Práce stylistů...

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rebecca Smile
137 příspěvků 29.06.12 13:26
Práce stylistů...

Je to často omílané téma. Kdo stylisty chválí a kdo naopak říká, že jsou zbyteční a nemají vkus… Co si o tom myslíte vy? Myslíte si, že stylistům skutečně chybí vkus, nebo mají jiný pohled na módu a trendy než většina populace? Považujete je za originální nebo za bláznivé exoty? Případně, máte nějakého oblíbeneho stylistu (tím nemyslím, že by zrovna vy jste práci stylisty vyžadovali, ale spíš jestli se vám nějaký líbí, jak obléká celebrity apod.) nebo jste se s prací stylisty setkali na vlastní kůži?

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 29.06.12 13:33

S stylistou jsem nikdy do styku nepřišla a podle toho, co vidím na netu, po tom ani netoužím. Ale z principu je neodsuzuji - pamatuji se na starý článek: Tyto ženy zkrásněly, kde byly světové hvězdy: BB, Lorenová a tak, na snímcích ze začátku kariéry, a pak v jejím rozkvětu. Někdo jim úspěšně změnil image a vytvořil z nich světové krásky. Dobrý stylista musí mít rentgenové oko, aby dokázal najít v ženě to jedinečné a okouzlující. Bohužel, bojím se, že kolem show byznisu se motá spousta parazitů, kteří vás spíš zmaškaří.

Rebecca Smile
137 příspěvků 29.06.12 13:38

Ano, v dnešní době spousta stylistů spíše kazí reputaci tomuto zaměstnání. Dříve se móda brala jako umění a dnes už je to spíše způsob, jak vydělat co nejvíce peněz jakým koliv způsobem.

volfish
905 příspěvků 29.06.12 13:41

Není stylista jako stylista, no. To co se prezentuje většinou v různých internetových proměnách je děs a hrůza. Na druhou stranu věřím, že určitě i v ČR jsou tací, kteří by mohli z fleku dělat prvotřídní mezinárodní kariéru.

Zoe
316 příspěvků 29.06.12 14:39

Doufám, že existuje dobrý stylista a čestný politik. Zatím jsem je nepotkala.

volfish
905 příspěvků 29.06.12 14:42
@Zoe píše:
Doufám, že existuje dobrý stylista a čestný politik. Zatím jsem je nepotkala.

To druhé je oxymoron.

Jiná Realita
13791 příspěvků 29.06.12 16:58

Většina stylistů (jejich práce), zejména českých, mi přijde úplně mimo.

Nicméně kdykoli „slintáte“ nad krásně oblečenou zahraniční hvězdou, nejen na červeném koberci, téměř vždy jde o práci stylisty (a vizážistky, hodně žen se naprosto neumí ani namalovat, typicky catherine zeta jones). odhadem 95 % slavných lidí nemá naprosto žádný vkus a pokud mohou, chodí v nějakých šílených pro ně pohodlných hadrech splývajících s davem.

Z českých osob a jejich stylistů se mi líbila spolupráce m. bagárové a jejího stylisty (mach?), ale už cca rok nesleduji, nevím žádné aktuality. bagárové jsem ale nikdy nikdy na žádné větší akci nemohla vytknout ani přezku u sandálku.

LaalaB
708 příspěvků 06.07.12 17:45

Já se na to dívám tak, že ve všech profesích jsou mistři a pak spousta neumětelů. Typická rada - s učesem se obratte na kadeřníka, ten ví nejlíp co a jak, když chcete cvičit, najdete si osobního trenéra, s financemi nejlíp poradí finanční poradce… Už jsem to vzdala. Než vždycky hledat toho správného odborníka (a ani osobní doporučení není zaruka uspěchu), dospěla jsem k názoru, že si stejně nejlíp poradím sama jak s účesem, tak s penezma. Samozřejmě nemluvím o oprave pračky a rekonstrukci kuchyně. Ovšem navrhnout si tu kuchyn od „odborníka“ z kuchynského studia, který v životě uvařil možná dvakrát vajíčka, nenechám. A se stylingem nápodobně.

Zoe
316 příspěvků 08.07.12 15:57

Několikrát jsem si na fotkách nebo ve zprávách ze společnosti všimla Anny Wintourové (myslím, že je šéfredaktorka Vogue a předobraz šéfky z knihy Ďábel nosí Pradu). Její styl se mi moc líbí. Stylistkou je asi sama sobě.
Z českého prostředí je šikovná Dagmar Březinová. Většina stylistů je pravděpodobně utajená jako šedá eminence - vždyť kdo z celebrit by dovolil, aby ho zastínila popularita stylisty/stylistky?

sarinka.v
423 příspěvků 09.07.12 21:10

Jedna z tech, co je skoro stejne znama jako hvezdy co obleka je Rachel Zoe, mam ji moc rada a je jistota ze jeji klienti jsou treba na Oscarech vzdy mezi nejlepe oblecenymi. Prace ceskych jak tu nekdo zminil Bagarovou, ta je vzdy pekna. Prace Vanka se mi libi - Svobodova a Mares s nim urcite posunuly svuj styl hodne daleko. Chrastkovi se podle me dari hlavne Kerndlova (asi nejcasteji v klipech)…

Sibyla
2639 příspěvků 10.07.12 09:38

V Mad Men je jedna překrásná žena - Megan. Vždycky se na ni dívám se závistí. No, a teď jsem narazila na její snímky od r. 2003 - a žasnu, jak se ta pěkná, ale tuctová holka dokázala rozvinout:
 http://www.stylelist.com/…1382572.html#…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit