Přijatelná cena za ušití šatů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elenacroft
11 příspěvků 13.02.13 19:19
Přijatelná cena za ušití šatů

Pravidelně čtu, ale přispívám dnes poprvé. Zajímá mě, jaká je asi tak cena za ušití plesových šatů od dámské krejčové na malém městě.
Poptala jsem krejčovou, chci antický střih, materiál hedvábný šifon a látku si sháním sama. Cena za ušití by měla být cca 4 tis. Zdá se vám to málo, hodně nebo v normě? Netuším, jak se ceny této služby pohybují.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Kemia
420 příspěvků 13.02.13 19:27

Zdá se mi to spíš dost, pokud šaty nebudou nějak extra komplikované.

LadyPapajka  13.02.13 19:33

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 17:14

Guinea Pig
1190 příspěvků 13.02.13 19:33

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 00:09

InSanity
185 příspěvků 13.02.13 19:42

Tak to mi přijde fakt dost…já jsem za ušití vcelku náročných šatů i se spodnicí platila 70 eur - cca 1700 Kc…

Klotylka
496 příspěvků 13.02.13 19:43

Mě se to tedy zase tak moc nezdá. Práce s hedvábným šifonem je náročná a musí být precizní, a předpokládám, že šaty budou mít nějakou podšívku…
Pokud by paní brala 100Kč/hod (a to je myslím za odbornou práci málo, více bere moje paní na úklid i ukrajinci na stavbě) tak je to 40h práce, což u společenských šatů není moc.

elenacroft
11 příspěvků 13.02.13 19:44

Tak tedy nejsem sama komu se to zdá dost. Nejdřív na mě zkoušela hru, že v Praze jsou ceny okolo 10 tis. za ušití šatů např. svatebních. Tak jsem reagovala, že to je, ale jiná záležitost a velmi náročné na práci určitě. Mám dle mého jednoduchý střih, žádné extra zdobení, bez vyztuženého živůtku. Ta cena je jen za ušití a látka mě přijde na dalších 2500 tis. minimálně (upřednostňuji kvalitu). Tak jsem z té ceny otrávená, že nevím, zda ji tedy neodvolat. :-(

Klotylka
496 příspěvků 13.02.13 19:45

No ještě mě napadlo, že přijatelnou cenu určujete Vy, prostě musíte vědět, kolik jste ochotná dát a kolik už ne.

Kemia
420 příspěvků 13.02.13 19:49

@elenacroft Já bych dala tak 2 tisíce, aspoň tak se to pohybuje v menších městech. 4 tisíce ne.

elenacroft
11 příspěvků 13.02.13 19:52
@Klotylka píše:
Pokud by paní brala 100Kč/hod (a to je myslím za odbornou práci málo, více bere moje paní na úklid i ukrajinci na stavbě)

Kdybych měla na to platit paní na úklid, tak cenu 4 tis. za ušití šatů neřeším. Naprosto chápu, že se Vám to za této situace nezdá moc. Kupovala loni jsem šaty ze salónu a ty stály podstatně méně než ušití nových.

elenacroft
11 příspěvků 13.02.13 19:57

Počítala jsem za ušití částku maximálně 2,5 tis. Jde mi pouze o to, zda nejsem mimo realitu a zda nejsou ceny těchto služeb výše než částka, kterou jsem ochotná dát.

LadyPapajka  13.02.13 20:01

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 17:14

Olinka
2582 příspěvků 13.02.13 20:10

@Klotylka No teda nevím, ale připadá mi, že trávit nad šitím jednoduchých šatů týdenní pracovní dobu je teda až dost času.

Ani  13.02.13 20:58

Já jsem docela překvapená z místních reakcí. Nevím, jak se pohybují ceny, ale pokud je opravdu tolik kvalitních švadlenek ochotných šít společenské šaty z hedvábného šifonu pod dva tisíce, tak se divím, že ještě neumřely hlady. Vždyť za 4000 celkem by byly konfekční šaty z řetězce.

Olinka
2582 příspěvků 13.02.13 21:05

Za ušití jednoduchých šatů „od prsou po kolena“ vč. bolerka jsem dala před 3 lety 1600 Kč a to i s látkou. Podotýkám, že jsou nepodšité a rozhodně nejsou z hedvábného šifonu (ale název materiálu teda fakt nevím…). Švadlenka sídlící v okresním městě. Střih podle Burdy.

Kemia
420 příspěvků 13.02.13 21:16

@Ani Umřely by nejspíš hlady, kdyby si na malém městě účtovaly za jednodušší střih 4 tisíce.

Guinea Pig
1190 příspěvků 13.02.13 21:20

Nevím jak se pracuje s hedvábným šifonem a jestli je třeba víc času na zpracování. Ale vím, že pokud je krejčová kvalitní, nešije jen ty jedny šaty, má hromadu zákaznic a tedy neumře hlady jistojistě. Každopádně už ta situace, kdy by to na mě paní krejčová „zkoušela“ s cenou, by mi byla nepříjemná, nevěřila bych jí a odešla bych. Mezi krejčovou a klientem by měla být nějaká elementární důvěra…

elenacroft
11 příspěvků 13.02.13 21:42

@Ani Připočtěte si k tomu prosím látku za min. 2500,– Kč. Myslím, že v konfekci H&M či Zara za 6500,– koupíte večerní šaty dvoje.
Ale rozdíl může být mezi Prahou a městem do 30 tis. obyvatel, záleží na poptávce na trhu a síle a také kvality nabídky služeb. Kdyby se tu zjevila nějaká švadlena a vyjádřila svůj názor, tak by to bylo ideální.

top topic
949 příspěvků 13.02.13 21:50

Ja ted koukala na nejake saty u Pietro Filipi, nevim presny pocet elek a pismen p. A zasla jsem, ze za saty z edice Anie Geislerove, 100% polyester, 6 tisic. A meli tam i jedny, dtto slozeni, a ty byly za 8 nebo 10, uz je nemaji v nabidce, abych se koukla. To mi prijde fakt jako ulet.

Guinea Pig
1190 příspěvků 13.02.13 21:54

@top topic To je docela smutný, 100% polyester, ne? Vždycky když jsem viděla její oblečení, moc se mi líbilo, máme stejný typ postavy a byla jsem ráda, že někdo vyrábí pro mě :-) Ale teda polyester za šest litrů…no…:-(

queenmargot
1106 příspěvků 13.02.13 22:05

Já si nechávala šít šaty na ples právě z toho důvodu, že všude za kus polyesteru chtěli nehorázné peníze. Švadlenu v Brně jsem sehnala cenově pro mě přijatelnou. Za ušití společenských šatů dle náročnosti cca 1500/2000 kč. Látku si vždy řeším sama, jen probereme možnosti materiálu, pokud bych nevěděla sama, tak doporučí nebo je ochotná se mnou na ten nákup látky vyrazit.
Dobrá švadlena má zakázek povícero, mě se osvědčila a tak už u ní nechávám šít třetí šaty a mám u ní látku na sako.

Ani  13.02.13 22:18

@elenacroft Připočetla jsem k zmiňovaným cenám. 1500-2000 + 2000-2500 = 4000. Pokud vím, ty opěvované šaty z Manga před slevou stály kolem 3500 a hedvábnou mají jen část, nebo ne? Taky vám za podobnou cenu půjčí šaty v půjčovně.
Když se řekne jednodušší střih, představím si plátěné letní šaty, ale ne večerní šaty z materiálu, z kterého se šije dost těžko, který vyžaduje nějaké skládání, podšití, obtížně se začišťuje apod. Navíc na míru. Čekám, že takové šaty budou 1,5-2× dražší než konfekce, v závislosti od pověsti švadleny.
Každopádně žádný řemeslník není blbý a s cenou to nezkouší, řekne nejméně, co si může dovolit, aby došel ke kompromisu - pravděpodobnost, že přijde o zákazníka (když řekne moc) vs. cena za kterou mu to ještě stojí za to dělat.
Jsem na to citlivá, protože mezi řemeslníky a umělci se pohybuju. Pouští se do sebevražedného cenového boje (proti konfekci a masové výrobě) a ztrácejí úctu ke své práci. Dlouhodobě se to projevuje v tom, že ubývá kvalitních řemeslníků (ve všech oborech). Aby je pak zákazník, který je ochotný platit, hledal lupou.

Mylady2
12409 příspěvků 13.02.13 22:21

@Ani souhlasím! Dobrá práce má být adekvátně zaplacena:-)

Klotylka
496 příspěvků 13.02.13 22:36
@Ani píše:
@elenacroft Připočetla jsem k zmiňovaným cenám. 1500-2000 + 2000-2500 = 4000. Pokud vím, ty opěvované šaty z Manga před slevou stály kolem 3500 a hedvábnou mají jen část, nebo ne? Taky vám za podobnou cenu půjčí šaty v půjčovně.
Když se řekne jednodušší střih, představím si plátěné letní šaty, ale ne večerní šaty z materiálu, z kterého se šije dost těžko, který vyžaduje nějaké skládání, podšití, obtížně se začišťuje apod. Navíc na míru. Čekám, že takové šaty budou 1,5-2× dražší než konfekce, v závislosti od pověsti švadleny.
Každopádně žádný řemeslník není blbý a s cenou to nezkouší, řekne nejméně, co si může dovolit, aby došel ke kompromisu - pravděpodobnost, že přijde o zákazníka (když řekne moc) vs. cena za kterou mu to ještě stojí za to dělat.
Jsem na to citlivá, protože mezi řemeslníky a umělci se pohybuju. Pouští se do sebevražedného cenového boje (proti konfekci a masové výrobě) a ztrácejí úctu ke své práci. Dlouhodobě se to projevuje v tom, že ubývá kvalitních řemeslníků (ve všech oborech). Aby je pak zákazník, který je ochotný platit, hledal lupou.

Ano! To jsem se snažila říct, ale asi nějak špatně…
Stále se tu hovoří o kvalitě, ale jakmile přijde na to, si za ni trochu připlatit, tak je to najednou jinak.

modra_kocka
903 příspěvků 13.02.13 22:38

@Ani taky mám pocit, že se to tady trochu zbláznilo. Za 2000 Kč ušít šaty z hedvábného šifonu je nesmysl. Bála bych se, jestli ta švadlena fakt umí šít, když si řekne tak málo. Je to přece její práce, a ne na hodinku-dvě. K tomu 2 zkoušení, prostor… 4000 mi nepřijde jako nějaká nadnesená cena.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit