Pražské jaro - oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

leonardo
1 příspěvek 22.05.12 16:37
Pražské jaro - oblečení

Dobré odpoledne,

zajímalo by mne, jaké je vhodné oblečení na koncert vážné hudby (Rudolfinum). Černé šaty si nechci vzít, vyhýbám se černé barvě na vrchním dílu, protože pak vypadám usedle (jsem světlý typ). Stačila by bílá halenka, černá sukně ke kolenům a černé lodičky? Nebo má být sukně spíš delší? Je mi 32.

Díky za odpovědi

Reakce:

Korona
6 příspěvků 22.05.12 18:38

Stačila.Taky záleží kde sedíte/stojíte-empora není zrovna pohodlné sezení a stát dvě hodiny v lodičkách není nic moc.Džíny tam zrovna v přesilovce nejsou,ale taky je tam lze zahlédnout.V tom navrhovaném úplně v pohodě zapadnete.A pokud partner netouží po kravatě nic se bez ní nestane,nikdo na něj zle koukat nebude,leckdy jí nemá ani sám umělec a každý pod 40 je na „klasické“ hudbě zjevení:o)
Na co jdete?

Lenicka07
74 příspěvků 22.05.12 19:43

Rozhodně si nemyslím, že je vhodné jít na takovouto akci v sukni a halence jak do kanclu, je to událost na vyšší úrovni, k takové patří jedině šaty.

Indi_Anna
17 příspěvků 22.05.12 19:56

Rozhodně šaty!
V halence a sukni sice „zapadnete“ do davu sekretářek, které dostaly vstupenky gratis od šéfa, ale není to vhodné oblečení.
Pražské jaro je slavnostní kulturní událost, která si zaslouží náležité oblečení - tedy přinejmenším koktejlky, délku bych volila alespoň na kolena. Černá není nutná, můžete v barevných šatech. Ale i černé šaty se dají „rozbít“ barevným šálem nebo jinými barevnými doplňky.
Doporučuji zachovat dess code - uzavřené boty a silonky, pokud budou šaty na ramínka, pak jedině se zakrytými rameny.
U partnera je nutný oblek s kravatou (pozor, košile zásadně s dlouhým rukávem - žádné „ošulím to košilí s krátkým“).
Prosím všechny, kteří chodí na kulturní události, aby se podle toho oblékali. Není nic horšího, než když v divadle nebo na koncertě potkáte džíny, otevřené sandálky, trička s potiskem…

Bugatti
4051 příspěvků 22.05.12 22:56

Bílá (nebo světlá) halenka a černá pouzdrová sukně je oblečení důchodkyň, které se jednou za uherský rok vypraví za kulturou. Navíc kombinace bílé a černé nevypadá příliš elegantně, když jsou obě barvy zastoupeny na přibližně stejné ploše. Vždy vypadá líp černé oblečení doplněné menším množstvím bílé nebo naopak. Vhodné jsou „malé černé“ které vůbec nemusí být černé, nebo nějaké umírněné koktejlky. Popřípadě elegantní kostýmek, se sukní nebo s kalhotama, tím se nedá mnoho zkazit.

Lenicka07
74 příspěvků 23.05.12 14:31

Andi_Anna: Bravo!

Skrolew  23.05.12 16:44

Určitě šaty, jak už bylo řečeno, a doplňky v barvách, které vám ladí k obličeji, třeba nějakou připínací kytku! Pokud jste světlý typ, tak do budoucna - vaší „černou“ je tmavěmodrá, i když nevím nevím, jestli se u nás vůbec dají sehnat nějaké hezké „malé tmavěmodré“.

Roque
2 příspěvky 27.05.12 17:52

Tohle jsem taky řešila, minulý rok jsem byla na zahajovacím koncertě - zvolila jsem dlouhé šaty, zakrytá ramena bolerkem, uzavřené lodičky na vysokém podpatku, psaníčko a účes od kadeřnice, protože si prostě nedovedu představit víc slavnostní akci než koncert ve Smetanově síni. A dost jsem se divila, co si dokáží české ženy obléct. Nejlépe oblečené byly japonky v kimonech.
Je ale pravda, že když se člověk pokusí hledat, v čem má přijít, nikde žádné jasné a přesné doporučení nenajde.
Já sama jsem radši overdressed než underdressed a nemám ráda výmluvy lidí, kteří chodí do divadla v džínách nebo na koncert jako do práce.
Takže určitě šaty!

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit