Poznáte originál LV?

Fotoalbum tématu (15) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sekhmet
1918 příspěvků 27.07.12 11:46
Poznáte originál LV?

.

Příspěvek upraven 24.02.15 v 16:06

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 40 Další »

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 27.07.12 11:56

Já taky něco vlastním od této značky (ale tento model se hrozně málo vidí, takže nepočítám, že by se padělal stejně jak NF, Speedy a Alma) a poznám určitě levný tržnicový padělek z plastu. Ale u těch vymakaných, co jsou celkem drahé asi ne. Vlastně ani nevím, jestli jsem ho potkala naživo. Nijak to důkladně nesleduji, musím říct. Spíš jak člověk vidí celkově ten outfit, čistotu, styl může usuzovat, jak to asi bude…

runningfox  27.07.12 12:11

Já ne. Ale ten hnědozlatý dyzajn se mi apriori nelíbí. Přitom toho pobíhá po našich ulicích asi nejvíc.
Kdybych už pojala úmysl opatřit si takovou Kabelku (což nevylučuju), jdu normálně do značkového obchodu.

Sekhmet
1918 příspěvků 27.07.12 12:14

".

Příspěvek upraven 24.02.15 v 16:06

runningfox  27.07.12 12:19

Hm, to je fakt těžké toto. Já se přiznám, že si kabelky moc nevšímám, spíš celkového dojmu. Takže u vás bych nejspíš ani na fejk nepomyslela.
Jenže mne tyhle věci až tak neberou.
Kdybych už já šla do nějaké takové kabelky, vyberu si méně známou značku, rozhodně ne ten typ LV, co se nejvíc fejkuje.
Však v Pařížské je nějaký ten ultrapřísnej značkovej obchod, tam by se něco dalo sehnat? Je tam víc značek pohromadě plus nějací u nás noname designéři, přitom perspektivní.

Curlygirl
1901 příspěvků 27.07.12 12:19

@Sekhmet já si myslím, že bych si nemyslela, že máte fake, kdybych Vás viděla. Předpokládám, že nechodíte v tržnicovém oblečení, co jste popisovala v úvodu, ani nejste ze solária osmahlá pindulína :-) Těch opravdu vydařených faků bude málo, jsou příliš drahé na to, aby si je lidi kupovali jen proto, aby bylo vidět, že na to mají.
Za sebe musím říct, že mi je fuk, co si o mně lidé myslí, když mě vidí. Pokud si myslí, že mám fake, ať. Já si tyto věci kupuji kvůli sobě, vím, jak to je, taky mám pár účtenek z Pařížské a tím to pro me hasne.

runningfox  27.07.12 12:21

Teď mne napadla taková věc: koupit si kabelku, lhostejno, jakou, a na ni velkým písmem napsat: „Toto není fejk!“
Jakože happening.

lioncity  27.07.12 12:23
@Sekhmet píše:
@runningfox No tak samozřejmě, že nakupuju jen ve značkovém obchodě. Já s původem svých kabelek problém nemám, protože jsou všechny z Pařížské, kromě jedné, která je z Paříže. Problém mám s tím, že zatímco já za ni dala od dvaceti do cca padesáti tisíc, půl Prahy běhá za tři tisíce s „tímtéž“. Chtěla jsem prostě vědět, jestli většina ze zde se vyskytujících pekelnic prostě koukne a řekne si: „hele fejk“, nebo jestli byla má investice zcela zbytečná a já jsem na ulici automaticky zařazena mezi „taky fejkové“, ač mé kabelky falešné nejsou - prostě jen proto, že to nikdo nepozná.

Takova investice nemuze byt zbytecna, ja si znackove kabelky kupuju pro sebe, co si kdo mysli, je mi jedno. Pred cca 10 lety jsem fejky celkem spolehlive poznala, dneska s narustem poctu ruznych modelu od LV i s rozsirenim a zdokonalovanim padelku uz se mi stava, ze si nekdy nejsem jista.

Sibyla
2639 příspěvků 27.07.12 12:24

Řekla bych, že originál/padělek se pozná podle nositelky. Znalý se na vás podívá a řekne si: „hele, LV.“ Neznalý vás v duchu pochválí, že chodíte do stejné tržnice jako on, čili že víte, co frčí, ale na těch vám, předpokládám, nezáleží. Osobně hodnotím spíš celkovou eleganci nositelky, ke které kvalitní kousky přispívají, ne jejich cenu. U vysolárkovaných, odbarvených pindulín se ani neobtěžuji s určováním: i kdyby jim zazobaný zákazník daroval pravého LV, na jejich vlastní fejkovitosti to neubere.

Příspěvek upraven 27.07.12 v 12:25

Curlygirl
1901 příspěvků 27.07.12 12:24

@runningfox něco podobného jsem někde viděla dokonce naživo, někde asi v Barceloně nebo Berlíně a bylo to super - taková obyč plátěná béžová taška a na tom něco jako Birkin bag… Hodně vtipné a nad věcí, taky bych do toho šla.

Karoleenah
2322 příspěvků 27.07.12 12:27

Mně z pohledu studentky, která nemá na rozhazování, připadá úplně nepochopitelné, jak může někdo dát tři litry za fake čehokoliv. To je fakt pošahanost.
Nicméně, Sekhmet, podle vašeho stylu, jak ho tu sem tam popisujete, bych Vás asi na ulici mezi „fejkové“ nezařadila. Kdežto pravosti LV kabelek vysolárkovaných pindulín pochybuju vždycky, jednu takovou jsme měli na střední - umělé vlasy, nehty, řasy, zesolárkovaná, zmalovaná, všechno oflitrované a/nebo oškubané, no prostě taková ta představitelka rádoby zlaté mládeže. :) Nosila fake snad všeho možného, nejvíc právě LV, sice to už byly padělky relativně na úrovni, ale pořád to bylo poznat, pokud měl člověk možnost se k té kabelce přiblížit třeba na metr. No a nejvíc jsme se jí smáli, když si koupila lodičky z výprodeje v Humanicu a na ebay si k nim koupila červené podrážky, aby měla jakože Louboutiny. :D
Jinak na internetu, hlavně právě na ebay, je spousta návodů a tipů, jak poznat fake kabelky, připadá mi, že to hodně pomáhá, ale taky na to člověk musí mít trochu cit, já v ruce pravou LV měla jednou a ten celkový dojem z ní je fakt úplně jinačí než z fake (i vymakaného) a ani člověk nemusí zkoumat každý šev.

Příspěvek upraven 27.07.12 v 12:27

gulietta  27.07.12 12:27

@Sekhmet nerozoznám originál, ale v piatok trinásteho, keď boli všade tie svadby som videla jednu pani ktorá bola tak nádherné oblečená, učesana a zladená, že som pri pohľade na jej kabelku a boty s červenou podrážkou nepochybovala, že je to Louboutin a že je to pravé.

Sekhmet
1918 příspěvků 27.07.12 12:28

.

Příspěvek upraven 24.02.15 v 16:07

any2
246 příspěvků 27.07.12 12:40

Pokud se nepletu originály LV jsou šité z jednoho kusu kůže, takže z jedná strany jsou loga obráceně. Taky poznám některé typy, které LV vůbec nevyrábí. Jakákoliv chyba v propracování taky prozradí padělek, ale to už musíte vidět zblízka. Lacinou umělinu cítím na kilometry.
Kabelky LV se mi líbí, ale vím, že si nikdy žádnou nekoupím, první kamarádka, kterou bych potkala by předpokládám reagovala ve stylu: "Ta je dobrá, v jaký tržnici si to vyhrabala? ". :D

MP Monis
50 příspěvků 27.07.12 12:46

Zajímavá videa o rozpoznávání padělků má tato paní. Především ta o chanel kabelkách.
 http://www.youtube.com/watch?…

Já osobně na první pohled sleduji kování a materiál, už na tom se dá dost poznat. Neanalyzuju tak kabelky všem, jen u takových těch profláklých modelů, když stojím blízko. Přiznám se, že když vidím slečnu z dálky a nevypadá hned jako někdo, kdo na to má, automaticky si myslím, že není pravá.
Ta četnost padělků je v ČR totiž obrovská. Prošla jsem jedno odpoledne pardubickým nákupním centrem a za tu chvilku jsem napočítala asi 6 velmi nepovedených padělků LV. Některé slečny ve stylu odbarvené vlasy + solárko + neon růžová, další měly jako doplněk tepláky, igelitku a plastové tenisky. Nepátrám po tom, zda to bylo „ať je vidět, že na to zdánlivě mám“, nebo „tahle taška se mi prostě jenom líbí a netuším, co to je.“ Jenom vím, že to v mých očích úplně dehonestuje tyhle typy kabelek a já mít peníze na kabelku v této cenové relaci, koupím si něco úplně jiného. S kabelkou LV se mi prostě celkem nespravedlivě asociuje postoj „hlavně ať je to vidět,“ což bych si třeba nespojila s kabelkami např. od Hermes, Chanel, které se také hojně padělají. Prostě pocit.

Sekhmet
1918 příspěvků 27.07.12 12:48

.

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.07.12 12:54

@Sekhmet
Dražší padělek určitě na dálku nepoznám. A kdybych měla v ruce, nevím nevím.. Až si jednou budu kupovat drahou kabelku ( :-) ) tak to ale s logy nebude. Už ani nevím, jestli se mi to zprotivilo množstvím padělků, nebo jestli se mi loga nelíbily dřív… Ale zrovna třeba speedy se mi líbí moc, celá řada epi - tam bych si vybrala.
Jinak bych si teď přála kabelku Mulberry. A Chanel wallet on chain. A girl can dream:-)

Robena
1257 příspěvků 27.07.12 12:58
je to poměrně hluboká a sofistikovaná marketingová strategie, která funguje téměř stoprocentně. A proto LV, protože LV pozná i ten největší (bohatý) buran, který se v kabelkách jinak vůbec neorientuje.

Chtela jsem puvodne napsat, at si koupite jinou kabelku, ktera se vam libi, bez ohledu na znacku. Ze je tady i jiny aspekt, me jaksi nenapadlo a docela mi to dalo podnet k premysleni :-))
Pred par lety se mi dostaly do rukou anglicky psane noviny, kde byl clanek o fejcich, zminka i o Praze - v Parizske nejaky sikovny personal prodaval fejky ve znackovych obchodech.

lilijána
69 příspěvků 27.07.12 12:59

S mojím platem si originály nekupiúji ani je nezkoumám. Ale rozhodně bych si nekoupila žádnou napodobeninu. Přijde mi to jako, když si na čelo napíšete ceduli: Jsem bez peněz, ale snažím se aby to nebylo vidět. Radši se snažím koupit si něco v mojí cenové relaci, ale osobitého a originálního. Kabelky LV, myslím ty „fejky“, kterých je po českých ulicích a tržnicích miliony nesnáším. Ať už jsou original nebo ne. Je to jak uniforma.

Kalanka
707 příspěvků 27.07.12 13:01

Proč ta červená ramínka? U mě za tento výrok „brutálně blbá už od pohledu“. Nemám ráda laciné škatulkování. A pak možná za tohle: „musí být všem okamžitě jasné, že přišel NĚKDO“. Asi to tak ve vašem oboru je, možná i tohle je ten důvod, proč je mi váš obor tak nesympatický. Jinak fejk LV nepoznám, ale ani nezkoumám, nejsem fanynka tohohle okázalého luxusu.

MP Monis
50 příspěvků 27.07.12 13:01

Sekhmet: Já vám sice červené ramínko nedala a vím, co se snažíte říci. Myslím, že nepobuřují ani tak ty kabelky, jako ty vaše nešťastné formulace o lidech různé kategorie. Vím, že už tu není beztřídní společnost, ale ty kategorie jsou jak z temnějších částí Harry Pottera.

Sekhmet
1918 příspěvků 27.07.12 13:08

.

Robena
1257 příspěvků 27.07.12 13:10

Doplnky si clovek ma doprat ty nejdrazsi, jake jen muze, kam nejvys cenove dosahne. Pro mne je kabelka za tri tisice vrchol, takze jsem v teto „doplnkove“ kategorii a vubec se me to nedotyka, s ostatnim mym hodnocenim to souvisi jen okrajove.

alex_foster  27.07.12 13:11

@Sekhmet já vám červené ramínko dala za to bezdůvodné durdění. Nikdo vás neosočuje, abyste si drahé kabelky nekupovala- kupujte si, co chcete. Pokud opravdu chodíte takto oblékaná, tak u vás nikdo nebude očekávat, že nosíte na předloktí fake. Určité podezření by mohlo padnout v případě, že byste měla tu profláklou LV Speedy nebo kabelku v šílených barvách s tím typickým LV logem, jak je tak často vidět v brněnských ulicích a ve Vaňkovce. Podívala jsem se tu vaši Damier Azur a přestože podobné barvy vidím pořád někde, já osobně ji ani její padělek nikde neviděla. Kupte si ji, noste a věřte mi, že si nikdo nebude myslet, že by byla fake, pokud si k tomu nevezmete někde výše zmiňované tepláky a neodbarvíte se na platinovou.

albireo
27 příspěvků 27.07.12 13:13

Ja sa priznam, ze original LV od fake casto nepoznam. Faktom je, ze drahu kabelku, topanky, hodinky alebo okuliare si tu v Dansku casto kupuju slecny okolo 20.tky, bud za rodicovske peniaze alebo za vlastne, pripadne na dlh. Lebo im to pride cool. Takze ak clovek vidi odfarbenu slecnu, pripadne s vyraznym opalenim, kludne moze mat original LV/pricom vsak mozno zije v zdielanom byte s kamaratkou a ma problemy zaplatit ucty.
Povedala by som, ze je to otazka priorit: niekto ma potrebu investovat do dizajnovych znaciek, aj o jeho ked to jeho praca*postavenie nevyzaduje.OK,ak kvoli tomu neskonci na ulici.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 40 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit