13 23:40

Jó, běželo to i v 80. letech, kopíroval se dopis přes kopíráky na stroji a na první adresu v seznamu se poslal pohled s textem: „Mír dětem celého světa.“ jako poslední adresu jste napsali svou, ty kopie dali spolužákům a známým a pak už se jen čekalo, co přijde. Já těch pohledů dostala fakt docela dost a z různých koutů světa.

VenusInFurs  01.04.13 12:00

Prosím vás, nepleťte si to s žádnými řetězovými dopisy z 60./80./14506. let… tohle funguje na úplně jiném principu. Není to tak, že „první dostane hodně a poslední nic“, jak tady někdo psal. Samozřejmě nikdo nikoho nenutí se zapojit, je na vás, jestli se registrujete, nejde o žádný „pohlednicový spam“.
Docela mě tady zarážejí ty červená ramínka u příspěvků lidí, co se rozhodli zapojit. Ptala jsem se na názory, zatím jediné zmíněné negativum bylo, že se u vás zjeví někdo s kufrem :D

Radina Midina
14 příspěvků 01.04.13 12:16

Taky nevím, proč jsem dostala červené ramínko, Postcrossing mně přijde jako dobrý nápad. Jestli se tam probiju tou angličtinou, tak se taky zapojím. Jen jsem napsala, že mi to připomnělo kopírovací dopisy z 80. let, rozhodně to nějak neshazuju. V době mailů a SMS zpráv je fajn dostat pohlednici normální poštou, ten člověk si s tím musel dát nějakou práci-napsat, poslat atd.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 118 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit