Praní a žehlení

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TýnaR
1 příspěvek 03.12.15 18:06
Praní a žehlení

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom s praním, žehlením a tak obecně s údržbou prádla? :) Nemáte nějaké rady/tipy, jak si z toho udělat koníček? Ohromně mě to nudí, navíc, když všude lítá malej a nemůžu se mu věnovat. Někdy si říkám, že bych ocenila službu, která se o všechny tyhle problémy postará… :-/ co vy na to?

Reakce:

Giulietta  03.12.15 18:15
@TýnaR píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom s praním, žehlením a tak obecně s údržbou prádla? :) Nemáte nějaké rady/tipy, jak si z toho udělat koníček? Ohromně mě to nudí, navíc, když všude lítá malej a nemůžu se mu věnovat. Někdy si říkám, že bych ocenila službu, která se o všechny tyhle problémy postará… :-/ co vy na to?

Pre Kristové rany prečo nedáte prádlo do čistiarne a nevěnujete sa decku? Fakt si chcete zo žehlenia urobiť koníček? Najmite si pomocnicu v domácnosti a věnujte sa dieťaťu.

tak Betty
153 příspěvků 03.12.15 18:26

Na takovou prkotinu jste potřebovala založit nové téma?

vlm
2598 příspěvků 03.12.15 18:33
@TýnaR píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom s praním, žehlením a tak obecně s údržbou prádla? :) Nemáte nějaké rady/tipy, jak si z toho udělat koníček? Ohromně mě to nudí, navíc, když všude lítá malej a nemůžu se mu věnovat. Někdy si říkám, že bych ocenila službu, která se o všechny tyhle problémy postará… :-/ co vy na to?

Ahoj holko…Pere pračka a u žehlení koukám na film…nebo ho dejte do čistírny, prádelny…viz @Giulietta

cerruti
434 příspěvků 03.12.15 18:36

@TýnaR alebo vypnite počítač a venujte sa upratovaniu alebo decku! alebo si myslite, že my z pekla Vam budeme pomáhať pri upratovani?

SweetPotato  03.12.15 18:57

Holky vydržte, třeba se tu brzy objeví link na nějakou úžasnou úklidovou službu!

Giulietta  03.12.15 19:05

@SweetPotato Ja chcem jeho!

SweetPotato  03.12.15 19:08

@Giulietta Šmajrá, dyť se spálí!

SweetPotato  03.12.15 19:08

@Giulietta Šmajrá, dyť se spálí!

Giulietta  03.12.15 19:09

@SweetPotato Len mu to trošku upraví porast. :-D

lanete
90 příspěvků 03.12.15 23:44

Žehlení u filmu je relax… jen děcka to musí pochopit!

Réza4  04.12.15 07:48

Nesnáším žehlení, a proto prostě nežehlím. Prádlo pověsím rovně a pak rovnou skládám, žehlím pouze párkrát do roka pánskou košili a svoje šaty.

Lála_druhá
357 příspěvků 04.12.15 09:09
@Réza4 píše:
Nesnáším žehlení, a proto prostě nežehlím. Prádlo pověsím rovně a pak rovnou skládám, žehlím pouze párkrát do roka pánskou košili a svoje šaty.

Mám to stejně, ještě lepší je použít sušičku. Z ní se musí žehlit fakt máloco.
Nebyla tato diskuse už tady někde někdy? Se mi zdá, že už jsem to tu psala…

Réza4  04.12.15 09:19

@Lála_druhá Jé, sušičku závidím. Bydlím v garsonce a tam se vážně nevejde, ale musí to být fajn usušit v pohodě prádlo, i když je venku vlhkost 100 %. Navíc jsem slyšela, že je prádlo měkčí, což by se hodilo, téměř nepoužívám aviváž kvůli ekzémům.

xyz
1624 příspěvků 06.12.15 10:22
@Giulietta píše:
@SweetPotato Ja chcem jeho!

Já ne, má divné slipy. ;-)

vlm
2598 příspěvků 06.12.15 10:26

@xyz to je,,fotoshop,, :-D

jedrilica
576 příspěvků 07.12.15 02:13

@vlm My tomu teda u nás říkáme úplně jinak, ale člověk se učí celý život :-)

chekotay
410 příspěvků 12.12.15 22:05

Když jsem byl malý a bolševik šel od válu, na televisní obrazovky vtrhl teleshopping a v jednom z prvních klipů běžela reklama na napařovací žehličku, kdy stačí žehlené prádlo jen pověsit do vzduchu, projet kolem žehličkou, a ten proud páry vše magicky vyžehlí. Toužil jsem mít takovou žehličku. Toužil jsem po ní - ani ne tak pro sebe, já v té obě žehlil akorát kapesníky, ale pro mámu…
O čtvrt století později jsem si skutečně napařovací žehličku pořídil a asi dva roky ji používal v normálním režimu. Pak jsem někam spěchal, košile byla zmačkaná, řekl jsem si, nevadí, mám přeci NAPAŘOVACÍ ŽEHLIČKU! Tadá! Ramínko pověsit na futra, žehličku nažhavit, proud páry se magicky dotknul košile a, ehm, nic.
Tak jsem si jenom na dveřích narychlo přežehlil rukávy a náprsenku a utíkal. Ale to zklamání! Po tolika letech mi byl rozbit dětský sen. :-(

vlm
2598 příspěvků 13.12.15 07:37

@chekotay ta reklama tehdy ale nebyla na klasickou napařovací žehličku…ty už v té době byly dávno dostupné i tady…i před r 89.To mělo fungovat na pověšené věci…ale jestli fungovala opravdu nebo jen Horstovi v reklamě to nevím..Koukám že to ještě existuje…:-)

jedrilica
576 příspěvků 13.12.15 19:18

@chekotay Ještě že jste ji tenkrát nekoupil! Já si ji pořídila u předváděcího stánku, v krámě se koupit nedala, ale teleshoppingy mívaly v obchoďácích pultíky i s předváděčkou. Měla tvar menší normální žehličky a vybavuji si, že se do ní sypala trocha soli. A podle tvrzení prodejce se s ní stačilo kolem prádla ležícího či visícho projít a bylo jako z mandlu. Teprve doma mi došlo, že s tímhle „šidítkem“ pravidelný koš prádla pro čtyřčlennou rodinu nevyžehlím ani náhodou, tak jsem ji vrátila. Takže jste maminku i sebe ušetřil velkého rozčarování :-)

chekotay
410 příspěvků 15.12.15 00:35

@vlm Ha! To jsem si asi tehdy nevšiml nebo nezapamatoval si… my měli před napařovacími žehličkami žehličky „elektrické“ - aby se odlišily od předchozí generace, která byla na uhlíky.
@jedrilica No já si tehdá mohl koupit tak maximálně žvýkačky Pedro. :-D

vlm
2598 příspěvků 15.12.15 05:06

@chekotay tak to já nedavno nahradila napařovačku, klasickou elektrickou žehličkou a nelituju…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit