Pre ľahké čistenie topánok aj oblečenia - IMPREGNÁCIA

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amonute
360 příspěvků 09.03.13 16:34
Pre ľahké čistenie topánok aj oblečenia - IMPREGNÁCIA

Zdravím Módne peklo!

Pred časom som sa v diskusiách zmienila o videu:
http://www.youtube.com/watch?… , ktoré ma nakoplo k hľadaniu firmy čo sa zaoberá týmito produktami. Nakoniec som našla:
http://www.e-nanoshop.sk/…isokor-lotos …a rovno si u nich objednala.

Naimpregnovala som si týmto zázrakom nové, ešte nenosené topánky z brúsenej kože a čakala kým v nich budem môcť vyraziť. Príležitostí kde si otestovať funkčnosť impregnácie bolo požehnane, ale práve vďaka nej sa žiadne blato na topánkach neudržalo. Samozrejme, že na podrážkach ostalo, ale nie na samotnej koži, tam doslova skĺzlo dole, aj s vodou ako z lotosového listu ( http://www.youtube.com/watch?… ).
Pripájam fotku zmienených topánok pokropených vodou, ktorá sa nevsiakla do kože, ostala na povrchu stáť alebo skĺzla dole.

Ešte som neskúšala iný materiál. Trochu vahám ako postupovať pri lesklej koži alebo všeobecne koži, pri ktorej som zvyknutá ju pravidelne voskovať. Pri deťoch by podobný pomocník mohol byť veľmi užitočný, lebo materiál sa stáva nie len odolný voči vode, ale aj špine.

Impregnovali by ste kabát? Ja som v pokušení, kedže píšu, že až po niekoľkonásobnom opratí je potrebné impregnáciou opakovať. :)

Nuž… čo poviete?

Reakce:

GalianosjednimL  10.03.13 00:06

@Amonute Záleží jaký kabát. Pokud má membránu, tak to musí být na spreji uvedeno. Silikonový by ji ničil. Pokud jde o jiné materiály, postači např. Superpruf od Grangers, nebo něco na vodní bázi od firmy Atsko. Praxe zatím ukazuje, že opakované praní impregnaci nezachová, respektive ji snižuje velmi rychle, takže riskovat pak co dělá kabát při velké zátěži asi nikdo nechce. Co se týče bot, nikdy na ně vosk nedávám, protože stále pracuje a leze ven, navíc brání prodyšnosti. Lepší je condicioner, který se prodává v pastě a „vyživuje“ kůži zevnitř. Na boty byl svého času velmi dobrý Nanoprotector, protože měl obě normy ohledně prodyšnosti po aplikaci.Ty které uvádíte neznám, ale pokud je reálná jejich vydatnost, kterou výrobce uvádí i vlastnosti, tak je to asi dobrý výrobek. V přepočtu financi patří mezi ty dražší.
EDIT: Mrknul jsem na první video a ten první přípravek asi bude dobrý do provozů, ale na vycházkové boty bych to nedoporučoval. Pasáž, kde figurant skočí do bláta s „farmářkama“ ukazuje, že přípravek výrazně a nesouměrně mění barvu povrchu bot.

Amonute
360 příspěvků 12.04.13 12:33

@GalianosjednimL prehliadla som Váš príspevok, inak by som naň odpísala skôr! :D

Tiež som sa bála čo urobí tamtá impregnácia s farbou kože. Našťastie sa nič šokujúce nestalo, farba ostala taká istá ako pred nanesením isokoru. Potešilo ma to, lebo topánky boli z rovnakej brúsenej kože a teda nechápem ako sa im podarilo zmeniť farbu tamtých „farmárskych“… žeby to prehnali s množstvom prípravku?

mitford sister
522 příspěvků 12.04.13 14:35

@Amonute Nano-spreje (kupuji u Bati, Deichmanna apod., různé druhy) používám již nějakou dobu na vše včetně textilií. Nezaznamenala jsem žádný problém. Funguje to a při důsledné aplikaci třeba na švy podešví u bot i proti zatékání. Díky nano můžu nosit oblíbené semišové kozačky třeba do sněhu či vlhka. Aplikuji jednou za čas, když se mi zdá, že se to omylo nebo otřelo. Mohu jen doporučit!

Amonute
360 příspěvků 13.04.13 01:35

Tak, dnes topánky (impregnácia) zažila najväčšiu zaťažkávajúcu skúšku… Išla som potme a neuvedomila som si hneď, že som skočila do rozbahnenej mláky. Keď som prišla domov, nestačila som sa čudovať aký mám čistý povrch topánok a nohavice pri tom špinavé ako od prasiat. :D :D Tá intestícia do isokoru sa zdá sa predsa len oplatila… Blato skĺzlo z topánky ako z voda z lotosového listu. Paráda!

Amonute
360 příspěvků 13.04.13 01:37

@mitford sister oddnes nedám dopustiť na nanotechnologie. Vykúpala by som v nich všetko čo neznášam čistiť :D

edge  13.04.13 06:54

Já také používám impreganci a toho, kdo ji vynalezl, bych společně s vynálezcem pračky, sušičky a myčky nominovala na Nobelovu cenu :-)

Lim
323 příspěvků 13.04.13 14:34

@Amonute Mrknu jestli neexistuje nějaký sprej s nano na okna;) že by tam neulpívali zbytky dešťové vody a špína… Jste mne navnadila;)

Amonute
360 příspěvků 13.04.13 15:28

@Lim keď som u nich robila objednávku, frajer poškuloval po ich prípravku na čelné sklo auta. Nakoniec sa na to nejak zabudlo, takže až budete kupovať niečo na okná dajde vedieť ako celý proces dopadol. Fakt ma to zaujíma, kedže sa hlásim k tým čo umývanie okien z duše neznášajú :D

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit