Přezdívka / Nickname

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Harmonika
244 příspěvků 24.05.12 11:59
Přezdívka / Nickname

Toto diskusní téma od Lilip mě inspirovalo k vytvoření diskuse, která je zcela jasná:
Chcete-li, vysvětlete prosím původ vaší přezdívky. :-) Myslím, že nejsem sama, kdo je zvědavý a nějak nemá odvahu napsat uživatelce přímo do profilu. Třeba to tu dobrovolně dotyčná řekne sama. Není to sice diskuse o módě atd., ale berme to jako příležitost k pokecu nebo toho, jestli jsme původ přezdívky dobře odhadly. A já se konečně dozvím, jestli se uživatelka Blair jmenuje podle postavy ze seriálu Gossip Girl. :-D

Jinak má přezdívka je jasná:

• Obsahuje celé moje křestní jméno. Nikdy jsem žádnou přezdívku šitou přímo mě na tělo vlastně nedostala
  • Zároveň je to sloučenina „harmony“ a „Monika“. Určitá harmonie je to, co hledám a co mi pořád chybí, často lítám z extrému do extrému. ;)
  • Harmonika mi říkal školník na základce, protože se mu to zdálo vtipnější než mi říkat jen „Moniko“.
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reakce:

pixie
232 příspěvků 24.05.12 12:30

Mně dal tuhle přezdívku v asi patnácti kamarád - pixies jsou prý taky malé a ukřičené:) Líbilo se mi to a už jsem u toho zůstala, i když už jsem na takovou přezdívku poněkud „velká“.

GreatSusan  24.05.12 13:29

Pri prihlasovani do pekla lezel vedle pocitace otevreny casopis - na strance, na ktere se psalo o great Susan Sarandon v nejakem filmu, takze moje skutecna prezdivka to neni.

Bugatti
4051 příspěvků 24.05.12 13:32

Byla jsem tu pod jiným nickem, ale když se Peklo změnilo, chtěla jsem se přihlásit a z neznámého důvodu mi to nešlo. Nickname Bugatti jsem vybrala náhodně, neb jsem si připadala stará jako „bugatka“. Teprve teď jsem se podívala do Wiki a zjistila jsem, že firma byla založená v roce 1919. Tak stará zase nejsem!

Pavlena
778 příspěvků 24.05.12 14:05

Původně překlep a už mi to zůstalo. Docela mi vyhovuje, že mě takto známí znají. V dětství jsem po přezdívce toužila, protože v okolí bylo přePavlínováno.

motorová pila
110 příspěvků 24.05.12 14:18

kdysi jsem se registrovala na Aukro a moje obvyklá přezdívka byla obsazená. V ten den jsme zrovna koupili motorovou pilu. A od té doby jsem motorová pila všude, nebaví mě pamatovat si různá jména na různých serverech. Po státnicích vymyslím i nějakou profilovku, Lilip má pravdu, že diskuze pak vypadá líp.

ciernykocur
132 příspěvků 24.05.12 14:43

Som na tom veľmi podobne ako motorová pila. Bol to prvý náhodný reťazec čo sa mi zapáčil pri registrácií na mail a naozaj nikde nie je obsadený. Tu mi je trochu ľúto podobnosť s modrou kočkou, ale nevadí.
Navyše mi vyhovuje, že ma kvôli tomu zvyčajne ľudia automaticky považujú za muža.

Karoleenah
2322 příspěvků 24.05.12 15:11

No… kdysi jsem chodila do sboru a na zadní straně jedné partitury, kterou jsme získali od amerického sboru, byl přepis latinského textu písně v takové „zprzněné“ podobě, aby se to Američanům dobře vyslovovalo. Možná to má nějaký odborný název, nevím. :) Každopádně jsem si podobně zprznila i své jméno, protože zaregistrovat se někde jako Karolína je prakticky nemožné a vymyslet nějakou opravdu pasující přezdívku se mi zatím nepodařilo.

GreatSusan  24.05.12 15:16

@Karoleenah foneticky nebo taky pis jak slys :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 24.05.12 15:19

Barbucho mi říká moje milovaná kamarádka:-)

Blair
359 příspěvků 24.05.12 15:43

Ano přesně, Blair jako Blair Waldorf z Gossip Girl. Strašně obdivuju její styl.:)

lilip  24.05.12 15:45

Sranda - já si složila začátek názvu své firmy s počátečním písmenem jména Petra. A bylo. Jsem registrovaná v hromadě velkooobchodů a používám většinou jednu přezdívku, protože nejsem sto si nicky pamatovat.
Motorová pila mě dostala. :-)

pixie
232 příspěvků 24.05.12 15:47
@MP Barbucha píše:
Barbucho mi říká moje milovaná kamarádka:-)

Mně tak řikaj doma, ale vždycky jsem to nesnášela:)

Jiná Realita
13791 příspěvků 24.05.12 15:47

:) na všechno mám jiný názor než ostatní, lidi mi často připadají jako mimozemšťani, já všem připadám jak z jiného světa…co jiného si potom vybrat, než jinou realitu…

spadla jsem sem z vesmíru z planety, kde lidi nejsou a hodně tam zpívají ptáci.

lilip  24.05.12 16:07

@Jiná Realita kecáte, já s váma naopak dost často souzním. :-)
Zrovna hledám pláž, kam bych ráda na dovolenou, kde nebudou žádní lidé, slunečníky, jen divoká příroda, budou tam pouze zpívat ptáci a šplouchat vlny. Taky mi to přijde jako hledat jinou realitu. Kdybyste někdo věděl o cenově dostupném ráji v rámci EU pro jednu osobu, tak prosím zprávu do pošty. Budu vám vděčná.

Sekhmet
1918 příspěvků 24.05.12 16:34

Mně dal přezdívku kamarád. Je to básník, už mu vyšla i sbírka básní. K jedněm narozeninám mi ji dal a je v ní toto věnování: „Pro Sekhmet, dlouhonohou Valkýru s hřívou lvice, která když kráčí, bohové omdlévají a slunce studem zakrývá si tvář.“
Takže asi tak.

Jiná Realita
13791 příspěvků 24.05.12 16:35
@Sekhmet píše:
Mně dal přezdívku kamarád. Je to básník, už mu vyšla i sbírka básní. K jedněm narozeninám mi ji dal a je v ní toto věnování: „Pro Sekhmet, dlouhonohou Valkýru s hřívou lvice, která když kráčí, bohové omdlévají a slunce studem zakrývá si tvář.“
Takže asi tak.

woooow. to je spíš tajný ctitel, ne? :)

monicka
565 příspěvků 24.05.12 16:54

Moje zdejší přezdívka, kterou používám i na jiných diskuzích, nemá s mým jménem vůbec nic společného (tzn. nejmenuju se Monika). Kdysi jsem si na jednom diskuzních serveru chtěla založit profil, a protože jsem paranoidní a nechtěla jsem používat svou dosavadní internetovou přezdívku, tak si úplně náhodou vymyslela tuhle. A protože Monika už byla zabraná, vznikla z toho Monička, která od té doby žije na internetu svým vlastním životem. V reálu se jmenuju úplně jinak, takže jako Moničku mě samozřejmě nikdo neoslovuje :).

Levandule  24.05.12 16:58

Chtěla jsem nějakou kytku a mám ráda drobné kytičky. Ale podepisovat se Pomněnka, Sedmikráska - to bych si připadala směšně. Moje normální jméno je tvrdé, jak zvukově, tak obsahem, ale mám ráda, když se mi říká nezdrobněle. Slovo levandule ho určitým způsobem připomíná, taky není od poslechu roztomilé, ale označuje něco malého a milého. Vtipné mi připadá, že část toho myšlenkového pochodu, jak jsem ho tu popsala, byla nevědomá, zjistila jsem to, až jsem se zamyslela nad tím tématem! Vyplývá z toho, že jsem v nitru křehká a navenek drsoň? Tahle interpretace by se mi líbila:)
Jinak francouzštinu jsem měla jako druhý cizí jazyk, ale už jsem dlouho nemluvila a ty další jazyky ji nějak ubily dospod. A v Provance jsem byla, docela se mi tam líbilo, ale určitě nemám přezdívku z lásky k jihu Francie.

Sekhmet
1918 příspěvků 24.05.12 16:59

@jina realita: ne, ctitel to opravdu neni. Do mne se muzi nezamilovavaji, kazdy mne ma jen jako kamaradku, (kruciherdek, jak rada bych zrovna ted jednomu vysvetlila ze se fakt nechci kamaradit)

MP Barbucha
3716 příspěvků 24.05.12 18:16

sekhmet: jedině přímo, jinak to chlapovi nedojde. Prostě mu to říct. :-) Ten verš je nádherný!
Blair: Blair Waldorf je jeden z důvodů, proč jsem si ten seriál pouštěla. Má opravdu skvělý styl. A je krásná. A přestože byla hlavně na začátku mrcha, tak je mi i sympatická

SemiC
39 příspěvků 24.05.12 18:18

Napred k obrazku: je to kocour, posledni prirustek k nasim 3 kockam a jmenuje se Barney. Jo a je to zlaticko :-). Jinak tahle „Semi“ ma docela historii. „C“ nic neznamena; je to jen zacatek meho prijmeni. Semi alis Samantha byla kocka, ktera pochazela z jednoho opusteneho bytu v Albertshofen u Wurzburgu tady v Nemecku. Nas kamarad, ktery bydlel nad timhle bytem, ji chodil pravidelne krmit. Majitel kocky v tom byte totiz nezil; pouzival ho jen jako skladiste. No a jednoho krasneho rana vstal z postele a rozhodl se poridit si zvire :-/… Dopadlo to tak, ze Semi vyrustala od kotete ( prvni 4 roky) uplne sama bez nejmensich vazeb na jineho ziveho tvora, nez na naseho kamarada, ktery ji aspon pravidelne krmil. Nicmene byla velmi inteligentni, sice cela „obycejne“ mourovata, ale mela krasnou robustni postavu a velke modre oci. Sedela vzdy za oknem, na krku cerveny obojek se srdickem a pozorovala deji kolem. Naucila se otvirat dvere na kliku (na zavirani za ni uz mela lidi ), naucila se to jeste v dobach sve opustenosti. Proste vypozorovala, ze kdyz jde klika dolu, prinasi se papani :-).
No a pak se jeji majitel rozhodl odstehovat zpet do Statu a co ted s kockou, ze…
Byla totalne zdivocela, dala se sice pohladit, ale neumela normalne reagovat prakticky na nic; zejmena na jakykoliv hluk nebo pohyb. Bylo nad slunce jasne, ze je neadaptovatelna, cili eutanazie je jedne reseni. A tak skoncila u nas v Cechach.
Pamatuju si, kdyz ji Lee privezl a prinesl poprve do kuchyne. Z vnitrku klece vychazely ty nejtemnejsi, nejzlovestnejsi zvuky neskutecne nas*aneho tvora, ktery se citil tolik ponizen tim, ze byl nacpan do maleho prostoru :-D.
Ale abych to zkratila- se Semi jsme si „uzili“. Odmitala zrat cokoliv jineho, nez konzervy, ktere ovsem v r. 92 nebyly vubec na trhu, mockrat visela na zaclonach i z okna jen na okapu, davala nam jasne nelibost, kdyz jsme hlasite mluvili ( pokladanim tlapky na na nase rty) a vztekle brblani, kdyz jste ji vzali do naruce, ji vydrzelo az do smrti. Nikdy nas ale neskrabla ani nekousla; nejak ji bylo jasne, ze to s ni myslime dobre :-). Navic casem se z ni stala uplne venkovni kocka. Myslim, ze mela dobry zivot; bydlime na konci obce, takze dalsich 12 let zivota prozila toulanim po loukach a v naproste svobode. A ovsem, ususit kozich a ohrat tlapky mohla kdykoliv uvnitr domu.
Umrela ve spanku, bylo ji 16 a 4 mesice. Soused ji nasel ztuhlou v trave za humny a jelikoz ji vsichni prezdivali „Americanka“, poznal ji a prinesl ji k nam. Je pohrbena na zahrade. Well, budiz Ti vecna cest a slava, Semi …:-)

kolasice
138 příspěvků 24.05.12 18:19
@Sekhmet píše: @jina realita: ne, ctitel to opravdu neni. Do mne se muzi nezamilovavaji, kazdy mne ma jen jako kamaradku, (kruciherdek, jak rada bych zrovna ted jednomu vysvetlila ze se fakt nechci kamaradit)

Sekhmet: Mně se tomu nějak nechce věřit. Získala jsem dojem (a určitě nejsem jediná), že jste skutečně „kus“ a šikovná k tomu, tak jak to, že se do vás muži nezamilovávají?!

Kolasice je kamarádka kolčavice, to je jasný. Přišlo mi to takové trochu hravé a trochu noblesní, vždycky jsem si totiž představovala, že kolasice a kolčavice jsou srnky, přestože se mluvilo jasně o nebezpečných! zvířatech. Jako kolasice se vyskytuji pouze tady, shoda s jinými kolasicemi je čistě náhodná:)

Sibyla
2639 příspěvků 24.05.12 18:33

SemiC: to je nádherný příběh. Taky mám doma smečku, taky s osudy, ale to je na jiné fórum.
Nick: hm, docela náhodou, podle postavy z knížky (přiznávám, sympatické), když jsem se chtěla zaregistrovat na jakési zapomenuté fórum. A, jako většina ostatních, se snažím nicky a hesla neměnit, protože bych v tom měla nepřehledný guláš.
Ovšem Great Susan mě dostala! Nedávno zmínila kdesi, že je vysoká, a já si hned řekla: jasně, však to má v nicku…

Příspěvek upraven 24.05.12 v 19:14

lucisko
86 příspěvků 24.05.12 18:53

ja som lucisko preto,lebo nemam rada zdrobneninky,tak som si dala ich opak. a moje obcianske meno je Lucia

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit