Přikrývka/deka - kamenný obchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sonetka
110 příspěvků 24.01.13 09:56
Přikrývka/deka - kamenný obchod

Dobrý den,
potřebuji koupit novou přikrývku do postele (to, čím se v noci přikrýváte). Většina, co jsem našla se dá objednat přes internet, já bych si ji chtěla raději nejdříve osahat a ověřit si jaká je. Z kamenných prodejen jsem však přišla jen na SCANquilt (hodně drahé) a Dormeo (malý výběr). V prodejnách typu Jysk a podobné se mi moc nechce věřit kvalitě, měla by vydržet pár let. Nevíte o nějakém obchodě v Praze, který se dají přikrývky koupit?
Druhá otázka - přikrývka určitě bude prací, ale máme pračku jen na 5kg. Myslíte, že to bude stačit nebo jaké máte zkušenosti s praním přikrývek?
Přikrývka by měla být pro jednoho (cca 135×200), hodně hřejivá a ideálně pro alergiky.
Děkuji za rady.

Reakce:

Martini90
159 příspěvků 24.01.13 11:52

Musím se zastat Jysku - mám od nich přikrývky ze syntetického vlákna (tj. vhodné pro alergiky, dají se prát na vysokou teplotu) už asi 4 roky minimálně a žádný problém s nimi nemám. Jsou lehoučké, vhodné pro alergiky, zima mi není, byť je dost tenoučká. Jsem s nimi spokojená.
Ještě mě napadla Ikea, ta též prodává přikrývky a polštáře, ale záleží, zda bydlíte přímo ve městě, kde je pobočka, nebo alespoň blízko. Zase tolik poboček v ČR skutečně není.

goldfischlein
49 příspěvků 24.01.13 12:36

Kromě Ikei mě napadá ještě XXXLutz. Mají celkem výběr lůžkovin v různých cenách a kvalitách. Přikrývku od nich sice nemám (tu jsem dostala od maminky), ale zato mám od nich parádní péřové polštáře, které miluji :-)

Caralina
916 příspěvků 24.01.13 12:49

Ikea

eless
1057 příspěvků 24.01.13 12:49

Nic dolezite…

Příspěvek upraven 25.08.13 v 08:00

DRW
1227 příspěvků 24.01.13 12:51

Nebudu psat o kamenne prodejne, protoze ta je v Palkovicich na Mistecku, ale o jejich e-shopu www.ibatex.cz Doporucuji jejich prikryvky z duteho vlakna, ktere se daji velmi dobre prat, vlakno drzi tvar, neslehava se. Pouzivam je jiz nekolik let beze zmen, Cena prizniva. kvalita velmi dobra.

Moir
1800 příspěvků 24.01.13 12:56

Mám deky z Ikei, teď jsem měnila cca po 6 letech, kdy se deka na šířku trochu smrskla, ale asi kdybych hodně chtěla, tak bych ji za použití mírného násilí v mezích zákona roztáhla zpět, zdrcla se jen trochu náplň, ale Ikea má vlastní rozměry jak lůžkovin, tak povlečení, takže to není volba vhodná pro každého; jo a prala jsem je 2× ročně, vždy při změně sezony, mám totiž tzv. celoroční, co se skládá ze dvou přikrývek různé tloušťky, které se na zimu secvaknou patenty k sobě a máte teplou deku, tenhle systém za sebe mohu jen doporučit.

GalianosjednimL  24.01.13 15:40

@Moir Taky jsem pro IKEu, mám ji cca 3 roky a jsem spokojený.

Park
427 příspěvků 24.01.13 16:02

V GANTu maj pěkný

Sonetka
110 příspěvků 24.01.13 20:41

Děkuji všem za příspěvky.

• Jysk - původně jsem od nich už měla deku vybranou, ale pak jsem narazila na několik příspěvků, ve kterých si stěžovali na to, že se jim po pár vypráních výplň zdrcla a spadala do rohů, tak jsem začala vybírat znovu.
  • Ikea - o té jsem neuvažovala, přijde mi to podobné jako Jysk, ale chystám se tam, tak se podívám i na přikrývky.
  • Scan - ten bych vlastně nejraději, ale pořád přemýšlím, zda za to stojí.

Snad se mi to podaří brzy vyřešit.

eless
1057 příspěvků 24.01.13 20:55

Nic dolezite…

Příspěvek upraven 25.08.13 v 07:59

Dahllie
2222 příspěvků 24.01.13 20:56

My doma kupujeme nejraději od SEBY Tanvald , bohužel jako všechny textilky v okolí je v konkurzu. A bohužel netuším, kde jinde než ve firemní prodejně by se daly jejich výrobky ještě koupit. Nejstarší mají naši takových 7 let a stále dobrá i po praní v pračce. Mají různé gramáže, takže by neměl být problém i s vaší pračkou.

kayav  24.01.13 21:02

@Sonetka Určitě zkuste Ikeu, my máme od nich asi 4 a všechny v pohodě. Máme teda dvojpeřiny, ale jedna z nich je velice praktická, protože má uprostřed zip, díky němuž uděláte z jedné velké peřiny dvě malé.
A s tím praním by mě to taky zajímalo, zrovna nám kočka počůrala jednu z nich a potřebovala bych ji vyprat, ale obávám se, že se do pračky nevejde.

andano
575 příspěvků 24.01.13 22:51

Já bych se taky chtěla zastat Jysku (jak už tady padlo) - máme od nich několik dek a bez problémů. A co se týče výběru, zdál se mi snad i lepší než v IKEA.

Linie
1700 příspěvků 24.01.13 23:01

Sonetka: Velmi doporučuji prodejnu Veba ve Velehradské ulici. Deka je velmi hřejivá, naducaná a prát jde. Mají na jednu postel i dvojito - tam si nejsem jista, zda se vejde do pračky. Veba je výroce, takže podpoříte i český průmysl.
Velehradská ul. je kolmá na Vinohradskou.
Prodávají i damaškové povlečení - to nejlepší, co můžete mít. Určitě vás přežije. Mají povlečení buď ušité /drahé, ale krásné a velký výběr vzorů a barev/ nebo bílou metráž a občas mají zbytky na váhu - ty jsou velmi levné. Celou rodinu jsem tím vybavila.

DRW
1227 příspěvků 25.01.13 08:05
@Sonetka píše:
Děkuji všem za příspěvky.

Jeste neco malo na okraj, mozna i pozde, ibatex.cz ma moznost vyzvednuti primo v Praze, podivejte se na jejich stranky, je tam odkaz. Osobne jsem na ni dostala kdysi tip, kdyz jsem resila svoje alergicke problemy s klasickymi perinami.

Moir
1800 příspěvků 25.01.13 08:39

@kayav jak jsem psala výše, deky z Ikei v pračce normálně peru, sice teď mám velkou, na 7 kg, ale prala jsem je v ní vždy, i když jsem měla pračku na 5 kg, to půjde to nejspíš i vám, zvlášť když jde deka rozdělit na dvě

Zoe
316 příspěvků 29.01.13 14:23

Mám výbornou zkušenost s dekou zn. Klinmam. Objednala jsem pro syna tenkou prodlouženou 2.20m. Dá se prát v pračce a drží tvar i kvalitu. Teplejší by se asi do pračky nevešla, ale existují firmy, které mají 8kg pračky a takové deky na zakázku perou.

zuzka.mel
5 příspěvků 07.01.15 15:38

Můžu doporučit obchod ProSpánek, kupovala jsem si tam přikrávky Tempur, nevěděla jsem prvně jakou a ochotně mi poradili a pomohli mi vybrat, ke každé mi něco řekli. Jsem s ní spokojená, mám středně hřejivou, takže na léto i na zimu.

eliss11
2 příspěvky 09.01.15 16:54

V létě spím pod takovou tenkou dekou co jsem si ušila a jinak pod peřinou z prachovýho peří, není těžká jako klasická péřová, je taková lehká a vzdušná takže mi to tak vyhovuje a hřeje tak akorát

Lenanna
4 příspěvky 17.02.15 16:19

Já mám přikrývku z dutého vlákna a už bych jinou nechtěla. příjemně hřeje ale není mi pod ní horko ani v létě(když nejsou uplný tropy)a je lehká a odvětrává a ty vlákna se v ní vůbec neslepují dokupy

Anastaziana
1 příspěvek 20.02.15 21:32

Ty peřiny s dutým vláknem jsou fajn, ale musí se koupit nějaký kvalitní, já si jednou koupila v jysku nebo kde to bylo takovou peřiny a ta náplň se mi po čase slepila dokupy a měla jsem ji jenom v jedné půlce peřiny :D takže to chce koupit nějakou v normálním obchodě

Lenanna
4 příspěvky 21.02.15 22:58

To jsem ráda, že nejsem jediná kdo měl takovou zkušenost, nesnášela jsem to, hlavně u polštáře protože se na něm nedalo spát a hrozně z toho bolelo za krkem, aspoň už jsem poučená a mám teď kloudný ložní textil a jinde než ve specializovaném obchodě už podobné věci kupovat nebudu.

KatiKati  26.05.15 20:03

Já mám teď novou přikrývku Klinmam na léto. Koupila jsem ji v obchodu Prospánek, sice jsem si ji nejdříve vyhlídla na jejich eshopu ale taky jsem si ji chtěla zkusit, stála jenom 1500 a je skvělá, taková nadýchaná a vůbec se pod ní nepotím a i když je lehoučká tak se pořád cítím tak příjemně jako pod peřinou

chucker
2 příspěvky 04.11.16 12:04
přikrývky

přikrývky i po 2 letech jsou stále jako nové :-) vlněné přikrývky

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit