Jsem příliš hubená

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tierra
3 příspěvky 27.06.12 23:14
Jsem příliš hubená

Jste z těch, které mají ten problém, že místo všemožného hubnutí řešíte opak? Mám pocit, že na tohle téma se moc nemluví. Je mi 23 let a vážím 47 kilo… jasně boubelky si teď říkaj něco jako: „Bejt jí tak si pískám“ nebo „Ať je ráda“… ale já doopravdy nejsem ráda. Nemám žádnej zadek, žádný prsa, tělíčko jak 13-ti letá… a od všech v okolí pořád jen dokola poslouchám: „Holka dělej se sebou něco, nezhubnula si ještě???“ Beru i pivovarský kvasnice, který jsem si koupila v lékárně vždycky po jídle… štítnou žlázu nemám. Když se na sebe kouknu do zrdcadla, připadám si jako kostlivec (hlavně teda v obličeji), nedej bože, když se se mnou do toho zrcala kouká i „normální“ člověk.
Možná si říkáte, že řešim kraviny, ale mě to docela trápí.
Máte, nebo měly jste některá někdy podobnej problém?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 27.06.12 23:17

A nemáte zdravotní problém? Nechtělo by to konzultaci s lékařem? Zdá se mi to dost málo… Může to být štítná žláza nebo co já vím. Vím, že se vyrábějí kalorické drinky a jídla pro anorektičky, třeba by to pomohlo. Ale rozhodně bych se nechala vyšetřit, už jen kvůli klidu.

Šošana  27.06.12 23:21

@Tierra Já mám akorát vztek na ty lidi, co mají ty nevyžádané komentáře.
Nějakou odbornou poradnu už jsi asi navštívila???

janiiiv
781 příspěvků 27.06.12 23:28

Moje teta to s oblibou komentuje, že jsem jak nic, prdelku jak dva kmínky… Mám 170 cm a cca 52 kilo. Jsem hubená, no, po tátovi (teta je z matčiny strany), sestra je to samý, s tím prostě neuděláme nic. Když se to někomu nelíbí, ať se nekouká. Já taky nekomentuju, jestli má někdo metrák.
Co se týče chlapů, myslím, že se jim líbí opravdu různé typy. Někdo mi řekl, že bych měla přibrat (řekněme kategorie „přátel“), a chodila jsem s takovým, který ulítával na to, že se holce rýsují pod bříškem pánevní kosti. Nevím, prostě to neřešit, protože tím si stejně nijak nepomůžete. A brát se taková, jaká jste.

Maja  27.06.12 23:29

A měříte kolik? A jak na tom jsou rodiče s váhou? Já mám o pár kil méně, ale u nás v rodině je hubenost a neschopnost přibrat přirozená, oba rodiče měli vždy podváhu podle standartního BMI, nicméně nikdy kvůli tomu neměli žádné zdravotní komplikace. Naopak, když se mamka pokoušela přibrat a měla nad svých obvyklých 45kg (podle tabulek nebezpečná podváha), tak jí bývalo špatně, byla neustále unavená a došlo to až k vážným zdravotním problémům. Takže díky tomu na BMI nevěřím, prostě máme takové a takové geny a je to pro nás přirozené, stejně, jako jiní mají v přirozených genech baculatost, aniž by to pro ně bylo zdravotně špatné, blonďatost, pihatost atd. atd. Možná to máte stejně, jestli jo, tak snaha to změnit může být naopak nebezpečná.

bestia
2296 příspěvků 27.06.12 23:32

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:35

gulietta  27.06.12 23:35

@Tierra moja neter na všetky nevyžiadané komentáre na tému :priber, najedz sa odpovedá. To sa Ti/Vám len zdá, že som hubená, pretože Ty si pribrala. A má pokoj.:-)

Šošana  27.06.12 23:38

@gulietta Geniální. Podruhé to asi chtít slyšet nebudou.

janiiiv
781 příspěvků 28.06.12 00:13

@gulietta JO! To přesně vysvětluje tu tetu. Když jsem doma po rodinné sešlosti nadávala na tetu, protože ona nejen komentuje, ale i šťouchá prstem do mého břicha (no něco tam je, ale jelikož zpívám, když zatnu, mám tam pekáč buchet a na něm nějakou tu vrstvičku), mamka mi to s ledovým klidem zdůvodnila, že žárlí, protože jsem hubená a ona ne (jenomže mně není skoro 60 a neporodila jsem 2 děti). Ale nemám na to jí něco takového říct… Už teď mi říká, jak jsem hubatá :p

GreatSusan  28.06.12 00:18

@gulietta
pisu do pameti a ukladam pro moji svagrovou :-) ona me nikdy moc nemusela a nikdy mi to nezapomene dat nejak najevo, predevsim poznamkama typu „a daji ti v tom Nemecku najist?“ nebo historkama o anorektickach ve skole, kde vyucuje (podle ni se to tam jen hemzi anorektickama)

gulietta  28.06.12 00:23

@janiiiv ona to povie s najroztomilejším úsmevom, ako keby oznamovala :„dáte si kávičku?“. A po tejto vete jedným dychom začne ďaľšiu vetu absolútne od témy výzor kohokoľvek. Trebárs včera som v škole robila skúšku a docent bol prísny. Tak aby ten človek nestihol zareagovať, a vrátiť sa k téme fakt som pribral/a nedokáže nikto. Ani keby mal 60kg/170 ani 120/170. Ale natrénujte si to. Ja som s ňou tú reakciu drilovala týždeň pred veľkým zrkadlom.:-)

gulietta  28.06.12 00:26

@GreatSusan no na to by som asi odvetila "dajú, ale to vieš v nemecku je kvalita potravín na vyšej úrovni ako v cz. Tam možeš jesť čokoľvek a nepriberieš. Skús kupova´t mesiac v nemecku a uvidíš ako pojdu kilá dolu.:-)

GreatSusan  28.06.12 00:33

@gulietta
taky dobra varianta :-). Uprimne receno ji jdu z cesty, vidim ji tak jednou za dva roky, kdyz se tomu uz nelze vyhnout a nejdradsi bych ji poslala na rovinu kamsi. Jenze jsem ze slusne rodiny, ve ktere se clenove vzajemne akceptuji a pratelsky spolu komunikuji (nekdy je to ale jak z Jane Austen) a neposilaji se do haje - nekdy si rikam, ze asocialove to maji v urcitem ohledu snadnejsi.

motorová pila
110 příspěvků 28.06.12 00:58

Když to není nemocí, je potřeba víc jíst a nebo na to kašlat. Mám 162 cm a 47 kg. Pořád poslouchám blbé komentáře o anorektičkách a kašlu na to. Vím, kde jsem ke své hubenosti přišla. Jednak to máme v rodině a taky chci všude být, všechno stihnout, baví mě pohyb a při tom zapomínám jíst a spát. Jsem se sebou spokojená a je mi ukradené, jestli někdo cizí spokojený není. Pokud se cítíte dobře, proč to měnit? Mě např. baví vyděšené pohledy lidí, když povím, že mi není 14 ale 24, nejlepší je to v práci, vždycky projde hláška typu: „Přišla nějaká holčička.“ Když se zjistí, že holčička bude provádět kontrolu a všichni jsou v šoku, já se bavím :)

Docela účinné na přibrání je zapisování jídelníčku a aktivit a pak analyzovat energetický výdej a příjem (orientační hodnoty se dají zjistit na flora. cz, myslím) a podle toho jídelníček upravit, naplánovat a dodržovat. Stejný princip jako u hubnutí. Jenom prostě naplánovat příjem větší než výdej. Je důležité necpat se jenom sladkým na přibrání, normální pestrá strava je vždycky lepší než umělé drinky a jiné nesmysly.

honza
403 příspěvků 28.06.12 03:49

@Tierra: Pokud opravdu chces pribrat, stravuj se pristich 14 dni pouze v McDonald's.
Vzor nejzdravejsi vyzivy to neni, ale za dva tydny te to nezabije a zarucene neco priberes.
Toto neni provokace ani nejaka skryta kritika nadnarodni spolecnosti. Zkus to a uvidis, vysledek zarucen. Ne samozrejme salaty, ze, hezky double cheeseburger, Big Mac & fries, milk shake…

seznam.mih  28.06.12 04:03

@honza blbější radu jsem tu ještě neviděla…

honza
403 příspěvků 28.06.12 04:22

@seznam.mih
Proc?
Z prispevku Tierry mne pripada, ze by opravdu rada neco pribrala na vaze(„Beru i pivovarský kvasnice, který jsem si koupila v lékárně vždycky po jídle“). Moje rada pribytek na vaze po nekolika tydnech zcela urcite zarucuje, tot vse. Jak jsem psal - neni to o zdrave vyzive, penezich, nazoru na provozovny fast food atd., je to ciste o pribrani na vaze.
Jde-li o to, jak tady poradit Tierre, aby pribrala, tak nekritizuj a porad chytreji.

honza
403 příspěvků 28.06.12 04:27

@seznam.mih
Pro uplnost, zde je zdroj me rady…

http://en.wikipedia.org/…uper_Size_Me

blue0015
217 příspěvků 28.06.12 06:46

Sama bojuju s pár kily navíc, ale mám dvě kamarádky, které jsou opravdu hubené a to jedí mnohem víc než já. Budeš to mít asi dané geneticky, máš zřejmě rychlý metabolismus. Většina lidí, kteří se snaží přibrat dělají chybu v tom, že jedí nezdravě. U někoho buněčná podvýživa způsobuje obezitu, u někoho hubenost, i když to zní nepravděpodobně, většinou je to tak, že tvůj organismus není správně vyživovaný. Možná by ses mohla poradit s odborníkem na výživu. Určitě ti nepomůže jít do MacDonalda nebo se cpát večer čokoládou, je potřeba se stravovat pravidelně, zdravě a také cvičit, aby sis vybudovala svalovou hmotu. V jednom dílu Jste to, co jíte byla jedna dívka, která také řešila, že potřebuje přibrat. Zkus si ten díl vyhledat, možná bude někde na ulozto, ale bohužel si vůbec nepamatuju, který je to díl. Ale určitě se svým vzhledem tolik netrap, přijmi se taková jaká jsi.

Šošana  28.06.12 07:15

@GreatSusan Drzé, drzé, drzé. A mimo jiné to značí, že se podobně chová ke svěřencům ve škole. Protože ty má ještě víc „ve své moci“.
Já si někdy říkám, že ta huba těm lidem neupadne, s prominutím, jak mohou něco takového vypustit. Bodří to dobráci.

Šošana  28.06.12 07:21

@GreatSusan Ale ani Lizzinka vlezlé lidi nešetřila:-) Mezi mé oblíbené patří „nikdo by vás nepodezíral, pane Collinsi, že si své komplimenty nacvičujete“ nebo „krásná budova, a rozhodně netrpí nedostatkem oken“. Ale je fakt, že dotyčný, zvláště natvrdlý pan C., si stejně nebyl jist, jak to myslela:-)

Šošana  28.06.12 07:24

@motorová pila To je fajn, že to tak máte. Jenže Tierra, pokud jsem to dobře pochopila, právě spokojená není a komentáře „s holčičkou“ jí vadí…

top topic
949 příspěvků 28.06.12 08:24

Já bych se chytla rady Motorové pily a psala si, co jím, resp. našla nějaké webovky, kde si lze jídelníček přehledně evidovat. To pak jeden jen valí oči. Já mám teda problém opačný, ale najela jsem na tento režim taky a je to dost husté tedy:-) Ale začínám se do toho pomalu ale jistě vpravovat.
Jinak mám pár hodně hubených kamarádek: s jednou jsem kdysi pár let bydlela - extrémně rychlé spalování, zatímco mně bylo po špatném jídle zle až za 3 hodiny, jí už po hodině. U druhé se časem objevily problémy, které vygradovaly v celkem vážnou chorobu, která neléčená může dost ublížit, když se člověk stravuje s jistými omezeními, jde s nemocí „v pohodě“ existovat. Měla ji zřejmě odmalička, jen o tom nikdo nevěděl. Takže když jí jen to, co má, přibrala 5 kilo.
Pak mám ještě jednu dost hubenou kamarádku a poté, co jsem viděla, co sní, kolik toho sní a jak často, si myslím, že je regulérně podvyživená.
Jen jedno nechápu, čím je dané, že když budu jíst málo já, budu vážit metrák a když bude jíst málo ona, polezou jí žebra.

Acrobaleno
948 příspěvků 28.06.12 08:40

A ja mám 25 a tiež 47 kg (pri 163cm). Zadok skoro žiadny, nohy ako paličky, ale aspoň prsia mám trochu…po mame. Ja to však neriešim a ani som nikdy neriešila, nechcem pribrať, takto mi to vyhovuje. Keď sa niekto môže cítiť spokojne a dobre so svojím telom pri 80 kg, prečo by som sa ja nemohla cítiť dobre a spokojne pri svojich 47 kg? Ale je zaujímavé, že je spoločensky prijateľné hovoriť štíhlym babám, že sú anorektičky a inak ich „buzerovať“, ale objemnejším povedať, že sú tučné a či náhodou nepribrali je tabu.

Jetthro
1129 příspěvků 28.06.12 08:50

Ja mam kolem 165cm a vazim 47kg :) Driv kdyz melo okoli kecy typu „najez se, vypadas jak anorekticka“ tak jsem je proste mile (nebo i nemile) poslala do haje, co jim je do toho jak ja vypadam kdyz se tak citim dobre? Nevim kde lidi prisli na to ze si muzou dovolit nekomu cpat aby pribral, jak by se jim libilo kdybych treba prisla k nekomu s nadvahou a zacala mu rikat ze vypada jak vyzrany prase a at zhubne? Myslim ze moc ne. Kazdopadne, urcite neni na skodu cvicit - jit si treba 2× tydne zabehat a k tomu doma nejaky posilovani. Krasne to zpevni postavu a kdyz k tomu vymyslis spravny jidelnicek tak i priberes - ale necekej zazraky, protoze jestli chces pribirat svaly a ne speky tak je to beh na dlouhou trat a svaly se nabiraji opravdu pomalu - ja jsem za ctvrt roku pribrala ve svalech necely kilo. Navic se pak i citis lip a mas vic energie ;) Pro ty co maji iPhone/iPod doporucuju stahnout si na cviceni aplikaci Nike Training Club - najdete tam spousty cviku a sestav na hubnuti, zpevnovani, zesileni..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit