Pražské módní salony

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Linie
1700 příspěvků 26.04.12 09:40
Pražské módní salony

Výstava je prodloužena do 13.5., otevřeno bude i o svátcích. Která jste ještě nabyla, doporučuji. Pro čtenářky Módního pekla je výstava skoro povinná!

Reakce:

Ivana78
2 příspěvky 26.04.12 09:52

Na výstavě jsem byla a byla jsem poněkud zklamaná. Ne vystavenými exponáty, ty byly nádherné, ale špatnou prezentací vystavených modelů. V první části výstavy (kde jsou vystaveny modely do konce 19. st) je naprosto otřesné osvětlení. Nelze prakticky rozeznat zda se jedná o šaty nebo o kostým, o detailech ani nemluvě. Druhá, novodobější část výstavy je osvětlená o něco lépe. Očekávala jsem od výstavy víc.

MUDr.Lant
389 příspěvků 27.04.12 10:16

Bohužel mé pocity z výstavy jsou obdobné. Myslím si, že se dala provést lépe, ke špatnému osvětlení bych přidala ještě nevhodně nastavenou klimatizaci/ven­tilaci (na výstavě bylo na omdlení). Jinak vystavované modely byly krásné, to ano, ale ta realizace byla bohužel horší.

Pirek
6768 příspěvků 27.04.12 12:33

Mě se tedy výstava líbila moc, hlavně kvůli prezentovaným modelům, i když jich nebylo mnoho. Samozřejmě že by se dalo hodně věcí vylepšit, ovšem tlumené světlo zkrátka k uchovávání i vystavování textilu patří. I když mi to tak nevnímáme, světlo je elektromagnetické vlnění, jehož vlnová délka ovlivňuje spoustu procesů - u textilu to je především jeho barevnost, ale také vlastnosti jednotlivých textilních vláken. Čili jestliže chceme, aby se na tyto modely mohly podívat za pár desetiletí i naše děti a vnuci, musíme se s nutným slabším osvětlením smířit.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit