Praní kabátku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Naoko
118 příspěvků 25.01.12 17:46

Koupila jsem si v sekáči červený kabátek - 40% vlna, 60% polyester. Myslíte, že bude problém ho vyprat -vlažná voda + prací gel, v ruce? Stál 80 takže bych to překousla, ale je opravdu pěkný, takže by mě jeho zničení mrzelo…
Máte s praním kabátů s příměsí vlny zkušenosti? Děkuji moc za jakékoli rady a postřehy.

Reakce:

ZetKa
287 příspěvků 25.01.12 17:55

Já myslím, že to klidně můžete dát i do pračky, na ten nejjemnější program, co máte. K tomu použít prací gel na vlnu a myslím, že to přežije bez úhony. Jde o to, že polyesteru je tam víc než vlny, tak je o to snažší údržba. Pohledejte tu na fóru téma o údržbě vlněných oděvů, je tam napsáno víc.

pixie
232 příspěvků 25.01.12 19:57

My máme program vlna/ruční praní na pračce, pere na 30°, kabát jsem tam na začátku zimy hodila a přežil to bez problémů.

A.C.
153 příspěvků 25.01.12 20:20

Svůj starší kabát jsem ve vaně prala, vlažná voda, rozpustit prací prostředek, položit do vany, nechat chvíli odležet, pocachtat. Žádné násilí sobě ani kabátu, neždímat. Pověsila jsem ho na ramínko, místo posledního máchání jsem ho pořádně osprchovala. Nechala vykapat, usušila zavěšený nad radiátorem.
Fungovalo to, byl to starší kousek a vydržel.
Pokud tenhle stál 80Kč, tak bych to riskla.

Naoko
118 příspěvků 29.01.12 11:59

Vyprala jsem ručně ve vaně a dopadlo to výborně :-) Děkuji za rady, příště možná zkusím i tu pračku, pokud budu příliš líná.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit