Prach v šatně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Weerča
23 příspěvků 09.09.14 08:22
Prach v šatně

Dobrý den milé Pekelnice,
mohly byste mi poradit, jakým nábytkem vybavit šatnu?
Chtěla jsem jednoduchý otevřený systém (http://www.ikea.com/…s/S79927097/ ).
Ale spousta lidí mi říká, že se tam na oblečení bude prášit. Nejsem člověk co vytírá zem každý den ale jednou týdně určitě ano. Máte s tím některá zkušenost? Práší se vám ve skříni nějak závratně? A případně jaký jiný systém ukládání oblečení v šatně máte? Šatna bude velká 4,5 m na délku a 1,8 m na šířku, takže i z tohoto důvodu si moc uzavíratelné skříně neumím představit. Šatna nemá okno.
 Děkuji

Reakce:

sagiti
357 příspěvků 10.09.14 22:25

@Weerča Mám šatnu podobně velkou a v ní staré skříně Universal s nástavci. Vůbec se mi do těch skříní nechce pořád „lozit“,takže jsem to vyřešila ještě štendrem, na který věsím sezónní oblečení. Jak se před 14 dny ochladilo, tak se mi vůbec nechtělo v těch skříních hledat, protože i když je u stropu 100w žárovka, tak to není vůbec příjemné. Taky jsem uvažovala o podobném systému, jaký jste postovala, ale v těch skříních je prach, i když jsou zavřené, nechápu to. Přitom šatna nemá okno a prach vytírám a luxuji dvakrát do týdne v celém bytě. Takže jistě se bude lépe lovit a hledat v otevřeném systému, ale oblečení bude zaprášené. Leda část šatny mít otevřenou a zbytek skříně.

DanielaS
4599 příspěvků 11.09.14 10:22

On se prach generuje i z toho obleceni sameho, jak supinky kuze (hlavne kdyz se v te satne i prevlekate), tak textilni vlakna. Tomu se nevyhnete. V uzkem prostoru muzete zvazit zasunovaci dvere skrini.

andrejiinka
161 příspěvků 11.09.14 11:19

Mám šatnu, mám otevřený systém, ale že bych měla oblečení zaprášené, to ne… oblečení co se „nosí“ se tak nějak točí a hýbe, zbytek mám v krabicích a úložných koších (protože co si budem povídat, šatnu s výstavkou bot ala Carrie mít nejde, u nás polovinu šatny zabírá ne-oblečení + knihy, co se jinam nevejdou) Jestli se prachu nějak extra děsíte, zkuste zasunovací dveře, ale stejně je (podle mých zkušeností) budete mít otevřené:))))

HanulkaUH
100 příspěvků 11.09.14 11:29

Toto téma vítám, protože taky budeme mít otevřenou šatnu - místnost a uvažujeme jen o regálech. V podnájmu jsme měli pouze police a že by bylo oblečení nějak zaprášené, to si nepamatuju. Teď máme velkou šatní skříň a vadí mi, že část věcí mám v jedné třetině, část v jiné a tak neustále šoupám dveřmi a tím pádem je to i dost nepřehledné.
U nás mám spíš mám obavy z toho, že šatna sousedí s koupelnou a mám trochu strach z vlhkosti…

vlm
2553 příspěvků 11.09.14 11:45

Plánuju do šatny 1,20×3,police a tyče na oblečení, celý prostor se zavře zasouvacími dveřmi. Mimo šatny budou v předsíni vestavěné skříně, tam se předpokládám vejdou všechny naše kabáty, bundy a boty, tašky a kabelky..takže už žádné skříně :-D co se prachu týká doufám, že to nebude nějak dramatické…

alter ego
904 příspěvků 11.09.14 11:52

Mam velkou šatnu - samostatnou mistnost s podobnym systémem jako ten z IKEA v úvodním příspěvku a nemam pocit ze by se mi v ni nějak moc prasilo. Prave kvůli bordelu teda do šatny nedávám kabáty a boty kromě nesezonich ocistenych a vkrabicích nebo „oblekových vacich“. A další věc, je dobré když nejsou šuplíky až na zem ale jsou dole na nožičkách, líp se pak stírá prach (stirám normálně při úklidu jednou za týden). Ještě poradim nahoře tak kam bezne nedosahnete si dat uzavřené police a hlavně dost prostoru na raminka, já mam na raminkach skoro všechno kromě prádla, obleceni se psem a na domu, no a hromádky dzinu. Jo a ještě je praktické mít v šatně rovnou i všechny doplňky. A jestli se vejde tak i nemého sluhu, židli a kos na prádlo (druhy mam v koupelně). Jo a nepouštět tam manžela jinak bude mít řeči o hromadě hader když je uvidí hezky všechny srovnané. ;-)

Weerča
23 příspěvků 11.09.14 12:41

Právě z důvodu šířky šatny (jen 1,8m) nechci dávat do skříní dveře, ať klasické otvírání nebo posuvné, mám z toho pak pocit, že ty skříně na mě „padají“. Šatny bude společná i pro partnera a tak musím počítat i s jeho spoustou košil. Převážně v šatně budou ramínka a jen málo polic na rifle, nějaká trička a samozřejmě na spodní prádlo. Pro doplňky (jelikož jich mám opravdu dost) už mám namyšleno na jedné straně šatny našroubování háčků přímo do zdi, na které se doplňky zavěsí. Šatna nemá okno tak by bižuterie neměla moc trpět a i pro šátky mám namyšlenou tyč s kroužky pro jednoduché upevnění. Boty v šatně mívat nebudeme, jelikož je to v prvním patře domu, tak mi přijde nehygienické je tam mít. Navíc velký botník bude v předsíni. Děkuji za připomínku pro koš na prádlo. S tím jsem zapomněla počítat.

Josefka
346 příspěvků 12.09.14 11:40

Také musím mít v plánované šatně otevřenější prostor ale část budu řešit jako skříň bez dveří. Z 1/3 však posunovací dveře budou, pravděpodobně zrcadlové, aby prostor více opticky zvětšily. Tyhle dveře pak mohu posunout dle potřeby a momentální nálady na kteroukoli část (kolejnice po celé délce). Prakticky to bude asi zrovna ta část, kde bude oblečení nejhůř poskládané :-D

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit