praní vícebarevného prádla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Ava
248 příspěvků 21.01.12 22:35
Chtěla jsem požádat o radu, jak perete prádlo skládající se z více barev? Konkrétní příklady - černé kalhotky s bílou krajkou (musela jsem je dát k tmavému a krajka se zaprala do šeda - asi na třech exemplářích), fialovo-bílá kostkovaná košile (dala jsem ji k barevnému a bílé se zapralo), bílo-růžové triko (teď už celé růžové).
Nevím, co s tím, ke světlému prádlo přijít nemůže a v barevném se zapere…

Reakce:

RenaLange  21.01.12 22:59

Avo já přidávám do každé várky prádla utěrky proti zabarvení, nejvíc se mi osvědčily zn.Iberia Protect.
Mají je v každé drogerii,někde, třeba v DM nebo v Rossmann tyhle utěrky prodávají pod svou značkou a jsou levnější, ty z Rossmann ale nestojí za nic.
Iberia Protect jsou nejlepší a momentálně je mají za nejlepší cenu v Bille.
Jsou dobré i do bílého prádla,alespoň mně připadá pěknější.
Prodává se i Woolite gel na praní proti zabarvení prádla ( v ČR, v Německu je těchto přípravků větší výběr) , není špatný ,ale mně přijde málo voňavý,mám raději Ariel nebo Persil a k tomu do každé várky přihodím jednu tu utěrku Iberia.
Zkuste to,mně se to osvědčilo.

continuity
5851 příspěvků 22.01.12 13:00
ja predevsim vsechno barevne predem skousim jesli nepousti. co pousti peru v ruce nebo osobitne (nebo taky vyhazuji, kdyz je to za paru supu ze sekace). vetsinou po par malo pranich barvit prestane.

takze to je prevence obarveneho pradla - ja vsechno barevne peru v jedne hromade (kvuli tomu, ze tam davam jiny prasek). kdyz je to v kombinaci s bilym - to je vzdy potiz - problem neni barveni pradla (kdyz perete treba na 30 nebo 40, ale prasek. prasek na bile odbarvuje barevne a prasek na barevne zapira bile. peru to spis podle toho, jak by mi to vadilo a ktera barva prevazuje.

Karin
3401 příspěvků 25.01.12 12:00

Zrovna nedávno jsem prala bílé tričko s červenou výšivkou, samozřejmě jsem ho prala se světlými kousky a měla jsem obavu, že ta červená barva sleze přinejmenším na to tričko… Ale vůbec nic se nestalo :) Asi záleží na tom, jak kvalitně je to barvené. Jinak při praní modrobílých nebo černobílých pruhovaných triček taky pokaždé váhám, jak že se to vlastně správně pere, ale obyčejně to peru se světlým prádlem a taky dávám ty utěrky proti přenosu barev mezi tkaninami, ty fungují - barva, která se z něčeho uvolní, se v tom vychytá a nepřenese se na jiné prádlo. Ale funguje to hlavně na to, aby vám nešedlo světlé prádlo od tmavších kousků, na rudou fusekli mezi bílými košilemi by to podle mě nestačilo :))

kolasice
138 příspěvků 26.01.12 09:22

Ty útěrky vůbec neznám, zní to skvěle. Můžete mi prosím vysvětlit, jak to funguje? Nikde jsem tuto informaci nenašla. A z čeho jsou? Prý se používají jednorázově… Děkuji:)

DanielaS
4603 příspěvků 26.01.12 09:24

Mne pripadaji jako z filtracniho papiru. Nejaka celuloza to bude.

kolasice
138 příspěvků 26.01.12 10:47
DanielaS ha detto : Mne pripadaji jako z filtracniho papiru. Nejaka celuloza to bude.
Bezva, já se bála, že je to nějaká umělotina.

MP Ava
248 příspěvků 26.01.12 13:08

Utěrky vyzkouším určitě, děkuju za radu. Já jsem z podobého sortimentu zkoušela jenom odbarvovač omylem obarveného prádla. V jednom případě to dopadlo dobře, v druhém jsem si krásně nabatikovala celé triko… asi jsem v těhle věcech prostě lama.

GreatSusan  26.01.12 13:24

Ja tu vec vyperu nejdriv v ruce a kdyz nepousti barvu, tak ji peru s bilym pradlem (obcas je to na mrtvici, ale jeste jsem nikdy nic neobarvila). Kdyz pousti, tak bud s tmavym nebo v ruce. Je ale fakt, ze moc vicebarevnych veci nemam. Manzel mi jednou omylem vypral zarive bilou a uplne novou halenku v tmavem pradle - ta zarive bila pak byla ponekud nasedla, po nekolikadennim machani v ruznych svinstvech na zaclony a pod. je uz proste jen bila, ale ok.

MP Ava
248 příspěvků 26.01.12 14:08

Já jsem měla ale na mysli právě to vícebarevné prádlo… že se mi obarví bílé jednou zapomenutou růžovou ponožkou, to chápu. Ale takový černobílý pruhovaný triko…

MP Ava
248 příspěvků 15.03.12 21:41

RenaLange: moc Vám děkuji za radu! V rámci svého šetřílkovství a obliby privátních značek DM drogerie jsem koupila utěrky od nich. A vyzkoušeno několikrát a vždy super!!! Bez jediného zabarvení… A to jsem například nyní prala poprvé tmavě fialovou mikinu a samé světle růžové věci, utěrky byly úplně tmavě obarvené, ale oblečení bez poskvrny. Tak opravdu děkuju za radu!

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit