Prečo si na pekle vykáme?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajujuška
422 příspěvků 25.03.14 21:26
Prečo si na pekle vykáme?

MOžno to nie je na dlhú diskusiu, no kto vie?
Navrhovala by som, aby sme si začali TYKAŤ, nie je to také formálne a príde mi to kamarátske.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reakce:

Uživatel je onlineionicera
4552 příspěvků 25.03.14 21:30

Protože jsme spolu nepásly krávy. S nikým si tu tykat nebudu. Ve skutečném životě mi trvá sakra dlouho, než někoho vezmu za svého a potykáme si. Proč by to tu mělo být jinak?

Jordaan
5564 příspěvků 25.03.14 21:32

@ionicera protoze je to neformalni a kamaradske? ;-D

edit: ja si taky nechci tykat…

4552 příspěvků 25.03.14 21:33

@Jordaan A my jsme tady kamarádky?

Jordaan
5564 příspěvků 25.03.14 21:35

@ionicera

se mnou se nikdo kamaradit nechce.

4552 příspěvků 25.03.14 21:36

@Jordaan :-)

birkin
1861 příspěvků 25.03.14 21:36

@ionicera Přidávám se, za mně tykání ani omylem. Já s tím mám hrozné problémy v běžném životě, pořád si se mnou chce někdo tykat (hlavně matky ve škole) a já tak nechci a lidi to nechápou.

Jordaan
5564 příspěvků 25.03.14 21:42

@birkin

ja si taky nechci s kazdym tykat, prijde mi, ze to mimo jine hrozne komplikuje situaci, kdyz s nekym nesouhlasim. Spousta lidi ma taky sklon k urcite vlezlosti, ktera se nastartuje prave tim tykanim.

jjj777  25.03.14 21:42

Ja tiež rada vykám a k tomuto webu to patrí, je to jedna z čŕt, ktoré ho robia odlišným. Čítala som korešpondenciu dvoch akademikov starú cca sto rokov a páčilo sa mi ako si vykali, hoci sa poznali roky a boli dobrí priatelia. Vo všeobecnosti ma to k retru neťahá, ale ten starý štýl písania mal atmosféru…

birkin
1861 příspěvků 25.03.14 21:54

@Jordaan S tím souhlasím. Já si myslím, že vykání pomáhá udržet korektnější a profesionálnější vztahy, ale doba je jiná - zábava, kamarádství a tak. Já se kamarádit nechci, nemám na to čas. Ale někdo to tu jako kamarádku má… kdo si chce tykat, ať si to domluví, to nic proti.

volfish
903 příspěvků 25.03.14 21:56

Ono se trochu hůř píše „vy jste ale kráva“ než „ty jsi ale kráva“.

CandyKendall
1164 příspěvků 25.03.14 21:57

Moje babička odjakživa říká, že se líp říká ty vole, než vy vole. :D
Ale tady vykám hlavně proto, že jsou tu dámy rozdílných věkových kategorií a nikdy nevíte, kdo se za nickem skrývá. Třeba votočvohoz beru jako server pro náctileté, takže tam tykám a nepřipadá mi to divné. Ale tady je spousta žen starších než já, kterým bych vykala v reálném životě, tak jim vykám i tady, přijde mi to přirozené.

iga
1470 příspěvků 25.03.14 21:59

@ajujuška
Navrhuji, abyste jednotlivým nickům napsala SZ s nabídkou tykání. Takto hromadně asi neprorazíte - můžete začít u mě:-)

razorblade_reloaded  25.03.14 22:02

A ted si predstavte, ze me se posledni mesic pokousi tykat jedna starsi pani od nas z firmy a ja z toho uplne silim

birkin
1861 příspěvků 25.03.14 22:04

@razorblade_re­loaded No to se jí nedivte, ona vyrůstala v tom, že mladým děvčatům se tyká:-) Ale chápu vás!

Karoleenah
2322 příspěvků 25.03.14 22:05

@volfish Cha cha, já už tu na Pekle viděla tolik urážlivých komentářů v nenapadnutelném hyperkorektním jen-vyjadřuji-svůj-názor obalu, že mně by v takové situaci snad bylo i milejší, kdyby si dotyčný nedával zbytečně takovou práci a rovnou mi napsal, že jsem kráva. :)

Lola  25.03.14 22:06

Podepisuji příspěvky @ionicera a @CandyKendall, ale moje pocity dokonale vystihly zejména @birkin a @Jordaan.

Když mě jako samozřejmě začala tykat jedna spolumatka v mateřské školce, kterou jsem viděla poprvé v životě, zmátlo mě to tak, že jsem nad tím přemýšlela asi týden, co se to sakra děje a co mi kde uniklo. Pak jsme pochopila, že to tak mají nacvičené z všelijakých mateřských center a jaksi se automaticky počítá s tím, že kdo má dítě ve školce, bude s nimi přes léto běhat po luzích sbírat a sušit přírodniny, aby z toho pak v zimě kolektivně vyráběl domácí dekorace. Takto v mých představách vypadá vnější okruh pekla a jen to posílilo můj vrozený odpor ke kolektivní družbě spojené s tykáním.

birkin
1861 příspěvků 25.03.14 22:08

@Lola Jak já vám rozumím! Brány pekelné se mi otevřely před očima, když jedna matka dodala, že bychom mohli jet všichni na hory!

Jetthro
1129 příspěvků 25.03.14 22:11

Me to hlavne na zacatku prislo dost divny, na internetovych forech se vzdycky automaticky tykalo a vubec to neznamenalo, ze jde o nejakou partu kamaradu co se znaji i mimo internety nebo o projev neucty nebo co. A to jsem zazila i takova fora kde se potkavali nactileti, dospeli s detma ruzneho veku a dokonce i par „babicek“ :) Nikdo to nehrotil, vsichni tam meli tu jednu spolecnou zalibu ktery se forum tykalo a nejaky formalnosti se neresily a naopak diky tomu, ze hned od zacatku byla pratelska atmosfera se z nekterych lidi stali dlouhodobi pratele. Nicmene me to muze byt celkem sumak, stejne uz sem chodim jenom cist.

edit: viz Karoleenah, kdyz uz tak mi prijde mnohem lepsi rict na rovinu „jezis ty jsi krava“ nez to pokrytecky balit do nejakych radobyzdvorilych jakoze na urovni pindu. Uplne si pak u toho predstavuju tu pisatelku jak se nad klavesnici teteli blahem a pripada si jak vznesena slechticna :D

Příspěvek upraven 25.03.14 v 22:14

Lola  25.03.14 22:12

@birkin Tak to je teda hustý…

Karja
4766 příspěvků 25.03.14 22:13

Já se teda přiznám, že pokud jsem v reálném životě na vážkách, zda tykat nebo vykat, tak už se spíše přikláním k tykání. A vlezlá nejsem řeknu čau/ahoj, žádný kamarádíčkování a jdu:-D
Ale na pekle vykám ráda všem, bych v tom stejně měla čurbes komu ty a komu vy.

078796
270 příspěvků 25.03.14 22:35

@ajujuška

Já jsem byla, kam mi paměť sahá, vždycky zvyklá všem na internetu tykat, ale když jsem se zaregistrovala tady a zjistila jsem, že si tu diskutující vykají, tak se toho držím taky.

Možná i proto, že nemám ve zvyku někoho blbě provokovat za každou cenu. Už jsem tady totiž párkrát zažila, že někdo psychicky neunášel, když mu náhodou někdo v diskuzi tyknul… nač dělat podobnej rozruch znova.

Podle letmých zmínek mám představu, že věkový průměr diskutujících je těžce nad tím číslem, který mám v občance letos já, takže to prostě respektuju, zvlášť když některé uživatelky jsou pravděpodobně starší než moje máma. :-)

prirodnizrzka
162 příspěvků 25.03.14 22:55

Jsem už slušně řečeno ve středním věku a když k nám do práce nastoupil takový rozpustilý mladý diblík a začal mi tykat, nezmohla jsem se ani ach. Holčina mě přejela jak rychlík a já se horko těžko snažím, abych se vůči ní nijak negativně nevymezila. Netuším, jestli je to normální, ale já si pamatuji dobu, kde se tykalo jen ve společnosti, kam jsem se opravdu nikdy nechtěla dostat. Nejsem hystericky hyperkorektní, ale nechci si tykat s každým.

Karja
4766 příspěvků 25.03.14 23:06

Jen takový dotaz, když se s někým seznamujete, a on vám řekne, Ahoj, já jsem Petr /Ahoj, Lenka… Znamená to automaticky, že si začnete tykat? Jako mám s tím fakt problém, ahoj beru jako běžný náznak pro tykání, ale tuhle se doma divili, že si tykám poměrně s dost lidma, tak jsem na vážkách.

crazydaisy
864 příspěvků 25.03.14 23:14

Moje babička si vykala i se svými dlouholetými kamarádkami. Výjimkou byly ty z dětství. Za mého mládí si tykali všichni příslušníci té jedné party a k nim jsem nepatřila. Na střední škole nám profesoři vykali už od 15let. Ani potom později v práci mi nikdo svévolně netykal, tehdy by mi to vadilo. Doba se mění, dnes už to tak neprožívám. Nabízím tykání i výrazně mladším lidem, ale to s sebou nese i pracovní prostředí - vypadala bych jako exot. Na druhou stranu, myslím si, že umím jasně vymezit hranice i lidem se kterými si tykám. Jen v tom oslovení to není.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit