Postoj v čechách k podpatkům

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MotherMonster
2 příspěvky 01.07.13 12:39
Postoj v čechách k podpatkům

Zajímalo by mě jak to vidíte vy, pekelnice.Ve všech modních článcích je už klišé že pokud chcete dodat outfitu ženskost, doplníte lodičkami či jinými boty na podpatku. Všechny obchody jsou plné bot na podpatku a já osobně je miluju…přesto v nich nechodím. Prostě mam pocit že češky podpatkům nepřejí a na ulici se na ženu, která má podpatky vyšší než pět centimetrů( třebaže v nich umí chodit) koukají jako na nějakou vyzývavou prostitutku nebo něco takového. Když jdu po městě tak nepotkávam skoro žádné pěkné lodičky, pokud zrovna nejdu okolo divadla před osmou večer. Jaký je váš názor, opravdu jsou češky navždy zapečené u trekových bot a džín a na ženské lodičky se dívají jako na boty pro snoby z kterých akorát bolí nohy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

Gräfin
2634 příspěvků 01.07.13 12:41

@MotherMonster no tak ať se koukají, co je mi po nich. Podpatky jsem nosila v ČR stejně jako je nosím tady, při svých 178 cm + 8-10 cm podpatky obvykle trochu vyčnívám, aspoň mám přehled.

Za co mě považují ostatní, je mi celkem jedno, stejně není na světě člověk ten, který by se zalíbil lidem všem :)

top topic
949 příspěvků 01.07.13 12:44

@MotherMonster: priste se vice zamerim na pohledy ostatnich a dam vedet. Vzdycky jsem chtela mit image dekadentni rajdy, ze je cesta tak jednoducha, me ani nenapadlo:-)

ionicera
4551 příspěvků 01.07.13 12:45

@Gräfin Tak to se mi líbí. Také měřím 178,ale dopracovala jsem se nejvíc k 3cm podpatku.Na vyšší nemám koule. A celoživotním nošením placatých bot jsem se v nich ani nenaučila chodit.

Lady Apathy
512 příspěvků 01.07.13 12:51

@MotherMonster Ono dost záleží na tom, jaký máte ve městě povrch. Pokud máte na jednom náměstí kočičí hlavy, hlavní ulici vydlážděnou kamennými kostkami, druhé náměstí taktéž a na většině ulic opět kostky, více či méně hrubé, tak to prostě vzdáte. Když už je někde asfalt, tak jsou na něm praskliny a bubliny. Buď riskujete, že si pochroumáte kotníky, zničíte boty a nebo budete všude chodit pozdě, protože budete hledat cestu „nejmenšího odporu“. Vzdala to tu i zapřísáhlá milovnice opravdu vysokých podpatků - čiliže v nich opravdu umí chodit.
(Pokud by to někoho napadlo, tak teď nemluvím o městu, které mám uvedené v profilu, tam to celkem jde, ale i tak to není žádný ideál.)

Ale pokud jste spíš chtěla řešit ty pohledy, tak ty jsem nikdy nezaznamenala.

DonChichot  01.07.13 12:55

Pro mne jsou podpatky velmi praktické, jsem vyšší a cítím se líp. Zda se na mne někdo dívá úkosem netuším, ale v Praze se nosí bez jakékoli pozornosti okolí leccos.
Mám ale trochu potíž s těmi 10 cm a vyššími, je mi to trochu nepříjemné. Ty nosím zřídka. Zato zcela placaté boty mi vadí.

Zebra33
2038 příspěvků 01.07.13 13:00

Kdyz nad tim tak uvazuju, tak vlastne ani nevim, jestli na me v botach na podpatku nekdo nekdy nejak divne koukal. Vy sledujete pohledy lidi okolo, kdyz mate na sobe boty na podpatku? Ja treba sleduju, jestli na me nekdo nezira, kdyz mam vyjimecne na sobe minisukni nebo hodne velky vystrih, ale podpatky? Mozna tak akorat kdyz mam na sobe jedny takove extra vysoke lodicky s povrchem z kvetovane latky, ale to si zas naivne rikam, ze na me muzi nejspis ziraji proto, ze mam peknej zadek, a zeny proto, ze se jim libi ty boty :D

z_dediny
1031 příspěvků 01.07.13 13:20

Pak to má na ulicích vypadat zajímavě, když každý řeší, co si o něm myslí ti druzí. A pro jistotu si o těch druhých myslí, že si o něm myslí to nejhorší. Podle sebe soudím tebe? Obávám se, že máte zbytečné iluze. Devadesát procent lidí si nemyslí nic, či spíš si vás ani nevšimne, protože jsou zabraní do svých myšlenek. takže klidně noste vysoké kramfleky, pokud na nich umíte chodit a pokud se vám v nich na kočičích hlavách chodí příjemně. Jen je třeba si u botů uvědomit, že jsou boty sváteční a boty vycházkové, že tedy barové lodičky nejsou určeny na cestu na nákup nebo dětské hřiště. To ale, předpokládám, víte.

stes  01.07.13 13:21

@MotherMonster ono je to taky nabídkou a cenou, koženkové boty na extra podpatku se prostě nosit na delší běhání nedají a na kvalitní kožené tady lidi buď nemají nebo nedají (a teď nemyslím žádné boty o „ikon“), bohužel tu stále převažuje kvantita nad kvalitou, a to nejen u bot. Spousta žen dá nemoudře několik tisíc za x nekvalitních bot místo aby si koupily 1-2 opravdu kvalitní dle sezony, zatímco venku je to naopak. Jinak opět nelze paušalizovat, i venku se nosí šunty a naopak tady u nás kvalita.

Syslik1
95 příspěvků 01.07.13 13:25

Lodičky i letní boty na podpatku nosím ráda, ale vždy se řídím tím, kam jdu a také, jak daleko. Podle toho volím výši a šířku podpatku. Krom toho, že se mi boty na podpatku líbí, mě vyšší podpatek nutí víc se na chůzi soustředit a nekolébat se jako kachna. Že by mě někdo hodnotil podle podpatků, to jsem nezaregistrovala, pravda je, že příliš vysoké podpatky (pro mě 10 cm a více) nenosím.

catherinne
12482 příspěvků 01.07.13 13:37

Nosím takřka denně, kromě běhánli takřka kamkoliv a nemám s tím žádný problém :-)

Gräfin
2634 příspěvků 01.07.13 13:38

@ionicera to chce jenom častěji trénovat! Nejčastěji nosím kolem 8 cm, 10 spíš vyjímečně. Vždycky se musím smát při firemních akcích, tam je poznat, kdo je na podpatky zvyklý a kdo ne.

Ale nemám problém vyjít ani v balerínách. Moje matka si neustále stěžuje, že úplně bez podpatku ji bolí nohy a vyšší než 5 cm taky nezvládne, to už je výběr značně omezený.

La Belette
271 příspěvků 01.07.13 13:56

@Lady Apathy z Vašeho popisu mi to zní jako Liberec, ten je podobně „high-heels-friendly“ =D

Chany
871 příspěvků 01.07.13 13:58
Podpatky

Nosila jsem, nosím a nosit budu nejspíš do té doby, než budu mít kmetský věk a k němu přidružené problémy typu vrávoravá nejistá chůze, berlička (y)…

Pohledům případných nevraživců, rejpalů a čumilů nepřikládám váhu. Ale řekla bych, že chlapi vždy spíš koukali a koukají se zájmem.

Lady Apathy
512 příspěvků 01.07.13 14:06

@La Belette Musím zklamat, jde o Jindřichův Hradec, kdyby to šlo, vydláždí tu snad i trávu v parku - ano, cesty jsou tam (pokud nejsou přírodní) taky dlážděné :D

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 01.07.13 14:10

Já jsem se na podpatcích nikdy chodit nenaučila. Chodím v balerínách, uklidnujem ně jen to, že se svými 182 cm si to můžu dovolit :-)
Navíc bydlím v Liberci a tady pokud chcete projít centrem, tak prostě elegantní vypadat nebudete, protože naše město pro podpatky stvořeno nebylo :-) Ale v nákupních centrech se vždycky ráda ohlídnu za kočkou, co na nich umí chodit a sekne jí to :-)

Dammy
1670 příspěvků 01.07.13 14:19

Si myslím, že lidi koukáním zřídkakdy myslí něco špatného. Docela bych si tipla, že většina lidí při zírání nehodnotí, to co vidí - zírají, protože jsou zcela zaujatí tím, na co zírají.

Jste prostě asi zajímavá, to je všechno. Já taky (snad) nenápadně čučím, když vidím něco zajímavého. Třeba se mi zrovna líbily vaše boty a vy jste z toho měla haló :)

Lenka M.  01.07.13 14:32

@MotherMonster Ja si myslím, že až nepekne veľká časť ženských si tu /v našich končinách/ myslí, že keď na nich niekto zíra je to automaticky zle a je nutné vypadať tak, aby to v okolí nevyvolávalo ideálne žiadne emócie..

DrunkElk
31 příspěvků 01.07.13 15:30

@Dammy Souhlas… obzvlášť my chlapi. To že někdy na něco upřeně „čučíme“ ještě neznamená, že nad něčím přemýšlíme :D

DonChichot  01.07.13 15:43
@DrunkElk píše:
@Dammy Souhlas… obzvlášť my chlapi. To že někdy na něco upřeně „čučíme“ ještě neznamená, že nad něčím přemýšlíme :D

Toto je kvalitní příspěvek.

LenkaŽofka
21 příspěvků 01.07.13 15:58

Podpatky nosím, jak už někdo psal výšku přizpůsobuji plánům na celý den. Občas se ale vydám na nečekanou procházku po Praze a to jsem pak za ignoranta, protože chodím po jak tomu říkám "magistrálách pro cyklisty :) a neměla jsem nikdy pocit, že na mě někdo blbě čumí.
A ano, dělá to hezčí nohy a je to přitažlivější. Z balerínek mě bolí paty, ale taky je nosím.

Karoshi
344 příspěvků 01.07.13 16:07

Nemám pocit, že by se na mě kvůli podpatkům někdo díval divně, ale je pravda že všechny lodičky mám asi jenom na 3cm podpatku. Jediný, kdo k nim kdy měl poznámku, byl přítel (který má ale co se týče oblékání žen prapodivný vkus) - když jsme šli v metru a klapaly mi podpatky, utrousil něco vidlácích v Praze, kteří dusají jako sloni" :D

Nixe Lulu
326 příspěvků 01.07.13 16:49

Komu se líbí a umí v nich chodit, ať si je klidně nosí, nic špatného si o tom nemyslím.
Já osobně je nenosím, protože nemám ráda ten pocit nestability. Ale na jiných se mi to mnohdy docela líbí.

cibetka 1  01.07.13 17:02

Vyšší podpatky nosím vlastně celý život, bez nich jsem moc malá a nikdy jsem žádné divné pohledy nezaznamenala. Naopak mám pocit, že většina žen chodí také tak, možná si všímám jen toho, co se mi víc líbí. Je ale fakt, že čím jsem starší, čím dál tím dřív se mi při návratu domů zdá o čertech a sním o chůzi bosky pokud možno na písečné pláži. Ale zatím se nevzdávám.

Papla
514 příspěvků 01.07.13 17:04

Hm, ty chodníky by mohly být u nás lepší!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit