Praní podprsenek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Ava
248 příspěvků 31.12.11 14:53
Podprsenkové téma tu bylo již diskutováno na několika místech a kromě velikostí se řešila i údržba, ale založila jsem k tomu speciální vlákno, ať to máme hezky pohromadě :)
Mě by především zajímalo, jakým způsobem „vybělíte“ bílé podprsenky? Já peru šprndy v pracím pytlíku, program i tekutý prášek pro jemné prádlo. Ty světlé předperu v mýdlu s jelenem :) Nepoužívám aviváž, protože prý prádlo potom ztrácí elasticitu. Ale nějak nevím, jak pořádně vyprat bílou podprsenku, aby byla opravdu bílá. Myslím, že teda nejsem žádná šmudla, podprd mám dost, takže je i často střídám, ale ty bílé mají po chvíli nošení prostě vždy zažloutlá ramínka a vypráním se to zcela neodstraní. A to mi strašně vadí… jenže jsem četla, že žádné bělící prostředky na prádlo taky nepatří, protože poškozují tkaninu. Tak co vy, máte nějaký tip?
Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Alena Cechova  31.12.11 16:40

Používám Vanish. Funguje to.

Alena Cechova  31.12.11 16:42

V Etamu mají 50% slevy.

MP Ava
248 příspěvků 31.12.11 16:52

No, ale to se prý nemá… žádná bělidla.

MP Ava
248 příspěvků 31.12.11 16:59

http://www.lechaton.cz/…ecovat-C306/ je to v tom videu…

Alena Cechova  31.12.11 18:28
Ava ha detto : No, ale to se prý nemá… žádná bělidla.
Tak vidíte. Já to nevěděla, očividně to neví ani moje podprsenka. Fakt je, že jí to nijak neuškodilo. Je taky z Etamu. Ale zřejmě to nelze doporučit jako univerzální způsob.
Jinak já dřív s tím prádlem taky děsně nadělala. Pak mne ale přešla trpělivost, peru všechno na 40 v pračce, dávám tam sice šetrný program, ale nic to s tím prádlem nedělá.

seznam.mih  31.12.11 23:38

Já s tím teda moc nenadělám a hodím to na 40 s jemný,prádlem bez aviváže a podprsenky mi drží přibližně půl roku.
Ale chápu, že si nad žlutými skvrnami děláte starosti. Já měla u béžových podprsenek od Kriss Line zase zelený fleky pod prsama, ale to bude tím, že trpím na zapařeniny z velkých prsou, které se snažím omezovat, jak to jde …a z prádla to nešlo dolů'

Dahllie
2222 příspěvků 02.01.12 08:35

Peru růčo, Pufíkem jak mi poradili v LeChatonu, v době, kdy jsem se ještě vešla do jejich velikostí :-D Bílá podprda mi zažloutne tak po půl roce a to už ji stejně musím vyhazovat, protože je vytahaná, takže mě to nějak netrápí. Průměrná výdrž mých podprsenek je tak čtyři měsíce a dokud je nezačnou šít z jiných materiálů (ideálně asi nějaký typ nanovlákna), tak to jinak nebude :-D

if5
112 příspěvků 04.06.12 20:00

Když je bílá podprsenka zapraná, ale jinak ještě fit a oblíbená, namočím ji přes noc do teplého silného čaje. Ráno má pěkně tělovou barvu a můžu ji dál nosit, hlavně pod různé průsvitné halenky apod.

cryptoprocta
179 příspěvků 04.06.12 20:15
@if5 píše:
Když je bílá podprsenka zapraná, ale jinak ještě fit a oblíbená, namočím ji přes noc do teplého silného čaje. Ráno má pěkně tělovou barvu a můžu ji dál nosit, hlavně pod různé průsvitné halenky apod.

To je super nápad, inspiruji se.

Olinka
2582 příspěvků 04.06.12 20:23

Hm, já mám no svojí Wonderbře na krajce na okraji košíčku jakýsi červený flek, drhla jsem to bez výsledku Vanishem, ale moc to nepomohlo. Jako pod oblečením to vidět nejde, je světlounký, ale na mě to působí, jakože je špinavá a to mi vadí:-)

manitram
21 příspěvků 04.06.12 20:52

(Já v nové velikosti ani žádnou bílou podprsenku nemám a nechybí mi, zato mám několik tělových.) To obarvení je fakt dobrý nápad a co se týče bělidel, tak když je použijete čas od času, asi to takovou škodu nenadělá. Mimochodem paní v obchodě s prádlem mi onehdy tvrdila, že třeba španělské a jiné „jižní“ značky většinou ani bílé prádlo nevyrábí, protože lidé se tam víc potí a rychleji se to zapere. Takže na jihu prý „letí“ odstín Ivory. :)

vlbroumova
14 příspěvků 04.06.12 21:13

Já už peru zásadně jen v ruce a podprsenky jsou jako nové :) Jinak dobrý návod na praní prádla: http://spravnapodprsenka.cz/…-pr%C3%A1dlo

eveK
333 příspěvků 04.06.12 21:20

V DM za pár kaček mají žlučové mýdlo a to taky může něco zachránit.

bestia
2296 příspěvků 04.06.12 22:47

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:27

Eskarína
29 příspěvků 06.06.12 10:57

Zkoušela jsem vybělit podprsenky lecčíms a nic nepomohlo, tak teď peru podprsenky v pračce s jemným prádlem příslušné barvy v kvalitním přášku (je rozdíl mezi Persilem a Rexem), v případě bílých přidávám Vanish a v momentě kdy už to nevypadá dobře ji zařadim mezi domácí a koupím si novou. Přijde mi to nejméně pracné a nejjednodušší.

RoyalistGirl
75 příspěvků 06.06.12 12:01

Já teda peru podprsenky v ruce s normálním pracím gelem podle barvy (teda, mám jen černé a bílé :D), ale ty bílé stejně tak dlouho nevydrží. Vanish trochu pomáhá, ale nevím, jestli je to třeba dobré pak na kůži, když mám ekzém a tak.
A když mi matka naposledy hodila podprsenku na „jemné 30°“ do pračky, tak se v ní zlomila kostice, takže to už radši nezkouším :(
Ale vyloženě zažloutlost na podpsenkách nepozoruju, spíš mě rozčilujou žmolky zevnitř.
Jo a můžu přidat ještě otázečku? Poslední dobou se mi stává, že se mi okraj košíčků tak jako roluje směrem ven - jako kdyby ta vnější vrstva látky byla kratší než vnitřní (jsou sešité jen na okrajích). Neumím to pořádně popsat, ale ten okraj pak dost blbě trčí. Dělá mi to asi půlka podprsenek. Je možné, že se to srazilo právě při praní? Nebo to spíš souvisí s velikostí?

Carrissa
70 příspěvků 06.06.12 23:15

Vybělení podprsenek neřeším, kupuji převážně tělové. Peru jedině v ruce. Jednou jsem se chystala vyprat nádhernou kraječkovou, jako pírko jemnou a teprve 2 měsíce starou Fellinu, bohužel jsem si odskočila a nebohého kusu se v koupelně chopila mamka, přidala jí k podprsenkám ostatních členek rodiny a šup do pračky. Sice jemný program, ale z košíču F se stalo asi D a obvod odpovídal slůněti. Přijde mi nespravedlivé, že moje drahé podprsenky pro prsatý holky pračku nesnáší, ale (ne tak obdařené) ségry, které za cenu jedné mojí, koupí pro sebe 3, ruční praní neřeší a podprdy jim vydrží dlouho.

Moir
1806 příspěvků 07.06.12 11:29

mám i poměrně drahé kousky - bez slevy v ČR zakoupitelné za cenu kolem dvou tisíc a bezostyšně házím v sáčku ze záclony do pračky, zatím poškození nedetekováno

rafej
16 příspěvků 17.04.13 19:06

Na žluté fleky zabírá žlučové mýdlo. Ručně namydlit a nechat tak 15 min. působit a pak vyprat v pračce na jemný/ruční cyklus. To ale funguje pokud to není již zaprané.

U zašlé barvy nebo zašednutí použít bělič na jemné prádlo od Dr. Beckmanna. Funguje na polyamid i bavlnu. Pouze u polyamidu je vybělení mírnější, ale lze to opakovat vícekrát po sobě.

Barbuchaa
211 příspěvků 17.04.13 22:23

Upřímně, kupuji si všechny možné barvy, jen bílé ne. Sice se mi líbí, ale přijdou mi hrozně nepraktické (je na nich vše vidět, blbě se perou a pod světlým oblečením udělá mnohem větší službu tělová). Až na sportovní peru pravidelně všechny podprsenky v pračce (bez aviváže ovšem), sportovní jen jednou za čas, aby se mi nevytáhly. Nemůžu se prostě zbavit dojmu, že prádlo v ruce nikdy nevyperu tak dobře jako ta pračka.

Syslik1
95 příspěvků 19.04.13 21:05

U mě převažuje tělová a černá. Podprsenky bez kostic peru v pytlíku v pračce, s kosticemi v ruce. Z podprsenky s kosticemi mi po několika vypráních v pračce vylezou kostice. Uvažuji o kouli nebo košíku na praní podprsenek.

Modo Diino
225 příspěvků 19.04.13 21:46

Na praní podprsenek jedině pufík! Doporučuje odbornice na spodní prádlo paní Konarovská.

Syslik1
95 příspěvků 24.04.13 08:58

1.příspěvek na MP a hned 2 červená ramínka? A za co? MP sleduji už dlouho - a teď vím přesně, proč jsem tak dlouho váhala s registrací a přispíváním do diskuze…

Zebra33
2038 příspěvků 24.04.13 09:08

@Syslik1 - hadam, ze mate ta cervena proto, ze vam po nekolika vypranich vylezou ty kostice, kdezto spousta uzivatelek pere podprsenky v pracce standardne a bez problemu. Ja se pridavam k vam. Peru podprsenky jedine v ruce, protoze kamaradce se opakovane stavalo totez co vam, tak nechci riskovat. Podprsenky peru jednou tydne v ruce, ty zaslejsi necham predtim chvili odmocit ve vode s praskem a vysledek podle me ok.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit