Přibrat s 2500 kcal?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

valča123
4 příspěvky 09.08.16 22:14
přibrat s 2500 kcal?

Chtěla bych poprosit o radu..
173cm, 42.8 kg a 13 let.. Musím chodit k doktorce co dva týdny na vážení už sem tam byla 2krát a pokaždé sem zhubla kilo.. měla sem příjem 1350 kcal a -600 sport (podle kalorickýchtabulek. cz) ted si chci dát 2500 kcal a mám dovoleno cvičit jen 35 min (cvičím jullianu 30day 1 level 25min+10 min na břicho,110 dřepů a 2 min plank),ale bojím se že když budu mít příjem 2500 kcal a cvičím tak málo že přiberu na břiše, ale já chci přibrat celkově.. myslíte že je to správné? Kolik byste mi doporučili kalorii? sacharidů atd..?

Reakce:

SunEclipse
497 příspěvků 09.08.16 22:25

Doporučili bychom ti zajít k odborníkovi na poruchy příjmu potravy, protože tvá posedlost kaloriemi a cvičením není normální. Jsi na nejlepší cestě k mentální anorexii.

Pozorovatel
271 příspěvků 10.08.16 13:23

Poslouchej svoji lékařku.

valča123
4 příspěvky 10.08.16 14:27

Doktorka mi neřekla kolik bych měla příjmout kalorii protože kdyby veděla že si je počítám tak by se jí to asi nelíbilo..

vlm
2598 příspěvků 10.08.16 16:40
@valča123 píše:
Doktorka mi neřekla kolik bych měla příjmout kalorii protože kdyby veděla že si je počítám tak by se jí to asi nelíbilo..

Tím spíš se drž rady @SunEclipse ,má naprostou pravdu

MichaMach
313 příspěvků 10.08.16 16:42

@valča123 Jste opravdu moc podvyživená, to je dost vážný stav obzvlášť ve vašem věku. Nejde jen o to jestli jste vizuálně hubená nebo tlustá. Víte že dlouhodobá podvýživa vede třeba ke ztrátě zubů? Víte kolik stojí zubní implantáty? Taky můžete přijít o vlasy, budete mít ošklivou šupinatou pleť, polámané slaboučké nehty, záděry na každém prstu. Teď ty vážnější: oslabujete vlastní orgány, při hladovění trpí i hladká svalovina. Srdeční sval na malnutrici reaguje snížením hmotnosti, a to zhruba o 30 %. Dochází tak ke snížení srdečního objemu s následnou hypotenzí, která může vyústit v kolaps a to i ve vašem věku. Postihnout to může i dýchací svaly. Při tomto stavu se snadno rozvíjí těžké infekce plic na čemž má podíl i postižený imunitní systém. Snižujete schopnost střev vstřebávat nejen živiny, ale i železo, vápník a třeba i léky, takže ve spojitosti se sníženou imunitou vám dá pořádně zabrat i obyčejná rýma. Taky třeba nikdy nebudete mít děti. A na závěr jenom taková malá otázka: Kolik hodin denně se věnujete jídlu, myšlením na něj, na svou postavu a cvičení? Zbude vám čas na něco jiného? Normální je žít život, mít koníčky, kamarády, studovat nebo třeba i pomáhat jiným lidem. Paní doktorka není váš nepřítel, snaží se vám pomoci. Já vás chápu, ten pocit silné sebekontroly je opojný, obzvlášť když se třeba nedaří mít pod kontrolou něco jiného, důležitějšího. Jenže to není řešení. Nebojte se poprosit o pomoc. Pokud nemáte důvěru k vaší lékařce, tak zkuste třeba oblíbenou učitelku ve škole. Určitě bude umět najít kontakt na šikovného psychologa, který se věnuje dívkám jako vy.

SunEclipse
497 příspěvků 10.08.16 20:00

Takže když to shrneme - děvče, máš problém. Řekni mi jediný důvod, proč potřebuješ počítat kalorie. To dělají lidé, když chtějí zhubnout, ti, co potřebují přibrat, nepotřebují řešit, kolik můžou sníst. Sama víš, že to není správné - proto to před lékařkou tajíš. Zkus se zamyslet, co je tvým cílem. Chceš být nemocná? Chceš aby ti vypadaly vlasy? Chceš umřít? Jestli ne, seber zbytky zdravého rozumu a utíkej k tomu odborníkovi.

Lettecia
113 příspěvků 10.08.16 21:03

Hlavne pokladas stejny dotaz na vice diskuznich servrech. Myslim, ze si dal, nez na nejlepsi ceste k mentalni anorexii.

VandaRybna
3260 příspěvků 11.08.16 08:07

2500 Kcal je ideální příjem pro tvůj věk a výšku, takže ano. Klidně si to počítej. Necvičíš málo, ale příliš a zbytečně. V tvém věku se to stejně na tvém těle příliš neprojeví, jen si přetěžuješ svaly (které ti zbyly, protože vzhledem k malému příjmu energie se ti nemají z čeho vytvořit a ty tak nemáš co tvarovat tím posilováním) a klouby. Posilování nepovažuju za moc vhodný sport pro velmi mladé dívky. Lepší jsou sporty založené na ohebnosti a hbytosti. Plavání, kolo, in-line brusle, tenis.

Edit: stáhni si do mobilu aplikaci Kaloricketabulky, případně se přihlaš na jejich stránkách, krom počítání energie ti také jasně řeknou, kolik jsi přijala a kolik máš přijmout bílkovin, tuků, sacharidů, vlákniny atd. První co udělej je, že tam zadáš svůj obvyklý jídelníček, myslím, že se budeš hodně divit.

isko
511 příspěvků 11.08.16 12:23

Jo a taky základní otázka: jakou máš skladbu stravy v současnosti? Máš dost bílkovin? Železa? Vápníku? Vitamínu D? ¨
A co na to říká tvoje mamka?

valča123
4 příspěvky 11.08.16 12:41

Kalorickétabulky. cz mám a počítám, ale vyšlo mi že bych mohla sníst klidně aji 350-400g sacharidů a 170g bílkovin, ale to je strašně moc podle mně.. ted se snažím mít těch 2000-2500 kcal, ale ty sacharidy jsou strašně moc. Mám 4krát týdně maso (200-150g) třeba s rýži (120g) (rýži taky někdy s tunákem)/bram­boramy aji celozrnné těstoviny (ted jím 150g těstovin) jím 2-1 týdnně třeba s tunákem + zeleninu mám každý den tak 150g jogurt jím taky často (řecký jogurt 0%) vaječinu mám 1 týdně (jen s bílkama připadá mi že je to chutnější) A pečivo celozrnné mám každý den, ale s ovocem je to horší toho moc nemám popravdě no.

VandaRybna
3260 příspěvků 11.08.16 13:02

@valča123 Jelikož by sacharidy měly tvořit cca 55% energetického příjmu, při čemž 1g sacharidů má 4 kcal, 350 g sacharidů je 1400 kcal, což je 55% z 2500 kilokalorií, které plánuješ přijmout. To množství je zcela v pořádku.

Skladba tvé stravy mi přijde dobrá, jen toho jez víc. Asi budeš mít málo vlákniny a pokud chceš dohnat sacharidy, aniž bys při tom přijímala i zbytečné tuky, doporučuju sušené ovoce (hrozinky jsou fajn), slaď medem.

Moir
1808 příspěvků 11.08.16 16:02
@valča123 píše:
Kalorickétabulky. cz mám a počítám, ale vyšlo mi že bych mohla sníst klidně aji 350-400g sacharidů a 170g bílkovin, ale to je strašně moc podle mně..

Ehm, jaké máš vzdělání ve věci výživy? To už máš ve 13 letech medicínu, nebo aspoň obor dietní sestra?
Neblbni, nepočítej kalorie ani kilojouly, nepozoruj se, bude ti mnohem líp.

MichaMach
313 příspěvků 11.08.16 16:07

@valča123 Vykašlete se na počítání. Stránky kaloricketabulky.cz nejsou stavěny na přibírání, při vašem příjmu vám doporučují závratných 144 g bílkovin, což je dobré tak na selhání ledvin nebo jater. V našich končinách se za minimum považuje 1 g bílkovin na 1 kilogram vašeho těla, za bezpečné maximum se obvykle počítá se 2 g na 1 kilogram hmoty.
Jestli to s tím přibíráním myslíte opravdu vážně, přestaňte cokoliv počítat. Jezte každé tři hodiny, dávejte přednost spíš polotučným mléčným výrobkům než těm nízkotučným, ovoci před zeleninou, v každém chodu by měly být zastoupeny sachry, tuky, bílkoviny, přesně v tomto pořadí. Vaše strava musí být z principu tučnější a sacharidovější než při prostém udržování váhy.
Z hlediska vašeho současného stavu se mi nelíbí vaše domácí cvičení. Za prvé jste oslabená, nedodáváte tělu energii, přitom posilujete a navíc je to cvičení značně jednostranné. Jste ve věku, kdy organismus staví a učí se, měla byste aktivity střídat. Za druhé se mi nelíbí, že jste při tom sama. Vy prostě potřebujete přehodit v hlavě výhybku, což se bez názoru z vnějšku a posilováním sociální vazby špatně provede. Ideální jsou kolektivní sporty nebo aspoň skupinová cvičení. Ony ty soucitné/zhnusené pohledy na vaše slabé tělo nejsou vůbec od věci.
Mám z vašich dotazů pocit, že máte od lékařky/maminky nejspíš poslední šanci před hospitalizací, ale bohužel se snažíte věc řešit ve smyslu celé kozy a nažraného vlka. Tak to opravdu nepůjde.

Shanshuita
88 příspěvků 12.08.16 13:55

@valča123 Já ještě dodám, že ten program, co cvičíte - 30 day shred od Jillian - je program sestavený na co nejrychlejší zhubnutí a zároveň lehké posilování, ale primárně má zajistit spálení co nejvíc kalorií za co nejkratší dobu. Já to cvičím, když chci zhubnout, a už těch 25 minut denně mi pomůže k tomu, abych hubla výrazně rychleji, než když třeba hodinu jezdím na bruslích. Co tím chci říct, je, že pokud chcete přibrat (a měla byste), tak tohle rozhodně není vhodný druh cvičení (navíc ve 13 letech). Pokud se chcete hýbat, běžte ven třeba se projet na kole, ale tohle cvičení přenechte těm, co se potřebují rychle zbavit tuku. A vážně zajděte za psychologem nebo jiným odborníkem, protože ve 13 při vaší váze a výšce není normální počítat si kalorie a řešit takhle jídlo (a jo, vím, o čem mluvím, a jsem si jistá, že vy taky).

emef
2055 příspěvků 13.08.16 16:38

@valča123 Myslim, ze chyba je ve vasi doktorce, ktera si zrejme mysli, ze k lecbe staci, kdyz vas bude dvakrat tydne vazit. To je jako kdyz obvodak obeznimu pacientovi rekne, ze MUSI ZHUBNOUT a dal nic. Clovek zhubne, kdyz bude cele dny jen na vode, stejne tak pribere, kdyz cele dny bude chipsy zajidat cokoladou. Ani jedno ale jeho zdravotni stav nezlepsi. Doktorka by vas mela poslat do nutricni poradny, pripadne za dietologem, psychologem, internistou… Nutricni terapeut vam poradi, co a jak abyste pribrala zdrave, muze vam sestavit plan. Zkuste to doktorce navrhnout. Drzim palce.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit