Přezouvání v zahraničí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Heartless Girl
47 příspěvků 22.07.13 11:47
Přezouvání v zahraničí

Tohle je otázka pro všechny pekelnice žijící v zahraničí.
Jak je to s přezouváním v zemi, kde žijete?
A jak to děláte vy, když jste zvyklé na české podmínky?
A jak to řešíte s návštěvami? Nabízíte přezůvky, jsou bosky a nebo se nevyzouvají?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

sasha
171 příspěvků 22.07.13 11:52

V Nemecku standard.aj v zapadnom aj vo vychodnom. Bud chodim potom bosá v dome alebo dostanem prezuvky

Zebra33
2038 příspěvků 22.07.13 12:24

Uz je tu to vybusne tema zas :D!
@sasha - nevim, jake Nemecko mate na mysli ;), ale v tom Nemecku, kde ziju ja (v byvalem zapadnim), se leckde doma neprezouvaji a ani to od navstev nevyzaduji. Konkretne u nas doma je od jara do podzimu pristup k prezouvani pomerne laxni, protote mame zahradu, do ktere se vstupuje primo z obyvaku. Kdybychom se meli prezouvat pokazde, kdyz jdeme zvenku napr. pro neco do kuchyne (treba pri grilovani), tak by nas brzo kleplo. Takze se vsude krome loznice neprezouvame a totez plati pro nase navstevy.

DanielaS
4603 příspěvků 22.07.13 14:46

V mistnostech pristupnych navstevam mame dlazbu a navstevy se nezouvaji. Ja se doma obuju do neceho lepsiho nez pantofli s kytickama, kdyz ma nekdo prijit. Tchyne, jedina osoba, ktera chodi i do soukromych mistnosti, se prezouvala jeste predtim, nez jsem do rodiny prisla. I kdyz teda po zahrade chodi v tech stejnych botach, ale kdyz prsi, opucuje se. Z obyvaku jsem koberec vykazala.
Ja si u ni v mestskem byte nechala po prvni navsteve pantofle a prezouvam se a ona to nikdy nijak nekomentovala, ostatne i ona se zouva. Jine navstevy se u ni nezouvaji a ja uprimne nechapu, jak ji ty hedvabne koberce vydrzely cela desetileti v tak dobrem stavu. Zije na standardne zaneradene periferii velkomesta.
Jinak se na navstevach nezouvame a zda se, ze nikoho nezarazi prochazet se v zablacenych bagancatech po svetlych kobercich s vysokym vlasem, a to ani v domacnostech s batolaty. Ale jeste jsem nebyla v byte, kde by bylo tolik kobercu ci parket jako v prumernem ceskem dome, je to 90 % dlazby a uprostred jeden paradni koberecek. Ktery asi nosi pravidelne do cistirny.

skl
451 příspěvků 22.07.13 14:53

@DanielaS co treba takova plovouci podlaha? ta tim musi strasne trpet…drobne kaminky, pisek co se nachyta na botech atd.

teetee
499 příspěvků 22.07.13 14:54

Já se nepřezouvám ani doma - v Česku :)

DanielaS
4603 příspěvků 22.07.13 15:02
@skl píše:
@DanielaS co treba takova plovouci podlaha? ta tim musi strasne trpet…drobne kaminky, pisek co se nachyta na botech atd.

Ja nevim, vlastne jsem nikde plovouci podlahu nevidela. Jeste tak klasicke parkety a ty se tu pomerne casto prebrusuji, v Cesku to znam jako akci s dvacetiletymi intervaly, tady klidne co pet let.

Ceresa
465 příspěvků 22.07.13 17:05

Ja v zahranici navstevy nemilosrdne zouvala. Kdyz mi pres pul baraku prosla holka puvodem z Madarska v kozackach, tak jsem ji rekla, ze na tom kontinentu, kde jsme driv zily se take jiste zouvala. A ze ma domacnost je evropska.

sarah123
2137 příspěvků 22.07.13 18:29

Ziju v Italii, nikdo (no dobre, nekdo sem tam jo, ale je to vyjimka) se nezouva. My jsme vsichni Cesi, takze se doma vsichni zouvame. Prichozi se nezouvaji, cely byt je klasicky italsky, takze vsude dlazdice krome loznice, kde jsou parkety. Kdyz se mi nekdo projde po byte, vytru. Mam male dite a stejne mi to nejak zily nerve, proste casto vytiram. Mimochodem, v kazdem byte, ve kterem jsem kdy v Italii byla, meli nadherne cisto, podlahy vzdy ciste a neznicene.

@skl
Plovouci podlahu jsem tu v zivote nevidela, ale pokud si nekoupite podlahu z OBI za 150 Kc balik, tak to nebude vadit ani ji. Mam plovouci podlahu v Praze a neprezouvani (politi varici vodou, cisteni lihem a velijake zvireckosti) prezila v klidu.

hanabanana76
160 příspěvků 23.07.13 11:57

Ziji v UK a az na obcasne vyjimky, ze si lide sami od sebe chteji sundavat boty, se tady proste nezouva a ja to nevyzaduji. Nevadi mi to, jsem uz na to zvykla, cele prizemi domu mame bud drevene podlahy nebo kachle.Mam 2 male deti a dva male psy a podlahy uklizim denne.
Co se tyce patra a bezovych kobercu - pro delniky/opravare co se nezouvaji a musi tam jit mame jednorazove plastikove navleky(a ani bych asi nechtela, aby si ty pracovni boty zouvali - abych byla uprimna).

Vrenni
142 příspěvků 11.11.15 16:27

Ve Svycarsku nosime papucky, na navstevach se vyzouvame a navstevy se vetsinou taky vyzuji. Vyjimky jsou velke navstevy, kdy doma nosime ciste lodicky/polobotky.

DanielaS
4603 příspěvků 12.11.15 11:58

Tak tu mam batoleci update, pozadala sem tchyni, aby se zouvala hned po prichodu zvenku a ne pote, co prosmejdi cely byt a usadi se, a s komentari to dodrzuje, asi to bere jako vystrednost cerstve matky.

Nihilistka
27 příspěvků 15.11.15 12:04

Nežiju v zahraničí, ale mám zkušenosti s pobytem v Irsku (Erasmus + nějaké ty mezinárodní vztahy). Nezouvá se tam nikdo, leda až večer, když už nikam nejdou. Co mě ale šokovalo je, že jsou často i na chodbě, na schodech a v pokojích, kde se pohybují nepřezutí, koberce! A přitom je venku v podstatě pořád mokro. Asi nemusím říkat, jak ty koberce (většinou světlé) vypadají.

Morrighan
1299 příspěvků 15.11.15 14:20

Momentálně jsem v Irsku a já osobně se přezouvám. Ovšem podezřívám některé spolubydlící, že se neobtěžují. V přízemí to ještě jde, tam je průchod na dvorek, takže člověk potřebuje přeběhnout v botách (není tam nikde koberec). Jestli někdo chodí v botách i nahoru, kde jsou koberce, tak to teda fuj.

takvselijak
172 příspěvků 15.11.15 15:22

@Nihilistka Tak to je nechutné. Nechápu, že jim to nevadí a že se jim nezapaří nohy, když vzhledem k počasí, asi nebudou nosit sandálky, jako třeba v Itálii. Já mám zkušenost s Islandem a Grónskem. V obou případech se všichni přezouvali v předsíňce, stejně jako tady.

Denyna
4101 příspěvků 15.11.15 19:10

Žila jsem pár let v Británii, přezouvali jsme se maximálně večer do postele nebo prostě, když nás zrovna napadlo. Koberce jsme měli taky, světlé, a švábi nám v baráku neběhali, měli jsme čisto.

Tady v ČR se většinu roku přezouvám. Prostě jiný kraj, jiný mrav, normální podle mě.

Pinot Noir
8561 příspěvků 18.11.15 11:45

Doma se přezouváme, ale máme v celém přízemí dlažbu, takže návštěvy nezouváme. Pokud je u nás někdo víc dní a chodí spát do patra, poprosím ho, ať se přezuje (mám připravené nové pantofle), hlavně mi jde o prevenci poškození dřevěných schodů. Když přijde někdo na kávu nebo třeba finanční poradce se smlouvami, tj. jen do přízemí, zůstanou v botách. V létě, když je venku sucho, chodím po přízemí často i já v botách. Přezuju se třeba až hodinu po příchodu, až třeba uklidím nákup a tak. Štvou mě ale lidi, které požádám, aby se nevyzouvali, zdůrazním, že máme dlažbu právě proto, aby se hosté zouvat nemuseli, a oni se přesto vyzují. Proč to dělají?

Andrejice
302 příspěvků 18.11.15 12:29

Žiju v Řecku a zde se lidé, co přijdou na návštěvu nikdy nevyzouvají. Když přijdou domů z práce, ze školy tak ano. Co jsem takhle videla, tak se doma přezují do pantoflí. Na zimu se položí koberce, které jsou přes léto někdě uschované. Když k nám domů přijdou nejbližší členové rodiny, tak Ti už ví, a vyzují se. Když přijde někdo jiný, či větší počet lidí při rodinné sešslosti, oslavě, tak se nepřezouvají a pak prostě vytřu. To je taky důvod, proč jsem odmítla doma koberce. Musíme být asi jediní bez koberců přes zimu :)

Réza4  18.11.15 12:36

Byla jsem několikrát ve Francii a ve většině rodinných domů platí: v přízemí v botách (kuchyně, obývák, jídelna), nahoru v přezůvkách (ložnice). Ale když přijeli k nám do ČR, přezůvkám hned za dveřmi se nebránili ani nedivili.

Garfie
4452 příspěvků 21.11.15 12:15

V Japonsku se přezouvá všude, dokonce i v některých tradičních obchodech jsem to zažila. :-) V typických restauracích, rjokanech, onsenech, chrámech-prostě všude. Buď dostanete přezůvky, nebo chodíte bosi. V normálních restauracích nebo hotelech západního typu pochopitelně ne. Přezouvají se proto logicky i doma a na WC mají ještě speciální papuče, které se nosí jen tam.

Příspěvek upraven 21.11.15 v 18:31

Hanelle5
65 příspěvků 21.11.15 14:04

Ve Švédsku se přezouvá naprosto běžně. Zažila jsem situaci, kdy jsme byli pozváni na společenskou návštěvu u manželova šéfa (bylo to mé první setkání s ním) a jeho první slova hned ve dveřích bylo strohé sdělení o tom, že zde (v civilisovaném světě) se zouvají. Přiznám se, že jsem si v té chvíli neodpustila sice slušnou, ale přesto odpověď, že u nás v Česku je to naprosto běžné.

A jinak zouvají se lidé například i na Havaji:

stricc  21.11.15 14:29

Na Kubě se nepřezouvá nikdy a za žádného počasí a žádných okolností (třeba louže hlubokého bahna všude kolem domu). Na druhou stranu z tamní obsese čistou podlahou jsem chytala amok. Správná kubánská hospodyně musí být spatřena minimálně třikrát denně s hadrem a koštětem, jak usilovně šůruje, a jakmile má volných pět minut, tak musí jít aspoň zametat, jinak bude pomluvena a znectěna na vždy všemi sousedkami. Jeden můj bývalý švagr bydlel v čemsi šíleném z udusané hlíny a drátěného pletiva, ale hlavně že si stěžoval na manželku, jaká je to cuchta, že nemyje podlahu dost často. Naštěstí už je šťastně rozvedená, když jsem ji naposledy viděla, ani jsem ji nepoznala, jak rozkvetla.

LorelaiH.
2999 příspěvků 21.11.15 14:54
Nevěděla jsem, že moje mamka je původně z Kuby! :-O
@stricc píše:
Správná kubánská hospodyně musí být spatřena minimálně třikrát denně s hadrem a koštětem, jak usilovně šůruje, a jakmile má volných pět minut, tak musí jít aspoň zametat…

stricc  21.11.15 15:04

@LorelaiH. Možná by měla zapátrat mezi svými předky. Jedna moje švagrová (bylo těch příbuzných až moc) jednou líčila, jak měla nějaký záchvat, už nevím, jestli migrénu nebo něco jiného, ale prostě bylo jí blbě a byla úplně vyřízená, pak se jí udělalo trochu líp, tak zkusila vstát, pomaloučku vzala koště… a šla zametat. Myslela jsem, že to se mnou švihne, když jsem to slyšela :-)

Karmilla
4 příspěvky 06.03.16 20:36

V škandinávii sa prezúva. úprimne povedané, ani si to pri miestnom počasí inak predstaviť neviem.

spomenula som si na jednu vec, ktorá sa mi často stávala na Slovensku - väčšinou pri návšteve panelákového bytu a niekoho staršej generácie - „nemusíš sa vyzúvať“ podané takým štýlom akoby to bolo nejaké privilégium pre mňa - návštevu (väčšinou mali všetci koberce a chodili v papučiach). doteraz tomu nerozumiem, vždy som sa vyzula :-D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit