Pracovní pohovory a rovnátka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sedaj
15 příspěvků 12.03.14 22:35
Pracovní pohovory a rovnátka

V květnu jsem se po MD měla vracet zpět do zaměstnání, ale dnes mi bylo oznámeno, že pro nadbytečnost dostanu výpověď. Za týden mi mají nasadit fixní rovnátka (věk 36 let) a já teď řeším, jak to bude působit na případného zaměstnavatele při vstupních pohovorech. Pozici budu hledat opět ve středním managementu. Přeci jen dá člověk dost na první dojem. A tak zvažuji, že lepení rovnátek odložím.. Jenže zaměstnání mohu hledat i měsíce, rok.. A tak se ptám, jakým dojmem na Vás působí dospělý člověk (kolem 40 let) s rovnátky?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Karja
4767 příspěvků 12.03.14 22:37

@sedaj Na mě uplně normálně, pokud si teda nedá zámečky s barevnými gumičkami:). Naopak to může být Vaše výhoda - snadná zapamatovatel­nost:).

tinkywinky
119 příspěvků 12.03.14 22:39

Na mě to působí dojmem, že dotyčný si sebe váží a dělá něco pro sebe. Na pohovorech, kde jsem takové uchazeče měla, to na mě vždy působilo pozitivně.

Gräfin
2634 příspěvků 12.03.14 22:40

Jediné mínus mohou být špatně vyčištěné zbytky jídla.

Kristyanna
28 příspěvků 12.03.14 22:45

Na mě to působí taky vyloženě pozitivně, vypovídá to o člověku, že mu na sobě záleží a nebojí se něco vydržet pro lepší vzhled. A jak zmínila Karja, budete lépe zapamatovatelná a to se počítá!

sedaj
15 příspěvků 12.03.14 22:45

@tinkywinky Já jsem měla stejný názor, je to i signál, že člověk o sebe dbá. Má cesta k rovnátkům byla trnitá a teď po dvou letech různých zákroků je mohu mít. Ale dost mě mate reakce manžela, který to nechápe, vidí v tom jen vyhozené peníze a dle něj jsem na rovnátka už stará. Chci je nejen z estetických důvodů, ale i zdravotních.

Barbuchaa
211 příspěvků 12.03.14 22:47

Známá měla fixní keramická rovnátka a ty skoro nebyly vidět, rozhodně nepřitahovaly na pusu pozornost. Netuším, jak to vychází finančně oproti těm klasickým, ale co zauvažovat i nad nimi?

sedaj
15 příspěvků 12.03.14 22:52

@Barbuchaa Já jsem také chtěla keramická, ale ta mohu mít jen na horním patře a tam si je také nechám dát. Bohužel mám ale celkem dlouhý horní ret a při mluvení jsou mi vidět spíše spodní zuby, ale tam vzhledem k velké křivosti ortodontista doporučuje kovová rovnátka. Rozdíl ve financích je mezi těmito variantami celkem značný.

ajujuška
422 příspěvků 12.03.14 23:05

V jednej sérii SEXu v MESTE, mala fixný strojček MIRANDA. Bolo to úplne v pohode. Určite by som to neodkladala, pretože pohľad na krivý chrup je oveľa horší.

Karin
3401 příspěvků 13.03.14 01:10

Můj muž taky chodil na pohovory s rovnátky (klasické zámečky, ale gumičky ve střízlivé barvě) a byl velmi úspěšný. Na rovnátka se kouká líp než na křivé zuby. A rovnátka = člověk o sebe dbá, nechce mít křivé zuby.
Dnes to není žádný společenský handicap, vzpomněla jsem si třeba na našeho současného premiéra, ten se taky netajil rovnátky, troufám si tvrdit, že na jeho (ne)úspěších se toto zařízení nikterak nepodepsalo :D S rovnátky se veřejně a bez ostychu ukazovaly i celebrity (ono to snad ani jinak nejde, pokud to máte nosit nepřetržitě x let) - Madonna (i její dcerka), Katy Perry, Nicolas Cage, Tom Cruise, Faye Dunaway… z našich třeba Verešová…
Je to běžná věc.

Brandejska
1 příspěvek 13.03.14 08:11

Rovnátka doporučuji. Měla jsem je taky až později (až po vysoké) a výsledek stojí rozhodně za to. Já jsem až po sundání rovnátek (měla jsem poctivé 2 roky) viděla, jak moc byly zuby křivé. Teď mě do oka praští naopak evidentně křivé zuby, než rovnátka… Zvažte keramické zámečky na nejvíce viditelné zuby (já je měla jen na 6 zubech horní řady, nebyly při hovoru skoro vidět a cenový rozdíl nebyl nijak závratný).
K pohovoru ani pak v práci podle mě rovnátka obecně nevadí. Jen je třeba počítat s tím, že prvních několik dní (a pak občas během léčby, podle přitahování drátků) si na ně musíte Vy i ústa zvyknout - já neměla protíže s mluvením, ale měla jsem nepříjemný pocit, že víc sliním; na bolest jsem si vzala první den prášek, pak už nebylo potřeba. Během několika dní se vše ustálí a budete mluvit úplně v pohodě (a bez prskání :-) ).
Tak hodně úspěchů u pohovorů.

Zebra33
2038 příspěvků 13.03.14 12:55

Ja mela zamecky takove pruhledne plastove a na ne jsem si mohla vybrat barvu gumicek, co pridrzuji ten dratek. Existovaly i gumicky bezbarve. Jinak jak psal nekdo vys urcite pred pohovorem zkontrolujte, ze mate zuby dobre vycistene. Pro pripad, ze by se vam od rovnatek delaly afty (s temi se taky dost blbe mluvi) doporucuji gel od URGO.

sedaj
15 příspěvků 13.03.14 13:14

@Zebra33 Děkuji za rádu, gel vyzkouším, afty mám často i bez rovnátek (zrovna teď)a někdy mi skutečně hodně znepříjemňují ži­vot.

Muschi  13.03.14 13:25

Gumičky si nedávejte průhledné nebo bílé, rychle se od potravin zbarví, stačí jedna červená paprika a je vymalováno, nejdou vyčistit ani vybělit a musíte čekat do výměny. Doporučila bych bledě modré. A hodně zuby čistěte, protože lepidlo se časem taky zabarvuje, ale ne tak rychle.

Muschi  13.03.14 13:29

Jo a na ty afty a odřeniny na začátku, prodávají voska na rovnátka. Uděláte kuličku namáčknete na zámeček a pohoda, s tím bych ale na pohovor nechodila, je to lepší třeba na noc aby se mohly tváře v klidu regenerovat.

Zebra33
2038 příspěvků 13.03.14 13:47

@Muschi - s tim zabarvovanim by me zajimal nazor ostatnich, protoze mne se treba nic nezabarvovalo (muzu posoudit jen ty pruhledne plastove zamecky a lepidlo - gumicky jsem mela barevne). Ten vosk mi nijak zvlast nepomahal, protoze mi vzdycky drzel jenom chvili a pak postupne odpadal. Co mi celkem pomahalo byla kosmeticka vazelina - na prst a objet tim prstem ty rovnatka a prilehajici casti dutiny ustni zevnitr. Nevim, jak moc je nebo neni kosmeticka vazelina pri poziti zdravi skodliva, ale nikdy mi po tom nic nebylo a ucinek mi za to riziko stal:).

Muschi  13.03.14 14:06

Příspěvek upraven 06.11.14 v 18:34

bubinku
47 příspěvků 13.03.14 15:05

Neváhejte a běžte do toho! Měla jsem rovnátka také při pracovním pohovoru (celkem čerstvě) a nikdo v tom žádný problém neviděl (práci jsem dostala). Měla jsem na horních zubech ty klasické zvenku s modrými gumičkami a na spodních lingvální (ty, co jsou zevnitř zubů).

kudka
77 příspěvků 13.03.14 17:32

@Zebra33 zabarvování gumiček potvrzuji, měla jsem průhledné a ty po chvilce chytily takový žlutý nádech a vypadaly špinavě (i když jsem si zuby samozřejmě po každém jídle čistila)

catherinne
12496 příspěvků 13.03.14 17:42

Běžte do toho. Taky jsem je měla přd 40 a reakce jen dobré. Je vidět, že se o sebe člověk stará. Horní i dolní zámečky jsem měla keramické, problém žádný, gumičky taky doporučuji barevné. Bílé byly po pár dnech nažloutlé a vypadalo to hrozně. Mně se osvědčily růžové nebo světle fialkové, ty po pár dnech malinko vybledly, a vypadaly dobře. Tu růžovou máte v puse přirozeně, rty, jazyk, dásně, takže se to krásně ztratilo.
Manžel se jen bojí, aby jste se s krásnými zuby nelíbila jiným chlapům, znáte to. Na to nekoukejte. Já pak šla na operaci s posunem čelistí, to bylo taky řečí :-)

Karja
4767 příspěvků 13.03.14 18:57

Položím fakt hloupou otázku, nicméně já to nevím, tak se zeptám. Vy co jste nosily či nosíte teď rovnátka v dospělém věku, tak jste ty zuby měly trochu křivé vždycky a řešíte to až teď nebo se zuby dokážou najednou zkřivit ( když nepočítám vliv moudráků na ně) i třeba v těch třiceti?

Třeba mé zuby taky nejsou to co bývaly, ale nedokážu posoudit do jaké míry je to pravda či do jaké jen moje sugesce:).

Muschi  14.03.14 08:44

Příspěvek upraven 06.11.14 v 18:34

Alizon
1233 příspěvků 17.03.14 15:43

Pusobi na me uplne normalne. Pokud s tim nemate sama nejaky problem - bude vas to silene znervoznovat, budete si pripadat trapne - coz by vas pohovor mohlo negativne poznamenat - tak si je nechte dat.
Jinak konkretni priklad - kolegyne (zhruba ve vasem veku) ted s rovnatky prisla do prace - pusobilo to na me naopak velice dobre, ze se s tim snazi neco delat.

zlatahouba
142 příspěvků 17.03.14 17:07

@sedaj Já si nechala rovnátka nasadit ve 41 letech, zuby se docela srovnaly. Reakce byly různé, někdo měl přihlouplé poznámky, někdo si toho ani nevšiml. Určitě do toho jděte, na výsledku pohovoru nemají rovnátka v ústech žágný vliv. S rovnátky si trochu potrpíte, při utahování to trochu bolí, po každém jídle čistit zuby, ale výsledek bude stát za to, určitě se budete cítit líp s rovnými zuby, držím palce a nebojte se s rovnátky smát, dnes je má kdekdo :-)

Ejmyk
70 příspěvků 17.03.14 22:24

Já jsem měla rovnátka od 14 do 17 a jsem za to ráda. Měla jsem klasické kovové zàmečky a nejvíc se mi osvědčily stříbrné gumičky, poněvadž byly prakticky totožné barvy jako zámečky a nebyly tak vidět. Barevné jsem nechtěla žàdné, protože jsem nechtěla na rovnátka upozorňovat víc než bylo nutné.
Každopádně jděte do nich, nebudete litovat ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit