Převlékání v práci

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bublifucekk
5 příspěvků 31.07.12 21:17
Převlékání v práci

Holky jak to řešíte vy, které máte v práci „stejnokroj“? Převlékáte se v práci nebo tak normálně jedete busem? Jde mi o to, že si nepřipadám zrovna ok, když jezdím ve firemním triku (normální klasické červené tričko do V - moje velikost, žádné „xl“ na „s“ postavu), ale když si vezmu normální oblečení, tak musím počítat s tím, abych v tom v práci nevypadala jak trubka (nedžínová sukně, podpatky a již zmíněné triko či šaty vůbec nepřipadají v úvahu). Takže to řeším max. džínová sukně (díky pubertě jich mám mraky, jinam je snad ani nevynosím), normální kraťase, džíny a k tomu obyčejné tričko, protože halenka se k tomu nehodí - takže to co normálně nenosím a v čem se moc dobře necítím :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 31.07.12 21:23

Dokud jsem pracovala v zaměstnání, kde byl pracovní oděv, samozřejmě jsem se převlékala. Proč bych se měla světu předvádět ve firemní uniformě a být tak zaměstnancem, ne individuem, i mimo nutnou dobu?

DanielaS
4599 příspěvků 31.07.12 21:34

Mám v práci skříňku a převlékám se.

bublifucekk
5 příspěvků 31.07.12 21:47

My v práci skříňku nemáme, takže to máme hozené na kabelce na stole :-/ a když je nás v práci víc, tak to vypadá „zajímavě“, nemluvě o věcech co která má s sebou a botech na přezutí..
@Sibyl když už ho mám na sobě, tak s ním jedu akorát jedním autobusem - tam je +- 7 důchodců a druhým busem jezdí všichni do OC a známe se tam, tak věřím, že je mé tričko nepohoršuje. Když si potřebuji ráno akorát nakoupit, tak se převlékám - pokud nezaspím, to jsem pak ráda, že je tričko po ruce..

Nepromenáduji se s ním po městě, aby každý věděl, kde pracuji :) to nee..

MUDr.Lant
389 příspěvků 01.08.12 08:32

Já se v práci převlékám, ono cestovat v bílých hadrech metrem by nebylo úplně ideální.
Navíc se nechci dostat do šedi - cesta do práce v pracovním, v práci v pracovním, cesta domu v pracovním, doma v domácím. Ráda ze sebe udělám krásnou a obléknu se s tím, že to mám holt jen na cestu.
Jinak si myslím, že tam, kde zaměstnavatel vyžaduje stejnokroj, tak by k tomu měly být také skříňky či šatna.

LadyPapajka  01.08.12 08:35

Převlékám se. A i kdyby mě celou cestu nikdo nepotkal, taky bych se převlékala. I když máme elegantní dresscode(bílá halenka, černé kalhoty/sukně), nechci sklouznout do toho „A dyt je to jedno na tu cestu.“…ono od toho pak už není daleko k „A dyt na ten nákup je to jedno“ a k „A dyt jdeme jenom do města a na večeři, to zvladnu v teplakach“.

Robena
1257 příspěvků 01.08.12 10:47

@LadyPapajka Mam to take tai a jeste se prevlekem do civilu vicemene odstrihnu od pracovniho procesu.

prusovka
117 příspěvků 01.08.12 14:06

Do práce na kole jezdím v čemkoliv dle počasí a ve skříni v práci mám vždycky 1-2 saka + 1-2 odpovídající šaty nebo sukně, o botách ani nemluvě, nějakou košili, či svetřík - dokonce jsem připravená i na náhlé změny počasí - ráno léto odpoledne sychravý podzim; jediný sbad co mě může zaskočit, když dojdou punčocháče…
Ale občas vím, že nebude čas na převleky v práci a pak mě můžete vidět v šatech a lodičkách na pánským kole, jak se řítím do práce -je to jen 5 minut…:-D

DanielaS
4599 příspěvků 01.08.12 14:50

Ja taky nemam predepsany stejnokroj, ale do prace jezdim padesat kilometru na motorce celorocne a s tim se kancelarsky odev moc nesnasi. Nemame ani satnu ani skrinky na saty, ja mam boty, puncochy, halenky atd. nacpane v polickach na dokumenty. Kdyby byla moznost povesit veci na raminka, hned by se mi garderoba mohla rozrust o mackave materialy.

albireo
27 příspěvků 02.08.12 11:46

V praci nosim biely plast, ak nemam prave sluzbu, mozem mat pod nim civilne oblecenie.
Ak do prace bicyklujem(12km)i­dem v cyklosortkach a drese. Pri rychlejsej jazde je to pohodlnejsie ako oblecenie napr. z bavlny.

Kamaela
154 příspěvků 04.08.12 16:03

Já třeba v práci dresscode nemám a i tak se převlékám. Pracuji s dětmi, každou chvíli něco malujeme, lepíme, lítáme po hřišti a na to se každé oblečení nehodí a zase chodit pořád jen ve sportovním, bez větší bižuterie je prostě nuda. Takže se po příchodu do práce převlékám.

pixie
232 příspěvků 04.08.12 20:24

Já se (většinou) převlékám, protože moje pracovní oblečení je špinavé a ne zrovna nejhezčí. Ale na měření v terénu ideální. Pokud mě občas někdo vyklopí cestou z měření někde u metra, jedu v pracovním domů, ale to se stává málokdy.

system_error
815 příspěvků 04.08.12 21:54

Když jsem v práci musela nosit uniformu, převlíkala jsem se. Ale bylo to i z toho důvodu, že jsem ji z duše nenáviděla (když jsem tam nastoupila, nic jsem o tom netušila, rozhodlo se to nějakou dobu po mém nástupu a přišlo mi to jako blbý důvod hledat novou práci, když tahle jinak ušla) a tak jsem chtěla minimalizovat její nošení co to šlo.

Dahllie
2222 příspěvků 04.08.12 22:01

V Anglii jsem si všimla, že je chození v uniformě úplně normální, potkávala jsem plno lidí i s pracovními visačkami na krku nebo na košili. Osobně by mi to vadilo a převlékala bych se, zvlášť když bych dělala někde s jídlem.

razorblade  05.08.12 09:45

Kdyz jsem pri skole a chvili po nic delala v hotelu, tak jsem se prevlekala, protoze jsme meli extremne seredne uniformy, ktere nam usili kazdemu na miru, takze jsem mela kalhoty tak dlouhe, ze jsem jich par cm tahala za sebou po zemi a moje sako vypadalo, jako kdybych si ho pujcila od toho dvoumetroveho sluhy z addamsovy rodiny. vypadala jsem v tom jak zamestnankyne luxusniho pohrebniho ustavu:)

runningfox  05.08.12 09:54

Já se převlékám, a to proto, že se celý den válím u PC a odpoledne jsem už tak zmuchlaná, že se sama sobě nelíbím. Takže i já mám „pracovní oděv“ - většinou plátěné kalhoty a tričko. Ale nemusím, je to má osobní volba. Dělá to tak mnoho mých kolegů. Na oběd chodíme do restaurací a tam se chlapi převléknou do „slušného“. Šéf je taky neformálně, má ale ve skříni vždy sako a oblek, kdyby náhodou něco. Sám jezdí do práce na kole pěkně zdaleka.

seznam.mih  05.08.12 11:55

V práci nemáme žádnej stejnokroj, ale máme skříňky i trezůrky, takže je to na mě, jestli se převleču, či ne. A já pracuju v tom, v čem chodím po městě. Nemám náročné zaměstnání, takže to nevadí. Akorát se přezouvám do pantoflí.

hhhudec  05.08.12 19:00

A nedá se se zaměstnavatelem domluvit na nějaké vkusné skříňce rovnou do místnosti, kam si věci dáte?

Soňa3  05.09.12 08:21

Jezdím v současné době do práce na skútru, když to jde, takže si vezu v batohu šatky, podpatky a kabelku. Dnes teda jsem výjimečně jela v džínách, normálně jezdím v plné motorkářské výbavě (přece jenom to jede 110 km/h) a ty mám pořád na sobě jelikož jsou celkem koukatelné…

Pokud byste přemýšlely, jak to v tom batohu nepomačkat, je to jednoduché. poučena z přechozích nezdarů nosím do práce, kde 7 hodin v kuse sedím, šaty ze směsi polyesteru a viskózy, které se nemačkají. Mám jich několik.

Soňa3  05.09.12 08:28

Je to ale zvláštní, že. V Americe jsou přece zvyklí jezdit do práce již oblečení do firemního. Pokud jedou autem, tak jasná, ale asi si myslím, že servírky, servismani apod. to neřeší ani při cestě MHD. Jiný kraj jiný mrav - připadá mi, že se tak svou prací víc definují, přihlásí se k ní, jen co vyjdou z domu.

Mě hrozně inspiruje ve vztahu k práci jedna věta, asi ji řekl JFK, ale kdoví, kdo ji řekl před ním:

Není lepší nebo horší práce, každá práce má s ostatními něco společného - je potřeba ji udělat a je potřeba ji udělat dobře.

Je to velice pravdivé a motivující. Je taky pravda, že práce člověka šlechtí a fakt nesnáším lidi, co si stěžují, že musí pracovat, na co by tady potom byli? To si myslí, že člověk je tvor předurčený k povalování se na mechu a pojídání plodů zahrady rajské? Schválně se podívejte okolo sebe, co lidí dělá absolutně všechno s nechutí. MUSÍ chodit chudáci do rachoty, MUSÍ po sobě umít nádobí, MUSÍ vyluxovat, MUSÍ něco opravit - vždyť do dělají především pro sebe samé. Neříkám, že se do všeho hrnu, ale musím se pochválit, že činnostem se nevyhýbám.

Příspěvek upraven 06.09.12 v 14:02

Soňa3  05.09.12 08:30

@DanielaS Snad ale nejezdíte za třeskutého mrazu a vánice.

FoxInTheBox
278 příspěvků 05.09.12 09:12

@Soňa3 O té nechuti něco dělat a potřebnosti různých prací…moc pěkně napsané, opravdu :-)

Pokud byste přemýšlely, jak to v tom batohu nepomačkat…

Ještě mám jeden tip okoukaný při cestách a stěhování, i mačkavější materiál to zvládne, když necestuje poskládaný do hraničky, ale srolovaný jako koberec :) nezůstanou na něm žádné sklady, v roličce vydrží takový hladký. Ale s extrémně drahým nebo složitě šitým oblečením (kostýmky) jsem to nezkoušela, jen na lněné věci a tak.

arpa
1236 příspěvků 26.04.13 14:55

Za chvíli mě čeká návrat do práce a hodně o tom přemýšlím. Zřejmě se budu převlékat, i když asi z jiných důvodů, než tu většina uvádí. Mě totiž bude čekat po dni v práci (kde sice nemáme nějak přísný dress code, ale chodit tam v teniskách taky nechci) maraton spojený s vyzvedáváním dětí a jejich předáváním do kroužků tuhle nebo támhle, případně odpolední pobyt na hřišti… absolvovat tohle v lodičkách a spol. se mi moc nechce. Převlékárnu nemáme, skříňky více méně také ne, řešit to budu asi buď na WC nebo dočasným „zamčením“ v kanceláři.

EDITACE: pravopisná chyba :-)

Příspěvek upraven 26.04.13 v 15:06

HertaDeOran
866 příspěvků 26.04.13 15:02

Takové oblečky nosí holky z kavárny James Dean v Dlouhé v Praze. Chodit v tomhle po městě, to by byl vodvaz… :)

Betty J.
2031 příspěvků 26.04.13 15:21

@HertaDeOran: ty silikony se fasují s oblečkem?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit