Práce hostesky v McDonalds

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adeelka890  22.04.13 11:37
práce hostesky v McDonalds

Ahoj všem,

chci se zeptat - pracovaly jste někdy jako hosteska v McDonalds?

Kámoška tam teď pracuje a tak se ptám ze zvědavosti, co si z toho kdo „pamatujete“ nebo zda tam pracujete aktuálně :-)

Díky za postřehy

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

modny guru
280 příspěvků 22.04.13 11:48

Moja kamaratka tam pracovala tiez, na zaciatku od nej chceli, aby mesiac pracovala na skusku zadarmo, ze potom sa uvidi. Mesiac robila tie najhorsie prace, umyvala zachody, zvratky… A po mesiaci sa uz neozvali. Takze take mam skusenosti s McDonald-om. Tiez som citala knihu Pustny Kvet, kde autorka opisovala, ako tam vyuzivali nezakonnych pristahovalcov - tazka, praca, malo penazi, nemohli sa vsak stazovat, lebo tam boli ilegalne a tak by ich vyhostili. A inac, kamoska mi hovorila, ze sa nemohla zbavit toho McDonaldovskeho smradu, viete, co myslim, od prepaleneho oleja.

KlaudieS
1640 příspěvků 22.04.13 12:01

To je téma pro mě :D. Já tam mám brigádu, ne jako hosteska, protože neumím pracovat s dětmi, a tak o tento post nestojím. Jinak se to ale asi liší Mekáč od Mekáču, protože u nás se práce hostesky zase výrazně od práce ostatních neliší. Má na sobě růžovou košili a má dovolenou sukni a baleríny, protože do kuchyně ji nepošlou. Když dojde rodina s dětmi, má za povinnost donést mu balonek, nálepku nebo podobnou blbost a mile se na něj smát… Celkově víc si všímat lidí a taky asistovat na dětských oslavách. Co máme hostesky u nás, tak jsou se svojím postem spokojené, rozhodně je nikdo nenutí umývat záchody, mají vyšší plat než běžní zaměstnanci a vůbec, to co popisuje modniguru mi přijde jako hodně stará zkušenost. Tím nechci obhajovat práci v Meku, pořád je to práce naprd, ale jsou i horší…

Příspěvek upraven 22.04.13 v 23:02

modny guru
280 příspěvků 22.04.13 12:08

@KlaudieS
Asi som si poplietla pojmy, myslela som asi nieco ine ako hosteska, bola to asi daka upratovacka, aspon podla toho, ako ste opisala napln prace, tak to bolo nieco ine. Bolo to pred troma rokmi, dufam, ze uz taketo praktiky niesu aktualne.

KlaudieS
1640 příspěvků 22.04.13 12:17

.

Příspěvek upraven 22.04.13 v 23:02

modny guru
280 příspěvků 22.04.13 12:32

@KlaudieS
Tak to ju teda dobre podviedli, ale asi je to jej chyba, ze bola taka naivna. Nemyslim si, ze je to v McDonaldoch bezne, to som nechcela povedat, prepacte, ak to tak vyznelo:) Mozno ju vyuzil len nejaky podnikavec.

KlaudieS
1640 příspěvků 22.04.13 12:37

@modny guru Haha, mně se omlouvat nemusíte :D. Jen mě spíš děsí, že si někdo myslí, že já tam něco takové taky dělám. Ono i v takové práci je dobré mít ostré lokty a takové ty zakřiknuté neprůbojné typy si to tam docela „vyžerou“, Mekáč je ve většině případů jen přestupná stanice a pracují tam veskrze dost mladí a tak se tam i buduje „středoškolská hierarchie“.

Příspěvek upraven 22.04.13 v 22:54

modny guru
280 příspěvků 22.04.13 12:53

@KlaudieS
Nie, Vas by som si nedovolila podozrievat z niecoho takeho!:)Nesudim ludi, ked ich nepoznam. Moja antipatia k McDonaldu je sposobena tym, ze McDonald „vytesnuje“ rozumnu stravu, kazdy si povie, ze je to rychle, chutne, prakticke vdaka moznosti zastavit sa autom, objednat a ist prec, ved aj za soferovania sa da najest, naco taky luxus sadnut si a najest sa v klude. Miliony deti je obeznych, ale nie len kvoli McDonaldu, ale aj kvoli tomu, ze im to rodicia dovolia, podporuju ich v tom a sami tak jedia.
Prave ta hierarchia bol velky sok. Na nasej skole take nieco neexistuje, tam su ludia poskupinkovani podla nazorov, nefunguje tu delenie na roztlieskavacky, sportovcov, geniov, sprtov, a „nuly“ ako v americkych filmoch (vzdy mi boli najsympatickejsie prave tie nuly:). Praca v McDonalde je fakt len prechodna, ked si student, a potrebujes nieco naskrabat. Neposkytuje ani moznost postupu na vyssie pozicie, ani slusny plat.

KlaudieS
1640 příspěvků 22.04.13 13:05

@modny guru
To s těmi dětmi, to je hodně smutné, když se nějaký rodič rozčiluje, že máme pořád ty samé hračky, protože ony už všechny mají. To si potom uvědomím, kolikrát za týden to do toho dítěte cpou. Ale on je to marketing MC, právě k tomuto slouží ty hostesky. Tady máš balónek, nálepku, hračku, dítě si to zapamatuje, chce tam znovu a zůstane mu to do dospělosti.
No a co se týče té hierarchie, to by snad i na knížku vydalo.

Příspěvek upraven 22.04.13 v 22:55

modny guru
280 příspěvků 22.04.13 13:10

Ale vela deti tam drie, a nedostanu ani ziadne odmeny, ani vyssie miesto, no, ale to je asi v kazdej praci, ti najpriebojnejsi nieco ziskaju, tak je to teda aj v skole. Najlepsiu znamku dostane ten, kto sa najagresivnejsie hada s profesorom (vo vacsine pripadov staci spomenut ocka na pozicii) a nie ten, co nieco vie. Ale to je uz o niecom inom…

KlaudieS
1640 příspěvků 22.04.13 13:38

.

Kalanka
707 příspěvků 22.04.13 15:08

@KlaudieS Dik za informace, clovek si hned vazi dobreho bydla :) Vubec nechapu, jak si muzou dovolit zadat vas o nocni uklid bez naroku na financni odmenu… takova velka firma a tyhle praktiky? Hnus

modny guru
280 příspěvků 22.04.13 15:14

@KlaudieS
Ja som dlho bola ta poslusna, ale nic som za to nedostala, ked niekto robil problemy, zlizol si to, ale spolu s nim aj ostatni. Ked mam byt potrestana, tak si to predtym aspon uzijem, nie?

KlaudieS
1640 příspěvků 22.04.13 15:23

.

Příspěvek upraven 22.04.13 v 22:50

modny guru
280 příspěvků 22.04.13 15:39

Teraz budem maximalne OT, ale musim si ulavit:) Moja mama pracuje vo veterinarnom ustave (hygiena potravin), kde jej sefka dostane o 100 eur viac ako mama, cize 600 eur mesacne, pritom ma vysoku (je chemicka inzinierka), vyhrazaju sa jej, ze ked stiahne z trhu ich vyrobky, ublizia jej, a aj pri najmensej chybe ju mozu pohnat na sud a zavriet, alebo aspon napalit niekolko tisicovu pokutu. Ta pani ma pod sebou aspon 100 ludi, a to nieje ziadna hracka. Potom su tam veterinari, ktori sa povacsinou zvezu na ostatnych, len male percento je ich schopnych. Ich „nadanie“ spociva v tom tvarit sa, ze robia a manipulovat tych schopnejsich, casto krat naivnych. Jedna taka veterinarka za mamou chodi s kazdou somarinou, ona nevie vypocitat ani kolko je 30% Este ma stve, ked ludia v dochodkovom veku stale pracuju, a neuvolnia miesta mladym absolventom! Ked skoncim skolu, co budem robit? Pojdem na socialny urad ziadat davky? Alebo sa zamestnam v McDonalde? A co s mojim vzdelanim?
Trochu som sa rozculila a porusila svoju zasadu nehovorit na forach o politickych a ekonomickych veciach:) Dufam teda, ze kym dostudujem, veci sa obratia k lepsiemu.

KlaudieS
1640 příspěvků 22.04.13 15:45

@modny guru Já se lidem pracujícím v důchodovém věku zase vůbec nedivím. Vždyť z toho se nedá žít, oni za to nemůžou…

Kalanka
707 příspěvků 22.04.13 15:49

@modny guru Chapu, ze jste rozhorcena z nedostatku prac.mist, ale nevidim duvod proc vyhanet lidi v duchodovem veku z jejich pozic… To se mi vubec nelibi.

modny guru
280 příspěvků 22.04.13 15:53

@KlaudieS
Ja rozumiem, ale oni nieco maju, aspon ten dochodok, ale co mladi? Ja viem, je to nefer tak ci tak, je to chyba vlady, mala by zvysit dochodky, to je nepopieratelne. Ale mladych ludi to odradzuje, a potom sa nikto nemoze divit, ze odchadzaju do zahranicia, kde to maju tiez velmi tazke, ale ked prerazia, maju sa dobre. V zahranici vsak musia sakra makat, aby sa niekam vypracovali, od cudzinca chcu viac ako od domaceho. V Svajciarsku je to dokonca tak, ze cudzinca skoro nezamestnaju, ved preco by mali? Im sa viac oplati dat pracu svojmu. A myslim, ze Slovensko vela stratilo, ked vstupilo do EU, okrem toho, ze ho brzdil socializmus, keby tak nebolo, boli by sme uz niekde inde. A myslim, ze tak isto aj Cesko.

modny guru
280 příspěvků 22.04.13 15:55

@Kalanka
Potom je uz len riesenie zvysit pocet pracovnych pozicii, ale do toho sa nasa vlada az tak nehrnie. V podstate je skupina ludi, ktori z krizi tazia nemale prachy.

MP Janka
373 příspěvků 22.04.13 16:09
@KlaudieS píše:
@Kalanka Svou práci dělám jak nejplíp můžu, ale nic víc, co by taky čekali za ty peníze??? (pro brigádníka nástupní plat 50!!! hrubého!!! na hodinu)

50??? Tak to byla hodně krutá majitelka. Já před 5 lety nastupovala do franšízy Praha Hostivař-Flóra-Budějovická za 65 Kč, jako studentovi se mi nestrhávali daně ani pojištění, takže to relativně šlo.
Vzhledem k tomu, že jsem nebyla na restauraci s vlastní budovou, ale v OC, tak jsem se vyhla úklidům. Řekla bych, že brigáda v MC je dobrá zkušenost, ale člověk musí hodit svoji hlavu za hlavu a řídit se předpisy, Ano prosím, děkuji prosím. Po 8 hodinové směně jsem měla na tváři zamrzlý úsměv a ještě půl roku po tom, co jsme dala výpověď jsem měla potřebu, když jsem v obchodě platila, přát prodavačkám dobrou chuť.
Na Flóře se točily peníze hodně, vím, že za 4 hodinovou směnu jsem zvládla klidně 10 000

KlaudieS
1640 příspěvků 22.04.13 16:23

@MP Janka No já říkám, že když už nic, tak mě MC naučil kvalitní přetvářce. Na konci osmi či desetihodinovky mi už ti lidi lezou hrozně na nervy i s naprosto nevinnými dotazy, kolikrát mě bolí nohy, mám žízeň, hlad, chce se mi spát, doma mě čeká hromada učení, a já se furt směju jak měsíček na hnůj (to vždycky říkala moje babička) a jsem milá a sdílná a ochotná a přitom bych po nich nejradši skočila, ať se jdou proboha najíst domů :D. Další věc, co mě to rozhodně naučilo, je slušnost v jakémkoli zařízení, kde jsem já zákazníkem, pohled z druhé strany je prostě neocenitelný a kolikrát nadávám i svému doprovodu ať neříká toto a neotravuje s tímto apod., nemůžu si pomoct, příliš dobře vím, jak se cítí na druhé straně.

KajčaLiška
79 příspěvků 22.04.13 16:31

@MP Janka : Ono záleží, kde ta restaurace je. Já jsem pracovala v MCDonalds v menším městě asi tak před 8 lety, pamatuji si, že jsem měla 42 korun na hodinu a brigádníci, kteří se hlásili pouze na letní prázdniny, dostávali dokonce 38 kč/hod (čistého tedy, ale stejně…). Věřím, že v Praze byly i v té době výdělky o dost vyšší.

Alizon
1233 příspěvků 22.04.13 16:36
@KlaudieS píše:
@Kalanka problém je v tom, že jsou lidi, co jim na to přistoupí. Ona totiž na druhou stranu panuje v našem MC dost přátelská atmosféra, i když jak kdy a jak pro koho, já se pořád nemůžu odpoutat od podvědomí, které mi říká, že je to společnost, s jejímiž praktikami víceméně nesouhlasím a ve které si nemíním budovat kariéru, kterou beru prostě jako brigádu, kam se těším, že si pokecám s pár lidmi a která není call centrum (to je mnohem větší zlo).

No a o tom to je, MC je spolecnost, ktera z velke vetsiny za par korun zamestnava brigadniky, kteri to neresi a jsou radi ze nejakou praci sehnali.
Brigada u MC byla moje vubec prvni brigada, bylo mi necelych 17 a byla jsem rada ze jsem na leto neco jako neplnoleta sehnala.
Brala jsem tenkrat „zavratnych“ 24 kc na hodinu (pred 17 lety), jako brigada to bylo OK, ale nastalo bych tam pracovat nechtela. Dalsi rok uz jsem si nasla neco jineho.
A porad rikam, ze me tahle prvni zivotni pracovni zkusenost jen utvrdila v tom ze se radeji budu poradne ucit, abych jednou neskoncila nekde u hamburgeru:)

KlaudieS
1640 příspěvků 22.04.13 16:51

@Alizon Ono je i v tom „velkoměstě“ Brně problém sehnat brigádu, co můžu stoprocentně sloučit se školou :(.

Alizon
1233 příspěvků 22.04.13 17:05

@KlaudieS
Ja taky delala v Brne. V prvni MC co se tam tenkrat otevrel (myslim ze byl vubec prvni v republice) - takze velka slava.
Nevim jak je to s brigadami pro studenty ted. Za me jeste celkem byly, ale spis pro ty zletile. Ja byla v tech 16 nebo 17 za ten Mekac jeste rada.
Byla jsem tam jen v lete, pokud bych chtela i pre rok, je pravda ze to bylo taky jedno z mala mist, kde bych treba mohla jako SS delat jen o vikendech.
Ale jinak mi tam cela ta atmosfera prisla takova silene skrobena - americke pomery nasazene na ceskou realitu, docela buzerace. Muzu to srovnavat i s praci primo v USA (ne pro MC ale taky v restauraci) a v USA jsem se citila lepe. Cesti manazeri ty americka pravidla proste vysroubovali do uplnych absurdnosti. To je moje zkusenost, jinde to muze byt zase uplne jinak a hlavne ted po tolika letech.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit