Prací prášky/gely a aviváže

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Superstar
67 příspěvků 25.07.12 11:59
Prací prášky/gely a aviváže

Zdravím vás,

zajímalo by mně, jaký je váš nejoblíbenější prací prostředek či aviváž?
Já jsem používala Persil color gel, ale připadal mi až moc tekutý-řídký. Teď mám Perwoll na barevné i bílé prádlo. Musím říct, že ten na bílé prádlo na oblečení hezky voní i několik dní po vyprání. Aviváž nepoužívám, protože ty koupené v ČR na prádle skoro vůbec necítím. Leda tak hned po vyprání, když věším prádlo. Často se doslýchám, že prací prášky/gely a aviváže jsou v zahraničí(západní trh) kvalitnější. Máte s tím někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

Letefa
716 příspěvků 25.07.12 12:17

@Superstar Nevím co je na tom pravdy. Vybavila se mi teď scénka z vyprávěj, kde rodinka dostala zápaďácký prací prášek se zelenými mikrogranulemi a celou várku vyhodili, protože si mysleli, že je to plesnivé :-)

Zpět k tématu. Shodou okolností jsem teď viděla vyhodnocení D-Testu na prací prášky a nejlépe vyšla privátní značka DM drogerie Denk Mit. V závěsu za ním Ariel, který používáme teď. Ten DM ale hodlám vyzkoušet, obecně mi přijde, že nemají špatné zboží.

Edit: pro doplnění přidávám, že kritéria hodnocení byla: účinnost praní a pak míra inkrustace tomu myslím říkali (tzn. nakolik se prášek drží ve tkanině).

Příspěvek upraven 25.07.12 v 12:24

Mylady2
12409 příspěvků 25.07.12 12:21

Zdravím… já si tyhle věci kupuju v DE. Aviváž nepoužívám… Vadí mi když jde cítit a hlavně na ni mám alergii.
Pokud jde o konkrétní značky tak kupuju - ariel, perwool a Lenor vetšinou. Nijak významně tomu nerozumím:-) ale na bílé prádlo zásadně používám prášek na ostatní jen gely:-) a rozlišuji gel na černé prádlo a na barevné a na jemné a tak:-)

Superstar
67 příspěvků 25.07.12 12:27
@Letefa píše:
Shodou okolností jsem teď viděla vyhodnocení D-Testu na prací prášky a nejlépe vyšla privátní značka DM drogerie Denk Mit. V závěsu za ním Ariel, který používáme teď. Ten DM ale hodlám vyzkoušet, obecně mi přijde, že nemají špatné zboží.
Dík za tip.Ten určitě vyzkouším.Já do DM chodím ráda, vždycky tam objevím něco zajímavého.
@Mylady2 píše:ale na bílé prádlo zásadně používám prášek na ostatní jen gely:-) a rozlišuji gel na černé prádlo a na barevné a na jemné a tak:-)

Já jsem taky slyšela, že na bílé prádlo je lepší užít prášek. Kdysi jsem používala jenom prášky, ale na barevném oblečení se to ne vždy dobře rozpustilo a nechávalo to bílé fleky…

Mylady2
12409 příspěvků 25.07.12 12:39

@Superstar Jj na barevné užívám též gely, ale na to bílé ne:-) hlavně na prádlo teda…(muže prádlo)

Atinka
254 příspěvků 25.07.12 13:41

Najnovsie pouzivam persil tablety, gely a vankusiky na pranie som prestala davat uplne plesnela smrdela z toho pracka a vratila som sa k praskom, avivaz skoro vzdy silan

PavlinkaK
96 příspěvků 25.07.12 14:04

Začala jsem používat tekutý Ariel a jsem s ním moc spokojená. Na jemné prádlo mám tekutý prášek z DM.

Lola  25.07.12 15:58

Prášky Ariel a Persil, ruční praní jemného prádla Woolite. Co se aviváží týče, bezkonkurenčně nejlepší zkušenost mám s málo známou českou značkou DEDRA. Na prádle vydrží vonět velmi, velmi dlouho.

Tleilaxan
241 příspěvků 26.07.12 15:57

S mamkou nakupujeme prášky i gely jen v zahraničí, rozdíl je opravdu znatelný. Kamarádka, která pracuje ve firmě s drogerií mi potvrdila, že každý stát může mít jinou formuli (její slova) na složení prášků a gelů na praní.

anja.1
268 příspěvků 28.07.12 17:00

Na základě zmiňovaného testu, jsem prášek Denk mit zkusila a byla jsem velmi mile překvapená. Dokonale vypral, cena příjemná a dokonce se neozvala ani moje lehce alergická kůže. Před tím jsem používala tekutý Ariel.
A propos, také máte některá z Vás negativní zkušenost s Persilem? Bez ohledu na pračku a tvrdost vody, mi přišlo všechno světlé oblečení takové zaprané a šedé…

Argento
9 příspěvků 28.07.12 19:17

Já taky musím potvrdit, že prací prášky ze zahraničí perou líp, opravdu to máme s mámou lety prověřené. Co se týče aviváže, už dlouho si v Německu kupuju Softlan a jsem sním maximálně spokojená (nejvíc mi voní ten modrý), vydrží vonět opravdu dlouho.

Ver
53 příspěvků 29.07.12 20:44

@Anja: S Persilem mám zkušenosti dost špatné (a to hlavně s práškovým). Máme vodu středně tvrdou (takže bych řekla jako většina) a prostě odmítá pořádně prát a kolikrát i pořádně se rozpustit. A prádlo je jak říkáte „zašedlé“. Obecně jsem byla z něho opravdu zklamaná, to si raději opravdu kupuji ten prášek z DM.

666mahu
1490 příspěvků 30.07.12 15:44

Léta používám výhradně Persil, a to pouze prášek jak na bílé, tak na barevné prádlo, poslední roky ten pro děti/miminka. Jsem s ním spokojená, vždy dobře pere, bílé prádlo je bílé, barevné se mi nezdá, že by rychle bledlo, takže nemám důvod měnit ani si vozit jiný prostředek ze zahraničí. Nevím, zda má voda (pražská) či pračka (stále dokola AEG nejvyšší řady) na praní vliv. Calgon/it do pračky jsem nikdy nepoužívala, zdá se mi předražený a zbytečný.
Jemné věci - svetry, hedvábí, některé prádlo peru v doporučeném šampónu většinou v ruce.
V zahraničí si občas koupím spíš tekutý prostředek na jemné prádlo, prostředek na mytí nádobí a něco na vytírání, a to především kvůli parfemaci výrobků. Mám ráda mírnou vůni na prádle, tak aby nepřetloukala moje parfémy a saponáty s květinovými vůněmi, výběr za hranicemi se mi líbí víc.

Moir
1800 příspěvků 30.07.12 15:53

Používám převážně prací gely Denk Mint, aviváž používám velmi sporadicky, v podstatě jen na svetry, na nic jiného mi nesmí, je to svinstvo, které může za většinu kožních problémů, navíc mi vždy dá hrozně práce vybrat co nejméně vonící, nemám ráda výrazné vůně.

Pavel
106 příspěvků 31.07.12 19:24

Já jsem se rovněž zařídil podle dTestu. Nejenom, že prášek na bílé prádlo DM perfektně pere, ale hlavně je cca 2× levnější, než srovnatelně kvalitní produkty protože se ho používá malá dávka. Takže v tomto směru není co řešit.

Neznáte někdo podobný spolehlivě provedený test prášků na barevné prádlo? Používám tedy Persil nebo Ariel. Gely jsem používal cca rok, ale prádlo nebylo dostatečně vyprané, mastné fleky třeba gely nevyperou vůbec. Možná pro ty, co nosí všechno oblečení vždy jen 1 den, budou gely stačit.

Pavel
106 příspěvků 31.07.12 19:25

A aviváž používám jen když peru ponožky, a to aby se snadněji nazouvaly. Jinak mám radši vůni prášku.

continuity
5851 příspěvků 31.07.12 21:50

Musim ten prasek z DM zkusit, skoda, ze mam DM docela z ruky (za to blby Schleker je tady hned 3×). jsem docela zvedava, jak si poradi s oblecenim mych deti - momentalne mam v pracce doukombo persil extra a ten odstranovac skvrn od Arielu na 95C, co nese jakestakes vysledky. akorat to z financnich a ekologickych duvodu nedelam moc casto.

jinak beznou barevnou spinu aktualne peru v Dreftu, je o neco malo lepsi nez perwol. persil mam taky, ale neba mne resit, jestli se mi do pracky nezamotalo neco z hedvabi, nebo vlny - oboji v nasi domacnosti s hojnym vyskytem.

avivaz prakticky nepouzivam, snad jenom na rucniky. mam tam lahev ty vhodny i pro mimina, jinak mi to smrdi.

Olinka
2582 příspěvků 02.08.12 18:32

Mně taťka nosí Ariel, ale používám ho většinou na bílé prádlo, ručníky a takové věci. Na černé, barevné (většinou) a vlnu mám tekutý Perwoll, hlavně ten na vlnu mi opravdu nádherně voní. Je pravda, že špinavé věci většinou nemám a trika peru po dni, kalhoty a sukně po pár dnech, na 30°C a 30 minut a bohatě to stačí.

Dřív mi ale právala babička (neměla jsem pračku) a ta prádlo vždycky máčela asi na půl dne a pak teprv prala… Nejen na černých, ale i na barevných věcech mi zůstaly vyžrané fleky bez barvy. Jsem fakt ráda, že si už můžu prát sama a vše korigovat, protože jsem si připadala fakt nevděčně, když jsem jí říkala, že mám trička na vyhození:-(

zizi68
100 příspěvků 02.08.12 20:08

V D-testech v prášcích vedl Ariel (Persil nechával zbytky na tkaninách) a v gelech naopak Persil pral lépe. Ale to je tak před 3 lety. (Ještě tam byl jeden pro mě neznámej). Teď to ale bylo podobný, jen na prvním místě ten z DMka. Chceme vyzkoušet. Persil na třetím zase hlavně kvůli těm zbytkům na vláknech. Teda jestli si to doře pamatuju. Teď mám Aril z Německa. Pere dobře, nedokážu ale posoudit jestli líp. Ale ta vůně je neuvěřitelná. A na prádle docela drží.

helium
34 příspěvků 30.05.13 08:19

Já používám prací gel od DM a jsem s ním vážně moc spokojená. Používala jsem i jejich prášek, skvěle se rozpouští a přijde mi, že i pere velmi dobře, ale ten gel je určený i pro funkční prádlo, tak aspoň tyhle kusy nemusím prát zvlášť. Aviváž používám taky jejich, protože narozdíl od jiných nevoní, stačí jí jen trochu a prádlo (zvlášť ručníky) je pak hezky měkké. V té jejich řadě je i odstraňovač skvrn ve spreji, ten je taky fajn, čistím s ním hlavně fleky po kočičím blití na koberci. Na fleky od krve se mi osvědčilo žlučové mýdlo a pokud jsou na oblečení mastné skvrny, naleju na to před praním trochu jaru.

Gräfin
2634 příspěvků 30.05.13 08:32

Jsem spokojená s denk mit, aviváž nepoužívám skoro vůbec, vadí mi, že se ta vůně smíchá s parfémem.

vy co používáte aviváž, která dlouho voní, nevadí vám to?

MP Markys
136 příspěvků 30.05.13 09:45
Na jemné prádlo

Z DE jsem si dovezla prášek na ruční praní Coral - na vlnu a hedvábí.
Perwoll ho nahrazuje jen z části. Jinak z gelů na barevné prádlo se mi vůbec neosvědčil Woolite ( účinek jako voda ). Bohužel nemohu používat prášek, protože se mi zanáší odtokový otvor ve vaně plnidlem. Ariel z Německa je opravdu lepší :
gel je hustší a koncentrovanější, vůně není agresívní, ale voní jemně a trvale.
Náš nový přípravek na skvrny Ariel mi nepřijde dost účinný, s běžnými skvrnami ( rajčata, krev, čokoláda ) si moc neporadí.

Moir
1800 příspěvků 30.05.13 09:57

Používám Denk Mint prací gely a nějaký Tide, asi, a používám sotva 1/4 doporučeného množství a vždycky to stačilo, aviváž doma mám, ale jen kvůli svetrům a několika šatům, které jinak šíleně lepí, je to svinstvo, které ničí prádlo a je agresivní vůči pokožce (a naprosto zbytečné, to jen reklamy přesvědčily část obyvatelstva, že se bez toho neobejdou, protože to přece silanizuje, heboučké prádlo, voňavé prádlo, na mne je prádlo přeparfemované i s použitím obyčejného prášku na praní)

Ledvedka  30.05.13 15:23

@am.kol melete nesmysly. To jak bude produkt vyroben nesouvisí s tím, zda na něj bude v budoucnu akce. Projděte si co znamená marže obchodníka, sleva, akce a výrobní cena. Příspěvky typu Tady v Čechách je všechno horší než jinde…napříč všemi diskuzemi, mě začínají fakt štvát. Jeďte někdy za hranice na ten lepší západ a kupte si tam např. Ariel a kupte si ho tady, je to úplně stejný. Rozdíly jsou v ceně a množství ne ve složení.

Konvalinka
244 příspěvků 30.05.13 21:23

@Gräfin Aviváž taky vůbec nepoužívám, dosud jsem nepochopila, k čemu je dobrá. Teda používám ji, ale pouze na mytí plovoucí podlahy.
Na praní mám už léta Ariel, zdál se mi být tenkrát nejlepší, ale už by to chtělo otestovat zase něco jiného. Časy se mění a kvalita zboží taktéž.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit